Švédsko – Lotyšsko 2:1 (po pr.) | USA – Kanada 1:5 (kon.) | Finsko – Bělorusko 6:2 (kon.)
Česko – Rusko 3:0 (kon.)
USA
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Kanada
Pátek 06.05.2016, 15:20 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B

Za USA je nejlepším hokejistou zápasu vyhlášen Chris Wideman, za Kanadu podle očekávání asistent kapitána a autor dvou bodů Matt Duchene. (17:33:33)

Tak už ne. Skončila 60. minuta utkání, ve které po zásluze zvítězilo dominantní mužstvo Kanady. Země javorového listu sice od 5. minuty prohrávala, od té doby však jednoznačně předčila svého soupeře. Nyní se budou vyhlašovat nejlepší hráči utkání.

59:40
    Kanada ještě může zahrozit, stále se hosté drží v útočné třetině.

59:10
    Kanada hraje s neuvěřitelnou lehkostí a užívá si přesilovou hru i v poslední minutě rozhodnutého zápasu.

58:30
    Tak přece jen z toho ještě bude vyloučení. Obránce USA Chris Wideman dostává dvě minuty za hrubost.

58:29
    Pěknou šanci naopak ještě mohli mít Kanaďané, kdyby jeden z hráčů hostí trefil před brankou vysoký kotouč. Poté se schylovalo k potyčce, ale nakonec rozhodčí oba soky včas odtrhli.

57:30
    Utkání už se spíše dohrává. Američané jsou sice při forčekingu stále důrazní, zřejmě jim to už ale k ničemu nebude.

56:12
    Američané měli šanci, ale sudí vzápětí píská průjezd brankovištěm.

55:49
    Pokus Morgana Reillyho od modré čáry byl zblokovaný a puk skončil mezi diváky.

53:56
    Hendricks je zpátky na ledě, USA přežilo oslabení.

52:51
    Kanada tlačí, ale už dávat góly ani nemusí. Amerika už stěží hledá motivaci, zvláště v oslabení.

51:56
    Naprosto zbytečný zákrok kapitána USA, který fauloval rukou v obličeji Matta Dumbu. Rozhodčí zákrok dobře viděli a neváhali Matta Hendickse vyloučit.
    51:16 Brad MARCHAND - 1:5

51:16
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadský výběr chce dnes zkrátka dokázat, že rozhodně není slabší než ten loňský. Další geniální gól, o který se zasloužil především útočník Duchene. Ten sklepl vysoký puk, jenž stačil navíc ještě nasměrovat do jízdy BRADU MARCHANDOVI. Ten se řítil sám na Kinkaida a s přehledem proměnil. Asistence: Matt Duchene.

49:43
    Mladíček Dylan Larkin z Detroitu se snažil překonat Talbota nečekanou střelou z úhlu, ale gólman Edmontonu byl pozorný a vykryl pokus.

49:20
    Ryan O'Reilly (CAN) oslabí Kanadu na dvě minuty, protože vyhodil kotouč nedovoleně z vlastního pásma mimo hřiště.
    Kanadští fanoušci před začátkem třetí třetiny

48:20
    Connor McDavid ukazuje na ledě svou velikost. Nyní výborně napadal a díky jeho aktivitě zůstala Kanada v útočném pásmu déle.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 5. Maroon (Connor, Warsofsky) – 6. Hall (Brassard, Perry), 9. Gallagher (O'Reilly), 32. Duchene (Murray, Ceci), 46. Jenner (O'Reilly), 52. Marchand (Duchene)

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, McCabe, Skjei, Murphy, Warsofsky, Santini – Larkin, Hinostroza, Foligno – Schroeder, Matthews, Maroon – Hendricks, Fashing, Wood – Motte, Connor, Vatrano – Compher
    Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Reilly, Ceci, Murray, Hutton, Dumba, Matheson – Perry, Brassard, Hall – Duchene, McDavid, Marchand – Gallagher, Jenner, O'Reilly – Stone, Scheifele, Reinhart

Rozhodčí: Bjork (SWE), Wiegand (SUI) – Lazarev (RUS), Lhotský (CZE)