Rusko – Norsko 3:0 (kon.) | Kanada – Francie 4:0 (kon.) | Dánsko – Kazachstán 4:1 (kon.)
Německo – Maďarsko 4:2 (kon.)
Německo
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Maďarsko
Pondělí 16.05.2016, 19:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Mistrovství světa • Skupina B

Nyní jsou vyhlášeni tři nejlepší hráči Maďarska na šampionátu, pro ocenění si přijíždějí Istvan Bartalis, Istvan Sofron a Bance Szirányi. (21:29:50)

Nejlepším hráčem Maďarska byl vyhlášen obránce Kevin Wehrs, na straně Německa si pro cenu přijíždí Patrick Hager.

Skončilo nám utkání mezi Německem a Maďarskem, v němž si naši východní sousedé po vydřené výhře 4.2 upevnili třetí místo ve skupině. Naopak Maďaři jsou dál napjatí, až duel Běloruska s Francií rozhodne o tom, zda se udrží mezi elitou. Potřebují výhru Francie za tři body.

59:26 Marcel GOC - 4:2

59:26
    Německo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto, Němci přidávají čtvrtou branku a upevňují si třetí příčku v tabulce petrohradské skupiny B. Do vyhození Seidenberga vložil ve středním pásmu svou hůl MARCEL GOC, který trefil odkrytou maďarskou branku. Asistence: Yannic Seidenberg, Thomas Greiss.

58:49
    Gogulla trefuje v jasné šanci pouze levou tyč prázdné branky! Drama pokračuje.

58:37
    Rajna prchá z branky, Maďaři to zkoušejí bez gólmana!

58:00
    Maďaři mají už jen dvě minuty na vyrovnání, potěší kotel svých skvělých fanoušků?
    57:24 Constantin BRAUN - 3:2

57:24
    Německo teď uzamklo svého soka hluboko ve třetině. Rajna si s několika pokusy dokázal poradit, ale s tvrdou ranou CONSTANTINA BRAUNA od modré čáry už nikoliv. Němci tak jdou v závěru utkání do vedení 3:2! Asistence: Sinan Akdag, Leon Draisaitl.

56:43
    Němci teď mají velký tlak, za Rajnou dokonce zazvonila po jedné ze střel tyč!

56:11
    Maďarský gólman teď skvěle vystihl úmysl Reimera, který se snažil najít nehlídaného Gogullu.

55:49
    Akdagovi střela nevyšla, Němci však jsou dál nastěhováni před Rajnou.

54:59
    Po ráně Maceka, jehož vybídl ke skórování Draisatl, to v publiku jen zahučelo. Kotouč se otřel o boční síť.

54:20
    Maďaři se řítili do přečíslení, ale Němci včas jejich útok zastavili.

53:48
    Ze zápasu se nám stává velký boj, ani jeden z týmů se teď nedokáže prosadit.

53:04
    Hra je teď plná nepřesností, Maďarům nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

52:38
    Při německém přechodu do útočné třetiny končí puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 32. Hager, 42. Reul, 58. Braun (Akdag, Draisaitl), 60. Goc (Seidenberg, Greiss) – 10. Sofron (Bartalis), 46. Wehrs (Magosi)

Německo: Greiss (Pielmeier) – Ehrhoff (A), Holzer, Akdag, Boyle, Müller, Reul, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Noebels, Draisaitl, Macek – Gogulla, Hager, Schütz – Flaake, Kahun, Reimer
    Maďarsko: Rajna (Vay) – Wehrs, Szirányi, Dudás, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Mestyan – Sofron, Bartalis (A), Galló – G. Nagy, Sarauer, Kóger – Benk, J. Vas (A), Erdely – Magosi, Sebök, Kovacs – K. Nagy

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Olenin – Lazarev (oba RUS), Kaderli (SUI)