HC Warrioti Havířov – HBC Vsetín 1:2 (po pr.) | Sanitrans Opava – HBK Frýdek-Místek 3:2 (kon.)
Sanitrans Opava
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
HBK Frýdek-Místek
Sobota 11.06.2016, 17:30 • TJ Sokol Poruba • 1. Ostravská hokejbalová liga • Finále

Opava obhajuje po utkání plném zvratů titul a stává se i popáté šampionem Ostravské Hokejbalové Ligy. Nutno dodat, že Frýdek jim byl zdatným soupeřem a byl k vítězství po dvou třetinách blíže. Velmi kvalitní zápas tak přinesl radost staronovému šampionovi (18:57:58)

35:30
    Frýdek to zkouší v šesti

34:25
    Obrovskou šanci na srovnání měl teď Sikora, který zůstal sám před brankářem – přestřelil

34:03
    Vhazování v útočném pásmu Frýdku po zakázaném uvolnění

33:58
    Opava zatím nepouští Frýdek do nějakého tlaku a hlídá si pracně vybudovaný náskok.

33:07
    Radek Vlašánek dostal od Michala Mlýnka milimetrovou nahrávku do běhu a v plné rychlosti vymetl pravou šibenici frýdecké branky

33:07
    Tým Sanitrans Opava právě vstřelil branku! Autorem branky je VLAŠÁNEK RADEK. Asistence: Mlýnek Michal.

32:30
    Po delší době teď v útoku i Frýdek

31:40
    Opava teď svírá svého soupeře v kleštích a dostává se do šancí

31:26
    Vlašánek teď nebezpečně zahrozil střelou od modré, neujala se ani následná dorážka Římského

30:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy chtějí rozhodnout ještě před blížícím se prodloužením

29:25
    Trnka teď chvíli nevěděl, kde má míček po ráně Okruhlicy ze středního pásma, situaci ale nakonec vyřešil. Po následném vhazování pak předvedl perfektní zákrok

28:30
    Do zajímavé příležitosti se teď probíjel Vlašánek, o míček ale přišel

27:35
    Pavel Málik teď z pozice obránce pronikl až do pásma, jeho akce ale skončila v rohu

26:51

26:14
    Zakázané uvolnění Opavy

25:50
    Frýdek se zatím poměrně v pohodě brání

24:51
    Velká šance pro Opavu. Filipek v přemíze snahy podrazil protihráče a jde na trestnou

24:51
    Vyloučení v týmu HBK Frýdek-Místek (Filipek Robert – 2 min., podražení).

24:17
    A je vyrovnáno, v přesilovce se dokázal prosadit Žůrek a chvíli po začátku třetí třetiny se začíná od nuly

24:17
    Tým Sanitrans Opava právě vstřelil branku! Autorem branky je ŽŮREK PETR. Asistence: Matěják Aleš a Římský Jindřich.

24:11
    Opava se hned po buly usadila v útočném pásmu

24:01

Hokejbal v obrovském tempu byl k vidění během druhé třetiny. Frýdku se povedlo otočit vývoj skóre na svou stranu po gólech Filipka a Samka. Vše ale zůstává před třetí třetinou otevřené.

24:00

23:57
    Tři sekundy před koncem ještě vhazování u frýdeckého brankáře

23:35
    Aleš Matěják teď zkusil svou pumelenicí od červené čáry překonat Trnku, ten ale jeho bombu chytil

22:46
    Útočný faul a Frýdek jde do čtyř

22:46
    Vyloučení v týmu HBK Frýdek-Místek (Micza Michal – 2 min., hákování).

22:19
    Ležet teď po nezaviněném střetu zůstala legenda severomoravského hokejbalu Patrik Cieslar, ale vypadá to, že bude v pořádku

21:57

20:59
    Opavští zatím hrají oslabení v profesorském stylu a frýdecké k ničemu nepustili

19:57
    Tlak Opavy bude zbržděn dalším zbytečným vyloučením, Ondřej Lerch je vyloučen za držení

19:57
    Vyloučení v týmu Sanitrans Opava (2 min.).

19:45
    Nebezpečná jedovka Jiřího Hlaváče po vyhraném buly

19:28
    Sanitrans teď měli dvě obrovské šance na srovnání stavu, branku se jim ale trefit nepodařilo

18:48

18:25
    Tlak Opavy v přesilovce pokračuje

17:58
    Přerušená hra, vhazovat se bude v útočném pásmu Opavy

17:30
    Opava svírá frýdecké ve své třetině, po vypíchnutí míčku se do rychlého brejku dostal Sikora, akce je zmařena

16:48
    Marek Hradečný teď dohrál protihráče a inkasuje dvě minuty za napadení

16:48
    Vyloučení v týmu HBK Frýdek-Místek (Hradečný Marek – 2 min., napadení).

16:31
    Frýdek využívá přesilovku, po zavezení do pásma vystřelil dalekonosnou bombu Samek, která prošla až do branky

16:31
    Tým HBK Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Autorem branky je SAMEK MARTIN. Asistence: Konvička Martin a Marek Hradečný.

16:12
    Frýdek se teď provinil zakázaným uvolněním, hra se stěhuje do jeho pásma

15:48
    Frýdek zatím kombinuje v útočném pásmu běž vážnějšího ohrožení opavské branky.

15:11
    Kavan se teď provinil v útočném pásmu držením protihráče a podruhé v zápase putuje na trestnou lavici

15:11

14:12
    Filipek nejprve trefil gólmana do masky, míček se ale k němu vrátil a backhandovou střelou vyrovnává stav utkání na 1:1

14:12
    Tým HBK Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Autorem branky je FILIPEK ROBERT. Asistence: Klimek Radim a Samek Martin.

13:25
    Nebezpečná střela Radka Vlašánka, skóre se ale nemění

12:15
    Rozhodčí teď gentlemansky opravili svůj výrok a hru po tečovaném vyhození přesunuli do útočného pásma Opavy

12:01

Další třetina začne přibližně v 18:00.

První třetina nabídla útočný hokejbal ve velkém nasazení. Je vidět, že oba týmy se do finále dostaly zaslouženě. Blíže výhře je zatím Opava, která se díky trefě Aleše Kavana dostala hned zkraje zápasu do vedení.

9:28
    Vyloučení v týmu Sanitrans Opava (Kavan Aleš – 2 min., faul kolenem).

9:17
    Velké šance i na straně Frýdku, David Okruhlica v brance zatím chytá s přehledem

7:35
    Frýdek zavezl míček do svého útočného pásma, opavští se ale ubránili a jdou do rychlého protiútoku

6:48
    Vyloučení v týmu Sanitrans Opava (Lerch Ondřej – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBK Frýdek-Místek (Klimek Radim – 2 min., hrubost).

6:48
    Frýde teď zamkl opavské u nich v pásmu a nakonec je z toho oboustranné vyloučení po kamarádské výměně názorů v přerušené hře

6:00
    Aktivitou hýří zejména úvodní formace obou týmů. Opava má ale v souboji o svůj páty triumf v soutěži stále o jeden gól navrch

5:24
    Přemíra snahy o zrychlení hry vrací celou situaci do pásma. Frýdek zahrál icing

4:33
    Hra se teď přelévá ze strany na strany, hodně aktivní byly zejména frýdecké posily z farmy v Třinci

3:42
    Další vhazování v obranné třetině Frýdku

3:15
    Opava po góle ožila a další nepříjemnou střelou se prezentoval Jindřich Římský. Tentokrát ale po dobrém zákroku hostujícího gólmana zůstává stav nezměněn.

2:01
    Hned první vážnější akce zápasu končí gólem. Steinwirth nejprve netrefil branku, poté však Kala nahrál Holešovi, pro kterého už nebyl problém překonat ležícího Trnku

2:01
    Tým Sanitrans Opava právě vstřelil branku! Autorem branky je HOLEŠ DANIEL. Asistence: Kala Lukáš a Steinwirth Libor.

1:25
    Frýdek se v první minutě snažil Opavu překvapit, začátek je svázán více taktikou

00:01

Vše se již pomalu připravuje na úvodní buly...

Sanitrans Opava: Okruhlica David, Schreier Jan – Matěják Aleš, Žůrek Petr, Malík Pavel, Lerch Ondřej, Raab David, Kučera Přemyysl, Římský Jindřich, Vlašánek Radek, Mlýnek Michal, Holeš, Daniel, Steinwirth Libor, Kala Lukáš, Kavan Aleš, Okruhlica Matěj, Říha Jan.

HBK Frýdek-Místek: Trnka Marek, Hradečný Michal – Hradečný Marek, Wlaka Martin, Cieslar Patrik, Konvička Martin, Čopák Jan, Samek Martin, Sikora Jakub, Klimek Radim, Schenk Michal, Gruner Lukáš, Filipek Robert, Micza Michal, Micza Rostislav, Hlaváč Jiří, Roupec Pavel.

Rozhodčí: Velčovský Lukáš, Zbořil Tomáš.

Utkání bude mít začátek 17:30, z důvodu konání turnaje minipřípravek a prodloužení předchozího programu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hokejbal Ostrava

Branky a nahrávky: 3. Holeš Daniel (Kala Lukáš, Steinwirth Libor), 25. Žůrek Petr (Matěják Aleš, Římský Jindřich), 34. Vlašánek Radek (Mlýnek Michal) – 15. Filipek Robert (Klimek Radim, Samek Martin), 17. Samek Martin (Konvička Martin, Marek Hradečný)

Rozhodčí: Velčovský Lukáš, Zbořil Tomáš