Maďarsko – Portugalsko 3:3 (kon.) | Island – Rakousko 2:1 (kon.) | Švédsko – Belgie 0:1 (kon.)
Itálie – Irsko 0:1 (kon.)
Maďarsko
3:3 (1:1)
Portugalsko
Středa 22.06.2016, 18:00 • Stade de Lyon, Lyon • Mistrovství Evropy • Skupina F

Děkuji všem za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:26:57)
    Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem historie, který skóroval na čtyřech po sobě jdoucích evropských šampionátech.

Island narazí na Anglii a Portugalsko změří síly s Chorvatskem.

Maďarsko ovládlo skupinu F a postupuje z 1. místa, Portugalsko končí ve skupině na 3. místě, ale i tak má jistý postup.
    Po remíze 3:3 s Portugalskem se mohou fotbalisté Maďarska radovat ze senzačního vítězství ve skupině.

Rozhodčí Atkinson naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 3:3. K vidění bylo velmi pohledné utkání, které muselo bavit i nezaujaté diváky. Za zmínku stál rozhodně druhý poločas, ve kterém padly 4 branky, a to ve velmi krátkém časovém úseku. Na listinu střelců se dnes za Maďarsko zapsal v 19. minutě Gera a v 47. a 55. minutě kapitán Dzsudzsák, za Portugalsko skóroval ve 42. minutě Nani a v 50. a v 62. minutě Ronaldo. Kritizovaný kapitán Portugalska tak dal všem jasně najevo, že střílet pořád umí a pro svůj tým je vždy velmi platný, navíc Nanimu nahrával na gól, takže si připsal i asistenci.

90+4

90+4
    V současně hraném zápasu vstřelil Island v samotném závěru gól a vede nad Rakouskem 2:1.

90+3
    Maďarsko se s míčem opět dostalo na útočnou polovinu, ale ztroskotalo na nepřesné přihrávce.

90+2
    Teď už se Maďaři pokusili založit útočnou akci, ale u pravé postranní čáry byl faulovaný Lang a sudí musel hru přerušit.

90+1
    Maďarsko je u míče, remíza 3:3 mu vyhovuje, a tak nikam nespěchá. Fotbalisté v červených dresech si přihrávají mezi sebou na vlastní polovině hřiště.

90
    Druhý poločas je nastaven o 3 minuty.

90
    Standardní situaci si vzal na starost Ronaldo, který vsadil na přímou střelu, ale ta byla nepřesná a skončila vysoko nad bránou. Ani v 90. minutě se skóre nemění.
    Portugalci trefili ve druhém poločase jen dvakrát prostor mezi tyčemi. V obou případech pálil Ronaldo a byly z toho dva góly.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, podaří se Portugalsku skórovat?

89
    Na hrací ploše zůstal ležet faulovaný Ronaldo, který se drží za koleno. Rozhodčí faul odpískal a Portugalsko bude zahrávat volný přímý kop.

86
    Ronaldo se postaral o další střelecký pokus, ale tentokrát nemířil úplně přesně. Následovat bude odkop od brány.

85
    Portugalci jsou stále u balonu a snaží se dostat do vedení, ale obrana Maďarska si dává velký pozor a drží nadějný výsledek 3:3.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Lucie Rapantová

Branky: 19. Gera, 47. Dzsudzsák, 55. Dzsudzsák – 42. Nani (Ronaldo), 50. Ronaldo (Mário), 62. Ronaldo (Quaresma)

Karty:   13. Guzmics (HUN), 28. Juhász (HUN), 34. Gera (HUN), 56. Dzsudzsák (HUN)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:11. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:8.
    Maďarsko: Király – Lang, Guzmics, Juhász, Korhut – Gera (46. Bese), Pintér – Dzsudzsák (C), Elek, Lovrencsics (83. Stieber) – Szalai (70. Németh).
    Náhradníci: Dibusz, Gulácsi – Kádár, Fiola, Nagy, Németh, Böde, Kleinheisler, Nikolić, Stieber, Bese, Priskin.

Portugalsko: Patrício – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – A. Gomes (61. Quaresma), Carvalho, Mário, Moutinho (46. Sanches) – Ronaldo (C), Nani (81. D. Pereira).
    Náhradníci: A. Lopes, Eduardo – Alves, Fonte, Guerreiro, Éder, D. Pereira, Sanches, R. Silva, Quaresma, Soares, A. Silva.

Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child