Ostrava – Slovácko 1:0 (kon.) | Dzierżoniów – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Olomouc – Táborsko 2:1 (kon.)
Plzeň – Düsseldorf 1:1 (kon.) | Tachov – Sokolov 1:1 (kon.) | Mattersburg – Karviná 2:3 (kon.)
Lechia Dzierżoniów
1:2 (0:0)
FC Hradec Králové
Úterý 12.07.2016, 17:00Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Je možné, že vzhledem k tomu, že je přenos dělám přímo z místa, budou příspěvky ze zápasu o trochu opožděny, díky za pochopení.

Dobré úterní odpoledne z polského Walbrzychu, od sedmnácté hodiny je zde v místním útulném areálu na programu první přípravný zápas v rámci soustředění prvoligového Hradce Králové. Ten na poslední chvíli, během včerejšího dne, změnil svého soupeře a utkání tak sehraje s polskou Lechia Dzierżoniów .

1

3
    Hradec je od začátku aktivnější a polský soupeř se prozatím příliš nedostává do hry.

4
    Zorvan prošel po levém křídle až před vápno, kde si mohl vybrat, jestli nahraje na Pázlera nebo Súkenníka. Nakonec si vybral druhého jmenovaného, který však už brankovou příležitosti nedokázal vymyslet.

5
    Lechia to zkoušela po levé straně, Černý byl však ve vzduchu tvrdší a míč ulovil pro Hradecké.

7
    Hradec zahrával přímý kop, který skončil i hlavičkou z velkého vápna, obrana hostů, dnes tedy vlastně domácích, však míč posunula ještě na rohový kop.

9
    Východočeši už zase zahrávali rohový kop, zatím se jim z nich však nedaří vymyslet nějakou nebezpečnější situaci. Tentokrát balón schoval v rukavicích Malec

11
    Žondra označil tyčku branky Lechie, ovšem až po odpískání útočného faulu, který šel také na vrub hradeckého útočníkovi.

12
    I nadále platí, že brankář Ottmar neměl podstatě žádnou práci, takže spíše jen slovně diriguje obranu. Uvidíme, jestli se polští hráči k něčemu v brzkých minutách dostanou.

14
    Pázler si tentokrát na obranu Lechie nepřišel a míč končí na odkopu pro brankáře Malece.

15
    Na druhé straně měl s krajním záložníkem menšího vzrůstu problémy Černý, tohle skončí prvním rohovým kopem pro domácí.

16
    Ovšem Votroci si se standardní situací Lechie bezpečně poradili a odvrátili míč rychle ze svého pokutového území.

18
    Vysoká útočná aktivita Hradce už trochu utichla, pořád je to ale hostující celek, který neustále vpředu něco vymýšlí.

19
    Ze středu pole poslal Mudra centr na levou stranu pro Žondru, který to zkusil z nějakých dvaadvaceti metrů a Malec musel pravou rukou vyrážet na roh.

21
    Hradečtí už mají druhý rohový kop po sobě, po Trubačovi ho tentokrát zprava zahrává Milan Černý.

22
    Úplně osamocený Žondra trkl do balónu, který směřoval přímo k levé tyči, ovšem neměl dostatečnou razanci, takže ho s přehledem zpacifikoval brankář Lechie.

25
    Votroci se zkouší prokombinovat k další příležitosti, jenomže se jim nyní nedaří úplně podle představ, navíc domácí velice důsledně brání.

27
    Pietkiewicz byl faulován Mudrou a na řadu tak přijde přímý kop, poměrně z dobré vzdálenosti. Co Lechia vymyslí?

28
    Byl z toho prudký balón mírně ne levou stranu vápna, kde však byl včas Pázler a balón odhlavičkoval.

30
    Na druhou stranu se řítil zajímavý protiútok Hradce, ovšem i tentokrát to neskončilo nějak nebezpečně, protože balón unikl po přihrávce do zázemí.

33
    Vracející se Vobejda fauloval a poté ještě zakopl míč, takže za to od sudího vidí žlutou kartu.

35
    Lechia se snaží probít po pravém křídle před branku Ottmara a udělat mu konečně nějakou větší práci.

36
    Ovšem šance přichází od druhého týmu, tedy toho Hradeckých. Žondra totiž našel krásnou přihrávku na levém křídle rozeběhnutého Pázlera, který ještě nacházel ve výhodnější pozici Súkenníka. Tomu se však do poloprázdné branky nepovedlo zakončit, a to jen díky bránícímu hráči.

38
    Znovu Súkenník, tentokrát do vápna přispěchal z pravého křídla s míčem na noze do velkého vápna, ale případnou gólovou radost mu pokazil bránící Juvaszek.

40
    Do vápna si naběhl Černý, který však nedostal přesnou přihrávku a balón tak končí v zázemí.

41
    Súkenník během krátké chvíle do třetice. Nyní dostal míč někde na penaltu, jenomže přestřeluje!

43
    Ve veliké příležitosti se tentokrát ocitl na přední tyči Žondra, ten se dostal k balonu poté, co odcentroval z pravého křídla Zorvan. Brankář Malec však snad natřikrát dokázal míč zpacifikovat.

45
    Musí si dávat pozor ale i obrana Východočechů. Z hranice vápna totiž nyní jedovku vyslal Stonecki, Ottmar však balón bezpečně lapil, protože ho celou dobu viděl.

45+1
    Tak to vypadá, že se nastavuje, podle počtu faulů a dalších věcí bych to tipoval na dvě minuty.

45+2
    A Lechia měla k dispozici dokonce i přímý kop, Ottmar z něho však práci neměl.

45+2

Je za námi první poločas, který přinesl několik šancí Hradce, ovšem ani jednu branku, a to ani ze strany domácích. Po pětiminutové přestávce tak budeme, s pozměněnou sestavou Lechie a neměnnou Hradce, pokračovat.

46

48
    Hraje se zase na polovině domácích, Hradec se snaží prodrat ke střele.

50
    Nyní se na hranici šestnáctky Hradce prodral ke střele jeden z hostů, který zamířil jen těsně nad břevno branky Ottmara!

51
    Individuální kličkovaná Zorvana v pokutovém území skončila ranou na zadní tyč, jenomže míč šel nakonec těsně mimo branku.

52
    Veliká šance Pázlera, který se dostal do menšího samostatného úniku, jenomže brankář Malec ho nahou vychytal. Balón se pak ještě odrazil před vápno na Zorvana, který chtěl přenést hru na levé křídlo pro Súkenníka. Příliš ho ale zahnal do lajny, takže z toho nic nebylo.

54
    Asi největší šance Lechie přichází v čtyřiapadesáté minutě. Niedojad využil ztráty míče, jenomže ve vápně pak nedokázal už propálit bránícího Chlebouna.

56
    Trubač bude zahrávat přímý kop, ovšem z nějakých pětatřiceti metrů.

57
    Míč sice směřoval mezi hráče Hradce, jenomže úspěšnější nakonec byla obrana Lechie.

58
    Pěkná střela! Mudra natáhl z nějakých osmnácti metrů a prudký balón jen těsně nezaplul do sítě.

60
    Druhý poločas už je více vyrovnanější, než tomu bylo v úvodních pětačtyřiceti minutách.

62
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Jen jsem dopsal předchozí příspěvek, tak Hradec už vede. LIBOR ŽONDRA dostal míč na levé křídlo, a i když měl na zádech hned dva bránící hráče, dokázal se nakonec prodrat až do vápna a poté nekompromisně zakončit k přední tyči – 0:1!

64
    Pozor tentokrát dává Ottmar v brance českého celku, protože Lechia se pohybuje nebezpečně kolem velkého vápna.

66
    Černý si naběhl s míčem na pravou stranu velkého vápna a následně nahrál na druhou stranu pro Pázlera. Ten se tak ocitl v tutovce, kterou však v druhý gól Hradce nakonec nepřetavil.

70
    Žondra prošel po levé straně vápna až k bližší tyči, kde se po střetu s protihráčem poroučel k zemi a bude z toho penalta pro Hradec!

72
    IGOR SÚKENNÍK nedal brankáři příležitost a poslal míč doprostřed branky, kdežto brankář Malec šel do pravé strany – 0:2!

74
    Votroci už jsou zpět ve vápně snaží se přidat další branku a přetavit tak svoji převahu už v jednoznačné vedení.

76
    Hradci ty dvě branky viditelně pomohly, protože se nyní v útoku dostávají i do individuálních akcí.

77
    Trubač vybojoval ve středu pole balón, nahrál ho na Žondru, který ho hned posunul do pravé strany vápna pro Súkenníka. Ten ho vrátil do vápna na Žondru, jenž ho sklepl na hranici pokutového území. Tím však akce skončila, protože těsně před koncovkou skončil po kulatém nesmyslu v čistém skluzu bránící hráč.

80
    Před námi je posledních zhruba deset minut hry a Lechia by pochopitelně chtěla vstřelit alespoň jednu branku. Tak uvidíme, jestli k nějaké příležitosti dojde.

82
    Ovšem vidět jsou v posledních minutách především oba útočníci Hradce, kteří se snaží buď sami vystřelit, nebo vymyslet něco pro své kolegy.

83
    Jako třeba nyní, kdy se však Pázler dostal do ofsajdu, což byl snad jeden z prvních vůbec v dnešním utkání.

84
    Polský celek si vybojoval rohový kop, všichni hráči se tak stěhují do pokutového území před Ottmara.

85
    Ovšem i přes velký závar v brankovišti se míč nakonec ocitá mimo velký obdélník a dopředu tak míří Východočeši.

87
    Přes Mudru se na levém křídle prodral ke střele na bližší tyč Niedjod, Ottmar však míč ukryl do náruče.

88
    Žondra našel krásnou přihrávkou Pázlera, který šel úplně sám na brankáře a ve velkém vápně poté zamířil k levé tyči. Malec ale i nyní hradeckého útočníka vychytal! Bude to roh.

89
    Polský celek nepřestává být aktivní a nyní je hodně nebezpečný, na řadu navíc přijde i přímý kop z levého křídla.

90
    Tým Dzierżoniów právě vstřelil branku! Tak domácí se přeci jenom dočkali, přímý kop rozehrál David Domavadzki a ve skluzu za záda brankáře Radima Ottmara usměrnil balón KAMIL JURASZEK – 1:2!

90+1
    Zápas mohl skončit remízou, protože míč mezi dva obránce Hradce dostal domácí Niedojad, který šel sám na brankáře. Na Ottmara vystřelil zhruba dva metry za hranicí velkého vápna, jenomže Ottmar ho levou rukou vyčapal!

90+1

Tak nakonec je za námi po druhém poločase i, co do koncovky, zajímavé střetnutí. Hradec se sice dostal do dvoubrankového vedení, jenomže Lechia v závěru snížila a málem došlo i na vyrovnání. Nicméně nestalo se tak a Východočeši nakonec vítězí v poměru 2:1. Z polského Walbrzychu je to ode mě vše, díky za pozornost a u dalších zápasů zase na počtenou. (18:48:01)