Barcelona – Leicester 4:2 (kon.)
FC Barcelona
4:2 (3:0)
Leicester City
Středa 03.08.2016, 20:00 • Friends Arena, Stockholm • International Champions Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer u International Champions Cupu, který má dnes duel mezi týmy FC Barcelona a Leicester City.

Španělský tým vstoupil do turnaje a vlastně i do nové sezóny dobrým způsobem, v Dublinu totiž Barcelona zdolala skotský Celtic 3:1. Katalánci vedli od 11. minuty po trefě Turana, ale na tento gól dokázal Celtic zareagovat. Ve 29. minutě se prosadil Griffiths, jenže to bylo vše. Už za další dvě minuty si dal vlastence Ambrose a ve 41. minutě uzavřel skóre Munír.

Anglický mistr už má za sebou dva zápasy tohoto turnaje, nejprve na domácí půdě zdolal na penalty Celtic, když zápas skončil remízou 1:1 a na penalty to skončilo 6:5 pro Leicester. Druhý zápas ale pro tento celek dopadl hrozivě, neboť po gólech Cavaniho, Ikoneho, Lucase Moury a Edouarda prohrál s PSG vysoko 0:4!

Zápas uvidí Friends Arena ve Stockholmu a začne se ve 20 hodin. Buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.
    Hráči Leicesteru jsou již na místě

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

FC Barcelona: Masip – Vidal, Marlon, Mathieu, Cámara – Turan, Roberto, D. Suárez – Messi, L. Suárez, Munir.
    Náhradníci: Aurelio – Aleñà, Nili, Mascherano, Martinez, Mújica, Busquets, Alfaro, Samper, Carbonell.

Leicester City: Zieler – Simpson, Huth, Morgan, Chilwell – Albrighton, Drinkwater, King, Gray – Mahrez, Vardy.
    Náhradníci: Schmeichel – Hernandez, Musa, Amartey, Kapustka, Schlupp, Okazaki, Ulloa, Mendy, Wasilewski, Fuchs..

1

1
    O výkop se postarali hráči Barcelony.

2
    Huth fauloval L. Suáreze a je tu hned poměrně nebezpečný přímý kop. U míče je samozřejmě Lionel Messi.

3
    A bylo to nebezpečné! Messi poslal do vápna centr, do odraženého míče se opřel D. Suárez, jeho rána byla sice zblokována, ale odrazila se k L. Suárezovi, jehož pokus zblízka srazila obrana Leicesteru.

4
    Ovšem tohle volalo po gólu. Leicester se dostal po Drinkwaterově nákopu do brejku, k brance pelášil Gray, jenže Masipovu bránu přestřelil!
    4. Gray z brejku přestřelil

5
    Barcelona se dopustila útočného faulu, Leicester tak může jít do postupného útoku. K výkopu se chystá gólman Zieler.

6
    Teď se hraje převážně ve středu hřiště, oba týmy si po úvodních šancích dávají velký pozor.

7
    Barcelona je u míče, rozehrávka je ale poměrně pomalá.

8
    Messi najednou posunul hru doleva, kde byl chvíli volný Munir, jeho rána na vzdálenější tyč skončila mimo.

9
    A už sledujeme typickou hru katalánského týmu, velké množství přihrávek s náhlým přechodem vpřed.

10
    Chilwell fauloval Vidala, je tu další standardka pro Barcelonu. Nyní to bude centtr z pravé strany.

11
    Tento centr se Leicesteru podařilo srazit, je tu ale roh.

11
    Zieler si s celou akci poradil, míč má ve svém držení a bude rozehrávat na své spoluhráče.

13
    L. Suárez se pokoušel prostrčit na nabíhajícího Messiho, toho si ale obrana v bílém dobře pokryla a nedovolila mu přejít do zakončení.

13
    Ofsajd a v něm právě argentinský míčový kouzelník.

14
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, centr na Vardyho byl barcelonskými sražen na rohový kop.

14
    Jeho rozehrávka byla hodně nepovedená, Masip se už může rozmýšlet, komu rozehraje.

15
    Akce Barcelony je u konce, v ofsajdu se nyní ocitl L. Suárez.

15
    Třetí ofsajd v krátkém časovém úseku, znovu se v něm ocitl L. Suárez. A nyní už jej to nazlobilo, měl pocit, že v něm nebyl.

17
    Obraz hry se v posledních minutách ustálil, Barcelona kombinuje na útočné polovině a Leicester si dává obrovský pozor v obraně.

18
    Výpad Leicesteru, jmenovitě Vardyho, pokryl Mathieu, který přiklepl Masipovi.

19
    Kousek za vápnem se k míči dostal D. Suárez, napřáhl k ráně, jenže jeho pokus srazil na rohový kop obětavý Huth.

20
    Samotný roh nic nepřinesl, akce Barcelony však ještě chvíli pokračovala. Centr L. Suáreze ale spoluhráče nenašel.

22
    Leicester vhazuje na pravé straně, po delší době se dostal poblíž pokutového území soupeře.

24
    Kingova přihrávka z levé strany zamířila do země nikoho, Barcelona už zakládá protiakci.

25
    Lionel Messi si na pravé straně nabíhal na přihrávku, jenže podklouzl a rozplácl se na trávníku stockholmského stadionu.

26
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Tak tohle ale byla od Messiho parádní přihrávka! Dlouhým křížným pasem našel MUNIRA, ten se zbavil obránce a podél gólmana otevřel skóre. Barcelona vede 1:0.
    26. MUNIR - 1:0

28
    Kingův faul, Barcelona je tak opět u míče.

29
    Obrana Leicesteru je nyní pod velkým tlakem, musí čelit výpadům Messiho, L. Suáreze i Turana.

30
    Vypadalo to, že byl Messi faulován, rozhodčí ale byl jiného názoru a po zákroku nechal pokračovat ve hře.

32
    Další z ofsajdů Barcelony, anglický tým se už chystá rozehrávat.

33
    Hezká narážečka katalánského týmu. Na konci byl L. Suárez, jenže vyběhnutého Zielera nepřekonal.

34
    Nyní už se ale Barcelona raduje z druhého gólu. Messi vysunul LUÍSE SUÁREZE, ten si na pravé straně pohrál s obránci a poté jen špičkou kopačky poslal míč nad bezmocného Zielera – 2:0!
    34. Luís SUÁREZ - 2:0

36
    Barcelona hraje v naprosté pohodě a nyní byla k vidění tvrdá rána v podání Messiho. Jeho dělovka zpoza vápna šla mimo.
    36. Messiho bomba skončila mimo tři tyče

38
    Přihrávka na Cámaru byla o něco pomalejší, než bylo potřeba, do kontru jde Mahrez.

38
    Žlutou kartu za faul na Chilwella dostal Denis Suárez.

39
    Na následný přímý kop si naběhl Huth, scházel mu však půlkrok, aby míč zasáhl a poslal jej případně do sítě.

41
    Messi v ofsajdu...

43
    Masip se teď nedomluvil s Mathieuem a musel uklidit míč na autové vhazování.

44
    Zleva poslal centr do vápna Chilwell, na míč si naskočil King, jeho hlavička ale zamířila přesně doprostřed branky, kde stál nachystaný Masip.
    44. Kingova hlavička skončila v Masipově náruči

45
    Rohový kop pro Leicester, Masip si už koordinuje obranu.

45
    A zvládl to perfektně, jeho spoluhráči odvrátili centr z vápna.

45
    Tohle už začíná vypadat na debakl Leicesteru. Po rychlém přechodu do útoku vysunul L. Suárez MUNIRA a ten si v souboji proti Zielerovi věděl rady a hravě jej prostřelil – 3:0.
    45. MUNIR - 3:0

45+1

Je za námi první poločas a ten vyzněl zcela jasně pro Barcelonu. Ta se do svého soka pustila prakticky od prvních minut a tlak přinesl hned tři branky. Ve 26. minutě se trefil se po Messiho přihrávce trefil Munir a Messi pak měl prsty i v druhé brance. To ve 34. minutě vysunul Luíse Suáreze a ten si po kličkované v obraně Leicesteru poradil i s gólmanem. Zatím poslední trefu přidal znovu Munir a upravil tak na pohodových 3:0 pro katalánský tým.

46
    Leicester udělal do druhého poločasu několik změn. Skončili Morgan, Chilwell, Gray, Mahrez, King, Huth a Vardy, nastoupili Wasilewski, Fuchs, Musa, Okazaki, Mendy, Hernández a Schlupp.

46
    Vystřídala i Barcelona, dohráli Vidal a Marlon, zahrají si Mascherano a Busquets.

47
    Leicester právě vstřelil branku!
    Hned v úvodu druhé půle je tu snížení. Na půlce se míče chopil střídající AHMED MUSA, zasprintoval k brance a překonal i gólmana Masipa! Leicester tak upravil na 3:1.
    47. Ahmed MUSA - 3:1

50
    Anglický tým je najednou jako politý živou vodou a opět se snaží o rychlý přechod do útoku. Nyní vše odvracel Mascherano.

52
    Barcelona zatím hraje v poklidu, ví, že má slušný náskok a nemá kam pospíchat.

54
    Okazaki se pokoušel o průnik pravou stranou, před vápnem byl ale o míč obrán.

55
    Barcelona se nyní vydala do rychlého kontru, Munir možná mohl sám zakončovat, jenže se rozhodl pro přihrávku na střed. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nestál.

57
    Střelu Albrightona z pravé strany gólman Masip hravě zlikvidoval a ihned rozehrál.

59
    Barcelona si kombinuje na půlce, diváci se tímto ťukecem baví a neúnavně povzbuzují.

60
    Mezi Luísem SUárezem a Drinkwaterem se na trávníku rozhořela hádka a to pro faul druhého jmenovaného, který Suáreze nakopl přes achilovku. Sudí je musí rychle uklidňovat.

61
    K následnému přímému kopu se postavil Messi, poslal ale míč vysoko nad břevno.

62
    Dvojité střídání Barcelony, na lavičku zamířili Messi a Turan, zahrají si Aleñà a Samper

62
    Změna nastala i na druhé straně, Simpson skončil, novou tváří se stal Amartey.

63
    Vzápětí přišla další změna v dresu Leicesteru, Albrighton má pro dnešní večer splněno, do hry vstoupil Kapustka.

66
    No vida a je tu možné drama. Po Masipově rozehře pod tlakem přišla Cámarova ztráta, blesková přihrávka na AHMEDA MUSU a ten tvrdou ranou pod břevno upravil na 3:2!
    66. Ahmed MUSA - 3:2

66
    Rázem je výsledek otevřený a probudili se i fanoušci anglického týmu.

68
    Leicester tlačí a Masip musel narychlo odkopávat z vlastního vápna.

69
    Kapustka hledal své spoluhráče v pokutovém území, barcelonští odkopli do bezpečí.

70
    Fuchs prudkou přihrávku na hřišti nestihl, pokračuje ale snaha anglického mistra o vyrovnání.

70
    Roh pro Leicester.

71
    Drinkwater se neúspěšně snažil protlačit míč do pokutového území a rázem je hra na půlce.

72
    Z dálky to zkusil Busquets, nemyslel to zle, Zieler ale jeho ránu vyškrábl na roh.

73
    Centr od rohového praporku pouze prolétl pokutovým územím, tohle obranu Leicesteru neprověřilo.

74
    Hráči Leicesteru si žádali po Mascheranově zákroku na Musu pokutový kop, rozhodčí ale rozpažil a nechal pokračovat ve hře.

75
    D. Suárez svým centrem našel L. Suáreze, jeho následná střela z úhlu skončila na boční síti.

77
    Barcelona sáhla k mnohonásobnému střídání, dohráli Cámara, L. Suárez, Munir, Masip a Mathieu, nastoupili Nili, Alfaro, Carbonell, Aurelio a Martínez.

78
    Další změnou je odchod D. Suáreze a nástup Mújici.

78
    Neúspěšný přímý kop Barcelony, centr se Busquetsovi nevyvedl.

79
    Nepřesný byl i na druhé straně Okazaki, jeho rána skončila několik metrů vedle branky...

80
    Tlak Leicesteru trochu poklesl, ale ještě není pro tento tým nic ztraceno.

81
    Barcelona si dobře hlídá svou obrannou část hřiště a nepouští soupeře k útoku.

82
    Faul Carbonella, Leicester se postupně probíjí k pokutovému území.

83
    Okazakiho centr z pravé strany se k Mendymu nedostal, s touto přihrávkou si obrana Barcelony poradila.

84
    Barcelona má opět dvoubrankový náskok. Po dlouhém pasu na levou stranu přišel centr, který propadl až na volného RAFAELA MÚJICU a ten umístěnou ranou nedal Zielerovi šanci – 4:2.
    84. Rafael MÚJICA - 4:2

85
    Kontrovat mohl Kapustka, v pokutovém území byl ale dobře bráněn a zakončil vysoko nad branku.

86
    Faul na Alfara, Barcelona se pozvolna chystá k rozehrání z vlastní poloviny.

87
    Leicester se ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdává, což je velmi sympatické. Barcelona tak musí hrát do posledního okamžiku.

88
    Zieler rozehrává z hranice pokutového území, teď se ale jeho spoluhráči nemohou dostat za půlící čáru.

89
    Mascherano na levé straně prošel přes jednoho protihráče, ten druhý mu ale vystavil ráznou stopku.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90+1
    Barcelonští nepouští soupeře k brance a sami přidávají další přihrávky nakrátko.

90+2
    Míč je u Josého Aurelia, ten v poklidu rozehrává.

90+2

Je tu konec zápasu, ve kterém sice Barcelona nejprve ztratila podstatnou část svého náskoku, ale nakonec jednu branku přidala a utkání tak skončilo výsledkem 4:2. Za Leicester se ve 48. a v 65. minutě trefil Ahmed Musa, aby pak v závěru uzavřel střeleckou přehlídku Rafael Mújica. Barcelona tak vyhrála i druhý zápas na ICC, zatímco Leicester pokračuje v nevýrazných výsledcích.

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1.
    Trenér Luis Enrique: Předvedli jsme výbornou první půli a tým získal na fyzičce

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:56:54)

Aleš Pur

Branky: 26. Munir (Messi), 34. L. Suárez (Messi), 45. Munir (L. Suárez), 84. Mújica (Carbonell) – 47. Musa (Okazaki), 66. Musa (Schlupp)

Karty:   38. D. Suárez (BAR)

FC Barcelona: Masip (77. Aurelio) – Vidal (46. Mascherano), Marlon (46. Busquets), Mathieu (77. Martínez), Cámara (77. Nili) – Turan (62. Samper), Roberto, D. Suárez (78. Mújica) – Messi (62. Aleñà), L. Suárez (77. Alfaro), Munir (77. Carbonell).

Leicester City: Zieler – Simpson (62. Amartey), Huth (46. Hernández), Morgan (46. Wasilewski), Chilwell (46. Fuchs) – Albrighton (63. Kapustka), Drinkwater, King (46. Mendy), Gray (46. Musa) – Mahrez (46. Okazaki), Vardy (46. Schlupp).