Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži) (kon.) | Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy) (kon.)
Jednotlivci - odpolední kvalifikace (muži) (kon.) | Jednotlivci - odpolední kvalifikace (ženy) (kon.)
Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži)

Pondělí 08.08.2016, 14:00Olympijské hry - Lukostřelba
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.

Příjemné pondělní odpoledne při startu třetího dne v rámci olympijských her v brazilském Rio de Janeiro, kde se na střelnici Sambódromo představí po jednodenní odmlce lukostřelci, tentokrát ale pouze mezi jednotlivci.

V dnešním dopoledním programu se dnes přestaví prvních dvanáct lukostřelců. V každém duelu už půjde naostro klasickým vyřazovacím pavoukem. Vítěz pokračuje a pro poraženého olympijská soutěž končí. Soutěž v lukostřelbě se protáhne přes celý týden a olympijského vítěze poznáme až v pátek.

Střílí se pouze na jeden terč, proto je vyřazovací soutěž tak natažena do následujících pěti dnů. Vždy se odehraje jednotlivá větev pavouka, kdy čtyři lukostřelci absolvují první kolo a až po nich odehrají své zápasy ženy, tak se hned vítězové potkají v kole druhém. Během dnešního dne se odehraje celá horní čtvrtina pavouka.

Každý lukostřelec má k dispozici dvanáct šípů a vítězí ten, kdo nastřílí více bodů. V dnešním programu uvidíme i vítěze kvalifikace a hlavního aspiranta na titul Woojina Kima, který se v rozřazovací fázi blýskl novým světovým a olympijských rekordem, když nastřílel rovných 700 bodů.

Dopolední program právě začal.

Tchaj-wanec Wei ovládl první set poměrem 29:26, když trefil dvě desítky a ujímá se vedení 2:0 nad Edlerem z Fidži.

Také druhý set jde za lukostřelcem z Tchaj-wanu, když ho Wei ovládl 27:24 a dva body ho dělí od postupu.

Wei s přehledem ovládl třetí set 29:25 a v nejkratší možné době postupuje světová desítka do druhého kola.

K dalšímu zápasu nastoupí Thajec Thamwong a Mongolec Jancan.

První set pro sebe bere Mongolec Jancen, který ho ovládl těsně 27:26, když trefil desítku, devítku a osmičku. Jeho soupeř si neodpustil menší zaváhání a trefil dvě osmičky.

Thamwang se ve druhé sadě zlepšil. Trefil desítku a dvě devítky. Druhou sadu tak bere pro sebe poměrem 28:24 a srovnává na 2:2.

Třetí set skončil nerozhodně 28:28. Oba lukostřelci už seřídily svá mířidla a rozstřílely se k parádním výkonům. Každý bere jeden bod a stav je nyní 3:3.

Thajec Thamwong s postupem času začal střílet lépe a čtvrtou sadu vyhrál 29:26. Dělí ho tak jeden bod od postupu.

I pátá sada jde za Thajcem, který trefil desítku a dvě devítky a vítězí v ní 28:26 a celkově 7:3. Nyní jdou na řadu ženy.

O postup mezi nejlepších šestnáct se nyní utkají Tchaj-wanec Wei a Thajec Thamwong.

Thamwong bere pro sebe první sadu poměrem 28:26.

Druhá sada skončila nerozhodně poměrem 27:27 a stále tak vede Tchaj-wanec Wei 3:1

Třetí sadu ovládl Tchaj-wanec 27:25 a od postupu ho dělí jediný bod.

Wei ovládl i čtvrtý set poměrem 29:25 a dostává se do vedení 5:3. Jde se do posledního pátého setu.

Thamwong ovládl pátý set 28:27 a o vítězi tak bude muset rozhodnou rozstřel.

Rozstřel nakonec vyšel pro Thajce a ten je tak ve třetím kole.

Süe-sung Ku z Číny z KAzachem Duzelbajevem se utkají jako další. Začínáme ale znovu od prvního kola.

Kazach bere pro sebe první set poměrem 27:25.

Sue-sung vyhrál těsně druhý set 28:27 a srovnává na 2:2.

Kazach Duzelbajev trefil ve třetím setu tři desítky a bere pro sebe třetí sadu poměrem 30:27. Parádní výkon od Kazacha.

Ve čtvrtém setu vítězí zase o bod Číňan a srovnává na 4:4. Čeká nás velmi zajímavá koncovka tohoto setu.

Duzlebajev získal těsným poměrem 27:26 pátý set a celkově vyhrál 6:4. Za pár minut se tak může těšit na druhé kolo.

Mezi 64 nejlepších budou chtít postoupit určitě také Indonésan Wijaja a Ital Nespoli.

Nespoli ovládl první set poměrem 27:25.

Ve druhém setu trefil dvě desítky a jednu devítku, to mu stačilo k výhře 29:25 a vedení 4:0.

Wijaja se chytil až ve třetí sadě. I skvělých 29 bodů ale stačilo pouze na remízu a Nespoli je blízko k postupu.

Wijaja zabral ve čtvrté sadě a tentokrát už 29 bodů stačilo k vítězství. Nespoli trefil totiž dvě devítky a osmičku. Indonésan snižuje na 3:5.

Nespoli ale ustál situaci a pátý set získal poměrem 27:26 díky třem devítkám. Postupuje tak do druhého kola.

Po dvou zápasech žen je na řadě opět mužský zápas. O třetí kolo se nyní utkají vítězové předešlých zápasů Kazach Duzelbajev a Ital Nespoli.

Nespoli bere pro sebe úvodní set poměrem 28:25. Kazach měl hodně neklidné ruce v prvním sadě.

Nespoli je zatím bezchybný a ve druhém setu trefil dvě desítky, ke kterým přidal devítku. Druhá sada končí jeho vítězstvím 29:25.

I třetí sada končí vítězstvím Nespoliho tentokrát 28:25 a Ital tak poráží Kazacha jasně 6:0.

Woojin Kim neměl v prvnímsetu problém proti Sutherlandovi ze Zimbabwe, kterého porazil 27:22.

Sutherland ve druhém setu přidal nastřílel 26 bodů. Kim sice troch polevil, ale i jeho 28 mu stačilo na vítězství ve druhém setu.

Kim si pohlídal i třetí set poměrem 28:25 a v nejkratší době postupuje do druhého kola.

Jako další půjdou proti sobě Ega Agatha s Indonésie a Číňan Sing.

Ega Agatha trefil tři devítky ty u proti Singovi stačily na vedení 2:0.

I nyní stačilo Indonésanovi 27 bodů, naopak Sing si o bod pohoršil a nasbíral jen 24 bodů za tři osmičky.

Ve třetím setu došlo k remíze. Oba trefil shodně 27 bodů.

Čtvrtý set bere pro sebe Ega Agatha 28:26 a lukostřelec se raduje z vítězství 7:1.

Poslední duel dopoeldního programu obstarají Korejec Kim a Ega Agatha z Indonésie.

Kim je bezchybný. Trefil dvě desítky a devítku, zatímco Ega Agatha trefil pouze tři devítky. První set jde za Korejcem.

Ega Agatha, ale trefil nyní dvě desítky, kdežto Kim nastřílel pouze 27 bodů. Jesrovnáno 2:2.

Ega Agtha ovládl třetí set poměrem 27:24 a je blízko velkému překvapení.

Obrovské překvapení je na světě. Nasazené jednička Kim prohrál čtvrtý set 27:28 a končí v olympijském turnaji. V kvalifikaci sice nastřílel světový rekord, ale ten mu olympijské zlato nepřinese. Ega Agatha vyhrál 7:1 a to je nečekaný konec dnešního programu mužů.

Dopolední program právě skončil. (17:39:00)