Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 2. den (kon.) | Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 3. den (kon.)

Pondělí 08.08.2016, 14:00Olympijské hry
Sledujte:

04:17
    Plavání – 100 metrů prsa (ženy):
    Poslední plavecké zlato z dnešního programu urvala Lillia Kingová! Američanka zaplavala dokonce olympijský rekord, který má nově hodnotu 1:04,93. Obhájkyně zlata Ruta Meilutyteová z Litvy dohmátla až na sedmém místě.

Plavání – 100 metrů znak (muži):
    Znakařské finále mají za sebou také muži. Ze zlata se raduje 21 letý Američan Ryan Murphy, jenž zaplaval nový olympijský rekord, který má teď hodnotu 51,97. Americký úspěch ještě podtrhl David Plummer, který si dohmátl pro třetí místo. Stříbro bere Sü Tü-a-jü z Číny.

Plavání – 100 metrů znak (ženy):
    Již své druhé zlato získala na této olympiádě Maďarka Katinka Hosszuová! Po polohovém závodu na 400 metrů uspěla i na stovce znak!

Plavání – 200m volný styl (muži):
    Rozhodnuto je o držitelích medailí ze závodu na 200 metrů ve volném stylu. Zlato si zajistil favorizovaný Číňan Sun Yang, stříbrný medailista z her v Londýně na této trati. Pro stříbro dohmátl Chada Le Clos a pro bronz Američan Conor Dwyer.

Vzpírání – do 62 kg (muži):
    Oscar Albeiro Mosquera získal pro Kolumbii první vzpěračské zlato v historii! Po vrhu se dělil o vedení s Ekem Yulim Irawanem, ale v nadhozu už byl Jihoameričan bezkonkurenční.

1. Oscar Albeiro Mosquera (COL) – 318 kg.
    2. Eko Yuli Irawan (INA) – 312 kg.
    3. Farkhad Kharki (KAZ) – 305 kg.

00:39
    Ragby – ženy:
    Olympijskými vítězkami v sedmičkovém ragby se staly ragbistky Austrálie, které přehrály v oceánském derby další velmoc tohoto sportu, Nový Zéland 24:17. Poražené ragbistky All Blacks přesto předvádějí divákům tanec haka. Ti reagují aplausem.

23:48
    Sportovní gymnastika – týmy (muži):
    Japonští sportovní gymnasté získali zlaté medaile z her v Riu! V týmové soutěži předvedli úřadující mistři světa skvělé výkony. Druzí skončili Rusové, pro které je to nejlepší týmové umístění od OH v Atlantě 1996 a první medaile od her v v Sydney 2004. Bronz si vysoutěžili Číňané, kteří zaostali za Rusy o tři desetiny bodu.

1. Japonsko 274,094 b.
    2. Rusko 271,453 b.
    3. Čína 271,122 b.

23:18
    Šerm – šavle, jednotlivci (ženy):
    Zlatou medaili mezi šermířkami se šavlí získala Ruska Jana Jegorianová! Ta porazila v krásném finále krajanku Velikajovou 15:14. Souboj o třetí místo vyhrála Ukrajinka Charlanová.

Judo – do 73 kg (muži):
    Známe dalšího olympijského vítěze v judu! V kategorii mužů do 73 kg se jím stal Šhohej Ono z Japonska! Ten ve finále porazil Rustamova Orujova z Ázerbajdžánu.

1. Šhohej Ono (JPN)
    2. Rustam Orujov (AZE)
    3. Dirk Van Tichelt (BLG)

22:27
    Vzpírání – do 58 kg (ženy):
    Skončila také vzpěračská soutěž žen v kategorii do 58 kg. Slavit může Thajsko, jelikož jejich vzpěračky se umístily na prvních dvou místech. Zlato bere Sukanya Srisuratová a stříbro si zajistila Pimsiri Sirikaewová. Bron putuje zásluhou Hsing-Chun Kuové do Tchaj-peje.

1. Sukanya Srisuratová (THA) – 240 kg.
    2. Pimsiri Sirikaewová (THA) – 232 kg.
    3. Hsing-Chun Kuová (TPA)– 231 kg.

22:22
    Judo – do 57 kg (ženy):
    Brazílie slaví olympijské zlato z juda a zároveň první nejcennější kov z domácích her! V kategorii žen do 57 kg triumfovala Rafaela Silvaová, která ve finále zdolala 10:0 Mongolku Dorjsurenovou.

1. Rafaela Silvaová (BRA)
    2. Sumija Dorjsurenová (MGL)
    3. Telma Monteirová (POR) a Kaori Macumotová (JPN)

22:18
    Skoky do vody:
    Další sada medailí je rozdána! V závodě v synchronizovaných skocích do vody z 10 metrového prkna obhájila zlato Čína. Dvojice Chen a Lin byla naprosto suverénní. Druhé skončily Spojené státy a bronz bere Velká Británie.

1. Čína (A. Chen, Y. Lin) – 496,98
    2. Spojené státy (S. Johnson, D. Boudia) – 457,11
    3. Velká Británie (T. Daley, D. Goodfellow) – 444,45

20:24
    Špatná zpráva přišla z tenisových kurtů! Lucie Šafářová si po skončení prvního setu zavolala lékařku a po krátké konzultaci zápas skrečuje! Kirsten Flipkensová tak postupuje do osmifinále. Tohle může být velká komplikace pro čtyřhru, ve které mají Lucie s Barborou Strýcovou, po včerejším vyřazení sester Williamsových, velké ambice.

17:35
    Trap
    Kostelecký nakonec postoupil do finále trapu z pátého místa. Vítězem kvalifikace se stal Pellielo z Itálie.

17:30
    Tenis
    Česká olympionička Petra Kvitová porazila Caroline Wozniackou ve dvou setech a postupuje do třetího kola turnaje. V prvním setu zvítězila Kvitová 6:2, ve druhém 6:4.

17:19
    David Kostelecký v trapu postupuje do finále! Při poslední střelbě dvakrát minul, což mu k postupu stačí. Divákům ale přichystal pořádné drama, když chyboval hned při první z pětadvaceti položek.

16:34
    Fleissnerová s Antošovou se ve dvojskifu kvalifikovaly dále v soutěži, když skončily na třetím místě za Američankami a Němkami.

15:38
    Vodní pólo
    Srbsko – Řecko 9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2)

15:28
    Jaromír Ježek končí hned po prvním souboji. Český judista se ujal na začátek souboje vedení 1:0, avšak po Waza-Ari Kubánec Estrada otočil na 10:1 ve svůj prospěch. Jaromírovi se povedlo v závěru snížit jen na 10:2.

15:14
    Je to tady! Judista Jaromír Ježek nastupuje na tatami a postaví se proti Kubánci Estradovi v kategorii do 73 kg.

14:37
    Veslování
    Osmiveslice mužů mají za sebou své rozjížďky.

I.
    1. Velká Británie 5:34,23 (přímý postup do finále A)
    2. Nizozemsko 5:36,16
    3. Nový Zéland 5:36,28
    4. Itálie 5:52,83

II.
    1. Německo 5:38,22 (přímý postup do finále A)
    2. USA 5:40,16
    3. Polsko 5:42,32

14:30
    Sedmnáctiletý mladík Filip Nepejchal je v kvalifikaci průběžně devátý s nástřelem 208.9 bodu. Připomínám, že do finále se dostane z padesáti účastníků pouze osm střelců.