Klatovy – Jihlava 1:9 (kon.) | Domažlice – Jablonec 1:4 (kon.) | Štěchovice – Bohemians 1905 2:3 (kon.)
Vltavín – Táborsko 1:2 (kon.) | Písek – Varnsdorf 3:0 (kon.) | Živanice – Pardubice 0:1 (kon.)
Admira Praha – Hr. Králové 1:4 (kon.) | Převýšov – Dukla Praha 0:3 (kon.) | Benátky n/J – Vlašim 2:5 (po pr.)
Český Brod – Č. Budějovice 3:4 (kon.) | Tachov – Žižkov 1:1 (5:4 po pen.) | Králův Dvůr – Teplice 1:0 (kon.)
Šumperk – Opava 1:4 (kon.) | Chrudim – Vítkovice 1:0 (po pr.) | Líšeň – Prostějov 1:3 (kon.)
Polná – Olomouc 1:10 (kon.) | Hulín – Znojmo 2:1 (kon.) | Uničov – Slovácko 1:3 (kon.)
Slavičín – Brno 1:3 (kon.) | Hlučín – Frýdek-Místek 2:1 (po pr.)
MFK Chrudim
1:0 (0:0)
MFK Vítkovice
Středa 10.08.2016, 17:00 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • MOL Cup • 2. kolo

Chrudim prodloužení zvládla a po výsledku 1:0 postupuje do 3. kola MOL Cupu! Pro Vítkovice pohárová soutěž končí. Z Chrudimi přeje příjemný deštivý večer Petr Dejnožka.

120
    Zdržování hry se rozhodčímu nelíbí, za stejný prohřešek je potrestán brankář Lukáš Mrázek.

120
    Ondřej Kesner za odkopnutí balónu dostává od sudího v poslední minutě žlutou kartu.

119
    Vítkovice již hrají vabank, nic jiného jim ani nezbývá.

118
    Brankář Kostolanský si troufl na kličku proti Kopeckému, následný výkop ale chrudimská defenzíva odklidila.

117
    A mohlo být vyrovnáno! Vladimír Mišinský si naskočil na centr Richarda Vaňka, nikým nehlídaný hlavou jen o centimetry minul tyč chrudimské branky!

116
    Tomáš Dostálek využil výhody po faulu na Štočka, vyběhl si do středu a levačkou po zemi poslal míč přímo do náruče Kostolanského.

115
    Hodně nebezpečná hlavičkovaná v pokutovém území Chrudimi skončila špatným odkopem jednoho ze zadáků. Zmatky nakonec řeší brankář Mrázek.

114
    Domácí pouze odkopávají balony a čekají, s čím v poslední pětiminutovce přijde soupeř.

113
    Také na druhé straně se blýskalo po volném přímém kopu! Střela Lukáše Kopeckého z velké dálky před gólmanem Kostolanským skočila a nadělala vítkovické jedničce velké potíže! Nakonec jí ale dokázal ukrotit v rukavicích!

112
    Richard Vaněk poslal do vápna parádní balon, který nikdo tečovat nedokázal a domácí měli velké štěstí, že míč prosvištěl těsně mimo!

111
    Kučerův šlapák nabízí Vítkovicím standardní situaci z kvalitní pozice.

110
    Kopecký místo posunutí na pravou stranu volil kolmici na Štočka, čímž míč zadarmo odevzdal. Chrudimští se následně zformovali do svého obranného valu.

109
    Tak přece jen se hosté dostali do pokutového území, ke střele však nikoliv.

108
    Volný přímý kop Kesnera nebezpečí nepřinesl, Chrudimští budou vhazovat v těsné blízkosti rohového praporku.

108
    Jindřich Kučera pádil směrem do pokutového území s balonem, nakonec ale zakončit nedokázal. Pro domácí je ale důležitý fakt, že stále zůstávají s míčem na útočné polovině.

107
    Narážečka na jeden dotek u levé postranní čáry hostům nevyšla, s míčem si zase chvilku potyká Chrudim.

106
    Do druhé poloviny prodloužení poslal hostující trenér Petra Wojnara na úkor aktivního Demetera.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Domácí po 94 minutách hry protrhli střeleckou smůlu, míč do branky dostal z volného přímého kopu Lukáš Kopecký. Hosté směrem dopředu zatím nic neukázali a mají patnáct minut na to, aby alespoň vyrovnali.

105
    Na konci první poloviny prodloužený Mastík centrem přenesl hru na vzdálenější tyč, kde se do míče opřel Tomáš Dostálek. Rána z voleje nabrala velkou výšku a skončila až mimo areál fotbalového hřiště.

104
    Řezníčkova sražená střela přinese v závěru prvního poločasu pro Chrudimské rohový kop.

103
    Kombinaci Chrudimi na útočné polovině ukončil faulem Štoček, soupeř se balonu zbavil zadarmo.

102
    Hosté s tímto výsledkem rozhodně nejsou spokojeni, zatím ale jejich převaha není nijak výrazná.

101
    Centr Mastíka se tentokrát s úspěchem neshledal, vykopávat bude Kostolanský.

100
    Přesně po sto minutách hry se znovu bude centrovat do pokutového území Vítkovic.

99
    Dobrou práci odvedl na pravé straně Tomáš Dostálek, nejprve prošel přes dva hráče a následně ještě vybojoval míč na stranu Chrudimi.

98
    Vítkovice jsou pochopitelně více na balonu, jsou to ony, kdo musí tvořit a táhnout za vyrovnání.

96
    Domácí následně budou dostávat k nabídce protiútoky, jeden takový nedokázal zachytit na hřišti Kopecký.

95
    Před domácím týmem je ale ještě dlouhá doba bránění nadějného výsledku. Připomínám, že se musí odehrát kompletních třicet minut v prodloužení.

94
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Třetiligový tým se dostává zkraje prodloužení do vedení! LUKÁŠ KOPECKÝ znovu prokázal svoji skvělou kopací techniku, zhruba pětadvacet metrů od branky napálil balon přímo na branku! Míč by zřejmě někým tečován, nakonec ale zapadl přímo k tyči vítkovické branky – 1:0!

94
    Štoček si vykoledoval faul na soupeři, Kopecký si staví míč k volnému přímému kopu.

93
    Na druhé straně si chtěl Kopecký dojít pro nedovolený zákrok, sudí ale ukázal pouze na odkop v podání brankáře Kostolanského.

92
    Hrubice Michala Radouše nabídla neskutečnou příležitost Vítkovic na vstřelení prvního gólu! Střídající Vladimír Mišinský postupoval sám na Mrázka, ale trestuhodně minul chrudimskou klec!

91
    Déšť nám na východě Čech neustává, hráči se převlékli alespoň trochu do suchého a můžeme pokračovat.

91
    Začal první poločas prodloužení.

střely celkem: 8:2
    střely na branku: 2:1
    rohy: 4:5
    fauly: 23:18

Ani ve druhé půli rozhodčí nenastavil a ukončil řádnou hrací dobu remízou 0:0. Následovat bude prodloužení 2x15 minut a případně pokutové kopy.

90
    Druhý poločas skončil.

90
    Z dalšího nákopu do vápna dostává Chrudim k dispozici rohový kop!

89
    Kesnerův pas mířil na zabíhajícího si Lukáše Kopeckého, dříve byl ale u balonu skluzující Kostolanský.

88
    Vladimír Mišinský zbytečným skluzem po odehrání balonu otestoval tvrdost kotníku Vojtěcha Řezníčka. Žlutá karta je zde po právu.

87
    Řezníček se pustil do tří protihráčů, ztratil a měl velké štěstí, že byla odpískána Prajzova ruka.

86
    Centrovaný míč z levé strany vypadal nebezpečně, na malém vápně však neomylně vládne brankář Mrázek.

85
    Nepřesnosti na obou stranách stále více přibližují prodloužení. Za podobného počasí bude půlhodina navíc trestem pro všechny.

83
    Nepřesný výkop brankář hostí našel nohu Kesnera, i jemu ale zazlobilo zpracování. Povrch je již v hodně špatném stavu.

82
    Nadějný centr Kopeckého nikoho v chrudimských barvách nenašel, odražený balon poslal nad branku Kostolanského Mastík.

80
    Vladimír Mišinský byl od půlící čáry s balonem zahnán až k rohovému praporku, kde se nakonec píská faul Krčála.

79
    Texlovu nohu si u postranní čáry hodně zblízka prohlédl Tomáš Dostálek, který si z dnešního mače odnese žlutou kartu.

78
    Zbytek zápasu již bude zřejmě o tom, který z týmů udělá osudovou chybu.

76
    Hráči jsou úplně promočení, žádné pohledné kombinace již dnes uvidíme jen stěží.

75
    Jan Štoček se už chystal na postup směrem k brankáři, tomu ale zamezil zdvižený praporek asistenta.

74
    Právě Kučera hodně provětral defenzívu hned při svém prvním kontaktu s balonem, proti přesile však nakonec neuspěl.

73
    Nakonec půjde, ale rozhodně příjemnějším způsobem. Martina Ráliše na hrací ploše střídá Jindřich Kučera.

72
    Martin Ráliš, ač už měl na svém kontě žlutou kartu, neohrabaně zajel do protihráče a může být velmi rád, že nepůjde předčasně do sprch.

71
    Stejně neomylně uhájil míč pro brankáře Mrázka na druhé straně Lukáš Mastík.

70
    Trochu nejistým obranným zákrokem se prezentoval Mikula, nakonec ale své zaváhání včas napravil.

69
    Na druhé straně si navedl balon na střelu Lukáš Kopecký, zadáci soupeře jeho zakončení včas zablokovali.

68
    Zatím největší příležitost Vítkovic v dnešním zápase končí skvělým zákrokem Lukáše Mrázka! Patrik Demeter dostal přesnou přihrávku na penaltový puntík, rána po zemi ale přinesla pouze jistý Mrázkův zákrok!

67
    Jiří Texl je dalším žlutě potrestaným hráčem, provinil se nedovoleným zákrokem na půlící čáře.

66
    Nyní se opravdu hodně rozpršelo, i nadále sledujeme mírnou územní převahu Chrudimi.

65
    Centr Mastíka obránci Vítkovic odvrátili na rohový kop.

64
    Nadějný protiútok Chrudimi rozjel Lukáš Kopecký, následně však Štoček celou akci zastavil. Následovat bude volný přímý kop domácího týmu.

63
    Martin Ráliš se ochotně skácel k zemi, hlavní rozhodčí mu udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád.

62
    Domácí obránci jsou ve druhém poločase velmi lehkovážní, za což mohli být opět potrestáni. Ve vápně číhali hned dva neobsazení hráči, nakonec vše zachránil odkopem na rohový kop Jakub Krčál.

61
    Odražený balon přistál na noze Sebastiena Langra, který ho okamžitě poslal zpět na branku Vítkovic! Nadějná rána nakonec prosvištěla přibližně půl metru nad břevnem, Kostolanský by neměl šanci zasáhnout!

60
    Přesně po hodině hry hosté ohrozili chrudimskou branku, hlavička ze skrumáže však zamířila nad břevno.

59
    Vojtěch Řezníček stáhl rukou u postranní čáry unikajícího protihráče, sudí Vána znovu třímá v ruce žlutou kartu.

58
    Ihned se Kopecký postavil k volnému přímému kopu, rána pravačkou se mu ale příliš nevydařila.

57
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jan Luptovský, přichází Lukáš Kopecký.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Mlynka, přichází Tomáš Dostálek.

56
    Personou druhého poločasu je jednoznačně Dominik Kraut, který znovu pádil směrem na chrudimského brankáře! Nakonec se ale domácí rychle vrátili, Vítkovice se ještě dožadovaly penalty, ale hlavní sudí rezolutně rozpažil!

54
    Kraut se pral s Mastíkem u brankové čáry, nakonec ale bude balon patřit brankáři Mrázkovi.

53
    Sebastien Langr bránil rychlé rozehrávce soupeře, za což pochopitelně obdržel od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

52
    Vítkovice vstoupily do druhé půle hodně aktivně a zkraje si vypracovaly obrovskou příležitost! Dominik Kraut dostal míč do vápna, ve skluzu zakončil jen těsně mimo branku Chrudimi!

51
    A právě se nám spustil i déšť. Sám jsem zvědav, co to udělá s průběhem zápasu.

50
    Nad hřištěm se prohání mračna, je hodně zataženo a viditelnost není zrovna ideální.

49
    Mastík si hned dvakrát troufl na kličku proti napadajícímu hráči soupeři, v obou případech mu vyšlo vše podle představ. To se ale nedá říci o jeho následné přihrávce na Štočka.

48
    Vítkovice dostaly k dispozici dva rohové kopy krátce po sobě, ani jeden však ohrožení Mrázkovy branky nepřinesl.

47
    Chrudimská defenzíva dnes poprvé výrazně propadla, hosté se rázem hnali do přečíslení ve třech proti dvěma. Vše nakonec končí pouze sraženým zakončením Krauta, následuje roh Vítkovic.

46
    Luptovský dostal parádní pas do běhu na pravé straně, postup ale pokazil nepřesným centrem.

46
    Do druhého poločasu připravil vítkovický trenér jednu změnu. Mišinský vyměnil na trávníku nevýrazného Kovaříka.

46

střely celkem: 5:0
    střely na branku: 2:0
    rohy: 2:2
    fauly: 10:10
    ofsajdy: 0:1

Hlavní rozhodčí Váňa nakonec nenastavil ani jednu minutu a poslal hráče za bezbrankového stavu do kabin. Chrudim byla v prvním poločase, co se týče, šancí jasně lepším týmem, gólově se ale vyjádřit nedokázala. Soupeř dlouho držel balon, ale ani jednou se ke střele nepropracoval.

45

45
    Běží nám poslední minuta první půle, u balonu jsou hráči z Vítkovic.

44
    Z rohového kopu již Luptovský neomylně odklidil balon do bezpečí.

43
    Zřejmě největší šanci Vítkovic v prvním poločase měl Jan Luptovský, který si málem střelil vlastní branku! Nešťastně zasáhl balon směrem na svého brankáře a měl velké štěstí, že skončil jen těsně mimo!

42
    Mastík si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleně, následuje volný přímý kop.

40
    K nevoli chrudimských fanoušků rozhodčí Váňa zastavil postup Jana Štočka na osamoceného brankáře, na vina byla ruka domácího forvarda.

39
    Nadějný centr od rohového praporku přistál na hlavě Jana Luptovského, jeho pokus v záklonu se ale mezi tři tyče nevešel. Hosté tak znovu přežili.

38
    Tentokrát však obránce Coufal podcenil náběh Luptovského, který z již ztraceného balonu vybojoval roh pro změnu pro Chrudim.

37
    Centr Richarda Vaňka mířil hodně nadějně na vzdálenější tyč, tam na poslední chvíli kolenem odpravil balon na rohový kop Luptovský.

36
    Dva rychlé fauly Chrudimi v těsné blízkosti pokutového území mohou přinést problémy. Poprvé se centr nepovedl, napraví to Vaněk?

35
    Jan Štoček se hnal za další nabídkou, od míče ho ale odstavil pozorný kapitán Coufal.

34
    Na tahu jsou Vítkovičtí, po sérii autových vhazování ale znovu vrátili míč až k brankáři.

33
    Další nadějná akce Chrudimi ohrozila Kostolanského! Tomáš Mlynka z voleje chtěl prodloužit na Štočka, chrudimský forvard ale vybíhal z ofsajdu a nechal svého spoluhráče pokračovat. Následně se však Štoček ke střele dostal, po zemi z hranice pokutového území jen těsně minul branku Vítkovic!

32
    Opět jsme byli svědky dlouhé okopávané ve středu hřiště, hosté následně vše vyřešili přihrávkou na vlastního brankáře.

31
    Z protiakce se těšila také Chrudim, Ondřej Kesner roztáhl akci na pravou stranu, kde následně poslal míč do vápna Řezníček. Centr ale nebyl přesný, brankář s obránci pouze zkontrolovali cestu balónu do zámezí.

30
    Hosté stále více spoléhají na nabídnuté protiútoky, jejich výpady se ale k pokutovému území Chrudimi dostávají pouze sporadicky.

28
    Adam Ondráček naprosto zbytečně v běhu kopl Lukáše Mastíka a okamžitě si od sudího Váni vysloužil žlutou kartu.

26
    Lukáš Mastík vybojoval u rohového praporku již ztracený balon, následně přesným centrem našel hlavu Jana Štočka! Aktivní forvard ale svoje zakončení namířil pouze do rukavic připraveného brankáře.

25
    Brankář Peter Kostolanský si dnes balonu užije dostatečně, daleko více ho ale zásobují přihrávkami vlastní spoluhráči.

24
    Rychlý protiútok Chrudimi zastavil nepřesnou přihrávkou za obranu Sebastien Langr.

22
    V posledních minutách přebraly územní převahu Vítkovice, stále jim to však není moc platné. Mrázek je stále bez zákroku.

21
    Kovařík dostával míč za chrudimskou obrannou linii, na hrací ploše ho ale nezachytil.

20
    Dvacet minut hry je za námi, sledujeme spíše nepřesné centrované balony. Chrudimští jsou směrem dopředu aktivnější, ze dvou kvalitních příležitostí ale vedení nevykřesali.

18
    Sebastien Langr se zatím aktivně stará o chrudimské fauly, zejména díky němu mohou Vítkovice v klidu kombinovat na vlastní polovině.

17
    Obě obrany zatím působí velmi jistým dojmem, zejména ve vzduchu jsou obránci neomylní.

16
    Přenesení hry na pravou stranu našlo přesně Cvernu, jeho postup ale čistým způsobem zastavil Mlynka.

15
    Kesner akrobaticky zachránil balon pro Štočka, jeho pobídka ale Mlynku rozběhnout nedokázala.

14
    Dnes poprvé se s balonem potká i brankář Chrudimi Lukáš Mastík, míč pošle do hry výkopem.

13
    Sám faulovaný Lukáš Mastíka vykouzlil přesný centr na hlavu Jana Štočka, nová akvizice v dresu Chrudimi trkl do balonu a poté již jen sledoval, jak ho brankář Kostolanský u tyče sebral do své náruče.

13
    Ondřej Cverna ukončil chrudimskou kombinaci faulem na Mastíka, Chrudim bude rozehrávat z levé strany.

12
    Marián Kovařík dostal ideální míč za chrudimský obranný val a už už s ním pádil na branku. Nakonec je ale máván a pískán ofsajd.

11
    Standardní situace přinesla pouze nepřesný centr Kesnera, následná skrumáž znamenala daleko větší nebezpečí. Hosté se ale dokázali ubránit a včas balon odkopnout.

10
    Demeter si v souboji s Kesnerem pomohl loktem, hlavičkáři třetiligového mužstva míří do pokutového území.

9
    U rohového praporku se chvíli poté zamotal do kliček Jan Luptovský, brankář Kostolanský bude rozehrávat ze země.

8
    Odpověď Chrudimi se nesla středem hřiště, na hranici vápna však Štoček celou příležitost zmařil nepřesnou patičkou.

7
    Dnes poprvé se směrem dopředu projevily také Vítkovice. Dominik Kraut měl na pravé straně pokutového území spoustu času, střílený centr po zemi na malé vápno ale našel pouze nohu chrudimského stopera Krčála.

6
    Další útočnou akci MFK ukončil šlapák Luptovského proti Prajzovi.

5
    Chrudimští jsou i nadále aktivní, Langrův centr z první na Mastíka skončil mimo hrací plochu.

4
    Samotný centr od rohového praporku sice nic zajímavého nepřinesl, odražený balon ale přistál na noze Vojtěcha Řezníčka, který parádní ranou zpoza pokutového území jen o kousek minul pravou šibenici Kostolanského branky!

3
    Parádní pas vymyslel Vojtěch Řezníček za obranu soupeře, následný Štočkův centr málem našel na zadní tyči Tomáše Mlynka. Vítkovická obrana na poslední chvíli odvrátila balon na rohový kop.

2
    Ani Vítkovice se ale u balonu dlouho neudržely, zatím vidíme opatrné pojetí hry z obou stran.

1
    Chrudimští po rozehrávce zvolili vysoký balon do pokutového území soupeře, druholigové mužstvo se ale bez sebemenších potíží ubránilo.

1

Obě mužstva jsou trojicí rozhodčích přiváděna na hrací plochu, v Chrudimi již neprší a my se můžeme těšit na pohárové střetnutí.

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí bude Jan Váňa, na čarách mu budou vypomáhat sudí Ivo Nádvorník a Dan Vodrážka.

Chrudimský trenér Pavel Jirousek nechal pro dnešek pouze na střídačce autora hattricku z 1. kola MOL Cupu Lukáše Kopeckého či zkušeného záložníka Filipa Klapku, který si do třetiligové Chrudimi našel cestu z hradecké Olympie. Šanci naopak dostávají další dvě posily MFK – Tomáš Mlynka a Jan Štoček.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Krčál, Radouš (C), Mastík – Luptovský, Kesner, Langr, Ráliš, Mlynka – Štoček
    Náhradníci: Vostradovský, Dostálek, Kučera, Hauf, Klapka, Tlapák, Kopecký

MFK Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Coufal (C), Prajza, Mikula – Texl, Vaněk, Demeter, Ondráček – Kovařík, Kraut
    Náhradníci: Ognjanov, Hlavsa, Hruzík, Gregáň, Wojnar, Vítek, Mišinský

Rozhodčí: Váňa – Nádvorník, Vodrážka.

Ještě jedno příjemné středeční odpoledne z Chrudimi! Počasí nám dnes na východě Čech příliš nepřeje, během odpoledne hustě pršelo a já jsem sám zvědav, co to udělá s kvalitou trávníků. Pohled z tribuny však říká, že vše bude připraveno na sto procent a nás čeká parádní fotbalový zážitek. Známe již sestavy, během pár minut se o ně podělíme!

Vítkovice se prodraly do Fotbalové národní ligy společně s Prostějovem, oba celky ale na svůj vstup do vyšší soutěže stále čekají – jejich vzájemné 1. kolo bylo odloženo. Vítkovičtí taktéž v přípravě zaznamenali kvalitní výsledky, dokázali porazit mimo jiné i Slovácko či Třinec. Dojem však kazí závěrečné prohry 1:3 s Baníkem Ostrava a 0:5 s Opavou. V 1. kole MOL Cupu ostravský celek smetl Brumov poměrem 5:0.

Chrudimští fotbalisté budou o následujícím víkendu vstupovat do dalšího ročníku České fotbalové ligy, doposud mají za sebou pouze přípravné zápasy. MFK dokázalo porazit, až na Olympii Hradec Králové, všechny soupeře a je dobře připraveno na následující ročník. V 1. kole MOL Cupu zajížděli svěřenci trenéra Pavla Jirouska do Kratonoh, diviznímu nováčkovi nasázeli ve druhém poločase pět branek a v celkovém součtu zvítězili 5:1. Nyní je čeká mnohem těžší oříšek v podobě Vítkovic.

Středeční odpoledne jako dělané pro fotbal! V rámci 2. kola MOL Cupu se ve východočeské Chrudimi postaví domácí mužstvo proti soupeři z Vítkovic. Bude jistě zajímavé sledovat konfrontaci čerstvého nováčka druhé ligy s domácím MFK, které dlouhodobě okupuje čelní příčky ČFL, k postupu výše však stále kousek chybí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.