FC Barcelona
3:2 (3:1)
UC Sampdoria
Středa 10.08.2016, 20:30 • Camp Nou (Barcelona) • Přátelské zápasy • 3. kolo

Z něj už ale nic nebylo. Barcelona dokázala porazit díky dvěma brankám, které dal Messi a gólu Suáreze italskou Sampdorii v poměru 3:2. Za hosty se v první půli prosadil Muriel, osm minut před koncem snížil Budimir. (22:30:06)

90+4

90+3
    A uvidíme ještě jeden rohový kop Barcelony...

90+2
    Domácí fotbalisté duel dohrávají. Jsou si vědomi svého náskoku a nemají kam spěchat. Na hostech je vidět, že jsou po dnešním zápasu velmi unaveni. Obránci se určitě těší domů, protože to, co dnes zažili hlavně v prvním poločase, to byl kolotoč!

90+1
    Z něj však domácí fotbalisté neměli nic nebezpečného pro obranu hostů, hrát se budou ještě dvě minutky.

90
    Puggioni měl co dělat, aby Suárezův pokus z přímého kopu vytlačil na roh!

90
    Před vápnem napřáhl Suárez, ale míč neprocedil přes val obránců Sampdorie. Poté ho jeden z nich fauloval, přímý kop pro Barcelonu ze skvělé pozice. Dočkáme se gólu?

89
    Držení míče: 71% – 29%

88
    Hosté ztratili míč na polovině hřiště, v moci ho mají domácí, kteří opět kombinují.

87
    Faulem si pomohl i Suárez v rychlostním souboji s obráncem hostí. U míče je Sampdoria.

86
    Ivan se provinil faulem na Munira. Z následného přímého kopu ohrožení branky hostí nevzniklo.

84
    Dalším dlouhým míčem za obranu se prezentovali domácí fotbalisté. Ukázalo se však, jak unaveni jsou. Suárez se nejprve pro kulatý nesmysl rozběhl, ale když si uvědomil, že u něj nebude dříve než obránce hostů, vzdal to.

83
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Palombo, přichází Ivan.

82
    S rozehrávkou nyní pomohl domácím fotbalistům brankář Ter Stegen.

80
    Deset minut před koncem utkání drží míč na svých kopačkách domácí fotbalisté. Dokáží udržet vítězství, nebo Sampdoria vybojuje remízu?

79
    Hosté jsou očividně při chuti. Nyní se pokoušel probojovat do pokutového území Cigarini, ale nepovedlo se mu to.

77
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    A už je to pouze o gól! Skvělou přihrávku dostal za obranu ANTE BUDIMIR, jenž si míč zpracoval a dělovkou jej poslal do branky – 3:2!

76
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Busquets, přichází Samper.
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Messi, přichází Munir.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Viviano, přichází Puggioni.

75
    Messi se prokličkoval do pokutového území, kde přestože byl tísněn dvěma protihráči, dokázal ocentrovat. Viviano byl pozorný a míč vyrazil. Navíc na něj byl odpískaný faul.

73
    Opět jsme svědky slavného tiki taka. V podání Barcelony je to tak jednoduché...

71
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází de Silvestri, přichází Djuricic.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Quagliarella, přichází Cigarini.

70
    Do konce utkání zbývá dvacet minut, domácí si bezpečně hlídají náskok. Uvidíme ještě góly?

69
    A opět zachránila brankáře Sampdorie branková konstrukce! Opět se ve vápně dostal do palebné pozice Turan, znovu nedal.

68
    Na hattrick útočil Argentinec Messi, jenže jeho pokus mířil mimo branku, kterou hájí Viviano.

67
    Na druhé straně se činili i hosté. Po rychlé rozehrávce přímého kopu se k centru dostal Linetty, jenže nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

66
    A mohlo to být již o tři branky! Messi přihrál do vápna na Turana, jenž technickou střelou trefil břevno branky italského týmu!

65
    Držení míče: 75% – 25%

64
    Hosté se dostali na chvilku na polovinu Barcelony a hned z toho mohla být šance. Centr z pravé strany ale zachytil Ter Stegen.

63
    Domácí řádně protočili sestavu. Jsem zvědavý, jaký to bude mít dopad na hru.

62
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Digne, přichází Camara.

61
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Masip, přichází Ter Stegen.
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Iniesta, přichází Denis Suárez.
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitič, přichází André Gomes.
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Piqué, přichází Umtiti.

61
    A situace se opakuje. Iniesta centroval na Suáreze, jenže rozhodčí zamával ofsajd.

60
    Míč poslaný za obranu málem stihl Suárez, nakonec k němu měl blíže Viviano.

58
    Aktivní hra z první půle se opravdu poněkud vytratila. Barcelona si je vědoma svého vedení, příliš neriskuje. A hosté se k ničemu nemají.

56
    Z dálky zkoušel štěstí Budimir, jenže nemířil přesně. Střela letěla příliš nad.

55
    Do solidní příležitosti se opět drali domácí borci, nicméně je zastavil ofsajd. Dnes počtvrté.

54
    Na polovině Barcelony úspěšně kombinovali fotbalisté hostí, nakonec však o míč přišli, do útoku se ženou Katalánci.

53
    Akční hra z první půle je ta tam. Hráči obou celků bojují o míč na polovině hřiště, delší dobu nebyla k vidění žádná šance.

50
    Z něj ale nic nebylo, ba naopak, do protiútoku se hnali hosté, ale byli zastaveni domácími borci. Ti jsou tak opět u míče.

49
    Vidal posílal střílený centr do vápna, kde jej nedokázal Turan trefit, přesto mají domácí možnost rohového kopu.

48
    Barcelonští zadáci byli společně s brankářem Masipem pod tlakem díky důslednému napadání útočníků hostů. Domácí si s tím ale poradili.

47
    První žlutě ohodnocený fotbalista na trávníku je Regini, jenž u lajny zkosil Rakitiče.

47
    Obraz hry začíná nápadně připomínat celou první půli. Barcelona u míče, Sampdoria bez něj.

46
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Muriel, přichází Budimir.

46
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Roberto, přichází Vidal.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Leandro, přichází Škriniar.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Schick, přichází Alvarez.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Eramo, přichází Barreto.

46

Máme za sebou první půli, kterou jasně ovládli domácí hráči. Skóre otevřel v 16. minutě Suárez, o pět minut později se trefil i Messi. Na tyto branky dokázal odpovědět ve 23. minutě Muriel, Barceloně však navrátil dvoubrankové vedení Messi.

Držení míče: 74% – 26%
    Střely: 9 – 4
    Střely na branku: 5 – 2

45+2

45+2
    Z něj nic nebylo. Hosté se ubránili a první půle se pouze dohrává.

45+1
    Suárez se dostal do dobré příležitosti, střílel z hranice pokutového kopu, nicméně jeho pokus zblokoval obránce Sampdorie na roh.

45
    Hra Barcelony začíná připomínat spíše volejbal, Katalánci kombinují před vápnem, hosté mají co dělat, aby se ubránili.

44
    Suárezovi chyběl krok, aby se dostal do gólové příležitosti. Přihrávka na jeho osobu byla prudká, tudíž ji uruguayský útočník nedokázal zpracovat.

43
    Faul na Iniestu znamená to, že domácí budou i nadále kontrolovat kulatý nesmysl.

41
    Hosté nedokáží vybojovat míč, dojem utkání začíná připomínat boj kočky s myší.

40
    Opět klasika. Barcelonští fotbalisté rychle kombinují, čímž unavují své protivníky.

38
    Schick zahrával po faulu na svou osobu přímý kop, centrem se snažil oslovit své spoluhráče, jenže nejblíže k míči měl Pique, který jej odvrátil mimo nebezpečné území.

37
    Domácí fotbalisté jsou jasně lepší, do další šance se dostal Messi, ale zastavil jej ofsajd. Argentinský bůžek mohl završit hattrick, ale na to si nejspíš musíme ještě počkat.

36
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Torreira, přichází Palombo.

34
    Barcelona právě vstřelila branku!
    A je to další gól v síti Viviana! LIONEL MESSI zahrál přímý kop skvěle, míč napálil do branky a vrátil domácím dvoubrankové vedení.

33
    Čekal jsem střídání spíše na straně hostí, jako první se ale k němu měli domácí. Ti si teď zahrají přímý kop po faulu jednoho z hráčů italského týmu.

32
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Bravo, přichází Masip.
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Mathieu, přichází Mascherano.

31
    Už je vše v pořádku, tedy kromě Torreiry. Ten je za lajnou, kde ho dávají lékaři dohromady. Hraje se dál.

30
    Už asi dvě minuty se nehraje. Důvodem je Torreira, jenž byl nešťastně sražen před vápnem Sampdorie. Vypadá to na první velmi brzké střídání.

28
    Po nekonečně dlouhém přihrávání opět domácí málem udeřili. Digne se dostal do vápna, kde přihrával pod sebe, centr ale spoluhráče nenašel.

26
    U míče jsou stále Katalánci, ostatně jako v drtivé části každého utkání. Aktuálně kombinují na polovině hřiště.

25
    Barcelona zahrávala roh. Konkrétně Messi, míč doputoval k Suárezovi, jemuž odskočil, čehož využili hosté k tomu, aby se osvobodili.

24
    Domácí se snaží oklepat z inkasované branky. Zato fotbalisté italského týmu si dokázali, že se s Barcelonou dá hrát. Musíme však připomenout, že Katalánci to soupeři ulehčili ztrátou míče před pokutovým územím.

23
    Gólová hitparáda v Barceloně nekončí! Ba naopak, italskému celku se podařilo dokonalé souhry, kterou po přihrávce Erama dokončil střelou do branky LUIS MURIEL – 2:1. Asistence: Mirko Eramo.

21
    Ano, tak jsem to přivolal! LIONEL MESSI využil skvělého pasu od Rakitiče a poté si pohrál s brankářem Vivianem – 2:0. Asistence: Ivan Rakitič.

20
    Kolotoč pokračuje, domácí fotbalisté nemají dost a opět kombinují na útočné polovině. Trefí se opět?

19
    Po přihrávce Roberta se do vápna protlačil autor úvodní branky dnešního duelu, ale nebezpečný nebyl.

18
    Hostům se podařilo podržet míč poté, co ho Leandro vypíchl Messimu. Byla to však krátká anabáze. Domácí si jej totiž rychle vybojovali zpět.

17
    Katalánci pokračují v drtivém tlaku, italský tým je zatím zcela bez šance.

16
    A domácí fotbalisté využívají drtivého tlaku a jdou zaslouženě do vedení! Iniesta poslal míč do vápna na Messiho, který jej skvělým způsobem přihrál na LUISE SUÁREZE, jenž se nemýlil – 1:0. Asistence: Lionel Messi.

14
    Iniesta to teď udělal náramně! Dostal přihrávku před vápno, kde pohybem zmátl protivníka. Zakončení však nebylo ideální, kulatý nesmysl mířil vedle branky.

13
    Quagliarella se zlobí, nicméně to nic nemění na tom, že se opět objevil v ofsajdové pozici. U míče jsou hráči Barcelony.

13

12
    Z pořádné dálky se pokusil překvapit Viviana Rakitič. Střela chorvatského reprezentanta mířila mimo branku.

11
    Nadějnou akci Sampdorie podruhé v tomto utkání hatí ofsajd.

10
    Turan se po pěkné kombinaci s Dignem dostal do vápna, nicméně míč si příliš předkopl, tudíž ho získal Eramo, jenž neměl problém dostat ho z nebezpečného území.

9
    Nakonec jsem to zakřikl. Quagliarella napřáhl za vápnem, míč však směřoval nad branku domácího gólmana.

8
    Přesto se nakonec italský celek k míči dostal, jenže přihrávky Sampdorie zatím nejsou tak účelné. K ohrožení branky Brava to zatím nestačí.

7
    A nyní klasika. Barcelona kombinuje na středu hřiště, soupeři nehodlá míč půjčit ani na vteřinu.

6
    Podobná situace i před brankou Katalánců. Střílený centr Quagliarelly nikdo z jeho spoluhráčů do branky nenasměroval.

5
    Utkání začalo opravdu ve velké stylu. Sampdorii v útočném počínání zastavil ofsajd, na druhé straně bylo vše v pořádku. Suárez dostal míč do vápna, kde přihrával před branku na Messiho, jenž kulatý nesmysl netrefil.

3
    Ostrý centr Digneho zamířil do vápna, kde hlavičkoval Turan a brankář Viviano musel vytáhnout první zákrok!

2
    Od úvodních vteřin svírá Barcelona svého soupeře. Několik centrů z pravé strany nebezpečných nebylo, vše skončilo střelou Digneho, jenž mířila vedle.