J. Korea – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Japonsko – USA 0:3 (kon.) | Rusko – Srbsko 0:3 (kon.)

21:25
    Následně již nikoliv, Srbsko postupuje do semifinále olympijského turnaje!

20:24
    Rázem z toho máme po hodině hry čtyři mečboly na postupu do semifinále!

19:22
    Velmi důležitý blok na síti přináší tříbodové srbské vedení! Rusky se začínají dostávat do kritických obtíží!

16:18
    Tak to je neuvěřitelné! Labilní Rusky znovu přepnuly na režim spánku, dovolily svému soupeři sérii čtyř bodů, která výrazně přibližuje srbský tým postupu do semifinále!

16:16
    A za stavu 16:16 se bude startovat od nuly! Také Srbsko dokázalo umazat tříbodové manko a je připraveno se poprat o zisk třetího setu!

12:11
    A rázem se Rusko dnes poprvé ujímá v průběžném skóre setu vedení! Uvidíme, jak zareaguje soupeř.

6:11
    Další přesná smeč přináší již rozdíl pěti bodů!

2:5
    Další bod pro Srbsko! Na síti zaúřadovala neomylná Nikolićová, Srbky se ujímají ve třetím setu tříbodového vedení!

22:25
    Druhý již nikoliv, Srbky tím pádem získávají druhou sadu v poměru 25:22!

21:24
    Dotáhnout velký srbský náskok se ale ruskému celku úplně nedaří, následují tři setboly!

18:21
    Teď ale přišla chyba v srbském útoku, která nám koncovku druhého setu výrazně dramatizuje!

13:19
    Podobný průběh čekal málo kdo, každopádně to vypadá, že si Srbsko dokráčí i pro vítězství ve druhém setu!

2:4
    A máme tu první změnu skóre, znovu se do vedení dostává Srbsko! Rychlá rozehra na pravou stranu a přesná smeč opět sráží Rusky do kolen!

9:24
    Po úspěšné smeči Stevanovićové má Srbsko v prvním setu hned patnáct setbolů!

6:16
    Tak to již začíná zavánět debaklem pro Rusky! V první sadě již totiž vede Srbsko o deset bodů, podobný průběh si ruské volejbalistky rozhodně nepředstavovaly ani v těch nejhorších snech!

1:7
    A Srbsko pokračuje v kanonádě! Maleśevićová znovu ostrou smečí poslala míč do volné části kurtu a náskok nyní činí již šest bodů!

1:4
    Tak to je poměrně nečekaný úvod dnešního zápasu! Favorizované Rusky ztrácí v prvním setu již o tři body, naposledy se ujala přesná smeč Stevanovićové!

Petr Dejnožka

Rusko: Ščerbanová, Ježovová, Zarjažková, Malyginová, Gončarovová, Vetrovová, Kosjanenková, Fetisovová, Košeljovová, Voronkovová, Malovová, Šljachovajová
    Srbsko: Busaová, Brakočevićová, Živkovićová, Maleśevićová, Mihajlovićová, Ognjenovićová, Veljkovićová, Nikolićová, Stevanovićová, Rašićová, Popovićová, Boškovićová.