Kerkrade – Arnhem 0:1 (kon.) | Ajax – Willem II 1:2 (kon.) | Zwolle – Eindhoven 0:4 (kon.)
Nijmegen – Heerenveen 2:1 (kon.)
NEC Nijmegen
2:1 (1:1)
SC Heerenveen
Sobota 20.08.2016, 20:45 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 3. kolo
    Střelec rozhodující branky čtyřiadvacetiletý Reagy Ofosu.

Na Goffertstadionu je dobojováno a fanoušci Nijmegenu rozjíždějí velkou párty, která je v Nizozemsku tradicí. Stadionem zní hlasitá a rychlá hudba. Nijmegen prožil fantastický vstup do druhého poločasu a po sérii několika šancí se prosadil Reagy Ofosu, který strhl vítězství na stranu domácího celku poté, co v prvním poločase na úvodní gól Daria Dumiće po pěti minutách odpověděl hostující Pelle van Amersfoort. Heerenveen si sice v závěru vytvořil tlak, nic z něho ale vytěžit nedokázal. Konečný výsledek. NEC Nijmegen 2 SC Heerenveen 1. (22:39:27)

90+3

90+3
    Heerenveen se ještě pokusil o útok, ten ovšem zastavila nepřesná finální přihrávka nebo zakončení, každopádně na střelu to bylo příliš slabé a nepřesné. Fanoušci Nijmegenu jsou na nohou a oslavují vítězství svého týmu.

90+2
    Standardní situace a zřejmě i poslední možnost, jak ohrozit bránu Nijmegenu, nic nepřinesla. Nastavení se téměř naplnilo.

90+2
    Miakel Dyrestam si u pravé postranní čáry přidržel Jerryho St. Justeho, kterému ještě trošku prošlapal paty. Rozhodčí to postřehl a odpískal mu faul.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+1
    Goffertstadionem se začínají ozývat hlasité a vítězné chorály domácích fanoušků.

90
    Domácí fanoušci se hodně hněvali na výrok rozhodčího, vytasit ho žlutý kartón ze své kapsy ale nedonutili.

89
    Henk Veerman tvrdě naskočil zezadu do Daria Dumiće, který v hlavičkovém souboji nebyl na ostrý střet připraven a zůstává ležet na trávníku.

88
    Rohový kop Heerenveenu, v pořadí sedmý, nic nepřinesl a Joris Delle mohl v klidu odkopávat od své brány.

87
    Heerenveen tři minuty před koncem opět vypálil zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela byla sražena na rohový kop.

86
    Následný rohový kop hostí žádné vzrušení nepřinesl a Nijmegen tlaku soupeře stále úspěšně odolává.

85
    Hráči Heerenveenu napřáhli na pravé straně hřiště ke střele zpoza šestnáctky a následný přízemní pokus byl sražen zhruba dva metry vedle pravé tyče brány Jorise Delleho!

84
    Julian von Haacke za obrovského potlesku opustil hřiště a místo něj vyběhl na trávník čerstvý Mohamed Rayhi.

83
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Julian von Haacke, přichází Mohamed Rayhi.

82
    Kévin Mayi opět ukázal svou velkou rychlost, jenže se v pokutovém území tentokrát ocitl proti trojnásobné přesile a žádný z jeho spoluhráčů ho nedoplnil.

81
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut, což je na vstřelení jednoho gólu ještě dostatek času.

80
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Reagy Ofosu, přichází Robin Buwalda.

Tomáš Reiner

Branky: 32. Dumić, 58. Ofosu – 36. van Amersfoort

Karty:   72. Bijker (HEE)

Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:14.
    NEC Nijmegen: Delle – Heinloth, Dumić, Golla, Dyrestam – Bikel, von Haacke (83. Rayhi), Breinburg – Owusu-Abeyie, Mayi, Ofosu (80. Buwalda).
    Náhradníci: Smits – Lundholm, Mauk, Buwalda, Kadioglu, Rayhi, Leiwakabessy.

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, St. Juste, van Aken, Bijker – van Amersfoort (77. Thern), Schaars, Namli (73. Veerman) – Slagveer (66. Sam Larsson), Ghoochanneijhad, Zeneli.
    Náhradníci: Sietsma, van der Steen – Thorsby, Thern, Sam Larsson, Veerman, Cavlan, Huizing, Vlap.

Rozhodčí: Edwin van de Graaf. Asistenti: Terry Hoekstra, Nicky Siebert. Čtvrtý rozhodčí: Martin Perez