AS Řím – Udinese 4:0 (kon.) | Juventus – Fiorentina 2:1 (kon.)
AS Řím
4:0 (0:0)
Udinese Calcio
Sobota 20.08.2016, 18:00 • Stadio Olimpico (kapacita: 72 698 diváků), Řím • Italská Serie A • 1. kolo

S konstatováním, že domácí AS Řím porazil Udinese 4:0 se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a příjemný zbytek sobotního večera. (20:00:14)

Je dobojováno! V úvodním zápase nové sezóny Serie A vítězí domácí AS Řím jednoznačně 4:0 nad Udinese, ačkoliv se toto konečné skóre nerodilo vůbec lehce. AS Řím do 64. minuty marně obléhali branku svého soupeře, ale po faulu na Džeka kopali penaltu. Té se ujal Perotti, jenž jí s přehledem proměnil. No a když byl o deset minut později faulován ve vápně Salah, Perotti zužitkoval i druhý penaltový pokus. V závěru se pak Udinese snažilo vstřelit kontaktní branku, jenže otevřené hry využil jeho soupeř, který přidal další dva zásahy díky Džekovi se Salahem.

90+3

90+3
    Hra se odehrává na útočné polovině AS, kde jeho hráči v poklidu kombinují a užívají si společně s publikem závěr zápasu.

90+1
    Mladý sudí Di Bello nakonec nastavuje ještě tři minuty!

90
    Zápas už se pouze dohrává, a tak se dá očekávat, že sudí Di Bello nebude příliš nastavovat, zda-li vůbec.

88
    Domácí kombinují ve středu hřiště a svého soupeře k ničemu nepouští.

86
    Udinese dlouho odolávalo a dobře bránilo, ale nakonec odjede z Věčného města s debaklem. Jak krutý umí fotbal být. To na druhé straně panuje spokojenost a stadionem zní vítězné chorály.
    84. Mohamed SALAH - 4:0

84
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Nadýchaný centr z kopačky Paredese se snesl k MOHAMEDU SALAHOVI, jehož hlavičku dokázal brankář Karnezis zlikvidovat, nicméně na dorážku už byl krátký.
    83. Edin DŽEKO - 3:0

83
    Za obranu domácích se po přesném pasu dostal Nainggolan, který v pádu připravil pro EDINA DŽEKA míč jako na zlatém podnose! Útočník AS jej poté bez problémů poslal do branky a rozjásal domácí publikum.

80
    Diváci se dnes legendárního Tottiho nedočkají. Poslední střídání totiž trenér AS využívá na záměnu stoperů. Odpracováno má Manolas, posledních deset minut si zahraje Fazio.

77
    Trenér AS Spalletti střídá. Ze hry stahuje Emersona, na jehož místo posílá Jesuse.
    76. Diego PEROTTI - 2:0

76
    Penalty se opět ujal Diego Perotti, který opět s velkým přehledem nedal brankáři Udinese šanci! AS tak jde do dvoubrankového vedení!
    74. Salah vybojoval penaltu pro svůj tým

74
    Badu fauloval v pokutovém území Salaha a sudí Di Bello ukazuje na penaltový puntík! Další penalta pro AS!

Petr Král

Branky: 64. Perotti (pen.), 76. Perotti (pen.), 83. Džeko (Nainggolan), 84. Salah

Karty:   50. Samir (UDI), 64. Danilo (UDI)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 11:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:14.
    AS Řím: Szczęsny – Emerson Palmieri (77. Jesus), Vermaelen, Manolas (80. Fazio), Peres – Strootman (C), Nainggolan, Paredes – El Shaarawy (57. Perotti), Džeko, Salah.
    Náhradníci: Alisson – Jesus, Iturbe, Perotti, Totti, De Rossi, Fazio, Gerson, Marchizza.

Udinese Calcio: Karnezis – Samir, Danilo (C), Heurtaux (52. Angella) – Adnan, Fofana, Hallfredsson, Badu, Widmer – de Paul (68. Peñaranda) – D. Zapata.
    Náhradníci: Scuffet – Jankto, Perica, Lodi, Matos, Edenilson, Evangelista, Ewandro, Felipe, Armero, Angella, Peñaranda.

Rozhodčí: Di Bello – Marzaloni, Carbone