AS Řím – Udinese 4:0 (kon.) | Juventus – Fiorentina 2:1 (kon.)
2:1 (1:0)
ACF Fiorentina
Sobota 20.08.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turín • Italská Serie A • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne! (23:28:16)
    8 minut od příchodu, než se Gonzalo Higuaín prosadil a rozhodl zápas.

Máme dobojováno, Juventus nakonec porazil Fiorentinu 2:1! Po gólu Samiho Khediry z první půle se prosadil v 71. minutě Nikola Kalinić. Zdálo se tak, že zápas skončí remízou, jenže v 75. minutě si vzala slovo hlavní letní posila Gonzalo Higuaín, který upravil na konečných 2:1. Juventus do zápasu vlétl jako draka kromě drobného výpadku v druhé půli naprosto kontroloval hru. Fiorentina se sice snažila, nicméně vítězství dnes patří Juventusu. Zažili jsme krásnou atmosféru a skvělý zápas prvního kola Serie A, kde Stará dáma potvrdila svoji roli favorita.

90+5

90+5
    Nádherný pokus Leminy zneškodňuje ještě nádhernějším zákrokem gólman Fiorentiny!

90+4
    Gianluigi Buffon se připravuje ke zřejmě poslednímu odkopu od své klece. Gestikulacemi posouvá své spoluhráče co nejblíže k brance Fiorentiny.

90+3
    Projít přes Leminu zkoušel Vecino, jenže tomu se to vůbec nepovedlo. Posléze pak ještě Patrice Evra fauloval při pokusu o protlačení míče na Higuaína, jenže volný přímý kop je fakt z veliké dálky.

90+2
    Juventus už jen kontroluje hru a utkání se v podstatě dohrává. Ne, že by se Fiorentina vzdala, ovšem Juventus brání opravdu špičkově.

90+1
    Tak to byl hodně ošklivý faul na Alexe Sandra! Tomović (FIO) se nemůže vůbec divit, že za svůj skluz dostal žlutou kartu.

90
    Stále sledujeme hru na polovině Juventusu. Tedy, spíše kombinace toskánského celku a pozorné bránění Staré dámy.

89
    Fiorentina se ještě drží u míče a zkouší se nějako dostat přes uzavřenou zálohu Juventusu. Juventus si však toto hlídá.

88
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Hernanes.

87
    Giuseppe Rossi posunul krásně míč na Marcose Alonsa, který však nedokázal projít přes Alvese s Barzaglim. Juventus tak opět získal míč a pomalu se přesouvá do jednoho z posledních útoků.

86
    Zápas se aktuálně nese v pomalejším tempu. Tomović sice zkoušel centrem rozvinout nějaký útok, nicméně Patrice Evra zachytil míč a následný pokus Tella šel mimo klec Buffona.

84
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Patrice Evra.

83
    Z něho po teči Dybaly hlavičkoval Alex Sandro, jemuž se však hlavička moc nepovedla.

82
    Lemina se zničehonic zjevil a málem přidal třetí branku! Záložník Juventusu však pálil těsně mimo. Alespoň se posléze vybojoval rohový kop pro Juventus.

81
    Další centr od Daniho Alvese jen proletěl přes vápno Fiorentiny, jelikož nikdo z domácích si pro něj nevyskočil.

80
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Giuseppe Rossi.

Karel Janeba

Branky: 37. S. Khedira (Chiellini), 75. Higuaín (Asamoah) – 71. N. Kalinić (Iličić)

Karty:   54. Barzagli (JUV) – 39. N. Kalinić (FIO), 44. Vecino (FIO), 90+1. Tomović (FIO)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:16.
    Juventus FC: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, S. Khedira (88. Hernanes), Lemina, Asamoah, Sandro – Mandžukić (66. Higuaín), Dybala (84. Evra).
    Náhradníci: Neto, Audero Mulyadi – Benatia, Pjanić, Zaza, Higuaín, Hernanes, Pjaca, Rugani, Lichtsteiner, Evra, Marrone.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori – Bernardeschi, Vecino, Badelj (65. C. Sánchez), Alonso, Chiesa (46. Tello) – N. Kalinić, Iličić (80. Rossi).
    Náhradníci: Lezzerini, Drągowski – C. Sánchez, Zárate, Hagi, Diks, Rossi, Khouma, De Maio, Tello, Milić.

Rozhodčí: Davide Massa – Gianluca Cariolato, Andrea Crispo, Mauro Tonolini