Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 1:7 (kon.) | Novosibirsk – Barys 5:1 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Toljatti – HC Slovan 5:2 (kon.) | Čerepovec – Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (2:3 po s.n.)
N.Novgorod – Riga 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Ufa 7:1 (kon.)
Soči – Jokerit 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 25.08.2016, 18:30 • Ice Palace • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:57:53)
    Ilja Kovalčuk dnes zaznamenal hattrick a přidal i dvě asistence

Dnešní zápas byl jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který Ufu přehrál ve všech směrech a soupeře doslova deklasoval. Ve třetí části Ilja Kovalčuk dovršil hattrick a a teprve poté se ke slovu dostali i hosté. V 53. minutě smazal Koskinenovi nulu Teemu Hartikainen, ale to bylo ze strany Salavatu vše. Poslední gól utkání padl v 59. minutě, za domácí se prosadil Nikita Gusev. Konečný výsledek je tedy 7:1 a nutno říci, že je naprosto zasloužený.

59:55
    Závěr se už odehrává za bouřlivého potlesku zaplněné petrohradské arény.

59:33
    Ofsajd hostů a v něm Gončarov.
    58:38 Nikita GUSEV - 7:1

58:38
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté dostávají na cestu ještě jeden gól. Na levé straně zůstal neobsazený NIKITA GUSEV a střelou na Svedbergovu lapačku zamířil naprosto přesně – 7:1. Asistence: Vadim Šipačjov, Dinar Chafizullin.

57:59
    Nestěrovova bomba z pravé strany postrádala přesnost, puk skončil na mantinelu za Koskinenem.

56:30
    Bodrovovu ránu vyrazil připravený Koskinen.

56:23
    Alespoň závěr utkání chtějí hosté odehrát v útoku a zatlačit soupeře do defenzívy.

55:14
    Koskinen pro jistotu přerušuje hru před dotírajícími protihráči.

54:34
    Lisin dobrým obranným zákrokem ve středním pásmu zastavil rozjíždějící se Petrohrad, puk ale jeho spoluhráčům moc dlouho nevydržel.

53:45
    Hraje se dokonale bezstarostný hokej, oba týmy ví, že je rozhodnuto.
    52:34 Teemu HARTIKAINEN - 6:1

52:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak s nulou to dnes nebude. Po rychlém výpadu v útočném pásmu se k puku dostal TEEMU HARTIKAINEN a zamířil přesně do horního růžku Koskinenovy branky. Tohle chytat nešlo. Asistence: Andreas Engqvist, Linus Omark.

51:40
    Plotnikov se dokázal prosmýknout mezi dvěma protihráči a zleva zakončil. Gólman Ufy vyrazil.

49:53
    Do protiakce se vydal Soin, jeho střelu z levé strany vyrazil Koskinen.
    48:37 Ilja KOVALČUK - 6:0

48:37
    A je to už 6:0. Domácí získali ve středním pásmu puk, rychle najeli do útoku, Dacjuk posunul na střed, kde měl ILJA KOVALČUK dostatek místa a času na střelu a ranou těsně nad ledem završil svůj hattrick. Asistence: Pavel Dacjuk.

48:14
    Svedberg si připisuje další zákrok, nyní to na něho zleva zkoušel Koskiranta.

47:45
    Arénou obíhá mexická vlna, diváci jsou maximálně spokojení.

46:25
    Soin posunul puk za domácí branku, Kornějev byl ale záhy tvrdě atakován a skončil vleže na ledové ploše.

44:59
    I pomocí přihrávky rukou se dostala Ufa do útoku, vše ovšem skončilo ještě ve středním pásmu.

44:00
    Sledujeme teď boj o střední pásmo, hosté jsou v tom mírně úspěšnější.

42:07
    A v něm se ocitl Koskiranta, své sólo ale nedotáhl do zdárného konce.

42:00
    Už to vypadalo, že se hosté usídlí na nějakou dobu v útočném pásmu, byly k vidění i střely, obrana pak ale na modré ztratila puk a pustila SKA do kontru.

40:53
    Ve dou na jediného obránce najížděli domácí, Dadonov zvolil zakončení a trefil postoj gólmana Svedberga.

40:35
    U mantinelu byl tvrdě sražen hostující Majorov, Petrohrad dnes vládne na všech frontách.

Trestné minuty: 4:12

Dá se říci, že je rozhodnuto. I ve druhé třetině předváděl Petrohrad hvězdný hokej a výsledkem byly další tři góly ve Svedbergově brance. Dvakrát se trefil Ilja Kovalčuk a dvě vteřiny před koncem druhé části i Sergej Plotnikov. Po čtyřiceti minutách je to tak 5:0 a Ufa se už bude snažit zápas důstojně dohrát.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:58 Sergej PLOTNIKOV - 5:0

39:58
    Domácí ještě stihli jednu akci a dali gól. Ve středním pásmu se puku zmocnil Kovalčuk, vnikl do pásma, místo střely zvolil přihrávku na najíždějícího SERGEJE PLOTNIKOVA a ten už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Ilja Kovalčuk.

39:48
    Ještě jedno přerušení, Koskinen pro jistotu přikryl puk před dotírajícím Grigorenkem.

39:14
    Hartikainenova střela nebyla dostatečně prudká, Koskinen ji hravě chytil a přerušil hru.

38:36
    Ve vlastním pásmu dokázal Širokov obehrát dva protihráče a ještě rozehrát. Pohoda domácího týmu pokračuje.

37:29
    Útok Petrohradu hraje velmi kombinačně a nápaditě, obrana hostů má co dělat, aby zvládala být všude.

36:48
    Další rána domácích, nyní z pravého kruhu pro vhazování. Střílel Zubarev, Svedberg kryl.

36:10
    Čudinovova bomba skončila mimo.

36:05
    Bude se znovu vylučovat a Petrohrad si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Maxim Gončarov.

35:32
    A už se zase hrálo před Svedbergem, na kterého se řítil Plotnikov. Útočník Petrohradu už byl ale příliš blízko a netrefil.

35:08
    Kuljaš měl skvělou pozici na střelu, z mezikruží ovšem zamířil mimo.

34:00
    Náhradní gólman Ufy, Andrej Gavrilov má sice nasazenou masku a je připraven případně naskočit do utkání, ale stále se pouze opírá o mantinel.
    32:24 Ilja KOVALČUK - 4:0

32:24
    I v této třetině dávají domácí dva góly. Nyní předvedl neskutečný důraz ILJA KOVALČUK, který se v pravém kruhu prokličkoval ke střele i vyraženému puku a na brankovišti jej dotlačil za brankovou čáru. Hodně tomu pomohl i nešťastný zásah holí hostujícího brankáře, ale autor gólu je jasný – 4:0. Asistence: Anton Bělov, Sergei Plotnikov.

31:15
    Mezi kruhy dostal přihrávku Gusev, jeho střela byla sražena, Svedberg zasahovat nemusel.

30:40
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, střelu Hartikainena od pravého mantinelu chytil pozorný Koskinen.

30:15
    Hostující Loginov za brankou ostře atakoval protihráče, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

28:26
    Z ostrého úhlu to zkusil hostující Lazarev, Koskinen vyrazil před sebe.

27:26
    Na druhé straně objel Koskiranta rychle branku a chtěl zasunout puk za tyčku, Svedberg byl ale rychle na místě a vyrazil.

27:06
    Hartikainenovi se sice podařilo vybojovat u mantinelu puk, na spoluhráče ale nakonec nepřihrál.

26:30
    Hra teď trochu ztratila na tempu, hodně se přerušuje.

25:29
    Další vyloučení, nyní ale na obou stranách. U hostů jde pykat Maxim Gončarov za držení a u domácích Sergej Širokov za nafilmovaný pád.

24:39
    Po dlouhé době si zachytal i Koskinen, nebezpečnou střelu na něj vyslal Kuljaš.

23:43
    Ufa je už v plném počtu, toto oslabení zvládla ubránit.

23:00
    Sledujeme stále stejný obrázek. Petrohrad lehce kombinuje a Ufa má problém vše uhlídat.

21:47
    A je tu další přesilovka pro SKA, dvě minuty za podražení dostal Alexandr Nestěrov.
    21:30 Ilja KOVALČUK - 3:0

21:30
    Už je to 3:0. V úplném závěru přesilovky předvedl domácí rychlou kombinaci, na konci byl ILJA KOVALČUK, vyslal tvrdou ránu ze střední vzdálenosti a lehounká teč jednoho z obránců poslala puk do horního růžku. Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov.

20:38
    Velice dobrou pozici měl Plotnikov, před brankou mu ale jeden z obránců srazil střelu a puk šel vedle.

20:27
    Pokračuje přesilová hra domácích, Petrohrad je nastěhovaný v pásmu.

Trestné minuty: 2:6

Máme za sebou první třetinu, ve které jednoznačně vládl domácí tým. Ten se do soupeře zakousl od úvodního bully a první gól padl hned v první minutě. Pavel Dacjuk dostal přesný pas a rychlým bekhendem překonal nepřipraveného Svedberga. Tlak pokračoval a byl odměněn ještě jedním gólem. Ten ve 12. vsítil po rychlém výpadu a kombinaci Vjačeslav Vojnov. Ufa toho moc nepředvedla a pokud chce přemýšlet nad body, bude muset hodně přidat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za vysokou hůl dostal Linus Omark.

19:33
    Čudinov teď napálil od modré tyčku, moc nescházelo a bylo to 3:0!

19:05
    Přesto se domácím podařil rychlý přechod do útoku a střela Prochorkina přes obránce. Svedberg vyrazil.

18:38
    Snaha Ufy začíná nabírat obrátek, domácí už nemají tolik prostoru na svoje útočné rejdy a rozehrávka je napadána už v obranném pásmu SKA.

17:32
    U levé Koskinenovy tyčky se snažil vyšťourat puk Nestěrov, puk ale nakonec skončil na síťce a byla přerušena hra.

17:14
    Vedle skončilo i Soinovo nahození.

Na druhé straně se do velice dobrá pozice dostal Hartikainen, stahovačkou si udělal prostor, ale Koskinena nepropálil. V následném závaru na brankovišti si už domácí sjednali pořádek.

15:43
    Koskiranta se prosmýkl podél levého mantinelu a z úhlu se snažil prostřelil Svedberga. Ten branku pokryl.

14:46
    Ufa se ubránila, Kornějev se vrátil do hry.

14:20
    Tak teď měl Svedberg docela štěstí. Bělov dostal nabito na modrou a nemířil zle. Gólman hostů jen tak tak vyrazil puk mimo ledovou plochu.

13:46
    Ufa se alespoň na chvíli osvobodila a dostala puk do středního pásma.

13:35
    Je to zatím hokej na jednu branku, Čudinovovu bombu nyní kryl připravený gólman Ufy.

12:46
    Další přesilovka pro Petrohrad, dvě minuty za držení dostal Konstantin Kornějev.

12:26
    Petrohrad znovu tlačí, Prochorkin nyní ale nenašel bekhendovou přihrávkou spoluhráče.
    11:31 Vjačeslav VOJNOV - 2:0

11:31
    A je to 2:0. Domácí podnikli rychlý výpad levou stranou, po přihrávce se puk dostal až na stranu pravou, kde byl zcela volný VJAČESLAV VOJNOV a ten už věděl, jak trefit poloodkrytou branku. Asistence: Sergej Plotnikov, Pavel Dacjuk.

10:39
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

10:23
    Nyní jsou hosté nastěhovaní v útočném pásmu, aktivní Omark hledá spoluhráče na brankovišti.

09:22
    Dohrává se pasáž ve čtyřech, domácí si hlídají puk a hrají ve středním pásmu.

08:39
    Je tu další vyloučení, nyní ale na druhé straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Sergej Plotnikov.

08:00
    Probíhá velké ostřelování Svedbergovy branky, několikrát pálil Zubarev i Kovalčuk.

07:27
    Je tu první přesilovka pro domácí, na trestné lavici sedí Alexandr Nestěrov za nedovolené bránění.

06:29
    Málem bylo vyrovnáno, neboť před brankovištěm zůstal volný Majorov a snažil se vystřelit do Koskinenova protipohybu. Puk nakonec skončil těsně vedle.

05:58
    A opět má Svedberg plné ruce práce, nyní si musí poradit s prudkým nahozením za svou branku.

05:16
    Omark ztratil v obranném pásmu puk, kterého se ihned chopil Dacjuk a posouval jej Kovalčukovi. Tomu puk sjel z hole a tak nezakončil.

03:49
    Petrohrad je v úvodních minutách jasně lepší, soupeř se zatím pouze hledá.

03:00
    A bylo před ním hodně živo, po nepovedené rozehrávce dotírali Plotnikov i Kovalčuk, hosté se ale nakonec ubránili.

02:41
    Technické provinění hostů, udělal jej Hartikainen, hra se tak stěhuje před Svedberga.

01:42
    Ufa se snaží o rychlé srovnání, ale zatím se vůbec nemůže dostat na dostřel Koskinena.
    00:30 Pavel DACJUK - 1:0

00:30
    No tak to je velice rychlý úvod utkání. Domácí pronikli do útočného pásma, doprava dostal puk PAVEL DACJUK a bekhendovou střelou překonal Svedberga, který byl povyjetý z branky a rozhodně ji celou nepokrýval. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Ilja Kovalčuk.

00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, Chafizullin, Bělov, Jakovlev, Judin – Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Děrgačjov, Koskiranta, Tichonov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Kornějev, Loginov, Kuljaš, Gončarov, Arzamascev – Omark, Engqvist, Hartikainen – Majorov, Bodrov, Grigorenko (C) – Něstěrov, Soin, Lazarev – Makarov, Chripunov, Lisin.

Rozhodčí: Běljajev, Jeřábek – Zacharenkov, Sivov.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, zní ruská hymna a za chvíli začne samotný zápas.
    Předzápasová show je v plném proudu

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v petrohradském Ice Palace začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a sledujte náš přenos, jste k němu všichni zváni.

Poslední vzájemné zápasy

09.12.2015 Petrohrad – Ufa 5:3
    26.12.2015 Ufa – Petrohrad 2:1 pp

I hosté mají jeden odehraný zápas a oni si mohou říct, že jim vstup vyšel na jedničku. Na domácím ledě zdolali Čerepovec těsně 3:2 a úspěšnými střelci byli Loginov, Chripunov a Kornějev. Dnes to ale na ledě Petrohradu nebudou mít lehké, SKA bude rozhodně favoritem.

Petrohradští nevstoupili do sezóny zrovna nejlépe, v zatím jediném odehraném utkání na ledě Čeljabinsku padli 1:2 po prodloužení, když sice Chafizullinem zvládli srovnat náskok soupeře z první třetiny, ale v té poslední vstřelil gól Kolcov a na tuto branku už SKA odpověď nenašlo.

Dobrý podvečer u KHL. Ta se pomaličku rozjíždí a my se dnes podíváme na duel mezi týmy SKA Petrohrad a Salavat Julajev Ufa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Dacjuk (Vojnov, Kovalčuk), 12. Vojnov (Plotnikov, Dacjuk), 22. Kovalčuk (Dadonov, Šipačjov), 33. Kovalčuk (Bělov, Plotnikov), 40. Plotnikov (Kovalčuk), 49. Kovalčuk (Dacjuk), 59. Gusev (Šipačjov, Chafizullin) – 53. Hartikainen (Engqvist, Omark)

Rozhodčí: Běljajev, Jeřábek – Zacharenkov, Sivov