Jihlava – Teplice 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 2:0 (kon.)
Bohemians Praha 1905
2:0 (0:0)
FK Jablonec
Pátek 26.08.2016, 20:15 • Ďolíček, Praha-Vršovice • ePojisteni.cz liga • 5. kolo

Červené karty: 0 – 0 (22:11:42)

Po vyrovnaném prvním poločase dokázali domácí udeřit hned v první minutě toho druhého, když se po závaru v pokutovém území prosadil debutant Dominik Mašek. Hosté si za nedlouho vypracovali výraznou příležitost Kubisty, jenž trefil břevno a to bylo vlastně to poslední, co Jablonec ve Vršovicích předvedl. Naopak Bohemians ještě deset minut před koncem dokázali své vedení zdvojnásobit a zápas pak bezpečně dovedli do vítězného konce.

V Ďolíčku je dobojováno, Bohemians poráží Jablonec 2:0 díky brankám Maška a Čížka a zapisují do ligové tabulky své první letošní vítězství.

90+3

90+2
    Bohemians teď hrají s míčem u útočného rohového praporku a nic nenasvědčuje tomu, že by se skóre ještě mělo měnit.

90+1
    Domácí mohli ještě vstřelit třetí branku, Čížek dostal přihrávku do volného prostoru na levém křídle a hledal před brankou zcela osamoceného Kuchtu, ten však na míč nedosáhl.

90
    Rozhodčí Královec k dnešním devadesátí přidává tři nastavené minuty.

89
    Hostům se nedaří skutečně vůbec nic, Kubista se pokusil na levém křídle vysunout Hybše, ten si třicetimetrový pas zpracovat nedokázal a míč mu utekl do zámezí.

88
    A jsou to právě domácí, kteří teď hrají dlouhé desítky sekund na útočné polovině, což jejich příznivci oceňují potleskem.

86
    Za ovací fanoušků je ze hry stažena nová posila Bohemians a autor zřejmě klíčového prvního gólu Dominik Mašek, nahrazuje jej Josef Jindřišek.

86
    Pospíšil se pokusil přenést hru na levé křídlo, Trávníkovi však poslal příliš prudký pas, na nějž druhý jmenovaný neměl sebemenší šanci dosáhnout.

85
    Hostující nákop na soupeřovu polovinu je zakončen Wágnerovým postavením mimo hru, Jablonci se momentálně vůbec nedaří zakládat útočné akce.

84
    Hosté mají míč na svých kopačkách, ovšem útočnou akci musí zakládat z hloubi vlastní poloviny do kompaktně bránících zeleno-bílých.

82
    Z další standardní situace Jablonce centroval před branku Trávník, domácí defenziva však nikoho v černém do zakončení nepustila.

81
    Hosté se okamžitě po rozehrávce vrhli do ofenzivy, jejich snažení však záhy ukončil útočným faulem Jiráček, jenž za své počínání inkasuje žlutý trest.
    80. Tomáš ČÍŽEK - 2:0

80
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Domácí zvýrazňují své vedení! Kuchta u postranní čáry obral o míč Trávníka, Dostál poté parádním centrem posadil míč na hlavu TOMÁŠE ČÍŽKA, jenž dokázal pokořit brankáře Hrubého!

79
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Siim Luts, přichází Jan Kuchta.