Přerov – Olomouc 1:0 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Tábor 6:2 (kon.)
Chomutov – Letňany 1:5 (kon.) | K. Vary – Ústí n/L 5:6 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Pardubice – Žďár n/S 2:1 (kon.) | HC Plzeň – Kobra 11:0 (kon.) | Havířov – Vsetín 1:3 (kon.)
Sparta – PZ Kladno 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:9 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:7 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (2:3, 3:0, 0:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 01.09.2016, 15:00 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

A je to tady! Prvního září znamená pro mládežníky nejen začátek nového školního roku, ale i první hrací den ELIOD extraligy MD. Kladenští Rytíři dnes v prvním kole vyzvou chemiky z Litvínova.
    Letní přestávka je u konce a můžeme se opět těšit na nálož mládežnických klání. Jak si v letošní sezoně oba týmy povedou je zatím otázkou, protože mládežnické týmy se během léta zpravidla mění k nepoznání. Kladenští ale rozhodně mohou stavět na báječném úspěchu z loňského roku, kdy se jim povedlo kvalifikovat se na závěrečný turnaj ELIOD ELMD. Tam sice bez zisku jediného bodu skončili na posledním místě, přesto se však mohou za sezonou ohlížet pozitivně. Co nám oba týmy nabídnou dnes?

Rytíři Kladno: Pěkný (Veselý) – Robovský, Smažík, Flachs, Zíka, Funk, Klíma, Ticháček – Mrkvička, Karásek, Kleveta, Petrus, Šimek, Kulma, Karmazin, Hasil, Sachr, Bernát, Srbek, Urban

HC Litvínov: Haspra (Prokeš) – Šubrt, Kroupa, Baláž, Kitzberger, Miškovič, Najman, Žitek – Fišer, Bartoš, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Nikl, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

Rozhodčí: Škrobák – Schopf, Klouček.

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše, kde aktuálně absolvují krátké rozbruslení.

Týmy se na modrých čarách pozdravily, vše se již schyluje k úvodnímu vhazování sezony!

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování slavili úspěch domácí Rytíři.

01:01
    Najman pálil nepřesně od modré.

01:48
    Po chvilkové pasáži v pásmu Kladna zalehává kotouč Pěkný, vhazuje se po jeho levici.

02:42
    Petrus zachytil nepřesnou rozehrávku chemiků, s kotoučem však nic nevymyslel a po následné protiakci černožlutých musel zasahovat Pěkný.

03:21
    Po první výraznější ofenzivní snaze domácích kryje kotouč Haspra.

03:33
    Litvínovští zakončili přečíslení 2 na 1 střelou nad Pěkného klec, ten však ještě puku pomohl svojí výstrojí, vhazuje se v pásmu Kladna.

05:02
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nenápadným pokusem z mezikruží se prosazuje JAKUB ŠARLINGER, Pěkný jeho plachtící pokus pouze promáchl. Bez asistence.

05:25
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Na odpověď jsme nemuseli dlouho čekat! Zodpovědnost na sebe vzal JAROSLAV SRBEK, který se protlačil kolem pravého mantinelu a zavezl kotouč až do Hasprovy branky. Bez asistence.

06:17
    Litvínovští se provinili icingem, vhazujeme před Hasprou.

06:59
    Pěkný přikryl další nahození Litvínovských.

07:41
    S brankami se nám najednou roztrhl pytel. Dalším úspěšným stčelcem je PAVEL KARÁSEK. Asistence: Jaroslav Srbek

08:33
    Kotouč vesele poskakoval v Hasprově brankovišti, avšak okolo nebyl nikdo, kdo by jej uklidil za jeho záda.

09:40
    Litvínovský pokus o založení nového ofenzivního výpadu končí zakázaným uvolněním.

10:19
    Kotouč nyní opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu

10:35
    Hasilův pokus švihem byl zblokován před klečícím Hasprou.

12:10
    Nádherný individuální průnik teď předvedl domácí Petrus, jeho střela však mířila pouze nad litvínovskou branku!

13:00
    Karásek na útočné modré ztratil kotouč, čímž vyslal do protiútoku litvínovské hráče. Z následného přečíslení pak vytěžil branku JAN MYŠÁK. Asistence: Lukáš Stehlík

15:26
    A další branka! Po Kyselově přihrávce se střelou z první prosazuje LUKÁŠ STEHLÍK! Asistence: Vojtěch Kysela.

16:50
    Berkovu dělovku od modré srazil bránící Rytíř mimo Pěkného klec.

18:15
    Zajímavě vyhlížející protiútok domácích nakonec zhatila nepřesná přihrávka na najíždějící křídlo. Pochvalu za založení akce však zaslouží Karásek.

18:50
    K odraženému kotouči před brankou hostů se prodral Urban a okamžitě vypálil. Hasprův beton byl však proti. Hostující brankář si následně poradil i s dorážkami.

19:50
    Průnik litvínovského hráče nesmlouvavým zákrokem zastavil Zíka (KLA) a odchází si odpykat menší trest.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla festival ofenzivního hokeje okořeněný hned pěti brankami. Přihlížející hrstka diváků musí být nadšená. Trenéři obou celků však pravděpodobně velkou radost nemají, především v obranné fázi totiž mají oba celky velmi patrné rezervy.

20:01

20:01
    Tentokrát úspěch na buly slavili litvínovští chemici.

20:45
    Střelu od mantinelu schoval v náručí Haspra.

20:58
    Z bezprostřední blízkosti dorážel Myšák, avšak namířil kotouč nad branku již téměř překonaného Pěkného.

21:50
    Pěkný s jistotou pokryl plachtící nahození od modré čáry.

22:45
    Akci 2 na 1 zakončoval Zíka, stopku jeho střele vystavil natažený beton Haspry.

23:30
    Urban se prodral až do zakončení, mířil na vzdálenější tyč litvínovské svatyně, ale byl nepřesný.

24:18
    Důraz před brankou hostů nyní předvedl MATĚJ HASIL. S prvním pokusem sice neuspěl, ale prokázal pevnou vůli a jeho opětovný pokus již skončil za zády bezmocného Haspry. Asistence: Tomáš Urban.

25:20
    Nepřesnou rozehrávku Šimka vystihl Myšák, ale nijak zvlášť se mu nepodařilo ohrozit domácího brankáře.

25:58
    Srbek nádherně předkládal mezi kruhy, jeho pas se ale nesetkal s úspěšným navázáním od jeho spoluhráčů. Škoda.

27:20
    Do úniku se prodral Jouza, ale i zásluhou bránícího Klímy mu kotouč v rozhodující chvíli přeskočil čepel.

28:33
    Podél pravého mantinelu se ukázkově prodral rychlík Srbek a z otočky předložil zpětnou přihrávku na najíždějícího NATANAELA KULMU. Ten nezaváhal a vyhnal pavouky ze šibenice Hasprovy klece, pro kterého dnešní působení končí. Asistence Srbek

28:33
    Litvínovští střídají brankáře, mezi tři tyče se postaví Prokeš!

29:26
    Za podražení si odchází odpočinout Najman (LIM). Přesilovka pro domácí.

31:26
    Hosté hrají v plném počtu.

31:31
    Střelu Tomáše Urbana od modré čáry usměrnil za Prokešova záda TOMÁŠ BERNÁT. Asistence: Urban.

32:52
    Pěkný si poradil se střelou nebezpečně se prodírajícího hráče Litvínova.

33:20
    Za Pěkného zády zvoní tyč, po akci 3 na 1 orazítkoval tyč domácí branky Berka!

33:48
    Technický přestupek domácích dává hostům možnost dostat se na dostřel. Menší trest pro za příliš mnoho hráčů na ploše odpyká Urban (KLA).

35:20
    Neskutečné představení Pěkného! Při tlaku litvínovských forwardů se rozhodl zkrátka zavřít klec a pokrýt jakýkoliv kotouč, který mířil oním směrem.

35:48

36:46
    Prokeš přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.

37:09
    Rozehrávka chemiků končí zakázaným uvolněním.

38:18
    Za hákování odchází na trestnou lavici Jiří Najman (LIM).

38:33
    Kladenští se kombinací vyhnali z útočného pásma, píská se ofsajd.

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

39:34
    Vzájemné vyloučení. Uvidíme hru 4 na 3. Za podražení odchází na trestnou lavici Funk (KLA), držení protihráče pak bylo oceněno trestem v případě Šarlingera (LIM).

40:00

Druhá třetina opět nabídla slušné množství branek. Na rozdíl od první periody však kotouče padaly pouze do jedné branky, a sice do hostující. Zlepšená práce v defenzivě a ještě zvýšená produktivita v podání domácích znamená vítězství 3:0 v třetině a celkové vedení 5:3 pro domácí celek. Další třetina začne přibližně v 16:42.

40:01

40:10
    Úvodní vhazování ve třetí třetině vyhráli domácí, ti se ihned snaží o založení útočné akce.

40:54
    Smažík si nyní s Klímou vyměnil kotouč za vlastní brankou a rozehráli další akci, tu se snažil zakončit Bernat, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

42:04
    Najman (LIM) si půjde opět odpočinout, domácí tak mají příležitost upevnit své vedení.

43:31
    Kladenským se sazím nedaří vytvořit si výraznější příležitost. Zdá se, že nikam nespěchají.

44:04

44:31
    Rodící se ofenzivní výpad Litvínova zastavuje postavení mimo hru.

44:37
    Kotouč proklouzal od litvínovské střídačky až na zakázané uvolnění.

44:44
    Prokeš nenechal nic náhodě a přikryl uvolněný kotouč.

44:49
    Faul v útočném pásmu předvedl Petrus (KLA), který zaklíněnou holí přibrzdil litvínovského hráče.

45:12
    Litvínovský projektil z prvého kruhu skončil na tyči Pěkného branky.

46:49

47:36
    Nádherný samostatný únik s jistotou zakončuje JAKUB BERAN. Bez asistence.

49:31
    Hasilův pokus sražen do ochranné sítě.

51:05
    Srbek se pokoušel najít před branku najíždějícího spoluhráče. Neúspěšně.

53:02
    Chybnou rozehrávku domácích vystihl napadající litvínovský forward, nerozmýšlel se a napálil puk vší silou na Pěkného. Ten kotouč přikryl na prsou.!

53:47
    Najman pouze odpaluje kotouč na icing.

54:33
    Beranův propagační pokus od mantinelu skryl do lapačky Pěkný.

55:00
    Po kladenské přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:39
    Po Bernátově nabídce pálil Urban, jeho pokus proklouzal kolem pravé tyče.

56:31
    Jouzu teď ve velké příležitosti vychytal ledově klidný Pěkný, který kotouč vyrážečkou vytěsnil do sítě za bránou!

57:57
    Opět čaroděj Pěkný! Stehlíkova dělovka se odrazila od tvrzeného skla za kladenskou klecí před volného litvínovského hráče, jehož jasnou příležitost s vypětím všech sil dokázal kladenský brankář zlikvidovat.

59:33
    Litvínovští to zkoušejí bez brankáře!

59:54
    Tohle si již domácí pohlídají.

První zápas mladšího dorostu v sezoně nabídl velmi atraktivní podívanou s množstvím šancí a branek na obou stranách. V dramatické přestřelce nakonec přeci jen vítězí hráči Kladna především díky zlepšenému výkonu ve druhé třetině, po které odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením. Ve třetí třetině stačili Litvínovští už pouze snížit na rozdíl jediné branky, ale to na bodový zisk nestačilo. Všechny tři body tak zůstávají na Kladně.

Tímto se s Vámi loučím a u dalších přenosů opět na počtenou! (17:21:48)

Jaroslav Keimar

Branky a nahrávky: 6. Srbek, 8. Karásek (Srbek), 25. Hasil (Urban), 29. Kulma (Srbek), 32. Bernát (Urban) – 6. Šarlinger, 13. Myšák (Stehlík), 16. Stehlík (Kysela), 48. Beran

HC Litvínov: Haspra (29. Prokeš) – Šubrt, Kroupa, Baláž, Kitzberger, Miškovič, Najman, Žitek – Fišer, Bartoš, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Nikl, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

Rozhodčí: Škrobák – Schopf, Klouček