Olomouc – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 8:7 (po pr.)
Třinec – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:6 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 6:3 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Mountfield HK
Sobota 10.09.2016, 16:00DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u utkání extraligy juniorů, kdy své síly od 16 hodin změří týmy pražské Sparty a královéhradeckého Mountfieldu!

Juniorka Sparty v uplynulé sezóně v základní části obsadila 1. místo po zisku 102 bodů, a o čtyři tak předčila Třinec. Probojovala se i na závěrečný turnaj, kde však podlehla právě třineckému soupeři a získala stříbrné umístění.

Junioři Hradce Králové v ročníku 2015/16 obsadili 6. příčku v základní části díky 64 bodům a díky lepšímu skóre předčili se stejným počtem bodů 7. Kometu Brno.

Sparťané mají za sebou již tři utkání nové sezóny 2016/17. Nejprve doma hostili hráče Pardubic, se kterými těsně prohráli 2:3. Poté vycestovali do Liberce, kde však dostali pořádný nášup v podobě prohry 9:2. V pátek 9. září však již dokázali bodovat, na domácím ledě porazili českobudějovický Motor 4:2.

Mountfield oproti Pražanům odehrál jen dva zápasy. Na začátek sice jako sparťané o gól prohráli 3:2, konkrétně v Českých Budějovicích. V jejich druhém duelu doma přivítali Mladou Boleslav, jíž pokořili jasným výsledkem 4:0. Utkání 3. kola proti Liberci je na programu až 20. září.

Hráčské statistiky – HC Sparta Praha:

nejvíce kanadských bodů: Martin Svoboda (3+0)
    nejvíce branek: Martin Svoboda (3)
    nejvíce asistencí: Martin Jandus (3)
    +/- hodnocení: Filip Eliáš (+3)
    nejvíce TM: Marek Duben (25)

Hráčské statistiky – Mountfield HK:

nejvíce kanadských bodů: Dominik Matouš (1+2)
    nejvíce branek:Aleš Dufek a Tomáš Zahradník (2)
    nejvíce asistencí: Dominik Matouš a Patrik Hidveghy (2)
    +/- hodnocení: D. Řepík, T. Zahradník a D. Malík (+2)
    nejvíce TM: Štěpán Havránek (12)

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Kadlec, Maršoun, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér:Pavel Geffert.

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Maštera, Dvořák, Moník, Hofman, Hejna, Hiedveghy, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán.

00:01

00:45
    Hra má hned od začátku silný náboj, oba celky se snaží urputně propracovat skrz střední pásmo.

01:45
    Hostům se podařilo usadit v útočném pásmu, uvidíme, co vymyslí.

02:22
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:30
    Po vhazování se k puku dostal Havránek na modré, který ještě přihrál Mašterovi, ten vystřelil jen těsně mimo bránu.

03:30
    Sparťané se propracovali po delší době před Bechného a drží se v útočném pásmu.

03:54
    Hostující gólman drží puk po pokusu jednoho ze sparťanů

04:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí využili tlaku, který si vytvořili před hostujícím gólmanem. Po rychlých křižných přihrávkách se puku chopil TOMÁŠ JANDUS, jenž prostřelil Bechného. Asistence: Martin Svoboda, Martin Jandus.

05:50
    Hra se teď uklidnila a bojuje se o střední pásmo.

06:32
    Sparťané jsou ale úspěšnější a dostávají se do útočné třetiny, brankář Mountfieldu ale další gól nedopouští.

07:33
    Útok hostí teď překazil puk na střídačce domácího celku. Vhazuje se mimo obranné pásmo Sparty.

08:08
    Matouš ukořistil puk na modré čáře vlastního pásma, přihrál do útoku na Hiegvegha, ten se však k zakončení nedostal přes domácí obranu.

09:21
    Nejprve se ke střele z pravého kruhu dostal Svoboda. jeho střela se k němu odrazila zpět, přihrál JAKUBU WOJNAROVI, který se z mezikruží nemýlil a zvýšil na 2:0. Asistence: Martin Svoboda, Tobiáš Mrkvička.

10:21
    Královéhradecký Hiedveghy mohl záhy snížit v úniku na Wolfa. jeho střelu zblízka sparťanský brankář vychytal a vhazuje se před ním.

11:05
    Seniov se propracoval skrz hostující obranu před Bechného, ale jeho střelu ztečoval jeden z bránících hráčů.

11:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., vysoká hůl).

11:50
    Hostům se nedaří udržet útočné pásmo, sparťané vyhazují.

12:30
    Od modré pálil Zahradník, ale jeho pokus se ani k Wolfovi nedostal.

12:58
    Mountfield sice střílí, ale vše končí na blokujících sparťanech, kteří se ochotně staví do střel.

13:01
    Sparta hraje v plném počtu.

13:57
    Po konci oslabení otestoval pozornost hostujícího gólmana Jeřábek, ten jeho pokus zneškodnil.

14:55
    Hradec Králové se sice propracoval do útočné třetiny, jenže urputně bránící Sparta je nepouští do zakončení.

15:58
    Domácí konečně vyhodili puk ze svého pásma.

16:10
    jenže hostující mužstvo má nyní velkou převahu a je zpět u Wolfa.

16:30
    Lier z pravé strany vystřelil na domácího maskovaného muže, ten ale kotouč lapil, vhazuje se před ním.

16:56
    Pražanům se podařilo osvobodit, jenže jejich únik končí offsidem.

17:43
    Mountfield opět hrozí, Bureš vypálil od modré, jeho střelu ale zachytil jeden z domácích a osvobozuje svůj tým.

18:43
    Přestože byli hosté výrazně aktivnější a nebezpečnější, Sparta zvyšuje na 3:0. V protiútoku Svoboda našel na pravé straně TOMÁŠE JANDUSE, jenž precizní trefou do levého růžku branky skóroval. Asistence: Martin Svoboda.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:58
    V posledních momentech ještě z pravého kruhu vypálil hostující Lier, jeho střelu však Wolf vyrazil mimo svou svatyni.

20:00

Sparta si v úvodní dvacetiminutovce vytvořila náskok 3:0. V úvodu byly síly na ledu vyrovnané, nicméně po dvou brankách Martin Janduse a Wojnara trochu polevili a Mountfield byl aktivnější. Díky brankáři Wolfovi i obětavosti sparťanů, kteří před ním padali do střel neinkasovali, naopak tříbrankové vedení vystřelil Tomáš Jandus. Sparťanský Martin Svoboda již zaznamenal přihrávkový hattrick. Uvidíme, jak oba týmy vstoupí do druhé třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 16:43.

20:01

20:28
    I druhé dějství začalo zostra, obě mužstva si odbyla první návštěvu u brankáře protivníka.

21:19
    Dlouho se bojovalo o kotouč v rohu kluziště obranného pásma hostí. Puk se dostal k Dubenovi, který z mezikruží vypálil. Bechný chytá.

21:50
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Seniov – 2 min., sekání).

22:53
    Mountfield se usadil v útočném pásmu.

23:23
    Před bránu si sjel Chalupa. Puk se k němu dostal, ale nezpracoval jej přesně a přeskočil mu hokejku pryč od domácí svatyně.

23:57
    Domácí hrají v plném počtu.

24:36
    Příležitost navýšit skóre měl Wojnar, ale Bechný jeho střelu vyrazil za svou branku.

25:41
    Urputné souboje o kotouč probíhají i za Wolfem, ani jeden z týmů nedovoluje příliš vystřelit.

26:16
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Gaspar – trestné střílení, hákování).

26:16
    Tomáš Jandus trestné střílení neproměnil. Snažil se hostujícího gólmana přelstít střelou mezi betony, ten je však včas přiklepl.

26:51
    Hofman zavezl puk před Wolfa, vystřelil, kotouč se odrazil Havránkovi, ten dostal puk na Dufka, ale ani on sparťanského brankáře nepřekonal střelou z levého kruhu.

28:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté ale předci jen snižují! Osamocený Dvořák zprava nahrál křižně do mezikruží TOMÁŠI ZAHRADNÍKOVI, jenž se nemýlil a prostřelil Wolfa. Asistence: Jaroslav Dvořák, David Chalupa.

28:53
    Mountfield branka pořádně nastartovala, znovu se usídlila v obranné třetině Sparty.

29:45
    Přes zdatnou obranu domácích se jim ale nedaří vystřelit.

30:10
    Puk se dostal nahozením vedle pravé tyče Wolfovi brány, proto raději přikryl puk.

30:45
    Sparťané krátce pozdravili Bechného a opět se bojuje u Wolfa.

31:34
    Bureš vystřelil z levého kruhu, jenže jeden ze sparťaný puk ztečoval mimo dosah nebezpečí.

31:57
    Brankář Pražanů znovu drží kotouč a klidní hru.

32:01
    Hradec byl teď až moc akční a kvůli postavení hráče v brankovišti jsou vykázáni do středního pásma.

32:38
    Svoboda zachytil přihrávku na modré a otestoval pozornost Bechného z pravého kruhu, ten v jeho testu obstál.

32:53
    Znovu Svoboda u kotouče! Tentokrát dostal přihrávku na levou stranu, ale i nyní hostující maskovaný muž byl pozorný.

33:47
    Hradec Králové po kratší odmlce opět uzamkl Spartu v její třetině, ta se ale vzápětí osvobozuje.

34:50
    Spartě hostující mužstvo stále dělá potíže a nedokáže se na delší dobu dostat do vlastní šance.

35:08
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Hidveghy – 2 min.).

35:45
    Pražané mohou setřást tlak hostí, udržet se v útočné třetině se jim však nedaří.

36:46
    Sparta se stále nedokáže dostat ke střele.

37:11
    Hosté hrají v plném počtu.

37:38
    Mountfield opět u Wolfa a tlačí Spartu.

38:01
    Dufek z levé strany vystřelil na Wolfa, toho zachránila zvonící tyč jeho brány.

38:36
    Hosté nyní opravdu uzamkli Spartu v jejím pásmu a několika postupnými střelami a pokusy nakonec snižuje na 2:3. Odražený puk v předbrankovém prostoru zpracoval TOMÁŠ KYNČL, který překonává Wolfa. Bez asistence.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Ani v závěru prostředního dějství hosté nepolevují. Gólman Wolf ještě musel přikrýt kotouč, vhazuje se v obranném pásmu domácích.

40:00

Hradci Králové se vyplatila postupná a svědomitá útočná práce. Svého soupeře držela ve většině průběhu pod tlakem, z čehož nakonec vytěžila i dvě branky. Nejprve v polovině zápasu na 3:1 snížil Zahradník a před zazněním sirény na jednogólový rozdíl upravil Kynčl poté, co brankář Wolf čelil několika dalším pokusům hostujících střelců.

Třetí třetina začne přibližně v 17:30.

40:01

40:39
    Na úvod opět je vidět mnoho elánu z obou dvou stran. Wolf drží puk po střele jednoho z hostů.

41:07
    Domácí však rychle střílí branku. Bechný první střelu znamenitě pokryl, jenže pak doslova při rozehrávce namazal VOJTĚCHU KULDOVI, který jeho "přihrávku" přesně zpracoval a vsítil gól. Bez asistence.

41:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (M. Jandus – 2 min., sekání).

42:14
    Mountfield sice útočí, ale je znát zaskočení z předešlého gólu. Puk končí mimo led a vhazuje se ve středním pásmu.

42:43
    Sparťané se osvobozují.

42:56
    Ve vlastní přesilovce hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

43:22
    Šalda si nebral servítky, vypálil dělovou ránu od modré čáry na Wolfa, jenž ale dokázal zareagovat a vytěsnil puk do ochranné sítě.

43:41

44:25
    Sparťan Chlouba nyní v obranné třetině stáhl hostujícího hráče na led u královéhradecké střídačky a dostává 2 minuty za držení.

44:50
    Hosté se drží v útočné třetině, z levého kruhu vypálil Gaspar, ale Wolf se zavčasu přesunul a kotouč pokryl.

45:21
    Kotouč končí v ochranné síti, vhazuje se ve středu ledové plochy.

45:27
    Opět se přerušuje, puk byl vyhozen mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

46:15
    Lier vystřelil dvakrát tvrdě od modré čáry, ale pokaždé šel jeho pokus těsně okolo domácí svatyně.

46:30
    Sparta je již v plném počtu a hned vyrazila na Bechného, který kotouč chytá.

46:30
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Dufek – 2 min., hákování).

46:48
    Domácí Janda také pálil od modré lajny, Bechný je pozorný a kotouč vyrazil.

47:15
    Mountfieldu se daří osvobodit, Sparta se těžko dostává přes střední pásmo.

47:57
    Hosté šli do protiútoku a sparťan Tomáš Jandus si pomohl faulem, pokračuje se tak 4 na 4.

48:34
    Hosté si zahrají přes minutu 5 na 4.

49:09
    Duben ale úspěšně svůj tým osvobozuje a Sparta může vystřídat.

49:50
    Šalda znovu dělovkou otestoval Wolfa, pokoušel se dorážet Dvořák, neúspěšně.

50:30
    Sparta je již opět v pěti.

50:47
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Moník – 2 min., sekání).

50:59
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kadlec – 2 min., sekání).

50:59
    Hraje se 4 na 4.

51:35
    Spartě se povedlo přejít přes střední třetinu, zmezikruží pálil Chlouba. jeho střelu zastavila konstrukce branky hostí.

52:06
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

52:33
    Ani jedno z mužstev si nedokáže vytvořit déletrvající tlak, hra se přelévá ze strany na stranu.

53:03
    Oba celky jsou již kompletní.

54:10
    Urputnost by se dala přímo krájet, nikdo nechce soupeři dopřát kousíček prostoru zadarmo.

54:51
    Dvořák nahrával Šaldovi zprava na levou stranu, ale druhý jmenovaný Wolfa nezaskočil, domácí brankář střelu vyrazil.

55:38
    Icingu se dopouští pražský tým.

55:54
    Přes půlku ledu se k Bechnému dostal kotouč, sparťanský hráč v dojezdu byl však rychlejší než hostující, proto královéhradecký gólman pozastavuje hru.

56:20
    Nikdo nechce dopustit zbytečnou chybu i Wolf raději přikryl puk.

56:44
    Hosté půjdou do čtyř. Hofman chtěl zabránit rychlému sparťanovi v přesunu přes modrou čáru před Bechného, a tak ho přidržel až se oba ocitli na ledu.

56:44
    Oddechový čas pro domácí.

57:19
    Martin Jandus zkusil vypálit od modré, nicméně na brankáře hostí si nepřišel, ten drží kotouč pevně ve své výstroji.

57:35
    Domácí Wojnar tvrdě atakoval jednoho z hostujících hráčů a dostává trest 2+10. Pokračuje se na obou stranách ve čtyřech

57:35
    Hosté to zkouší bez gólmana.

58:27
    Spartě se podařilo vyhodit kotouč.

58:47
    Mountfield je již kompletní a s hráčem navíc v poli.

59:11
    Sparta odolává tlaku soupeře úspěšně.

59:47
    Nakonec se přeci jen hosté prosazují alespoň ve hře 6 na 5. Po obrovském tlaku před Wolfem se k puku dostal PATRIK HIDVEGHY, jenž snižuje na 4:3. Asistence Kryštof Hroudný, Štěpán Havránek.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

Sparta na začátku třetí třetiny zvýšila opět na dvoubrankový rozdíl z hole Kuldy. Poté se hra značně kouskovala a mnoho hráčů si vyzkoušelo trestnou lavici. V samé koncovce ještě při hře bez brankáře snížil na 4:3 Hidveghy, avšak Mountfield již vyrovnat nedokázal.

S přáním hezkého dne se s Vámi loučím a brzy znovu na počtenou! (18:11:52)

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 5. Jandus (Svoboda, Jandus), 10. Wojnar (Svoboda, Mrkvička), 19. Jandus (Svoboda), 42. Kulda – 29. Zahradník (Dvořák, Chalupa), 39. Kynčl, 60. Hidveghy (Hroudný, Havránek)

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jaššo, Kadlec, Maršoun, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán