Kolín – Havlíčkův Brod 2:5 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:7 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 7:4 (kon.)
Sparta – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 0:0 (odl.) | Písek – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
Havířov – Jihlava 0:1 (po pr.) | Letňany – HC Litvínov 5:4 (1:0 po s.n.) | Kladno – K. Vary 3:2 (po s.n.)
Třinec – Vítkovice 4:3 (po pr.)
IHC Králové Písek
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
HC Motor České Budějovice
Sobota 10.09.2016, 13:30 • Zimní stadion Písek • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Hezký den z Písku. Vítám Vás při sledování on-line přenosu z utkání, v němž se v rámci čtvrtého kola NEON Extraligy staršího dorostu střetnou celky IHC Písek a HC Motor České Budějovice.

Oba dva týmy na svou první letošní extraligovou výhru stále čekají. Jeden z nich tedy dnes svou nelichotivou bilanci konečně prolomí.

Písečtí by si svůj vstup do soutěže dokázali bezesporu představit podstatně lépe. Jejich nepřesvědčivý výkon zatím pokaždé vyústil ve vysokou porážku. Jinak tomu nebylo ani v posledním klání, kdy podlehli hráčům hradeckého Mountfieldu v poměru 14:0, pročež jim i nadále patří poslední místo tabulky.

Se svým představením v úvodu sezony nemohou být spokojeni ani hokejisté Motoru. Ze tří dosud odehraných zápasů dokázali získat jediný bod poté, co v samostatných nájezdech nestačili na Pardubice. Naposledy změřili síly s Bruslaři z Havlíčkova Brodu, kteří si po výhře 4:2 z jihočeské metropole odvezli celý bodový zisk. Českobudějovičtí tak zatím vyhlížejí premiérovou výhru z šestého místa.

IHC Písek: Křepela (Buchta) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Chval, Lang, Stárek – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Doktor, Víta, Rákosník, Dosek, Škola, Šafář, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek, Tržil, Krcho, Schuppler, Řezáč, Egert, Prášek, Vaculík, Masopust, Kašper, Kaisler

Rozhodčí: Prchal – Šperl, Kreuzer.

00:01

00:15
    Jako první se o kombinaci pokoušejí hráči Motoru. Píseckým se však daří napadat a rázem získávají kotouč oni.

01:33
    Zavést puk se pokusil Frederik Hakl, jeho snahu však překazili českobudějovičtí obránci.

02:29
    Poprvé hosté signalizovaný ofsajd zažehnali, podruhé už nikoli.

03:08
    Matysovo nahození končí v Křepelově lapačce.

03:33
    Nikdo nemá kotouč v držení příliš dlouho, hra se přelévá ze strany na stranu a to bez větších náznaků jakékoliv akce.

04:17
    Další neúspěšná střela hráčů v modrých dresech.

04:52
    Hraje se v útočném pásmu hostů, ale spíše v rozích kluziště.

05:43
    Lang se pokusil zakončit akci domácích střelou od modré čáry, naneštěstí se ocitl v ofsajdu.

06:04
    S dorážením hostů měl teď Křepela plné ruce práce.

06:17
    Veškeré rány Českobudějovických zatím končí na zadním mantinelu.

07:09
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Už to vypadalo, že letící kotouč vyslaný LUKÁŠEM PRÁŠKEM písecký gólman zastaví, ale na poslední chvíli mu přeci jenom unikl.
    ASISTENCE: Robin Rákosník, Martin Kašper

07:57
    Individuální akci Tržila Křepela kryje.

08:26
    Domácí hokejisté se konečně drali do útoku, nicméně je opět zastavil ofsajd.

08:48
    Silný se pokusil vypálit z otočky, ale svou šanci neproměnil.

09:10
    Píseckým se nedaří založit útok. Hosté velmi dobře brání a daří se jim zachytávat soupeřovy rozehrávky.

10:58
    Postavení mimo hru na straně Motoru.

11:30
    Do dobré příležitosti se dostal Matys, jeho pokus Křepela vyrazil.

12:05
    Hosté zamkli domácí v jejich obranném pásmu. Písecký brankář raději přerušuje hru.

12:44
    Přibyl vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

12:51
    Vaculík mohl sklepnout puk ze vzduchu do brány, ale minul.

14:01
    Snaha domácích opět přišla vniveč. Vhazovat se bude před Ovsjannikovem.

15:07
    Písečtí sice nahodili kotouč, ten však znovu skončil na hokejkách hostů. Za ty se na druhé straně zkoušel prosadit Silný.

15:57
    Jako další z řad Motoru pálil rozjetý Prášek.

16:59
    Hakl vybídl své spoluhráče k útoku, ti ho ale příliš nepodpořili. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Křepelou.

17:41
    Střelecký pokus českobudějovického obránce končí na horní síti domácí branky.

18:03
    Po dlouhé odmlce se ke slovu přihlásili Písečtí. Hostující gólman byl pozorný.

18:50
    Ve velké šanci se ocitl Řezáč, jeho spoluhráč však po jeho přihrávce zaváhal.

19:50
    První dějství mohl svým střeleckým pokusem zakončit domácí Svoboda, ale jeho úmysl zmařilo ohlášení konce třetiny.

20:00

Je za námi první třetina utkání. Ta byla jednoznačně v režii hostujícího celku. I přes počáteční rozpaky se českobudějovičtí hráči postupně dostali do tempa a domácí téměř k ničemu nepustili. V osmé minutě zápasu otevřel skóre Lukáš Prášek, který tak vstřelil dosud jedinou branku zápasu.

20:01

20:07
    Hned na úvod druhé třetiny se Šebesta pokusil překvapit Ovsjannikova poté, co si najel po pravém křídle a vystřelil.

20:46
    Následně na něj navázal spoluhráč Přibyl, jeho pokus však skončil v ochranné síti.

21:30
    Na druhé straně se mezi úspěšné střelce pokusil zapsat Mirochnikov.

23:10
    V dobré příležitosti se ocitl domácí Přibyl, jenž však vyslal příliš dlouhý pas najíždějícímu Novákovi.

23:39
    Dorážejícího Kaislera Křepela bez větších obtíží zastavil.

24:21
    Domácím přestávka evidentně prospěla. Pomalu, ale jistě, se stále více dostávají do hry.

24:38
    Zakázané uvolnění Píseckých.

24:45
    Na hostujícího Krcha teď zívala prázdná brána! Křepela měl tentokrát s přesunem na druhou stranu brankoviště potíž, hosté toho však nevyužili.

26:02
    Do přečíslení se dostali Novák s Šebestou, v závěru své akce si ale neporozuměli.

26:42
    Domácí za sebou mají povedený úsek hry, kdy svedli hostům řádně zatopit. Ovsjannikov proto raději přerušil hru.

27:19
    Ve hře Píseckých se teď odráží velká snaha o vyrovnání.

28:16
    Písek právě vstřelil branku!
    A je to tady! Písečtí svou snahu konečně zužitkovali. JOSHUA WALLER na poslední chvíli vtěsnal kotouč za záda hostujícího brankáře. ASISTENCE: Sean Norris, Jan Stárek

29:08
    Písečtí se radují znovu v krátkém časovém sledu! O branku se postaral TOMÁŠ STAUBER. ASITENCE: Ondřej Svoboda, Frederik Hakl

29:37
    Radost domácích záhy přerušuje LUKÁŠ MATYS, který se postaral o rychlou odpověď. ASISTENCE: Dominik Kaisler, Radek Rolínek

31:48
    Hra má teď velmi rychlý spád! Vedení hráčům Motoru vrátil LUKÁŠ MATYS. ASISTENCE: Radek Rolínek, Dominik Kaisler

32:11
    Při chuti je i Egert, který chce vedení hostů ještě navýšit.

32:30
    Waller to zkusil sám, ale byl stíhán hostujícím obráncem, jemuž se podařilo ho zastavit.

33:24
    Matys teď z velkého úhlu zkoušel propálit Křepelu.

33:40
    Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.

34:33
    Řezáč vypálil, ale s úspěchem se neshledal.

34:56
    Zakázané uvolnění hostů.

35:15
    Hra se začíná vyostřovat.

36:02
    Střelou zápěstí se teď prezentoval Waller, s jehož pokusem si Ovsjannikov poradil.

37:09
    Do útoku se ženou Českobudějovičtí, zatím se jim však nedaří něco vymyslet.

38:38
    Vyrovnat teď mohl Hakl, který svou střelou mezi betony gólmana hostů značně potrápil.

39:06
    Velká šance i na straně hostů! Na hráče Motoru teď doslova zírala prázdná brána. Nikdo z nich se ale nestihl včas zorientovat.

39:48
    Českobudějovičtí teď uháněli ve dvou na bránu, v koncovce však nebyli úspěšní.

40:00

Druhá třetina zápasu nabídla pohledný hokej. Oba dva celky si vypracovaly řadu dobrých příležitostí, které zároveň dokázali proměnit v góly. Stav po druhé dvacetiminutovce je 2:3 pro hosty.

40:01

40:40
    Šebesta měl dobrou příležitost k vyrovnání, ale Ovsjannikov svůj tým podržel.

41:43
    Hraje se v obranné třetině domácích, kteří se marně snaží dostat ke kotouči.

42:10
    Hosté teď musejí začít od své vlastní branky.

42:48
    Ofsajd domácích.

43:12
    I hosté se provinili stejným způsobem.

43:40
    Svou první branku v utkání přidává RADEK ROLÍNEK, kterému se ve spolupráci s týmovými kolegy podařilo zachytit rozehrávku Píseckých. Neváhal, vyrazil kupředu a prosadil se povedenou střelou, jež skončila v pravém rohu Křepelovy brány. ASISTENCE: Vojtěch Doktor, Lukáš Matys

44:37
    Pěkný zákrok teď předvedl domácí brankář proti nahození hostů.

44:46

45:38
    Hosté teď kombinovali v útočném pásmu, hra se ale následně dostala k mantinelu, kde se svedl boj o kotouč.

46:20
    Na trestnou lavici odchází Adam Novák (PIS), který se provinil sekáním.

46:40
    Matys zavezl puk do útočné třetiny a spolu se svými spoluhráči zkouší okamžitě zužitkovat početní výhodu.

47:30
    Domácím se zatím daří vyhazovat.

48:14
    Křepela teď zalehnul kotouč, k němuž se tak hostující hráči nemohli dostat. Rozhodčí přerušil hru.