Motor ČB – Most 7:0 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 4:1 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 6:5 (po pr.) | Prostějov – Kadaň 4:3 (kon.) | Havířov – Jihlava 1:4 (kon.)
Kladno – Slavia 3:2 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
5:4 (2:4, 2:0, 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 14.09.2016, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 4. kolo

Je konec! Stadionu se v prvním meziokresním derby letošního ročníku WSM Ligy podařilo otočil průběh zápasu ve svůj prospěch a odnáší si tak tři body. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:23:22)

59:40
    Slovan to zkouší v šesti!

59:38
    Oddechový čas pro hosty.

59:26
    Paločko chtěl namazat Veselému, přihrávka však původně myšleného příjemce nezastihla.

58:49
    Litoměřice se nastěhovaly před Soukupa, kvalitní střeleckou příležitost si však zatím nevybojovaly.

58:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., krosček).

58:05
    Kasíkova střela od modré projela přes Rybárovy betony do rohu kluziště.

57:37
    Loskot proklouzl před Rybára, na zakončení mu však nezbývaly síly.

56:53
    Ondřej Kopta se zčistajasna objevil úplně sám před Soukupem, obrovskou šanci rozhodnout zápas ale zahodil! Zakončil totiž úplně mimo bránu hostů.

56:02
    Litoměřičtí se rozhodli začít jednobrankový náskok hájit, Slovan o šanci se prokopat do útočného pásma bojuje seč může.

Dnešní utkání sleduje 1140 diváků.

54:48
    Rybár prudkou dělovku Loskota z kruhu vyrazil vyrážečkou vysoko nad sebe, přesilovka hostů je u konce.

54:36
    Ústecký návrat do litoměřické části kluziště brzdí ofsajd.

53:52
    Kališníci ukázkově odzbrojili Slovan, jehož hráči nyní musí kotouč lovit až zpoza Soukupovy branky.

53:09
    Slovan se vlastní nepřesnou přihrávkou vyhání z útočného pásma.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Nedvídek – 2 min., hákování).

52:00
    Soukup musel čelit pokusu Ondřeje Procházky, ústecký gólman v poměrně jednoduché zkoušce obstál na výbornou.

51:00
    Do konce základní hrací doby zbývá devět minut, sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. V Kalich Areně stále panuje skvělá atmosféra.

50:05
    Nahození Daleckého mizí v rukavici slovenského brankáře Litoměřic, vhazovat se bude po jeho levici.

48:28
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion těsně po konci přesilovky otáčí skóre zápasu z 2:4 na 5:4! ONDŘEJ KOPTA se z hranice levého kruhu nemýlil a posílá tak za záda Jakuba Soukupa už pátý kotouč. Asistence: Radek Pilař, Petr Beránek.

47:52
    Kališníci se zatím v přesilovce moc nepředvedli, Slovan má hru plně pod kontrolou.

47:01
    Za Rybárovo brankou probíhá dlouhá bitva o puk.

46:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., držení protihráče).

46:10
    Hantákovo slabší zakončení z kruhu se od betonu Soukupa odrazilo za svatyni hostů.

45:47
    Vrdlovec byl připraven Rybára ohrozit střelou z kruhu, na poslední chvíli jej odzbrojil pohotový Pilař.

44:58
    Smetanu se pokusil odzbrojit dotěrný Merta, v souboji s vysokým litoměřickým bekem ale neobstál.

44:21
    Icing Litoměřic, Ústí teď má na ledě mírnou převahu.

44:05
    Na druhé straně kluziště proklepl Rybárovy reflexy Poulíček, gólman Stadionu byl ve střehu.

43:28
    Z půlky hřiště nasměroval puk na strážce ústecké svatyně Šulc, Soukup měl s pokrytím jeho nahození problémy.

42:18
    Ondráček hned po opuštění trestné lavice obdržel kotouč a vyjel směrem na Soukupovu branku, střelou trefil ale pouze jen bránícího Vágnera.

41:50
    Slovan je znovu v útočném pásmu jako přikovaný a kombinuje.

41:05
    A znovu. Kališníci zatím útočné ambice Slovanu krotí úspěšně.

40:54
    Domácí se osvobozují.

40:31
    Ústečtí zamkli jejich soupeře v obranném pásmu a kombinují.

40:10
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., vysoká hůl).

40:01

Pro litoměřické hokejisty to byla třetina s velkým "T"! Stadionu se povedlo góly Petera Frühaufa a Petra Beránka vyrovnat stav utkání na 4:4, což znamená, že je před námi velmi napínavé poslední dějství severočeského derby.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:00

39:59
    Vágner sekundu před koncem namířil střelu přímo na levý beton Patrika Rybára.

39:37
    V závěru třetiny se Ústí dožaduje navrácení jednobrankového náskoku, hráči Stadionu ale brání seč jim síly stačí.

38:51
    Miškář by připraven tečovat Frühaufovu střelu z kruhu, kotouč kolem jeho hole ale pouze projel.

37:38
    Začínáme od znova! Smetanovu střelu dorazil do sítě PETR BERÁNEK a srovnává tak stav prvního letošního severočeského derby na 4:4! Asistence: Ondřej Smetana, Ondřej Kopta.

37:00
    Pavlas chtěl Soukupa překvapit střelou z modré čáry, ústecký gólman se ale ošálit nenechal. Celé derby podtrhuje výborná atmosféra v Kalich Areně.

35:41
    Frühauf u mantinelu zneškodnil Moučku, u kotouče jsou znovu kališníci.

33:48
    Litoměřice mají stále menší převahu, soupeř se ale občas prezentuje velmi nebezpečnými šancemi. Sledujeme poměrně napínavý a hezký hokej.

32:50
    Brož je zpět na ledě, Ústí oslabení přežilo bez újmy.

32:21
    Souhra Pletky s Nedvídkem opět trochu zaskřípala, druhý jmenovaný si nedokázal zpracovat rychlý pas zkušeného veterána.

31:28
    Přesilovkové komando Stadionu rozjíždí kombinaci, Soukup zatím zasahovat nemusel.

30:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., podražení).

30:20
    Pletka proklouzl přes obranu hostí a místo zakončení se pokusil nahrát Nedvídkovi, ten ale přihrávku vůbec neočekával a velká šance Litoměřic vyrovnat je tak ta tam.

29:34
    Slovan se dostal do přečíslení, zakončující Dalecký domácí svatyni ale přestřelil!

29:08
    Bača to nyní zkusil znovu, tentokrát se trefil pouze do bránícího ústeckého forvarda.

28:47
    Bačova rána končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Soukupem.

27:41
    Jebavý odstavil v mezikruží stojícího Vrdlovce, útočná akce Slovanu tak bere za své.

26:26
    Litoměřické Frühaufův zásah do černého hodně oživil, hosté s nimi teď jen tak tak drží krok.

25:53
    Frühauf nabídl kotouč najíždějícímu Miškářovi, který se pokusil vyrovnat. Soukup si povyjel z brankoviště a betonem vykryl střelu mladého litoměřického forvarda.

23:53
    Tlak domácích se vyplácí, už je to jen o jeden gól! Paločko nabil v pravém kruhu připravenému PETERU FRÜHAUFOVI, a ten dělovkou mezi betony překonal ústeckého gólmana. Asistence: Matúš Paločko.

23:26
    Icing vrátí hru zpět před ústeckou svatyni.

22:49
    Miškář našel před brankovištěm nehlídaného Hantáka, který z otočky přišpendlil beton z Soukupově betonu.

22:07
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba celky do druhé třetiny vstoupili po hlavě a prezentují se poměrně agresivní hrou.

20:49
    Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, ústecká obrana však zatím stíhá všechny pokusy přiblížit se vyrovnání hasit již v zárodku.

20:24
    Kloz nabídl ve středním pásmu kotouč Loskotovi, ten ale v souboji s litoměřickou defenzívou neuspěl.

20:05
    Z úvodního buly druhé části odjíždějí šťastnější domácí.

20:01

Máme za sebou velmi divokou první část duelu mezi Stadionem a Slovanem. V prvních deseti minutách padly hned čtyři branky -- jedna do sítě hostů, tři do klece Litoměřic. V půlce třetiny pak kališníky na dosah vyrovnání přiblížil Václav Pletka, avšak krátce potom vrátil Ústí dvoubrankový náskok Jan Dalecký. Hra se potom trochu uklidnila a další zásah jsme již neviděli. Uvidíme, co nabídne druhé dějství.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:56
    Ke slovu se nyní dostal ústecký bek Brož, ten ale litoměřickou klec přestřelil o dobré dva metry.

19:06
    Z první třetiny zbývá pět desítek vteřin, kališníci jsou s kotoučem usazení ve vlastním pásmu.

18:42
    Paločko slabší střelou z levého kruhu neuspěl, Soukup kotouč schoval mezi betony.

18:29
    Ústí se dopouští zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po Soukupově levici.

17:42
    Patrik Poulíček zakončil mimo litoměřickou svatyni, stav utkání zůstává 2:4!

17:42
    Poulíček byl v úniku faulován, bylo nařízeno trestné střílení!

17:31
    Merta nyní stojí s kotoučem za brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

16:15
    Hru obou celků nyní trápí drobné nepřesnosti, střelu na branku jsme již nějakou dobu neviděli. Úspěšnou přihrávku také ne.

15:40
    Slovan si do statistik dnešního zápasu připisuje další ofsajd.

14:42
    Čtvrtá lajna Stadionu nyní svádí náročný souboj s ústeckou elitní formací, hráči se přetahují o každý centimetr ledu.

13:15
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústí znovu odskakuje do dvoubrankového vedení, kališnická defenzíva neprožívá nejpovedenější dvacetiminutovku. JAN DALECKÝ si vybruslil do mezikruží a překonal Rybára střelou do pravého rohu branky. Asistence: Jaroslav Moučka.

12:46
    Z pravého kruhu Rybárovy reflexy proklepl Jan Dalecký, slovenský gólman ve službách Litoměřic střele do cesty nastavil vyrážečku.

12:25
    Vpád hostů do útočné třetiny brzdí ofsajd.

11:42
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, zdá se, že obě strany zatím v první části inkasovali víc, než chtěli. O něco málo více ze hry mají ale domácí.

10:45
    Gólové hody v Kalich Areně pokračují! Ondráček se dostal do úniku a v zakončení pouze otřel kotoučem Soukupův beton, avšak hned za ním jedoucí VÁCLAV PLETKA už pryž za bezmocného Soukupa dopravil. Asistence: Martin Ondráček.

10:36
    Rybár si do statistik připisuje první úspěšný zákrok, pokus Bernada z levého kruhu schoval do lapačky.
    Litoměřice jsou zatím bez bodu a Slavii neohrozí.

09:11
    Do litoměřické branky nastupuje Patrik Rybár.

09:11
    Třetí gól v průběhu prvních deseti minuty vyhání Filipa Šindeláře z litoměřické svatyně! Smetanovo nedovolené bránění potrestal lehkou střelou z bezprostřední blízkosti litoměřického brankoviště MAREK LOSKOT. Asistence: Jan Kloz.

08:43
    Ústečtí kombinují, na Šindeláře zatím letěl pouze jeden střelecký pokus.

08:16
    Třicet sekund z početní výhody je pryč, Slovan se poprvé na delší dobu usazuje v litoměřickém pásmu.

07:42
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., nedovolené bránění).

06:57
    Spolupráce Vrdlovce s JANEM KLOZEM funguje, Slovan po sedmi minutách hry otáčí skóre zápasu. Vrdlovec našel osamoceného ústeckého útočníka před litoměřickou brankou a Kloz neměl nejmenší problém Šindeláře překonat. Asistence: Daniel Vrdlovec.

06:33
    Po vhazování se ke střele z první dostal Bača, puk pouze přeletěl nad Soukupovou brankou.

05:58
    Tlak kališníků pokračuje i po vypršení Vágnerova trestu, ústecká obrana však stále kališníkům značně znepříjemňuje život.

05:26
    Stadion se po krátké pauze opět usadil v útočném pásmu a rozjíždí kombinaci.

04:30
    Kotouč se po dlouhé kombinaci dostal na hůl bývalého ústeckého beka Ondřeje Smetany, do jehož střely se postavil jeden z hráčů Slovanu.

03:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., podražení).

03:32
    Je vyrovnáno! JAN KLOZ se dostal do bezprostřední blízkosti litoměřické branky a v souboji muže proti muži se Šindelářem uspěl na jedničku. Asistence: Daniel Vrdlovec.

03:03
    Šulc nahodil od modré kotouč směrem na Soukupa, ústecký gólman kotouč vykryl hrudníkem.

02:20
    Kališníky první branka nabudila, hraje se hlavně v pásmu Slovanu. Ten však zatím dobře brání a nepouští Stadion do větších šancí.

01:34
    Hrubá chyba obrany Slovanu vede k prvnímu gólu dnešního zápasu. Veselý s MATÚŠEM PALOČKEM se dostali do úniku a druhý jmenovaný po přesné přihrávce Veselého dokázal překonat položeného Soukupa. Asistence: Jan Veselý.

00:47
    Marek Loskot se dostal ke střele z levého kruhu, Šindelář ale nemusel zasahovat. Puk kolem jeho svatyně pouze přeletěl.

00:03
    Úvodní vhazování vyznělo lépe pro hosty, ti si odváží kotouč na svou polovinu.

00:01

Hráči obou celků se již k rozhodčím připojili, můžeme začít!

Ochozy Kalich Areny se pomalu plní, trojice sudí už vyjela na led. Od prvního letošního severočeského derby nás dělí něco málo přes čtyři minuty.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Rybár) – Smetana, Pavlas (C), Jebavý, Šulc, Bača, Frühauf, Málek – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Pletka, Nedvídek, M. Ondráček – Kopta, Pilař, P. Beránek – O. Procházka, Hanták, Miškář.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Kasík, Husák, M. Vágner, Brož, Přindiš, Bernad, Hes – Kloz, Vrdlovec, Loskot – Merta, Poulíček, Z. Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Markulinec, Komárek, Navarra.

Rozhodčí: Wurthele – Smika, Springl.

(1-1-0-1, 5 b. – 7. místo)

Devatenáct vstřelených branek ve třech zápasech. Ústecký útok se zatím zdá být jedním z nejnebezpečnějších v lize, jelikož Slovan svým soupeřům vždy nadělil minimálně čtyři branky. Úvodní duel sezóny s outsiderem z Mostu dospěl až do samostatných nájezdů, kde svým spoluhráčům vystřílel výhru hned třemi úspěšnými pokusy David Bernad. Celek z krajského města pak v prvním domácím zápase rozjel Kadaň 9:3 a v pondělí ho čekala dlouhá cesta na led Frýdku-Místku. V Hale Polárka vedli hosté po dvou třetinách 6:3 a kráčeli ke třetímu vítězství v sezóně, ale pak přišel zkrat. Slovanu absolutně nevyšla třetí třetina a zpátky domů se ústečtí vraceli bez jediného bodu po prohře 6:7.