Vsetín – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Technika Brno – Opava 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 3:4 (0:1 po s.n.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 7:3 (kon.) | Tábor – Jindř. Hradec 5:0 (kont.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 2:1 (3:2 po s.n.)
Nymburk – Písek 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 10:5 (kon.)
Klatovy – Děčín 1:4 (kon.) | Kobra – Sokolov 1:4 (kon.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 2:5 (kon.)
Trutnov – Řisuty 1:2 (kon.) | Kolín – David Servis 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 14.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hned 1. kolo svede dohromady valašské rivaly, do Vsetína přijíždí Bobři z Valašského Meziříčí, kteří se budou snažit zaskočit jednoho z největších favoritů na postup do WSM Ligy. Oba kluby prošly přes letní pauzu velkými změnami. Pikantnost tohoto utkání zajišťuje nejen faktor derby, ale hlavně fakt, že spousta hráčů na straně Bobrů působila ještě v nedávné době právě na Lapači. Fanoušci valašského hokeje se tak mají na co těšit už v samotném úvodu soutěže.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Konec potupy a bídných výsledků, nějak takhle si po konci loňské sezony hřímali pro sebe představitelé meziříčského klubu. Pomoci Bobrům zpět nahoru má osobnost Petra Dvořáka, jenž se vrátil do Valašského Meziříčí právě ze Vsetína, aby na soutoku Bečev zastával pozici sportovního manažera, ale také úlohu velké posily do ofenzívy Bobrů. Dvořák dokázal do Valašského Meziříčí přivést řadu zkušených hráčů, jména jako Fojtík, Nedbálek, Plšek či Vydra mají Bobrům zaručit účast v play-off, která by při počtu devíti týmu v soutěži neměla být pro Bobry příliš těžkým oříškem. Hned 1. kolo budou Bobři zajíždět do Vsetína, kde se jim dlouhodobě nedaří, naposledy zde dokázali zvítězit v roce 2012. Od té doby z Lapače odjížděli pravidelně s prázdnou, nyní se budou pokoušet zaskočit vsetínské Valachy již v ligové premiéře.

Opava – Valašské Meziříčí 2:3

VHK ROBE Vsetín: Vsetínský hokej by letos rád slavil velký úspěch, stejně jako loni vyhlašují zelenožlutí jen ty nejvyšší cíle, ale letos na to přeci jen nejsou sami. Do klubu totiž vstoupil nový generální partner firma Robe, která sídlí právě ve Valašském Meziříčí. Spolupráce obou subjektů má za cíl přivést do valašské metropole profesionální hokej a to pokud možno již v této sezoně. Dle toho také Vsetín posiloval, na Lapač se tak bude chodit na Radima Kucharczyka, jenž ještě loni hájil barvy extraligové Olomouce. Bohaté zkušenosti z extraligy má také Filip Čech či Pavel Mojžíš. Obranu vyztužil také Martin Janáček, to vše bude mít pod taktovkou Jiří Dopita společně s Lubošem Jenáčkem. Vsetín bude v prvním kole po tlakem, nažhavení fanoušci nečekají nic jiného než vítězství, obrovský zájem o hokej ve Vsetíně dokazuje počet prodaných permanentek, ten byl letos rekordně úspěšný a prozatím se zastavil na čísle 621.

Šumperk – Vsetín 3:10

Hezký záříjový podvečer ze vsetínského Lapače, zdravím fanoušky v novém soutěžním ročníku 2. ligy 2016/2017 převážně pak ty, kteří dnes budou sloužit odpolední směny či budou náš přenos sledovat až z dalekého zámoří. Valašsko se hned na úvod dočká hokejového svátku, hned v 1. kole totiž na sebe naráží celky Vsetína a Valašského Meziříčí.

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) – Janáček, Khrapak, Kobylík, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Shiafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík – Baroš, Brunec, Dvořák, Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený.

Rozhodčí: Netopil – Blaha, Goňa..

Vsetínský zimní stadion je již před začátkem velmi slušně zaplněn, očekává se nástup hráčů na ledovou plochu, ti Vsetínští projedou nafukovací bránou s motivy klubu a sloganem Spolu za Vsetín.

Na led vsetínského Lapače nastupují hokejisté Bobrů.

Vsetín nastupuje za zvuku své klubové hymny, ale dnes trochu netradičně v kytarovém doprovodu.

Oficiální zahájení sezony obstará majitel generálního partnera vsetínského klubu firmy Robe pan Ladislav Petřek společně se starostou města Vsetína Jiřím Čunkem.

Slavnostní buly je za námi a nyní už je vše připraveno k ostrému startu nové sezony.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhrál nad meziříčským Dvořákem vsetínský Čuřík a domácí mohou zahájit první útok.

00:46
    Bobři vyhazují na zakázané uvolnění.

01:31
    Vsetínu se nyní nepodařil přechod do útočného pásma, Bobři svého soupeře dokázali odzbrojit již ve středním pásmu.

01:59
    Ke střele z pravého křídla se odhodlal vsetínský Pokorný, ale jeho střela byla sražena mimo dosah Plška.

02:22
    Do mezikruží si najel domácí útočník Shiafotdinov, zkoušel to na Plška mezi nohy, ale zkušený brankář jeho pokus zneškodnil.

03:03
    Vsetínští okupují útočné pásmo soupeře, nyní pálil Šilhavý, růžek meziříčské brány přestřelil.

03:33
    Bobři pouze nahodili kotouč a odjíždějí střídat, vsetínští zpoza branky začínají s dalším útočným výpadem.

04:09
    Domácí tým v začátku opravdu vletěl na soupeře, Bobři prozatím brání dobře.

05:06
    Bobři se pokusili o přechod do útočné třetiny, ale rozhodčí je zastavuje pro postavení mimo hru.

05:30
    Ofsajd také na straně Vsetína.

05:57
    Mojžíš nyní poslal pas na rozjetého Čuříka, ten se s kotoučem dostal až za hostující obránce, ale v tváří v tvář Plškovi neuspěl, hostující brankář nyní významně podržel svůj tým!

06:36
    Vsetín svírá Bobry v jejich obranné třetině, ale zatím se nedostává do střeleckých pozicí.

06:49
    Nyní Plškovu pozornost otestoval Janáček, hostující brankář byl opět včas na svém místě.

07:15
    Bobři zatím velmi rychle přistupují k hráčům Vsetína, ale stále se jen brání.

07:37
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Nyní už se zaplněný Lapač raduje, skvělou přihrávku zpoza branky poslal do mezikruží Kolařík, kde byl připraven DOMINIK POKORNÝ a střelou mezi nohy překonal Plška. Asistence: Jan Kolařík.

08:11
    Máme zde první vyloučení utkání a pykat budou Bobři, konkrétně Štědrý, dvě minuty držení.

08:38
    Domácí kombinovali v přesilovkové formaci, Čuřík se pak rozhodl poslat kotouč do mezikruží najíždějícímu Kucharczykovi, Plšek pozorně zasáhl.

09:09
    Vsetínští využívají přesilovou hru! Nádherně sehranou kombinaci zakončil střelou z první TOMÁŠ VÁVRA. Asistence: Radim Kucharczyk, Jakub Čuřík.

09:50
    Rozhodčí nyní hodně přísně posoudil hru vsetínského Čecha, kterého posílá na trestnou lavici za nedovolené bránění, Bobři mají příležitost vstřelit kontaktní branku.

10:08
    Vsetín se osvobozuje.

10:11
    Poměr sil na ledě se srovná, nedovoleného zákroku se dopustil Kývala, dvě minuty hrubost.

10:45
    Hostující Vydra nyní vyvezl kotouč do útočného pásma, tam jej však poslal za branku a přebírají si jej zpět Vsetínští.

11:23
    Do střelecké pozice si nyní najel Pořický a jeho střela pozlobila brankáře Hromadu, nakonec však vsetínský brankář puk našel a přerušil hru.

11:41
    Čuřík nyní najel do útočného pásma a skrz obránce zkoušel překvapit Plška, ten si ale prostor u levé tyče pohlídal.

11:50
    Domácí jsou kompletní, začíná zkrácená početní výhoda.

12:00
    Ke střele se od modré čáry odhodlal Mojžíš, ale Plšek se nenechal vyvést z míry.

12:11
    Kompletní už jsou také Bobři.

12:42
    Další střela Vsetínských, tentokrát to z první zkoušel Čech, Plšek pravým betonem vyrazil.

13:17
    Další průnik vsetínského hráče za obranné linie Bobrů, tentokrát přijel pozdravit Plška Čech, hostující brankář z této konfrontace vyšel jako ten spokojenější.

14:16
    Boj o puk za brankou Hromady končí přerušením hry, vhazuje se po pravici vsetínského brankáře.

14:37
    Kolařík nyní znovu vyzval svého spoluhráče Pokorného ke vstřelení branky, Plšek tentokrát včas sklepl betony a rozdíl je i díky němu nadále pouze dvoubrankový.

15:50
    Bobři bojují se Vsetínem ve svém obranném pásmu, zatím jim nic jiného nezbývá.

16:10
    Tentokrát Vsetínští zaváhali s rozehrávkou a trestat mohl Fojtík, domácí obránce však jeho střelu srazil do ochranné sítě.

16:48
    Elitní formace domácích znovu dokázala rozhodit bobří defenzívu, puk do koncovky dostal Finsterle, z levého křídla prostřelil Plška, ale hostující obránci včas kotouč vyhodili a zabránili třetí brance domácího týmu.

17:48
    Tak tohle byla opravdová lahůdka pro hokejové labužníky. Na modré čáře napřáhl MARTIN JANÁČEK a jeho střela vymetla všechny pavučinky v růžku Plškovy brány, tam už se dnes opravdu uklízet nemusí. Bez asistence.

18:26
    Nyní dostal nabito Kolařík, jeho rána byla pořádně jedovatá, ale Plšek dokázal ramenem vyrazit.

19:15
    Janáček to znovu zkoušel od modré, jeho střela byla tentokrát ztečovaná do rohu kluziště.

19:49
    Zpoza branky si do střelecké příležitosti vybruslil Studený, Hromada kryje kotouč ve své výstroji.

20:00

Skončila první třetina valašského derby mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím. Domácí úvodní periodu ovládli, když dokázali bobří hráz načít třemi přesnými trefami. Bobři se na Lapači dostávají do hry velmi těžko, domácí tým je převážnou část třetiny svíral v jejich obranném pásmu. Trenér Handl bude muset v kabině se svými svěřenci pořádně promluvit, pokud chtějí modrobílí ještě pomýšlet na zdramatizování dnešního utkání. Druhá třetina odstartuje přibližně v 18:28.

Zásahy brankářů v 1. třetině:
    Petr Hromada (VSE): 4
    Lukáš Plšek (VAL): 11

Ve Vsetíně už se schyluje k zahájení prostřední části hry, dokáží se Bobři zmátořit po zpackané první třetině? Sledujte náš přenos.

20:01

20:05
    Úvodní bully ve druhé třetině vyhrál proti Dvořákovi znovu Čuřík, Vsetínští na puku.

21:09
    Brunec vyvezl kotouč do útočného pásma, kde sej zadovkou snažil předat Studenému, ale než stihl kotouč doputovat na hůl zmiňovaného hráče, přebrala si jej vsetínská obrana.

21:52
    Bobři pečlivěji brání střední pásmo a Vsetínští se zatím neprokousali do útočného pásma.
    Zaútočí hokejisté Vsetína na postup do WSM ligy?

22:24
    Teď už jsou však vsetínští Valaši usazeni v útočném pásmu a rozjíždí kombinaci.

23:09
    Vsetín v ofsajdu.

23:17
    Hra se kouskuje, icing Bobrů.

23:40
    Vyloučení na straně Bobrů a velmi zbytečné. Fojtík sevřel kotouč ve své rukavici a vyhodil jej do středního pásma, za to fasuje dvouminutový trest.

24:02
    V přesilovkové kombinaci vypálil Čuřík, ale puk pouze orazítkoval plesxisklo za Plškovou bránou.

24:36
    Přesilovka Vsetína končí, dvě minuty za hákování pro Čuříka.

24:36
    Na hru ve čtyrech se čeká, protože vsetínská střídačka žádala vysvětlení za vyloučeného Čuříka.

25:23
    Hra ve čtyrech zatím více vyhovuje Bobrům, ti se snaží usadit v útočném pásmu.

25:40
    Bobři kompletní.

26:10
    Fojtík zadovkou přenechal kotouč Barošovi a ten poprvé ve druhé třetině mohl otestovat připravenost brankáře Hromady, vsetínský brankář kotouč lapil do lapačky.

26:36
    Kompletní je už také domácí Vsetín.

27:03
    Další střela hostujícího hráče, tentokrát od modré vypálil Vydra, Hromada znovu připraven chytat.

27:17
    Bobrům se podařilo zkrácenou přesilovkou ztupit vsetínský nápor, Hromadu nyní ohrožoval Martiník, jeho ránu vsetínský brankář vyrážečkou zneškodnil.

28:07
    Domácí obránce Bílek nyní namazal Kubo, ten vystřelil kotouč na Hromadu, vsetínský brankář jej vyrazil pouze na Dvořáka, ten však trestuhodně nedokázal kotouč uklidit do prázdné branky!

28:58
    Bobři přidávají na tempu, do slibné akce se hnal Fojtík, vsetínský brankář si tak musel připsat další zákrok.

29:33
    Protiútok Vsetína, ti se hnali tři na jednoho, nakonec vypálil z mezikruží Čech, Plšek jeho šanci zlikvidoval.

29:47
    Nyní zpoza branky našel Kajaba Vávru, ten vypálil z první, ale Plška neprostřelil, Vávra to pak s důrazem přehnal a fasuje dvě minuty za sekání.

30:27
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Sektor hostí se raduje, protože tým Bobrů využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl dvou branek. Přihrávku Kubo od mantinelu zužitkoval z mezikruží JOSEF FOJTÍK a jako první dnes prostřelil brankáře Hromadu. Asistence: Martin Kubo.

31:18
    Bobry vstřelená branka ještě více nabudila a jsou momentálně více na puku.

31:50
    Podešva zkusil vypálit z otočky, jeho přízemní střela jen těsně minula tyč Hromadovy svatyně.

32:07
    Krátce po polovině utkání vidíme vzpamatování hostujících Bobrů, což dokázali také vstřelenou brankou a momentálně jsou aktivnějším týmem.

32:51
    Studený napálil kotouč z levého křídla, Hromada zasahovat nemusel.

33:33
    Kolařík nyní mohl jít do přečíslení dva na jednoho společně se Šiafutdinovem, ale hostující obránce Štědrý dokázal tuto akci přerušit již v zárodku.

34:17
    Další nebezpečná akce Bobrů, Mikel hledal před brankou Martiníka, ten do jeho prudké přihrávky pouze vložil hůl a jen těsně minul Hromadovu branku!

35:12
    Bobři budou nyní potrestáni, Michal Nedbálek vyhodil kotouč z obranného pásma mimo ledovou plochu a odsedí si dvě minuty za zdržování.

35:22
    Bobři se osvobozují.

36:14
    Do skrumáže před brankou pálil Zúbek, Plšek vyrazil.

36:40
    Vsacané využívají druhou početní výhodu v dnešním utkání a berou si zpět tříbrankový náskok. Ke střele se na hranici levého kruhu v útočném pásmu dostal LUKÁŠ FINSTERLE a nekompromisní střelou do levého růžku nedal Plškovi šanci. Asistence: Jakub Čuřík.

37:09
    S Bobry však branka nezacloumala, po doplnění počtu se opět derou do útočného pásma.

37:30
    Bobří přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

38:35
    Kucharczyk propasíroval kotouč do předbrankového prostoru, odkud vypálil Finsterle na poslední chvíli mu do střely vložil hůl Chroboček a kotouč končí v ochranné síti.

38:59
    Postavení mimo hru na straně Vsetína.

39:31
    Nahození Hryciowa od modré čáry Plšek ukryl ve své lapačce.

40:00

V prostředním dějství jsme byli svědky zcela odlišného obrazu hry než tomu bylo v úvodu utkání. Bobři dokázali se Vsetínem srovnat tempo hry a postupně si získalo i převahu, která jim vynesla snížení. Vsetín se vrátil do hry v přesilové hře, kterou využil Finsterle a vrátil domácímu týmů tříbrankový náskok. Bobři však na Lapači začali bojovat a ve třetí třetině se budou pokoušet vsetínský náskok smazat. Třetí třetina odstartuje přibližně v 19:21.

Zásahy brankářů ve 2. třetině:
    Petr Hromada (VSE): 5
    Lukáš Plšek (VAL): 4

40:01

40:03
    Byla odstartována 3. třetina a na straně Bobrů došlo ke změně v brankovišti, Lukáš Plška nahradil Jan Čáp.

40:30
    Vsetínské útočné snahy přerušeny ofsajdem.

40:56
    O kotouč si nyní zaklepal, před brankou nikým nepokrytý, Finsterle, Kucharczyk jeho volání vyslyšel, ale prvně jmenovaný nedokázal kotouč ideálně trefit.

41:25
    Bobři se ze sevření Vsetína osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

41:43
    Odražený kotouč napálil Studený, Hromada vyrazil.

42:10
    Kamil Šiafotdinov projel s kotoučem do útočného pásma, obkroužil bránu a chtěl zasunout za Čápa, jenže meziříčský brankář vsetínského útočníka výborně přečetl a prostor včas ucpal.

43:05
    Vsetín drží útočné pásmo, ale není zatím nikterak nebezpečný.

44:34
    Studený zachytil kotouč z nepřesné rozehrávky Vsetínských a nabídl jej Barošovi, jeho koncovka skončila ve výstroji Hromady.

44:42
    Dnešnímu utkání přihlíží 2460 platících diváků.

45:20
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez vážnějších ohroženích obou brankářů, což Vsetínu svědčí, protože čas pomalu ale jistě běží.

46:03
    Nyní vypálil z bezprostřední blízkosti Kubo, kotouč se od vsetínského brankáře odrazil na hůl Žabčíka, jenž okamžitě vypálil, ale Hromada se stihl včas přesunout.

46:20
    Na Hromadu nyní ujížděl osamocen Brunec, měl za zády obránce Bílka, ale vsetínský brankář si dokázal poradit a Bruncovi kotouč vypíchl hokejkou.

47:07
    Čech ve středním pásmu obral o kotouč Martiníka a přihrával do prázdné branky Kajabovi, tomu však kotouč přeskočil hůl.

47:37
    Ťukec Vsetínských zakončoval Čech, Čáp byl připraven zasáhnout a prozatím si drží čistý štít.

48:36
    Od mantinelu vypálil Vydra, do trajektorie puku vložil hůl ještě Baroš, ale kotouč trefil pouze Hromadu.

49:09
    Na světě je pátá branka Vsetína! Postarala se o ni znovu první formace zelenožlutých, do přečíslení tři na jednoho ujel Kucharzcyk společně s Čuříkem a LUKÁŠEM FINSTERLE, všichni se s kusem černé gumy pomazlili a posledně jmenovaný zavěsil. Asistence: Radim Kucharczyk, Jakub Čuřík.

49:09
    Atmosféra na Lapači je dnes vynikající, domácí fanoušci si užívají vysokého vedení, pochválit však musíme i hostující skupinku fanoušků, která vytrvale podporuje své hráče.

49:57
    Střelecký pokus Hořanského byl sražen a končí v ochranné síti, vhazuje se po levici brankáře Čápa.

50:25
    Fojtík nyní zachytil kotouč ve středním pásmu a upaloval sám na Hromadu, branku však vůbec netrefil a jeho pokus skončil až v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

50:50
    Nádherná kombinace Vsetínských přináší již šestou branku v síti Bobrů. Vše začalo u Kolaříka, ten si vyměnil pozici s Kobylíkem, jenž před brankou našel osamoceného DOMINIKA POKORNÉHO a ten dokázal dostat kotouč za bezmocného Čápa. Asistence: Richard Kobylík, Jan Kolařík.

52:05
    Vsetínští hrají opět ve velké pohodě, ve třetí třetině kontrolují stav a navíc dokázali přidat další dvě branky.

53:12
    Tempo hry výrazně opadlo, Bobři už jsou si nejspíš vědomí, že dnešní utkání je pro ně ztracené, Vsetín se snaží hrát v maximální pohodě.

54:16
    Závěrečné minuty zpestří početní výhoda Vsetína, dvě minuty za podražení fasuje Mikel.

54:30
    Kolaříkova rána šla těsně nad branku Čápa, Bobři následně vyhazují.

55:39
    Vsetín vykombinoval střeleckou pozici pro Mojžíše, jeho projektil však pouze otestoval pevnost nových vsetínských mantinelů.

56:16
    Bobři jsou v plném počtu.

57:07
    Znovu se vylučuje a znovu na straně Bobrů, kapitán hostí Michal Nedbálek dostává dvě minuty za hrubost.

57:10
    Vsetínský Lapač začíná oslavovat, stadionem se nese chorál vysoký jalovec, jenž si valašští fanoušci v minulosti přivlastnili jako vítězný pokřik, který se později chytil i na ostatních stadionech v Česku.

58:00
    Slibný pokud Šilhavého, který Čáp jen tak tak vytěsnil.

59:07
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

59:20
    Utkání už se pouze dohrává.

59:39
    Hromada si ještě připisuje zákrok, proti ráně Fojtíka.

Ve Vsetíně propukají oslavy prvního vítězství v letošní sezoně. O skalpu Bobra rozhodli domácí Valaši již v první třetině, kdy dostali kotouč za Plška celkem třikrát. Bobři se vzpamatovali v prostředním dějství, ale stačili pouze snížit na 3:1. Závěrečnou periodu už domácí tým kontroloval a ještě vylepšil skóre. Ode mne je to pro dnešek vše, ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště na shledanou. (19:56:08)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Kolařík), 10. Vávra (Kucharczyk, Čuřík), 18. Janáček, 37. Finsterle (Čuřík), 50. Finsterle (Kucharczyk, Čuřík), 51. Pokorný (Kobylík, Kolařík) – 31. Fojtík (Kubo)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek Čáp 40. – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík – Baroš, Brunec, Dvořák, Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený.

Rozhodčí: Netopil – Blaha, Goňa.