Košice – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | Zvolen – Martin 4:3 (kon.) | Žilina – Trenčín 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 2:4 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Středa 14.09.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

V Žiline sa skončil zápas tretieho kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina podľahli Dukle Trenčín 2:4. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť verím, že nášmu portálu zachováte svoju priazeň. Dobrú noc a príjemné strávenie zajtrajšieho sviatku želá Dávid Švec. (20:25:26)

59:12 HOSSA - 2:4

59:12
    Trenčín dal gól!
    je rozhodnuté, pretože štvrtý gól Trenčíne vsietil do prázdnej žilinskej brány MARCEL HOSSA. Bez asistencie.

58:20
    Domáci brankár Tomáš Tomek mieri na striedačku, bránka Žiliny je prázdna!

58:12
    Oddychový čas domácich.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:24
    Hostia výborne vykrývajú vlastnú modrú čiaru.

56:59
    Puk je v útočnom pásme domácich, na hokejkách ho majú ale hráči Dukly Trenčín.

56:24
    Žilina tlačí, Vlci sa snažia stoj čo stoj vyrovnať.

55:39
    Puk je za bránkou Žiliny, Vlci zoraďujú svoje útočné šíky a tlačia sa dopredu.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:30
    Nuž a čaká nás napínavý záver tretej tretiny.
    54:07 HOVORKA - 2:3

54:07
    Žilina dala gól!
    Žilina dáva druhý gól a dostáva sa na dostrel hostí! Michal Švihálek našiel excelentnou prihrávkou z ťažkej pozície MAREKA HOVORKU, ktorý z prvej prepálil bezmocného gólmana hostí. Asistencia: Michal Švihálek.

53:39
    Črtala sa ďalšia útočná akcia domácich, lenže Macejkovi v rozhodujúcom momente puk preskočil čepeľ hokejky.

53:02
    Václav Stupka sa pred medzi kruhy a strelou švihom nechal vyniknúť lapačku Jana Cháberu!
    52:58 Dnes je Cháberu prekonať veľmi náročné.

52:58
    Žilina sa veľmi snaži, ale či to bude stačiť aspoň na vyrovnanie, tak to je veľmi otázne. Obrana Dukly Trenčín dnes stojí na pevných nohách.

52:12
    Za bránkou hostí operoval Michal Švihálek, po ktorého akcii sa snažil pretlačiť puk do siete hostí Lukáš Kříž. Nuž a máme na ľade ďalšiu šarvátku.

51:49
    Hostia v plnom počte.

51:16
    Puk mieri von z pásme hostí, Žilina už ale naozaj vrhá všetky sily do útoku.

50:49
    Domáci sa preveľmi snažia, ich útočnú akciu ale zastavil Chábera.

50:19
    Žilina je v tlaku pred bránkou hostí.

50:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút.

49:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Novák Michal – 2 min., hákovanie).

49:36
    Tomáš Sýkora sa snažil prebiť pred bránku hostí, bol však faulovaný.

49:01
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry, puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

48:12
    Vojaci z Trenčíne ale rovnako vycerili zúbky, Tomáš Tomek musel po dlhšom čase zasahovať.

47:16
    Na opačnej strane sa pred bránku Trenčína predieral Marcel Holovič, projektil z jeho hokejky bol ale tečovaný vysoko nad bránu Jana Cháberu.

47:03
    Marcel Hossa z ľavej strany príklepom minul bránku Vlkov.

46:38
    Vhadzovanie v strednom pásme, dopredu idú znovu hokejisti Žiliny.

45:50
    Konečne sa hrá obojstranne dobrý hokej, domáci sa snažia vsietiť kontaktný gól, Trenčín hrozí výbornými protiútokmi.

45:03
    Michal Švihálek sa snažil nájsť spoza bránky hostí nabiehajúceho spoluhráča, puk ale napokon zastavil pozorný Lukáš Kozák.

44:16
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, sekundy utekajú a to domácim veľmi nevyhovuje.

43:31
    Za bránkou Tomáša Tomeka vzniká ďalšia šarvátka, vylučovať sa ale nakoniec nebude. Vhadzovanie po pravej ruke žilinského brankára.

43:07
    Puk je v obrannom pásme Vlkov, ktorí ho však majú na hokejkách a okamžite sa tlačia dopredu.

42:35
    Žilinčania chceli dať rýchly gól, čo sa im aj podarilo, uvidíme teda aký bude vývoj tretej tretiny.
    42:08 HOLOVIČ - 1:3

42:08
    Tak toto bol skutočne gól z obrovskej vôle a odhodlania. Pred bránkou hostí vznikla trma – vrma a v nej puk prepasíroval za Cháberov chrbát MARCEL HOLOVIČ. Bez asistencie.

41:30
    Štadiónom v Žiline sa nesie pokrik "Dukla, Dukla", fanúšikovia hostí dnes skrátka nemajú na tribúnach adekvátnu konkurenciu.

40:50
    Žilina už musí vrhnúť všetky sily do útoku, hostia naopak môžu hrať pohodlne a zo zabezpečenej obrany.

40:01
    Úvodné buly tretej časti hry v prospech Trenčína.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

O malú chvíľu sa začne tretia tretina dnešného zápasu.

Po druhej tretine vedie Trenčín v Žiline už 0:3. Druhý gól hostí zaznamenal v 29. minúte Radoslav Tybor, v 40. minúte pridal tretí gól Michal Novák. Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.
    39:03 Novák MICHAL - 0:3

39:03
    Nuž a hostia ponúknutú presilovú hru prakticky okamžite využívajú, pretože MICHAL NOVÁK pridáva tretí gól Trenčína. Asistencie: Radek Dlouhý, Lukáš Novák.

38:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Sýkora – 2 min., hrubosť).

38:51
    Neuveriteľné! Prečíslenie Žiliny 2 na 1, Tomáš Sýkora volil namiesto prihrávky na Matisa zakončenie, následne sa snažil asi na päťkrát pretlačiť puk popod betón Cháberu, ale ten je dnes skutočne výborný.

38:18
    Hostia zvierajú domácich v obrannom pásme, tí v týchto sekundách veru nevedia kam skôr skočiť.

37:45
    Vhadzuje sa pred bránkou Tomáša Tomeka.

37:03
    Marek Hovorka sa po príchode z Košíc pomaly udomácňuje v žilinskom drese. Snažil sa vysunúť do úniku Václava Stupku, no tentoraz ho puk neposlúchol.

36:36
    Žilinčania sa vydávajú na ďalší útok od vlastnej bránky, ich snaha končí ale príliš skoro a puk získavajú hráči Dukly Trenčín.

36:05
    Žilinčanom snahu uprieť nemožno, ale kvalita predvedenej hry zatiaľ vôbec nezodpovedá menám v kádri Vlkov.

35:23
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.

34:29
    Domáci posielajú puk cez všetky čiary, napriek tomu sa pokračuje v hre a Trenčín sa okamžite tlačí dopredu.
    33:55 Marcel Hossa nepotrestal chybu domácich.

33:55
    Obrovská chyba žilinského obrancu Gutwalda, ktorý ponúkol puk ako na podnose pre Marcela Hossu, ten však nechal vyniknúť Tomáša Tomeka.

33:20
    Žilina je síce v útočnom pásme, ale je to taký jalový tlak. Opticky áno, prakticky nie.

32:45
    Domáci Vlci zdvihli hlavy a snažia sa ešte niečo vymyslieť, hostia dnes však výborne bránia.

32:07
    Žilinský Michal Švihálek sa vybral na útočný výlet a následne sa doňho pred bránkou Trenčína pustila až štvorica hráčov hostí. Tak tomu sa hovorí hra v oslabení.

32:00
    Trenčín je v týchto sekundách pri chuti, herne má navrch a drží domácich v obrannom pásme.

30:54
    Znovu sa hrá bez prerušenie pomerne dlho, oba tímy striedajú počas hry.

30:00
    Máme za sebou polovicu dnešného stretnutia, Trenčín vedie v Žiline už 0:2.
    28:20 TYBOR - 0:2

28:20
    Hostia vedú už 0:2, pretože RADOSLAV TYBOR trafil puk parádne z pravej strany a ten končí v sieti nešťastného Tomáša Tomeka. Asistencia: Jakub Gašparovič.

28:14
    Hrá sa v útočnom pásme hostí.

27:35
    Pomer síl na ľade máme teda vyrovnaný, pre šikovných korčuliarov na oboch stranách by to mohla byť výhoda, pretože majú na ľade viac priestoru.

27:13
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Lukáš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:49
    Hostia z Trenčína okamžite v tlaku, strela Lukáša Kozáka od modrej čiary nebola presná.

26:30
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Selan – 2 min., držanie).
    26:11 Aj Chábera podržal svoje mužstvo.

26:11
    Takmer mohlo zahrmieť na opačnej strane, Žilinčania sa vyrútili do rýchleho útoku, ale Chábera je dnes skutočne mužom na pravom mieste.

25:45
    Ďalší závar pred domácou bránkou, kde sa snažila uspieť prvá formácia hostí, cez Tomeka však puk do siete nepretlačila.

25:33
    Nepríjemná strela Kevina Albersa v drese hostí od modrej čiary, všetko rieši Tomáš Tomek, ktorý podržal puk na svojej hrudi.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Trenčín stále vedie v Žiline 0:1.

24:02
    Opticky je hra vyrovnaná, na gólové šance však vedú hostia, domáci mali zatiaľ iba jedinú vyloženú gólovú príležitosť.

23:25
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

22:52
    Domáci v plnom počte.

22:50
    Výbornú prácu v obrannom pásme predviedol obranca Kříž, ktorý získal puk a následne ho vyhodil cez všetky čiary.
    22:05 Pozorný Tomek v bránke domácich.

22:05
    Trenčania už sú znovu pred Tomášom Tomekom, ktorý musel zasahovať po nepríjemnej strele Michala Nováka od modrej čiary. Pred bránkou ešte vzniká drobná šarvátka.
    Aktuálny pohľad na ľadovú plochu

21:50
    Puk opäť končí až za bránkou hostí.

21:12
    Domáci sa v úvode hry v oslabení oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.

20:52
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., nedovolené bránenie).

20:15
    No ihneď čierne čudo získali Žilinčania a vyrojili sa do útoku, všetko napokon vyriešil Chábera, ktorý podržal puk v lapačke.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hráčov Dukly Trenčín.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

O chvíľu sa v Žiline začne druhá tretina dnešného zápasu.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný doterajší gól sa postaral v 8. minúte Adam Drgoň, ktorý zužitkoval prihrávku Marcela Hossu počas presilovej hry. Druhá tretina sa začne približne o 18:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58

19:30

19:01
    Začala sa posledná minúta úvodnej tretiny.

18:55
    Puk je v strednom pásme, Trenčania ho stiahli za vlastnú bránku, oba tímy striedajú.
    18:06 Domáci hokejisti Cháberu neprekonali.

18:06
    Pekná akcia domácich, po ľavej strane nabral rýchlosť Konečný, ktorý hľadal pred bránkou Jakuba Drábeka, no všetko nakoniec vyriešil Jan Chábera, ktorý je zatiaľ oporou hostí.

17:58
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

17:52
    Žilinčania sú síce pri puku, ale vo vlastnom obrannom pásme a pomer síl na ľade sa vyrovná.

17:30
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Kozák – 2 min., držanie).

17:27
    Tentoraz sa bojuje za bránkou hostí, Žilina bude mať v závere prvej tretiny výhodu presilovej hry.

16:48
    Trenčín opäť pred bránkou Tomáša Tomeka, no tentoraz žilinský brankára nemusel vôbec zasahovať.

16:04
    O puk sa bojuje pri žilinskej striedačke. Nakoniec rozhodca píska a nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Žiliny.

15:37
    Žilinský obranca Lukáš Kříž sa vybral na ofenzívny výlet, stopku mu však vystavil obranca hostí Hatala.

15:10

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva posledných 5 minút, Trenčín vedie v Žiline stále 0:1.

14:39
    Domáci sa teraz výborne bránia, puk znovu mieri ku gólmanovi Trenčína.

14:01
    Ale nič im to nebolo platné, pretože Tomáš Slovák vyhodil puk až za bránku Dukly, oba tímy okamžite striedajú.

13:35
    Trenčín už v útočnom pásme, hostia sa okamžite rozostavili v presilovkovej formácii.

13:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., podrazenie).

12:42
    Hostia budú hrať znovu presilovú hru, Chábera už je na striedačke a hostia hrajú so šiestimi korčuliarmi.

12:02
    Peter Ölvecký vletel do pásma Žiliny po ľavej strane a hoci bol tiesnený obrancom, tak jeho strela len tesne minula žilinskú bránu.

11:11
    Štvrtý útok Žiliny opäť zabral, Ondrej Gmitter spoza bránky nabil na modrú čiaru Slovincovi Selanovi, no jeho strela neznamenala pre Cháberu vážnejší problém.

10:39
    Stále sa hrá rýchlo a bez prerušení, Dukla je pri chuti a momentálne zviera domácich v obrannom pásme.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, hostia vedú vďaka Adamovi Drgoňovi 0:1.

09:45

09:35
    Vlci sa snažia dostať za každú cenu do útočného pásma, ale naozaj sa im to v týchto sekundách vôbec nedarí.

09:16
    Domáci sa síce snažia niečo vymyslieť, ich aktivitu ale prerušila prihrávka rukou.

08:50
    Puk znovu v obrannom pásme Žiliny.

08:12
    Žilinčania sú síce v útočnom pásme, ale nie sú pri puku, ten hostia okamžite posielajú cez všetky čiary až k Tomášovi Tomekovi.

07:45
    Tak napokon nie, presilová hra pre Žilinu. Menší trest dostáva Jakub Gašparovič za sekanie.

07:35
    V Žiline sa chvíľu nehralo, nastali drobné problémy v časomierou. Hostia však budú hrať ďalšiu presilovú hru.
    07:01 DRGOŇ - 0:1

07:01
    Tak hostia nakoniec ponúknutú presilovú hru využívajú, pretože Marcel Hossa nabil ADAMOVI DRGOŇOVI, ktorý prekonal Tomáša Tomeka. Asistencie: Marcel Hossa, Michal Novák.

06:45
    Hostia usadení v pásme, Marcel Hossa z ľavej strany míňa bránku Žiliny.

06:10
    Trenčínu sa zatiaľ presilová hra nedarí, Žilina príkladne bojuje a posiela puk von z obranného pásma.

05:45
    Na zápas dorazili aj fanúšikovia Trenčína a keďže vedľa na futbalovom štadióne sa hrá zápas MŠK Žilina – FC VSS Košice, tak dnes majú hostia v hľadisku jasnú hlasovú prevahu.

05:15
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., podrazenie).

05:00
    Ale dlho táto aktivita netrvala, znovu sa hrá bez prerušenia a tak oba tímy striedajú počas hry.

04:27
    Lukáš Kozák nahodil puk do pásma Žiliny, kde oň srdnato bojuje Radoslav Tybor. Domáca obrana zatiaľ odolala, získala puk a Vlci idú dopredu.

03:52
    Marcel Hossa sa snažil získať puk na útočnej modrej čiare, ale cez ruského obrancu Nikitu Cerenoka sa prechádza veľmi ťažko. Napokon predsa len musel zasahovať Tomek a bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

03:20
    Žilina znovu v útočnom pásme, hostia však výborne zapracovali v obrane a puk zamieril do stredného pásma.

02:55
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

02:10
    Krásnu akciu predviedol štvrtý útok Vlkov, prihrávka Emila Šveca pred bránku Trenčína ale nenašla adresáta.

01:35
    V úvodu prvej tretiny Žilina drží hostí vo vlastnom pásme, Chábera musí byť v strehu.
    01:15 Matis neprekonal Cháberu.

01:15
    Žilina vstúpila do zápasu aktívne, Matúš Matis si spoza bránky nakorčuľoval s pukom pred Cháberu, no nakoniec v jasnej pozícii zakončil len do brankára hostí!

00:58
    Vhadzuje sa po pravej ruke Jana Cháberu.

00:37
    Hneď v úvode sa naskytla šanca domácim, Stupka potiahol puk po ľavej strane a hľadal pred bránkou Mareka Hovorku, no tento puk nemal napokon potrebnú presnosť.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech domácej Žiliny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľade už máme trojicu rozhodcov, čakáme na príchod hráčov oboch tímov.

Tak predsa sa žilinskí fanúšikovia dočkali. Dnes bude mať premiéru nová multimediálna kocka žilinskej Tipsport arény.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kříž, Slovák, Gutwald, Cerenok, Drábek (A), Macejko, Selan, Prokop – Handlovský, Hovorka, Stupka (A) – Sýkora, Húževka (C), Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – Švec E., Ondruš, Gmitter

Dukla Trenčín: Chábera (Kompas) – Novák M., Drgoň, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Ryzák, Holenda – Novák L., Dlouhý, Hossa – Tybor, Hlinka, Gašparovič – Ölvecký, Veilleux, Sojčík – Novák D., Švec J., Pardavý

Rozhodca: Lauff – Gavalier, Bednár.
    V drese Trenčína brázdi ľad aj skúsený Michal Novák.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 3. kola hokej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Samotný zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline úvod sezóny vôbec nevyšiel podľa predstáv. V prvom kole domáci doslova vybuchli na domácom ľade, keď podľahli nováčikovi z Liptovského Mikuláša vysoko 2:7. V druhom cestovali Vlci na ľad ďalšieho nováčika – Nových Zámkov. Ani tam však Žilinčania nebodovali a podľahli miestnemu HC 1:0. V tabuľke im teda patrí posledné 10. miesto (ak nerátame HK Orange 20). Vedenie tímu zareagovalo na vzniknutú situáciu angažovaním skúseného útočníka Mareka Hovorku, ktorý má v Žiline otvorenú zmluvu. Naopak, Vlkom bude približne 2 mesiace chýbať český útočník Štěpán Novotný, ktorý utrpel zlomeninu nohy. Dôvod na radosť však môžu mať domáci fanúšikovi, ktorí by si v dnešnom zápase mali po prvý raz vychutnať novú multimediálnu kocku v žilinskej Tipsport Aréne.

Dukle Trenčín patrí v aktuálnej tabuľke 6. miesto so ziskom 3 bodov. V prvom kole Dukla porazila na domácom ľade Martin hladko 5:1. V druhom kole však vojaci podľahli na domácom ľade Zvolenu 1:2. Pred tretím kolom ohlásili i Trenčania zaujímavú posilu, pretože až do konca aktuálnej sezóny bude pod hradom Matúša Čáka pôsobiť skúsený útočník Peter Ölvecký.
    Trénerovi Milošovi Holaňovi však bude chýbať až trojica zranených hráčov – Denis Hudec, Jakub Ručkay a Martin Kalináč.

Zápas sa v Žiline začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 43. Holovič, 55. Hovorka (Švihálek) – 8. Drgoň (Hossa, Novák Michal), 29. Tybor (Gašparovič), 40. Novák Michal (Dlouhý, Novák Lukáš), 60. Hossa

HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kompas) – Novák M., Drgoň, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Ryzák, Holenda – Novák L., Dlouhý, Hossa – Tybor, Hlinka, Gašparovič – Ölvecký, Veilleux, Sojčík – Novák D., Švec J., Pardavý

Rozhodčí: Lauff – Gavalier, Bednár