Karabach – Liberec 2:2 (kon.) | APOEL – Astana 2:1 (kon.) | Feyenoord – Manchester Utd. 1:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Young Boys – Olympiakos 0:1 (kon.) | Mohuč – Saint-Étienne 1:1 (kon.)
Anderlecht – Qäbälä 3:1 (kon.) | Alkmaar – Dundalk 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Zenit 3:4 (kon.)
Plzeň – AS Řím 1:1 (kon.) | Astra Giurgiu – Austria 2:3 (kon.) | Rapid – Genk 3:2 (kon.)
Sassuolo – Ath. Bilbao 3:0 (kon.) | Standard – Celta Vigo 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Ajax 1:2 (kon.)
Konyaspor – Šachtar 0:1 (kon.) | Braga – Gent 1:1 (kon.) | Salzburg – FK Krasnodar 0:1 (kon.)
Nice – Schalke 0:1 (kon.) | PAOK – Fiorentina 0:0 (kon.) | Inter – Beer Ševa 0:2 (kon.)
Southampton – Sparta 3:0 (kon.) | Osmanlispor – FCSB 2:0 (kon.) | Villarreal – Curych 2:1 (kon.)
SC Braga
1:1 (1:1)
KAA Gent
Čtvrtek 15.09.2016, 21:05 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Evropská liga • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Přeji dobrou noc a těším se u dalších textových přenosů na počtenou! (23:07:48)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:9. Fauly: 8:15.

Je dobojováno, historicky první vzájemný zápas mezi Bragou a Gentem (v rámci evropských pohárů) končí remízou 1:1.

Z pohledu skóre se vše důležité odehrálo v první půli – v 6. minutě poslal hosty do vedení Danijel Milićević krásnou trefou z přímého kopu. Za domácí odpověděl kapitán André Pinto, jenž ve 24. minutě zužitkoval perfektní centr Wilsona Eduarda a překonal Rinneho hlavou. V samém závěru prvního poločasu pak domácí neproměnili dvě solidní šance a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém dějství sice gól nepadl, ale oba týmy se prezentovaly solidním výkonem, na který se dalo koukat. Navíc nám druhý poločas nabídl i docela velké množství šancí – na straně Gentu to byl zejména velmi aktivní Kalifa Coulibaly a po jedné šanci měli Renato Neto a střelec Danijel Milićević. Za domácí zahrozili Wilson Eduardo a Marko Bakić, jenž dokonce trefil břevno. Žádná z těchto šancí ale v gól nevyústila a vyrovnané skóre svítilo na tabuli i po skončení hrací doby.

90+3

Počet zákroků brankáře Jacob Rinne (GNT) – 4.

Počet zákroků brankáře Matheus Magalhães (BRG) – 3.

90+3
    Alan už určitě nepatři mezi nejdynamičtější hráče a tak není žádný div, že nedokázal zkrotit nepříjemně rychlou nahrávku ze středu hřiště.

90+2
    Domácí se ještě nevzdávají a v samém závěru se vrhají kupředu. K zakončení se odhodlal bek Baiano, ale jeho rána z veliké dálky nepotrestala laxní vyběhnutí Rinneho a balon končí asi tři metry mimo.

90+1
    Druhá půle byla nastavena o tři minuty.

90
    Na Alanův tečovaný centr naskočil na zadní tyči Vukčević, ale nedokázal zkoordinovat svůj pohyb a zakončil mimo bránu.

89
    Na druhé straně fauloval Asare a Alan může rozehrát přímý kop z pravé strany.
    88. Dobrý zákrok Matheuse proti Milićevicóvě ráně.

88
    Milićević to zase zkusil přímou střelou, tentokráte byl ale Matheus ve vzájemném souboji se střelcem Gentu úspěšnější a balon našel u levé tyče.

87
    Renato Neto to provedl mazaně, za vápnem potáhl balon kolem Alana a domácí veterán jej neobratně podkopl. Gent má tak v samém závěru dobrou příležitost vrátit se do vedení.

86
    Další útok belgického týmu je zastaven pro ofsajdové postavení Davidzady.

86
    Na konci povedené kombinace Gentských okolo domácího vápna byl Saief, ale jeho rána mířila po zemi doprostřed, tedy do míst, kde byl připravený Matheus.

85
    Zprava se za vápno protáhl Stoiljković, avšak jeho střela z nějakých 20 metrů končí výrazně mimo bránu, Rinne nemusel zasahovat.