Brazílie – Mosambik 15:3 (kon.) | Austrálie – Ukrajina 1:3 (kon.) | Itálie – Vietnam 2:0 (kon.)
Guatemala – Paraguay 4:8 (kon.) | Kazachstán – Šalamounovy ostrovy 10:0 (kon.) | Kostarika – Argentina 2:2 (kon.)
Guatemala
4:8 (2:3)
Paraguay
Neděle 18.09.2016, 01:00 • Coliseo el Pueblo, Cali (COL) • Mistrovství světa

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Paraguay zakončí základní skupinu C zápasem proti Guatemale, celku, který během úvodních dvou zápasů nezískal ani bod. Svěřenci trenéra Carlose Chilaverta budou vstupovat do utkání v roli favorita a pokud ji dokáží potvrdit, mohou se radovat z automatického postupu do osmifinále mistrovství světa v Kolumbii.

Guatemala

Guatemala se letos představuje na MS počtvrté a po dvou zápasech je jasné, že s šampionátem v Kolumbii rozloučí proti Paraguayi. Guatemalci v úvodním utkání prohráli 4:2 s Vietnamem a poté nestačili podle papírových předpokladů na Itálii, které podlehli vysoko 1:5. Když to ovšem porovnáme s tím, jak drtí své soupeře Portugalci a Brazilci, tak je to ještě dobrý výsledek. Guatemala doposud vstřelila tři góly, o které se postarali Wanderley a Patrick. Třetí branky dosáhla Guatemala proti Itálii po vlastní brance Romana.

Paraguay

Paraguay sice na úvod mistrovství světa podlehla 4:2 Itálii, poté si ovšem spravila chuť proti Vietnamu, který smetla vysoko 7:1. Pokud jihoamerický tým zvládne poslední zápas proti Guatemale, zajistí si přímý postup ze druhého místa základní skupiny C. Paraguay táhne duo Juan Salas a Enmanuel Ayala. První jmenovaný hráč vstřelil během úvodních dvou zápasů tři góly, zatímco Ayala tři góly připravil a sám jeden vstřelil.
    Oficiální zápis před utkáním mezi Guatemalou a Paraguayí.

Guatemala: Merida (Ramirez (C) – Gonzalez, Enriquez, Aquilar, Arevalo – Alvarado, W. Ruiz, Santizo, Humes, Mansilla, P. Ruiz, Sandoval, Santizo. Trenér: Tomas de Dios (ESP).

Paraguay: Gimenez (Espinola) – E. Ayala, A. Salas, Martinez, Villalba – Pedrozo, G. Ayala, Santander, Rejala, Morel, Martinez, J. Salas (C), Franco. Trenér: Carlos Chilavert (PAR).

Rozhodčí: Pascal Lemal (BEL). Druhý rozhodčí: Bogdan Sorescu (ROU). Třetí rozhodčí: Ondřej Černý (CZE). Časoměřič: Cristian Espindola (CHI).

V Coliseu el Pueblu právě dozněly národní hymny obou týmů a vše je připravené k zahájení zápasu, v němž Paraguay bude usilovat o přímý postup do osmifinále.

1:00

1:11
    Oba týmy vstoupily do utkání dobře a v rychlém sledu se dostaly ke střele. Paraguay bránu minula, zatímco Guatemala prověřila Gimenezovu pozornost.

1:18
    Guatemala vybojovala první rohový kop zápasu a vzápětí se dostala ke střele, která zamířila mimo tři tyče.

1:54
    Guatemala právě vstřelila branku! JONATAN AREVALO (1) šokuje Paraguay a po necelých dvou minutách posílá outsidera z Guatemaly do vedení! Asistence: Walter Enriquez (1).
    1:54 Jonatan AREVALO - 1:0

2:07
    Paraguay se pokusila rychle odpovědět, jenže první střela skončila na brankářovi Meridovi a následná dorážka byla nepřesná.

2:28
    Guatemala právě vstřelila branku! Futsalisté Guatemaly do této chvíle nezískali ani bod, proti Paraguayi ovšem prožívají snový úvod a po brance WALTERA HENRIQUEZE (1) už vedou 2:0!
    2:28 Walter HENRIQUEZ - 2:0

2:28
    Trenér Carlos Chilavert okamžitě reaguje a na lavičce Paraguaye si vybral oddechový čas.

4:13
    Paraguay se v rychlém sledu dostala ke dvěma střelám, ani jedna ovšem na bránu Meridy neprošla.

4:47
    Guatemala se prezentuje velice sympatickým výkonem a zatím je Paraguayi více než vyrovnaným soupeřem. Takovýto začátek určitě trenér Carlos Chilavert nepředpokládal. A kdo ano.

5:06
    Čtvrtina z prvního poločasu je pryč a Guatemala si během dní vypracovala po dvou rychlých gólech dvoubrankový náskok.

5:58
    Vedoucí Guatemalci se dostali k další střele, ta ovšem byla nepřesná a Gimenez se za ní pouze ohlédl.

6:18
    Paraguay se pokusila snížit, následná střela však byla zablokována.

7:14
    Guatemala má velkou územní převahu, což potvrzuje statistika držení míče. Držení míče: GUA 62% PAR 38%.

8:18
    Oba týmy se během posledních okamžiků marně snaží dostat ke střele a k vidění je tuhý boj o střed hřiště.

8:36
    Hluchou pasáž hry rychle ukončila Guatemala, její pokus byl ale zablokován. Brankář Gimenez bez práce.

9:15
    Paraguay doposud vyslala na bránu Meridy pouze jednu střelu, zatímco Guatemala ze čtyř střel mezi tři tyče dvakrát skórovala.

9:45
    Svěřenci Carlose Chilaverta si vytvořili obrovský tlak a během minuty vybojovali tři rohové kopy, ani po jednom z nich se jim ale vstřelit kýžený kontaktní gól vstřelit nepodařilo.

10:16
    Jeden z hráčů Guatemaly se dopustil faulu, po kterém bude následovat volný přímý kop.

10:19
    Paraguay předvedla pěkný signál, jenže následná střela byla zablokována a brankář Merida zasahovat nemusel.

10:55
    Paraguay se konečně dostala k nebezpečnější střele, jenže Gimenez ji dokázal na konci jedenácté minuty zneškodnit!

11:43
    Žlutou kartu dostává Patrick Ruiz (Guatemala).

11:49
    Další pěkně rozehraný volný přímý kop Paragaye, jejíž futsalisté se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě dvě ovšem byly zablokovány. Následovat bude rohový kop.

12:34
    Paraguay zamířila mimo a stejně dopadl i pokus na opačné straně hřiště v podání Guatemaly.

12:40
    Paraguay vybojovala volný přímý kop, ze kterého se může pokusit vstřelit kontaktní gól.

12:44
    Střela svěřenců Carlose Chilaverta byla zablokována a Guatemala stále vede 2:0. Vypadá to vypadá, že se nám tu možná urodí velká senzace.

13:03
    Do konce zápasu je samozřejmě ještě spoustu času, jenže Paraguay se jen stěží dostává do zakončení, natož přesného.

15:28
    Paraguay se po další hluché pasáži hry konečně dostala ke střele na bránu, míč ale lapil pozorný Gimenez.

15:28
    Paraguya si začíná vytvářet obrovskou převahu, na střely na bránu je to ovšem vyrovnané. Střely na bránu: GUA 4 PAR 4.

15:46
    Blíží se závěr prvního poločasu a Guatemala zřejmě odejde do kabin za velmi překvapivého dvoubrankového vedení.

16:15
    Paraguay právě vstřelila branku! ENMANUEL AYALA (2) přidává ke třem asistencím na turnaji první gól a v závěru prvního poločasu vrací Paraguay po špatném vstupu zpět do zápasu. Asistence: Gabriel Ayala (1).
    16:15 Enmanuel AYALA - 2:1

17:10
    Brána Guatemaly se začíná otřásat v základech, zásluhou Gimeneze ale zatím stojí!

17:17
    Paraguay právě vstřelila branku! ENMANUEL AYALA (3) během několika sekund střílí svůj druhý gól a velice důležitý! Paraguay v závěru prvního poločasu smazala dvoubrankové vedení Guatemaly a začínáme od znova. Asistence: Richard Rejala (2).
    17:17 Enmanuel AYALA - 2:2

17:17
    Trenér Tomas de Dios si na straně Guatemaly pochopitelně po dvou slepených gólech vyžádal oddechový čas.

17:33
    Guatemalu evidentně oddechový čas probudil z letargie a pokusila se po dlouhé době zakončit. Následná střela zamířila mimo.

17:52
    Paraguay na opačné straně přišla do útoku, po kterém vybojovala rohový kop.

18:04
    Paraguay právě vstřelila branku! Necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu se prosazuje z dorážky RICHARD REJALA (2) a otáčí vývoj zápasu na stranu Paraguya, která jasně dominuje.
    18:04 Richard REJALA - 2:3

18:28
    Guatemala se pokusila o bleskovou odpověď, její následná střela ale byla zablokována.

20:00

Guatemala vstoupila do závěrečného utkání základní skupiny C senzačně dobře a zásluhou Jonatana Arevala a Waltera Henriqueze se během necelých tří minut ujala dvoubrankového vedení, na které se Paraguay dlouho snažila marně odpovědět, v závěru prvního poločasu se ale dvakrát v rozmezí 62 sekund prosadil Enmanuel Ayala a fantastický obrat poté dokonal ještě před přestávkou Richard Rejala. Skóre po prvním poločase. Guatemala 2 Paraguay 3.
    Pohled do tváří hráčů, kteří předvedli před přestávkou skvělý obrat. Paraguay otočila z 0:2 na 3:2. Jak utkání dopadne?

Druhý poločas začne přibližně v 1:59.

21:00

21:02
    Paraguay se v úvodu druhého poločasu dostala během pouhých čtyř sekund ke dvěma střelám, obě dvě ale byly zablokovány.

22:31
    Guatemala se začíná ocitat pod tlakem a jeden z jejích hráčů si nyní pomohl faulem.

23:40
    Žlutou kartu dostává Wanderley Ruiz (Guatemala).

23:43
    Paraguay právě vstřelila branku! ENMANUEL AYALA (4) se prosazuje po skvělé rozehraném volném přímém kopu a dovršuje hattrick, po kterém Paragaye vede 4:2 a míří za postupem do osmifinále! Asistence: Gabriel Ayala (2).
    23:43 Enmanuel AYALA - 2:4

24:50
    Paraguay předvádí úplně jinou hru než na začátku zápasu a futsalisté Guatemaly nevědí, kam dřív skočit.

25:56
    Guatemala vybojovala rohový kop, jeho následná rozehrávka ale žádné nebezpečí pro bránu Gimeneze nepřinesla.

26:11
    Paraguay právě vstřelila branku! JUAN PEDROZO (2) rozvlnil přesnou střelou síť za zády Meridy a Paraguay už vede 5:2, přitom v úvodu prohrávala 0:2!
    26:11 Juan PEDROZO - 2:5

26:11
    Guatemala si po druhém gólu Juana Pedroza na šampionátu vyžádala oddechový čas.

27:21
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly k jedné střele, ani jedna z nich ale nezamířila mezi tři tyče a skončila mimo.

28:07
    Paraguay znovu pálila mimo, zatímco Guatemala vzápětí ohrozila bránu, brankář Gimenez byl ale připravený a připsal si úspěšný zákrok.

29:16
    Guatemala se dostala ke střele, která byla zablokována, a míč zůstal ve hře.

30:08
    Paraguay pokračuje v tlaku na guatemalskou bránu a dostala se ke střele, kterou lapil pozorný Merida.

30:36
    Guatemala vybojovala po sražené střele rohový kop, po jeho rozehrání se ale vzápětí k ničemu nedostala.

31:00
    Svěřenci trenéra Tomase de Diose vedou devět minut před koncem 5:2 a míří za postupem do osmifinále.

31:10
    Guatemala se po odvráceném rohovém kopu vrátila zpět k míči a pokusila se snížit, jenže následná střela byla zablokována.

31:52
    Paraguay má obrovskou střeleckou převahu. Střely celkem: GUA 15 PAR 45.

32:06
    Družina kolem kapitána Juana Salase vyslala v dnešním zápase směrem na bránu soupeře dvakrát více střel, a tak se není čemu divit, že nyní vede.

33:05
    Futsalisté Paragaye se dostali k další z řady střel, brankář Merida byl ale připraven.

33:27
    Merida během dnešního zápasu předvedl osm úspěšných zákroků, zatímco jeho protějšek Gimenez na straně Paraguaye pět.

33:50
    Guatemala právě vstřelila branku! Guatemala byla během posledních okamžiků směrem vpřed hodně aktivní a za svou snahu byla odměněna gólem, o který se postaral JOSE MANSILLA (1).
    33:50 Jose MANSILLA - 3:5

34:05
    Guatemalci prohrávají o dvě branky, a pokud by tohle skóre vydrželo, tak to určitě ještě zkusí při powerplay.

34:23
    Paraguay právě vstřelila branku! JUAN MOREL (1) bleskově odpovídá na inkasovaný gól a posílá Paraguya zpět do tříbrankového vedení!! Juan Morel na letošním mistrovství světa nastupuje na rozdíl od většiny svých spoluhráčů ke druhému zápasu a střílí svůj první gól.
    34:23 Juan MOREL - 3:6

35:17
    Střela Guatemaly byla zablokována a Paraguay spěchá rychle směrem vpřed.

35:17
    Paraguay právě vstřelila branku! Svěřenci Carlose Chilaverta předvedli nádherný protiútok, na jejímž konci stál FRANCISCO MARTINEZ (1) a přesnou střelou zvýšil na 7:3.
    35:17 Francisco MARTINEZ - 3:7

36:46
    Střela Guatemaly byla sražena do zámezí a Paraguay si okamžitě vyžádala oddechový čas. Do konce zápasu zbývají odehrát 3 minuty a 14 sekund.

37:04
    Paraguay se dostala ke střele, její následný pokus ale zamířil mimo.

38:07
    Guatemala právě vstřelila branku! Obránce JOSE GONZALEZ (1) se vydal na útočný výlet a přesnou střelou překonal Gimeneze, který dnes inkasuje počtvrté. Asistence: Walter Enriquez (2).
    38:07 Jose GONZALEZ - 4:7

38:30

38:31
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Wanderley Ruiz (Guatemala).

39:00
    Wanderley Ruiz neudržel v závěru utkání nervy na uzdě a po hloupém faulu, který měl ještě dohru v podobě potyčky, byl po inkasování dvou žlutých karet vyloučen. Wanderley Ruiz viděl dvě žluté karty v rozmezí jedné sekundy!

39:45
    Paraguay právě vstřelila branku! ENRIQUE FRANCO (1) s největší pravděpodobností dělá tečku za dnešním utkáním a upravuje konečné skóre na 8:4! Asistence: Juan Pedrozo (2).
    39:45 Enrique FRANCO - 4:8

Paraguay po špatném vstupu do utkání předvedla v závěru prvního poločasu fantastický obrat a po přestávce už jen kontrolovala své vítězství a postup do osmifinále mistrovství světa, na kterém se výraznou měrou podílel Enmanuel Ayala, jenž po přestávce dovršil hattrick. Guatemala se loučí se čtvrtým mistrovstvím světa bez zisku bodu. Společně s Paraguayí postupuje dále Itálie, která skupinu vyhrála. Konečný výsledek. Guatemala 4 Paraguay 8.

Statistiky: střely celkem: 30-48, střely na bránu: 10-19, střely mimo: 9-13, zablokované střely: 11-16, rohové kopy: 9-10, zákroky: 11-6. (02:52:07)

Tomáš Reiner

Branky: 2. Arevalo (Enriquez), 3. Henriquez, 34. Mansilla, 39. Gonzalez (Enriquez) – 17. Ayala (Ayala), 18. Ayala (Rejala), 19. Rejala, 24. Ayala (Ayala), 27. Pedrozo, 35. Morel, 36. Martinez, 40. Franco (Pedrozo)

Karty:   12. Ruiz (GUA), 24. Ruiz (GUA), 39. Ruiz (GUA)   39. Ruiz (GUA)