Jihlava – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 20.09.2016, 17:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    JAKUB KRAUČUK si pohrál s Kardinálem a po parádní kličce zajistil Dukle vítězství v dnešním utkání!

63:40
    Heinrich v obrovské šanci sám před Kardinálem. Nedal!

60:33
    Máme tu další vyloučení. Dvě minuty si odsedí Váňa za podražení. Tentýž hráč dostal i desítku za nesportovní chování. A tudíž dnes dohrál.

59:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla to dokázala! V pěti lidech a bez brankáře protlačila puk za Kardinálova záda. Z malého brankoviště se takovým billiárovým strkem prosadil DAVID ČERMÁK. Asistence: Tomáš Mejzlík.

58:54
    Ale ještě není konec! Máme tu další vyloučení. Spratek se teď opravdu zachoval jako spratek a soupeře fauloval. 4 na 3!

58:42
    Domácí hráči se diví. To je ale tak jediné, co jim zbývá. Budou hrát ve čtyřech. Vyloučen Srnský.

57:19
    Znovu Pospíchal, tentokrát kličkoval do tří soupeřů. A kupodivu skoro prošel. Vybojoval vyloučení. Na dvě minuty odejde vítkovický Malina.

51:27
    A rozhodnout v přesilovce mohou pro změnu Vítkovice. Vyloučen domácí Kraučuk za hákování.

47:25
    Jedinečná šance Dukly na zvrat. Zahraje si přesilovku 5 na 3. Vyloučen Šendera za podražení.

46:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Obrat dokonán. Bohužel pro domácí navíc jihlavským hráčem, který si bruslí srazil puk do vlastní branky. Gól je přiznán DOMINIKU MORAVČÍKOVI. Bez asistence.

46:20
    Na dvě minuty vyloučen hostující hráč Štěpánek za sekání.

39:57
    Štěpánek ve vyložené šanci zklamal! Sám před ležícím Brožem trefil jen jeho položený beton. Stačilo puk zvednout a gólman Dukly by jen smutně koukal. Takhle je hrdina!

38:31
    Docela by mě zajímalo, jak dlouho se ve druhé třetině hrálo v pěti na obou stranách. Tentokrát je vyloučen Pospíchal na dvě minuty za vysokou hůl.

36:09
    Nádherná rána od modré a špatné střídání přijde Jihlavany hodně draho. DANIEL KRENŽELOK propálil vše, co mu stálo v cestě a ranou od modré srovnává na 1:1! Asistence: Daniel Kurovský, Jozef Baláž.

35:57
    Zmatečná situace. Vypadá to, že dle názoru hráli domácí v šesti. Sami se tomu diví. Ale asi je to tak. Trest odsedí Geier.

33:19
    Přiostřuje se. Tentokrát vyloučen domácí hokejista Rezek.

33:00
    "Fatál" v jihlavské rozehrávce. Kdyby Kurovský s pukem nedribloval a vystřelil hned, nemusel být jeho pokus na poslední chvíli zblokovaný. A mohl dát gól.

32:03
    Na dvě minuty vyloučen hostující Baláž. Hákování.

30:47
    Dukla v protiútoku, ani jedna ze dvou ran ale neskončila v blízkosti Kardinálovy klece. A následně měly obrovskou šanci Vítkovice. Brož se musel natáhnout jak gymnasta, aby puk betonem vyrazil!

29:14
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty vyloučen Pražák.

25:38
    Geier ujížděl sám na Kardinála. Zkusil vystřelit. Gólman hostí střelu betonem vyrazil. Velká šance Dukly!

23:10
    Ve stejném čase si odpočine Rezek na trestné. Sekání.

23:10
    Puku chybělo zhruba 10 cm, aby doskákal za brankovou čáru a bylo srovnáno. Nakonec ho ale Brož zpacifikoval. Obrovská šance Vítkovic!

19:50
    A Brož málem inkasoval podruhé. S totálně zakrytým výhledem mohl jen doufat, že rána od modré trefí nějakou část jeho výstroje. Zachránil ho reflex a jeho betony. Hoooodně divoký konec první třetiny.

18:50
    Blesková reakce Vítkovic. Jen co se vhodilo další buly, Vítkovice zaútočily a zásluhou DOMINIKA RAŠKY snížily na 1:2. Asistence: Ján Blaško, Jozef Baláž.

18:18
    Další povedená přesilovka Dukly se zdála být znovu nevyužitou, když skákající puk doskákal k DAVIDU ČERMÁKOVI a ten poslal domácí do zaslouženého vedení o dvě branky – 2:0. Asistence: Patrik Hrabaň, Jiří Ondráček.

16:14
    Další šance pro Duklu. Na dvě minuty vyloučen hostující Mrowiec.

11:58
    Na trestné lavici si odpočine Baláž. Vyloučen na 2 minuty za podražení.

08:20
    Teď už to ale brankou skončilo. Dukla využívá svůj tlak, zasloužil se o to LADISLAV POSPÍCHAL, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Asistence: Josef Berka.

08:04
    Obrovská šance Dukly. Po velké hrubce v rozehrávce jel sám na Kardinála jihlavský Peschout, gólman hostů ale dobře povyjel a domácí borec ho trefil pouze do břicha. První gólová šance!

Petr Jindra

Branky a nahrávky: 9. Pospíchal (Berka), 19. Čermák (Hrabaň, Vondráček), 60. Čermák (Mejzlík), rozh. náj. Kraučuk – 19. Raška (Blaško, Baláž), 37. Krenželok (Kurovský, Baláž), 47. Moravčík