Kladno – Chomutov 4:7 (kon.) | Písek – Liberec 0:7 (kon.) | Kolín – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:6 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | HC Litvínov – Slavia 5:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Pardubice 3:6 (kon.) | Havířov – Třinec 1:3 (kon.) | Vsetín – Zlín 1:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Letňany – Sparta 4:5 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 4:5 (2:1 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Berani Zlín
Sobota 24.09.2016, 13:30 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vítám všechny fanoušky mládežnického hokeje. Dnes se proti sobě v 8.kole NOEN extraligy staršího dorostu postaví celky VHK ROBE Vsetín a PSG Zlín.

PSG Zlín předvádí velmi suverénní výkon. Během vstupních sedmi kol zaváhali hráči Zlína pouze v prvním zápase, a to jen nepatrně, když dokázali porazit na nájezdy Třinec. V mnoha zápasech Zlín prohrával, nakonec jej vždy otočil ke svému prospěchu. Jinak tomu nebylo ani v zápase s Olomoucí, který Zlín sehrál před týdnem. Kohouti se dvakrát dostali do vedení, žlutomodří se ale vždy dokázali dotáhnout, a nakonec v 53. minutě rozhodl Pröschl. I s výsledkem včerejšího zápasu může být na straně Zlína spokojenost. Zlínskému staršímu dorostu se povedlo ubojovat tři body na ledě Jihlavy.
    Nejvíce kanadských bodů si v týmu PSG zatím přičetl Kryštof Dvořáček (2+7).

Zápas minulého kola: HC Dukla Jihlava – PSG Zlín 2:4

VHK ROBE Vsetín je, co se bodů týče, úplným opakem svého rivala ze sousedního Zlína. Vsetínští zatím nevyhráli ani jedno utkání a s jedním bodem (za remízu s Havířovem) na kontě jsou na posledním místě tabulky. Blízko bodu však byli také v minulém derby se Zlínem, díky dvěma rychlým gólům Půčka a Klenece ve 33. minutě vedli, i toto utkání však patřilo k těm, které Zlín v závěru otočil.
    V týmu Vsetína mají na kontě nejvíce kanadských bodů Dominik Liška (2+3) a Michal Koňařík (2+3)

Zápas minulého kola: VHK ROBE Vsetín – HC Oceláři Třinec 1:5

Vzájemné zápasy v sezóně
    6.9.2016 PSG Zlín – VHK ROBE Vsetín 4:3

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Machač) – Ondračka, Mar, Kamas, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Zetocha, Koňařík, Půček, Najvar

PSG Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Dluhoš, Jenáček, Marek, Dobiáš – Zmeškal, Dvořáček, Chalupa, Pröschl, Lekeš, Sedláček, Fajkus, Kristek, Leška

Rozhodčí: Libiger – Cabák, Hykel.

00:01

00:24
    K puku se dostali Vsetínští , hra se odehrává ve středním pásmu.

01:04
    Půček po kombinaci s Klímkem a Matiaškem přestřelil.

01:23
    Sedláček ze Zlína hned po buly otestoval Sachrovu pozornost, vsetínský gólman ukryl kotouč v lapačce.

01:49
    Zlín se za vsetínskou branku snaží dostat ke kotouči, domácí hráči jsou ale proti.

02:14
    Jenáček to nadvakrát zkoušel na Sachra. Vsetínský gólman i přes clonící hráče zasáhl.

02:48
    Klenec se snaží osvobodit svůj tým od tlaku, modrou čáru se mu však nedaří přejít.

03:03
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kollár – 2 min., držení protihráče).

03:14
    Vsetín vyhazuje.

03:37
    Fajkus se s potížemi dostává do útočného pásma.

04:15
    Střela Janoška od modré mířila mimo vsetínskou svatyni.

04:38
    Vsetín právě vstřelil branku!
    DOMINIK LIŠKA otevírá skóre dnešního utkání. V oslabení se dostal do úniku, nechal zlínského gólmana vyjet z brány a zakončil k levé tyčce. Asistence: Bez asistence.

05:03

05:28
    Zlínu se nedaří dostat přes útočnou modrou, domácí jsou všude včas.

05:50
    Vsetín se snažil založit útok z vlastního pásma, Koňaříkovi však nesedla přihrávka a puk končí mimo ledovou plochu.

06:10
    Koňařík s Dvořáčkem bojují o kotouč za vsetínskou bránou, úspěšnější je hráč v domácím dresu a vybízí svůj tým k útoku.

07:25
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů se nemůže dostat ke střele.

08:06
    Dvořáček zkoušel střelecké štěstí z mezikruží, střela šla mimo Sachrovu bránu.

08:54
    Zákrok si po delší době připsal i Kořének na druhé straně.

09:10
    Matiaško namazal ve středním pásmu na hůl Leškovi, chybu svého spoluhráče napravil Ondračka svým obranným zákrokem.

09:32
    Střelu Janoška od modré ukrývá Sachr ve své lapačce.

10:24
    Zlínští se snaží rozehrát zpoza vlastní branky, domácí jim to však nedovolují.

10:58
    Klímek s Matiaškem se mohli dostat do přečíslení, jejich záměr zkazily nepřesné přihrávky.

11:33
    Střelu Zajíčka od levé tyčky zblokoval Hamrlík.

11:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Najvar – 2 min., napadení).

11:53
    Zlín si okamžitě vytváří tlak.

11:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    Dobiáš nahrál TOMÁŠI DŘÍMALOVI, který kotouč dopravil do branky příklepem od modré čáry. Domácí gólman byl bez šance, střelu přes bránící hráče nic neviděl. Asistence: Vojtěch Dobiáš, Kristián Leška.

13:06
    Velká šance pro Zlín. Sachr měl při pokusu Jenáčka z úniku a následné dorážky Pröschla velké štěstí.

14:10
    Fajkus ze situace dva na dva zakončoval bekhendem, trefil Sachrovu lapačku.

14:46
    Zlín je teď lepším týmem, drží se v útoku.

15:07
    Leška natřikrát nevyzrál na Sachra.

15:54
    Střelu Kristka vyrazil domácí gólman betonem.

16:07
    Půček s Klímkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, u střely druhého jmenovaného si Kořének pohlídal svou levou tyčku.

16:20
    Najvar objel bránu a chystal se zakončit, narazil jen na Kořénkův beton.

17:02
    Koňařík dostal přihrávku do jízdy a mohl se vydat na zlínského gólmana sám, kotouč se mu však nepovedlo včas zpracovat a žádná velká šance tak z jeho pokusu nevznikla.

18:35
    Vsetín je na kotouči, do útočného pásma se však nedostává.

19:16
    Zlínští hráči vyhráli vhazování a Dřímal vystřelil od modré, domácí obrana střelu zastavila a chopila se puku.

20:00

Je za námi první třetina derby mezi Vsetínem a Zlínem. Skóre vyrovnané třetiny v páté minutě otevřel v oslabení domácí Liška. Po přesné střele hostujícího Dřímala a jeho vyrovnání na 1:1 se na chvíli stali hosté lepším týmem, ke konci periody se už však zápas opět vyrovnal a podobný průběh můžeme očekávat i v druhé třetině, která začne cca v 14:13.

20:01

20:39
    První zákrok ve druhé třetině si připisuje domácí Sachr po nahození Dřímala.

20:54
    Domácí vyhráli buly a zpoza své brány se snaží založit útok, jejich přihrávkám však chybí přesnost.

21:24
    Klenec vybojoval útočné pásmo, na čtveřici zlínských byl však sám a až před Kořénka se tedy nedostal.

22:22
    Zetocha s Pařízkem kombinují před vlastní bránou a vysílají Najvara do útoku.

22:49
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Zetocha – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Gába – 2 min., faul kolenem).

23:00
    Vsetín vyhodil na zakázané uvolnění.

23:10
    Domácí vyhráli vhazování a dopředu se tak žene Půček s Matiaškem.

23:37
    Domácí jsou v držení kotouče, Liška rozdává přihrávky ve středním pásmu.

24:22
    Kotouč nahozený Zmeškalem se zastavil o domácího Nadymáčka, ze zlínského snažení tak nic není a Vsetín se vydává do útoku.

25:25
    Klauda vyslal na Kořénka dva pokusy od modré. První střelu vyrazil zlínský gólman lapačkou, na druhou vytáhl beton.

26:17
    Jenáček pálil z nulového úhlu, Sachr byl u levé tyčky připraven.

26:55
    Matiaško si k tělu nepustil hostujícího obránce Gábu a Půček tak po jeho přihrávce mohl z pravého kruhu vystřelit. Jeho střela mířila mimo tři tyče

27:37
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jenáček – 2 min., podražení).

28:01
    Vsetínu se daří zaujmout přesilovkovou formaci a vytvořit si tlak.

28:29
    Klenec pálil od modré, k dorážce se mohl dostat Liška, hostující hráči jej zablokovali,

28:43
    Střelu z kruhu na Kořénka vyslal Matiaško, hostující gólman zasahuje.

29:15
    Střelu Zetochy z pravého kruhu ukryl Kořének do lapačky.

29:24
    Pařízek z vrcholu pravého kruhu nejprve nastřelil hostujícího hráče, jeho druhá střela také nebyla úspěšná, domácí bek bránu přestřelil.

29:37

30:02
    Sachr zasahuje proti střele Jenáčka od modré.

30:13
    Zmeškal hledal spoluhráče na pomezí brankoviště, ke kotouči se však dostal domácí Klenec a jeho zásluhou se na druhé straně dostal do šance Liška.

31:08
    Zlínu se daří vytvořit si tlak v brankovišti, při domácích stojí i dávka štěstí.

32:05
    Domácí si nahrávají za zlínskou bránou.

32:33
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Dluhoš – 2 min., podražení).

32:52
    Půček střílel z mezikruží mezi brankářovy betony, Kořének byl připraven.

33:19
    Zlín vyhazuje, Vsetín se však ke kotouči rychle dostal a je opět v útočné třetině.

33:58
    Kollárova střela skončila na bruslích bránícího Dvořáčka.

34:26
    Půček se na hranici brankoviště přes obranu hostí nemohl dostat k teči a Zlín tak přečká toto oslabení bez úhony.

34:33

34:52
    Fajkus se prohnal kolem domácí obrany a hledal Chalupu na levém křídle, druhý jmenovaný však neměl dostatečnou rychlost a nebyl v daný čas na správném místě.

35:40
    Sachr předvedl nejistý zákrok, jeho spoluhráč před ním tečoval, naštěstí pro něj situaci zvládl.

36:30
    Nadymáček s Koňaříkem kombinují v útočném pásmu, ke střele se nedostává žádný ze vsetínských hráčů.

37:17
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jenáček – 2 min., nedovolené bránění).

37:39
    Klímkovu střelu do horních pater branky vytěsnil Kořének ramenem.

38:15
    Klímkova teč šla mimo bránu.

38:42
    Zlín se osvobodil, hraje se za brankou Sachra.

39:03
    Druhá přesilovková minuta se Vsetínu nedaří.

39:17

39:39
    Zlín se ujal kotouče, gólman Vsetína ukryl skákavý puk pod lapačku.

39:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Nadymáček – 2 min., podražení).

40:00

Druhá třetina se odehrála bez vstřelené branky. K vidění je atraktivní a vyrovnaný zápas. Domácí borci měli hodně šancí hlavně v přesilových hrách, které jim hosté nabídli, činit se však musel i Sachr na druhé straně, u kterého v nejednom případě stálo štěstí.
    Třetí třetina začne v cca 15:01.

40:00
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / pozdní nástup).

40:01

40:40
    Půček se snažil procpat mezi dvěma hostujícími hráči, Dvořáček byl důsledný a domácího útočníka k bráně svého týmu nepustil.

41:43

41:57
    Sachr zastavil puk za bránou a přenechává jej Zajíčkovi.

42:00

42:45
    Přihrávka Pröschla na Dvořáčka nebyla přesná a Zlínu se málem pískalo zakázané uvolnění.

43:29
    Nadymáček zastavil jednu ze zlínských přihrávek a Vsetín se vydává vstříc útočné třetině.

44:05

44:23
    Vsetín vyhrál vhazování a nechce pustit hosty ke kotouči.

44:53
    Vsetín vyváží puk do středního pásma.

45:24
    Souhru třech zlínských hráčů při přesilové hře narušil Ondračka, svůj tým tak osvobozuje od tlaku a vydává se střídat.

46:00
    Zazněla tyčka Sachrovy branky.

46:05

46:36
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Marek.

47:04
    Zlín vyhazuje.

47:27
    Vsetínští rozehrávají zpoza vlastní branky, vedoucím celé akce je Ondračka.

48:10
    Domácím se přesilovka nedaří, nemohou se dostat do útočného pásma.

48:32
    Rozhodčí nyní opravují Kořénkovu branku, která nebyla na svém místě.

48:36

48:52
    Hosté zatlačili Vsetínské do jejich obranného pásma, domácí se však nenechali zastrašit a soupeře k bráně nepouští.

49:38
    Dvořáček udržel útočné pásmo pro svůj tým.

50:41
    Pröschl pálil přes skupinu hráčů před Sachrem, střela se k brankáři nedostala.

51:25
    Matiaško se osvobodil z kruhu Zlínských a sám se vydal na Kořénka, hostující obránce jej však stihl na pravém kruhu.

52:31
    Marek se zkusil prosadit mezi čtyřmi bránícími hráči Vsetína, domácí své přesily využili.

53:37
    Hosté se snaží dostat před Sachra, na domácí obranu se zatím dá spolehnout.

54:25
    Matiaško přihrál zpoza branky Půčkovi, ten jen nahodil do středního pásma, kde se ke kotouči dostává Marek.

55:01
    U mantinelu se ke kotouči dostal JAN MAREK a z levého kruhu zamířil nad Sachrovo rameno. Asistence: Bez asistence.

55:01
    Oddechový čas pro domácí.

55:19
    Koňařík se mohl ocitnou sám před zlínským gólmanem, situaci však kvůli hostujícím hráčům a špatné rovnováze nezvládl dle svých představ.

56:34
    Kotouč po střele zlínského hráče končí ne betonech Sachra.

56:49
    Liška hledal před brankou spoluhráče, do cesty se kotouči postavili tři hráči Zlína a na hůl přijíždějícího Koňaříka se tedy puk nedostal.

57:46
    Klímek s Leškou bojují o kotouč za bránou Vsetína.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

58:12
    Zlínu bylo zapískáno zakázané uvolnění, Sachr po oddechovém času hostů již zůstává na střídačce.

58:22
    Střela Lešky minula prázdnou bránu jen o pár centimetrů.

59:03
    Ke střele na vsetínské straně se dostali Liška s Půčkem, ani jeden ze vsetínských útočníků na gólmana nevyzrál.

59:09
    Zlín dostal puk do prázdné brány, gól však kvůli úmyslnému ofsajdu platit nemůže.

59:36
    Hraje se v obranném pásmu Vsetína, hráčům PSG se nedaří trefit prázdnou bránu.

59:52
    Vsetín soupeře v posledních vteřinách tlačí.

59:58
    Zlín dostává kotouč do středního pásma a je rozhodnuto.

Napínavé derby je u konce. Až do 56. minuty bylo skóre vyrovnané, právě 5 minut před koncem zápasu si vítěznou trefu připsal Jan Marek. Vsetín měl po druhé inkasované brance několik šancí na vyrovnání, hostující hráči si však svůj hubený náskok pohlídali a v dnešním zápase vítězí.
    Tímto se s Vámi loučím a ze vsetínského Lapače přeji hezkou sobotu. (15:38:22)