Kladno – Pardubice 6:5 (kon.) | Bohemians – Sparta 8:7 (kon.) | Otrokovice – Bulldogs 4:2 (kon.)
Vítkovice – Ostrava 6:3 (kon.) | Tatran – Liberec 11:3 (kon.)
FbŠ Bohemians
8:7 (4:2, 2:3, 2:2)
ACEMA Sparta Praha
Středa 28.09.2016, 18:00 • Sportovní hala Děkanka, Praha • Livesport Superliga • 3. kolo

Je dobojováno. Dnešní večer svedl proti sobě dva velmi vyrovnané soupeře, kteří předvedli výborný florbal, spoustu branek, emocí a všeho, co k florbalu patří. Dnes byla domácí Bohemians o něco lepší a připisuje si body do tabulky. (20:09:36)

59:38
    Beneš je na střídačce a hosté to zkouší v šesti!

59:38
    Oddechový čas pro ACEMA Sparta Praha.

59:21
    Domácí šli do přečíslení dvou na jednoho, ovšem kvůli nepřesné přihrávce se připravili o zakončení.

58:37
    Bohemians výborně brání a nepouští Spartu do žádných větších šancí.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:32
    Sparta bojuje o vyrovnání. Ponomarev musí být v neustálém střehu.

55:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak pozor! Konec utkání bude ještě hodně zajímavý. Před domácí brankou byl velký závar. Tam se nejlépe zorientoval JAKUB VRÁNA, který vlévá hostům novou krev do žil. Asistence: Luka Časar.

54:33
    Po faulu jednoho z domácích budou u míčku hráči Sparty.

53:35
    Lukáš Ujhelyi rozehrál špatně přímo na hokejku Adama Růžka, kterého vyslal na zteč. Domácí hráč však chtěl ještě přihrávat, což se mu nakonec nepovedlo a po velmi nadějné šanci Bohemians nezbylo nic.

52:14
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Obrana Sparty zapomněla před brankou volného MARTINA ŠIMKA, kterému jen stačilo nastavit hokejku a kotouč lehce poslat do branky. Asistence: David Šimek.

51:29
    Sparta je rázem při chuti a snaží se o rychlé vyrovnání. Střelu Prunera však Ponomarev dokázal vytěsnit mimo.

50:52
    Dvoubrankové vedení vydrželo Bohemians pouhých dvaapadesát vteřin. Na rozdíl jediného gólu snižuje JAN MARVÁNEK. Asistence: Robert Košir.

50:00
    Přesně deset minut do konce třetí třetiny se do otevřené obrany dostal MARTIN KISUGITE, který kličkou do bekhendu nedal Benešovi šanci. Bez asistence.

48:23
    Míček je v držení domácích hráčů, kteří jsou s ním na vlastní polovině.

46:51
    Domácím se podařilo docílit další branky, ovšem ani ta není uznána. Svatyně Sparty byla na půl cesty do Říma.

45:10
    Sparta vystupuje hodně dopředu, obrana je tím pádem více otevřená, což vyhovuje domácím, kteří se snaží o rychlé protiútoky.

44:24
    Před brankou šikovně tečoval míček Adam Růžek. Míček ovšem nakonec skončil až za zadním mantinelem.

43:47
    Jeden z domácích hráčů se dostal na pravé straně do zakončení. Jeho ránu musel krýt Martin Beneš.

42:26
    Dnešní utkání sleduje 263 diváků.

41:31
    Hráči Bohemians drží míček na svých hokejkách a nikam s ním nespěchají, také nemají kam.

40:40
    Martin Poláček vypíchl míček svému soupeři a šel na branku. V tísni druhého z beků Sparty nedokázal pořádně zakončit.

40:01

Prostřední část je již historií. Sparta začala výborně a dvěma brankami se dotáhla na Bohemians. Domácí poté dvěma slepenými góly Jakuba Šárky opět odskočili. Poslední slovo měl v této třetině Jaroslav Jaroš, který snižoval na 5:6 z pohledu Sparty.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Sparta je před brankou domácích a snaží se ještě před koncem druhé třetiny vyrovnat gólový krok s Bohemians.

37:37
    Šárka je zpět ve hře a domácí hrají v plném počtu.

37:10
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří. Ponomarev se nemusel vůbec snažit. Bohemians má míček ve své moci.

36:14
    Sparta kombinuje před brankou domácích, ovšem nikdo z hostujících se zatím nemá ke střele.

35:37
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Jakub Šárka – 2 minuty, Bránění ve hře).

35:01
    Je opět sníženo. Hostující JAROSLAV JAROŠ se dostal za obranu Bohemians, vystřelil k pravé tyči a udělal dobře. Brankář Ponomarev byl bez šance. Asistence: Martin Beneš.

33:42
    Sparta má momentálně míček ve své moci, ale přes dobře pracující obranu Bohemians se nemůže dostat.

32:02
    Tak to byl Jaroslav Jaroš a vypadá to, že bude v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.

32:02
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na hrací ploše. Vypadá to, že bude potřebovat ošetření.

31:37
    Ponomarev nyní zachránil svůj tým od inkasování. Jeden z hostujících hráčů se hnal sám na branku, ale kličkou na domácího brankáře nevyzrál.

30:48
    To byla trochu šťastná branka Bohemians. JAKUB ŠÁRKA se dostal k odraženému míčku a zívala na něj zcela prázdná branka. Domácí hráč se toho nezalekl a v rozmezí sedmadvaceti vteřin přidává svou druhou branku. Asistence: Martin Poláček.

30:21
    Domácím se podařilo využít přesilovou hru velmi brzy. Zpoza branky dostal nabito JAKUB ŠÁRKA, který poslal míček pod tělem Beneše do branky. Asistence: David Šimek.

30:01
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Lukáš Ujhelyi – 2 minuty, Sekání).

29:19
    Domácí florbalisté drží míček na své polovině a snaží se zklidnit hru.

28:26
    Akce střídá akci, chvílí útočí domácí, poté zase hosté. Diváci se mají na co dívat.

27:09
    Na druhé straně se pokusil vypálit z první Luka Časar. Projektil sparťanského útočníka mířil hodně nad branku Bohemians.

25:32
    Jakub Šárka se opřel na levé straně do míčku. Jeho razantní pokus dokázal Beneš vyrazit do bezpečí.

24:51
    Je vyrovnáno. Sparta přetavila předchozí tlak ve čtvrtou branku, o kterou se postaral JAKUB VRÁNA. Asistence: Luka Časar.

24:06
    Obrovské dvě šance měla v těchto chvílích Sparta. Ponomarev se točil na brankovišti a nevěděl, kde mu hlava stojí. Míček si ovšem cestu za brankovou čáru nenašel.

23:17
    Dnešní utkání bude evidentně velký boj o každý metr hřiště.

22:32
    Rychlý protiútok Sparty a je tu snížení. Na levé straně se utrhl LUKA ČASAR, který se trefil pěkně k pravé tyči branky Bohemians. Asistence: Matěj Pruner.

21:38
    Patrik Kieler se dostal sám před Beneše, ale toho přízemní střelou nedokázal prostřelit. To byla veliká šance Bohemians.

21:14
    Druhou část začala aktivněji Sparta, která se snaží dostat svého soupeře pod tlak.

20:01

První, velmi emotivní třetina je u svého konce. Bohemians jí začali ve velkém stylu, když již v sedmé minutě vedli 3:0. Sparta se dvěma brankami dostala zpět do zápasu, avšak poslední slovo ve třetině měli domácí. Do druhé třetiny se tak půjde za stavu 4:2 pro Bohemians.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:59
    Bohemians se ubránilo oslabení a nyní již hraje v plném počtu.

16:40
    Spartě se zatím přesilová hra příliš nedaří. Míček je převážně na středu hřiště. Hosté se nemohou usadit před brankou Ponomareva.

15:59
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Tomáš Kindl – 2 minuty, Bránění ve hře).

15:44
    Sledujeme hru ze strany na stranu, oba celky se nyní střídají v útočení. Nicméně žádné větší šance jsme se zatím nedočkali.

14:30
    Patrik Kieler si odseděl své dvě trestné minuty a zapojuje se opět do hry. Bohemians hraje v plném počtu.

13:29
    Sparta se ihned nastěhovala před branku Klokanů, ale nikdo ve žlutém se ke střele nedostal.

12:49
    Tak to co si teď ve vlastním oslabení dovolil MARTIN POLÁČEK je vážně parádní. Domácí hráč obešel dva protihráče a sám proti Benešovi nezaváhal kličkou do bekhendu. Bez asistence.

12:30
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Patrik Kieler – 2 minuty).

12:15
    Na druhé straně mířil Martin Šimek do odkryté klece, ale míček trefil špatně a ten skončil mimo tři tyče hostující branky.

11:45
    Tak to byla paráda v podání MILANA BÍNY. Ten dostal míček za obranu a poté Ponomareva lehce přeloboval. Bohemians vede už jen o jednu branku. Asistence: Jan Marvánek.

11:22
    Od půlky to zkusil Pavel Čihák, jehož ránu však obrana Sparty zablokovala.

10:50
    Je za námi necelých jedenáct minut a my sledujeme velmi rychlý, kombinační florbal, na který musí být radost koukat.

09:53
    Martin Šimek se dostal mezi obránce a ihned pálil. Tentokrát však Beneš vytáhl výborný zákrok a šanci domácího hráče zmařil.

09:21
    Hráči Sparty drží míček na svých hokejkách a snaží se hru zklidnit.

07:58
    Tak pozor. JAROSLAV JAROŠ sekl bekhendem do míčku, který prošel Ponomarevovi mezi tělem a rukou až do sítě. Sparta dává důležitý kontaktní branku. Asistence: Martin Rebro.

07:47
    Domácí Klokani jsou stále velmi nebezpeční před brankou Sparty. Beneš musí být neustále v pozoru.

06:54
    Tak to je studená sprcha pro Spartu. Na brankovišti se nejlépe zorientoval ADAM RŮŽEK, který se s tím nepáral a míček zametl za záda Beneše. Asistence: Matyáš Krebner.

06:43
    Na druhé straně se prezentoval krásnou ránou jeden z hostujících hráčů.

06:02
    A mohlo to být 3:0. Martin Poláček dostal přihrávku k levé tyči, ale v tísni nedokázal zamést míček do poloodkryté klece.

05:37
    Poláček je zpět ve hře. Domácí hrají v plném počtu.

04:29
    Časar to zkoušel od levého mantinelu, ale branku Bohemians minul.

03:37
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Martin Poláček – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

02:54
    Tak to je tedy začátek v podání Bohemians. Nádhernou střelou z dálky potěšil přítomné fanoušky MARTIN KISUGITE, který vymetl pavučiny v Benešově brance. Asistence: David Šimek.

02:14
    Nyní už se domácí radují právem. Pohotovou střelou se dokázal prosadit VOJTĚCH BAGIN. Asistence: Jakub Šárka.

01:59
    Do velké šance se řítil jeden z hostujících hráčů, který tváří v tvář na Ponomareva bekhendem nevyzrál.

01:44
    Domácí jsou před Benešem, kde kombinují.

00:54
    Bohemians vstřelila branku, avšak kvůli předchozímu faulu jednoho z domácích hráčů nebyla branka uznána. Pokračuje tedy za nerozhodného stavu 0:0.

00:31
    Sparta měla od začátku míček na svých čepelích, ovšem k brance Bohemky se hosté nedostali.

00:01

FbŠ Bohemians: Ponomarev (Hejný) – Zezulka, Krebner, Kisugite, Kuncman, Čihák, Rossi, Cabejšek, Krbec – Šimek, Dobisík, Bagin – Šimek, Poláček, Kieler – Mandík, Kindl, Růžek – Šárka.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Kotouček) – Ježek, Kadoch, Marvánek, Zeman, Mart. Rebro – Ujhelyi, Zouzal, Hartman – Vrána, Košir, Bína – Rodina, Jaroš, Svatoš – Kareš, Časar, Kalaš – Pruner.

Rozhodčí: Jakub Nábělek a Radek Štengl.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování třetího kola mužské florbalové Extraligy, kde se dnes představí Bohemians Praha, která na Děkance přivítá hráče ACEMA Sparta Praha. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Alan Šrámek

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Bagin (Šárka), 3. Kisugite (Šimek), 7. Růžek (Krebner), 13. Poláček, 31. Šárka (Šimek), 31. Šárka (Poláček), 50. Kisugite, 53. Šimek (Šimek) – 8. Jaroš (Mart. Rebro), 12. Bína (Marvánek), 23. Časar (Pruner), 25. Vrána (Časar), 36. Jaroš (Mart. Beneš), 51. Marvánek (Košir), 56. Vrána (Časar)

Rozhodčí: Jakub Nábělek a Radek Štengl