ELITE PRAHA – Královské Vinohrady 5:4 (po pr.) | Bohemians - NE – Liberec 5:1 (kon.) | Chodov – Ostrava 9:5 (kon.)
Olomouc – Panthers 5:3 (kon.) | Jičín – Židenice 4:2 (kon.)
FbŠ pipni.cz Bohemians
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Crazy girls FBC Liberec
Středa 28.09.2016, 15:00 • Sportovní hala Děkanka, Praha • ČEZ Extraliga žen • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování třetího kola ženské florbalové Extraligy, kde se dnes představí Bohemians Praha, která na Děkance přivítá hráčky Crazy girls FBC Liberec. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00, tak u toho buďte s námi.

FbŠ pipni.cz Bohemians: Omelková – Nguyenová, N. Havlíková, Fellerová, Rybíčková, Nová, Patakyová – Chvátalová, Jelínková, Hyršlová – Preisslerová, Slavíková, Poláková – Kalecká, Semeráková, Bočanová – Zittová.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Štěpánová) – Gruntová, Koníčková, Dlouhá, Klánová, Loudová, Kabeláková – Dostalíková, Veidlová, Leierová – Pekárková, Kronychová, Plíšková – Tomanová, Mlejnková, Šamaninová.

Rozhodčí: Michaela Konečná a Veronika Wienerová.

00:01

00:32
    Veselova si připisuje první zákrok v dnešním utkání, nutno podotknout, že to nebyl příliš vydařený pokus jedné z libereckých hráček.

01:49
    Bohemians právě vstřelilo branku!
    ADÉLA BOČANOVÁ si vybojovala míček za brankou Liberce, následně se s ním dostala před branku a nekompromisní ranou otevřela skóre v dnešním utkání. Asistence: Veronika Rybičková.

02:27
    Liberecké hráčky se snaží o okamžitou odpověď, ovšem obrana Bohemians je nepouští do střeleckých pozic.

03:18
    U pravé tyče se málem dostala k odraženému míčku Eva Preisslerová. Skákavý míček nakonec domácí hráčka nezachytila.

04:01
    Bohemians jsou od začátku utkání aktivnější a vytváří si tlak na branku Liberce.

04:46
    Iveta Hyršlová se opřela do míčku z velké dálky a nad Vokatou cinklo břevno hostující branky.

05:25
    Na druhé straně se do dobré šance dostala Nikol Pekárková, která pouze orazítkovala helmu Veselové.

06:13
    Oxana Šamaninová šla proti přesila, tak zkusila raději vystřelit a nebyl to vůbec špatný pokus.

07:26
    Na levé straně se nabízela Iveta Hyršlová, která nakonec míček dostala. Domácí hráčka však nedokázala skákavý míček trefit tak, jak by chtěla.

08:42
    Florbalistky Liberce drží míček na svých hokejkách a snaží se zklidnit hru.

09:37
    Z dálky to zkusila Veronika Rybičková. Její projektil skončil v rukou připravené Aleny Vokaté.

10:10
    Iveta Hyršlová skončila tvrdě na mantinelu, ale je v pořádku a bude pokračovat dál ve hře.

10:56
    Po pravém křídle se drala dopředu Daniela Tomanová. Liberecká hráčka již byla vyčerpaná a tak o balónek rychle přišla.

11:51
    Bohemians je i nadále u míčku, ale do šancí se zatím nikdo v zelenobílém nedostává.

12:13
    Vyloučení v týmu FbŠ pipni.cz Bohemians (Timea Patakyová – 2 minuty, Sekání).

12:43
    Liberecké hráčky jsou před Veselovou, která musela několikrát zasahovat.

13:25
    Leierová hledala Hanu Koníčkovou, která měla napřáhnuto ke střele z první. Na poslední chvíli míček tečovala jedna z domácích hráček.

14:13
    Bohemians hrají v plném počtu.

14:31
    Schovanou střelu za obránkyní předvedla Veronika Zittová. Míček se nakonec k brance Vokaté vůbec nedostal.

15:42
    Jedna z domácích hráček ztratila na půlce míček a Daniela Tomanová toho využila, udělala několik kroků a prověřila pozornost Veselové.

16:07
    Liberecké hráčky šly do přečíslení dvou na jednu, Výborně se však vrátila Monika Slavíková, která obrala Hanu Koníčkovou o míček.

17:24
    Koníčková pálila z levé strany, avšak branku Bohemians minula o několik centimetrů.

18:31
    Tempo hry ke konci třetiny lehce opadlo. Ani jeden z týmů se do šancí nedostává.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:12
    Zittová vyslala krásnou ránu pod horní tyč, ale tam byla ruka výborné Vokaté.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které byly aktivnější hráčky pražského klubu. Zásluhou Adély Bočanové, která se trefila již ve druhé minutě vedou klokanky 1:0.

20:01

20:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nástup do druhé třetiny se libereckým hráčkám povedl na výbornou. Po čtrnácti vteřinách se dokázala prosadit střelou k tyči HANA KONÍČKOVÁ. Asistence: Veronika Loudová.

21:06
    Nguyenová byli na středu úspěšnější v souboji s Koníčkovou a získala míček pro své barvy.

22:20
    Nenápadná akce Bohemians končí odpískaným faulem. U míčku tak budou hostující florbalistky.

23:07
    Přesně to samé bylo nyní k vidění také na druhé straně.

24:10
    Hana Poláková podklouzla, míček si mezitím vzala na hokejku Martina Dostalíková a ihned pálila na branku. Veselova si připsala další dobrý zákrok.

25:22
    Hraje se převážně na středu hřiště. Ani jedno z týmů se k přímému ohrožení branky nedostává.

26:14
    Hana Poláková to vzala na sebe a pokusila se vystřelit. To se jí povedlo, avšak trefila jen před sebou bránící hráčku Liberce.

27:01
    Z větší dálky pálila z první Klára Leierová. Její pokus byl velmi zdařilý. Veselova vykopla míček špičkou nohy.

28:44
    Bohemians zatlačilo svého soupeře. Před brankou se zjevila Iveta Hyršlová, která několikrát dorážela, ale dostat míček za záda Vokaté se jí nepodařilo.

29:59
    Na druhé straně musela ukázat svůj um také Veselova, která lapila střelu jedné z hostujících hráček.

30:12
    Bude se vylučovat na straně Liberce. Klokanky hrají ve výhodě.

31:27
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Anna Gruntová – 2 minuty, Špatné střídání).

32:15
    Bohemians velmi dlouho kombinovalo před brankou Liberce, ale nikdo v zelenobílém se ke střele neodhodlal.

32:41
    To až nyní Adéla Bočanová, která trefila hruď přesouvající se Vokaté.

33:27
    Liberec hraje v plném počtu.

34:06
    Monika Slavíková si oběhla velký půlkruh, na jehož konci vyslala ránu na branku hostů. Vokatá však zasahovat nemusela, jelikož pokus domácí hráčky mířil vedle levé tyče.

35:20
    Mezi hráčkami vypálila Oxana Šamanina. Veselova se jen otočila za míčkem, který nakonec mířil vysoko nad branku Bohemians.

36:36
    Pekárková složila zezadu Ivetu Hyršlovou, ovšem hraje se dál. U míčku jsou hráčky Liberce, které se však nemohou dostat ven ze své poloviny.

37:42
    Nela Havlíková udělala několik kroků za půlkou a vypálila. Vokatá nakonec našla míček ve svých rukou.

38:23
    Eliška Nová drží míček na své polovině a snaží se zklidnit hru.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Prostřední dějství je u svého zdárného konce. Druhou třetinu ovládly střelecky hráčky Liberce. Hned po čtrnácti vteřinách od začátku třetiny se prosadila Hana Koníčková a vyrovnala na 1:1. Poté jsme sledovali vyrovnanou bitvu, ovšem další branky jsme se zatím nedočkali. Do třetí periody tak půjdeme za nerozhodného stavu 1:1.

40:01

40:51
    Nikol Pekárková se ocitla na zemi, vypadalo to na faul, ale rozhodčí nebudou vylučovat. Hra pokračuje dál.

41:16
    Na druhé straně mohla potěšit fanoušky Bohemians Hana Poláková, ovšem domácí střelkyně trefila pouze Vokatou do hrudi.

41:57
    A opět Poláková, tentokrát vyslala velmi tvrdou ránu do Vokaté. Nyní měla hostující brankářka i notnou dávku štěstí, jelikož na míček vůbec neviděla.

43:31
    Bohemians stupňují svůj tlak. Liberec je zatlačen před svou vlastní brankou a pouze stínuje domácím hráčkám.

43:58
    Nádhernou akci předvedla HANA POLÁKOVÁ, která se vyhnula jedné z bránících hráček a krásnou bekhendovou střelou k tyči posílá Bohemians do vedení. Asistence: Karla Kalecká.

45:26
    Bohemians se snaží přidat rychle i další branku, avšak přes obranu Liberce se jim to nedaří.

46:41
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Šárka Mlejnková – 2 minuty, Bránění ve hře).

47:09
    Domácí hráčky jsou zaparkované před brankou Liberce. Vokatá musí být neustále ve střehu, ačkoliv ještě zasahovat nemusela.

47:53
    Bohemians svůj tlak v přesilové hře přetavilo ve třetí branku. Tu obstarala střelou z první z levé strany IVETA HYRŠLOVÁ. Asistence: Adéla Bočanová.

49:05
    Koníčková byla vepředu sama, tak raději vracela míček zpět. Její spoluhráčky mezitím stihly vystřídat.

50:01
    Je před námi posledních deset minut. Dokáží se hráčky Liberce nadechnout k náporu a zdramatizovat toto utkání?

51:12
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Veronika Loudová – 2 minuty, Vysoká hůl).

52:03
    Domácí florbalistky jsou opět před brankou Liberce. Vokatá zatím zasahovat nemusela.

52:34
    Hostující hráčky se zatím brání velmi dobře a klokanky do ničeho nepouští.

53:13
    Vteřinu poté, co Loudová opustila trestnou lavici se dokázala prosadit HANA POLÁKOVÁ. Asistence: Veronika Zittová.

53:27
    Je tu další branka v síti Liberce. HANA POLÁKOVÁ dostala nabito na levou stranu, odkud tvrdou ránou do horní poloviny branky překonala přesouvající se Vokatou a zkompletovala tak dnešní hattrick. Asistence: Iveta Hyršlová.

54:06
    Bohemians je pochopitelně při chuti a domácí florbalistky se snaží přidat další branku. Liberec se ještě snaží, ale sami hráčky dobře ví, že to bude již velmi těžké.

55:37
    A mohla tu být čtvrtá branka v podání Polákové, ta však chtěla v dobré pozici přihrávat ještě na Hyršlovou a celou akci vyšperkovat. Jejich snažení zmařila jedna z vracejících se obránkyň Liberce, která míček vypíchla.

57:54
    Dostalíková měla míček na levé straně, ale proti přesile o něj brzy přišla.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Zittová se dostala na střed a vyprášila hruď Aleny Vokaté v brance Liberce.

59:27
    Tentokrát se před brankou zjevila Adéla Bočanová, jejíž rána byla ztečována do rohu. Utkání se již spíše dohrává.

Je konec. Vyrovnané utkání se zlomilo až ve třetí třetině, kde se podařilo domácím hráčkám čtyřikrát skórovat. Velkou zásluhu na vítězství má i Hana Poláková, která zkompletovala v dnešním utkání hattrick.

Nejlepší hráčky utkání:

Nikol Pekárková (LIB)
    Uliana Veselova (BOH) (16:46:09)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 2. Bočanová (Rybíčková), 44. Poláková (Kalecká), 48. Hyršlová (Bočanová), 54. Poláková (Zittová), 54. Poláková (Hyršlová) – 21. Koníčková (Loudová)

FbŠ pipni.cz Bohemians: Veselova (Omelková) – Nguyenová, N. Havlíková, Fellerová, Rybíčková, Nová, Patakyová – Chvátalová, Jelínková, Hyršlová – Preisslerová, Slavíková, Poláková – Kalecká, Semeráková, Bočanová – Zittová.

Rozhodčí: Michaela Konečná a Veronika Wienerová