Přerov – Havířov 2:1 (kon.) | Poruba – Warriors Brno 3:2 (po pr.) | Třinec – Olomouc 12:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
HCM Warriors Brno
Sobota 01.10.2016, 13:30 • RT TORAX Arena, Ostrava - Poruba • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání mezi HC RT TORAX Poruba a HCM Warrior Brno začíná v 13:30.

HC RT TORAX Poruba se jako nováček soutěže letos trápí. Po sedmi kolech ligových zápasů na svém kontě stále nemá ani bod.

Na začátku série porubských proher stál Vsetín, se kterým RT TORAX doma prohrál 1:3. O něco nadějněji vypadal pro ostravský celek zápas s Třincem. Ani tentokrát to ale nevyšlo a Poruba podlehla Ocelářům 0:2. Body nedarovala domácím ani Olomouc, kterou byli domácí přemoženi 4:7.

Dohrávka prvního kola ve Zlíně skončila pro ostravský tým dabeklem 1:6 a na vlnu proher Poruba navázala na domácím ledě zápasem s Vítkovicemi, kterým nedokázala vzdorovat jediným gólem a prohrála vysoko 0:9.

Gólový půst si Porubští prodloužili také v zápase s Šumperkem se kterým padli 0:4. Poslední zápas odehráli domácí na ledě Přerova, odkud si po prohře 1:3 opět žádný bod nepřivezli.

Východní tabulku ELIOD Extraligy mladšího dorostu momentálně uzavírá Poruba desátým místem.

Richard Bořuta – 14 trestných minut

HCM Warrior Brno na tom není o moc lépe, než domácí celek. Po sedmi kolech sice utržil pět bodů, ale v tabulce dělá z devátého místa předskokana poslední Porubě.

Dnešní hosté načali soutěž prohrou 1:4 s Třincem. Podstatně horší bylo ale pro Warrior utkání s Vítkovcemi, kterým podlehl vysoko 1:10. Poradit si nedokázali ani s Přerovem, na jehož ledě padli 3:5. Body brněnskému celku nepřinesl po prohře 0:3 ani domácí zápas s Havířovem.

Lepší časy začaly hostům po utkání se Vsetínem, nad kterým vyhráli 7:2. Vítěznou vlnu si Brněnští prodlužili a body získali také po výhře 5:4 nad Olomoucí.

Poslední zápas odehrál Warrior na ledě Šumperka, kde na Draky nestačil a podlehl jim 1:3.

Matuš Floriš – 8 trestných minut

HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Hranický, Becher, Fabianczyk, Husák (A), Krátký, Machů, Gajdoš (C), Pitucha – Pavlík, Stebel, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti (A)

HCM Warrior Brno: Skoupý – Čiliak, Chlubna, Floriš (A), Branžovský, Bazala, Klimeš, Mrkvica, Bartoš – Hrstka, Müller (A), Koryčánek, Sedlák, Marčík, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský (C), Geidl, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: Smilek – Adamec, Novák.

Oba týmy se již rozbruslují na ledě.

Na led už míří také sudí.

00:01

00:20
    Po úvodním vhazování si kotouč převzali domácí a odvezli si ho do svého pásma. Po chvíli si může Mokrý připsat svůj první zákrok poté, co na něj poslal střelu Bernovský.

00:20
    Hra je zastavena. U brněnské střídačky leží jeden z hráčů, který po vstupu na ledovou plochu upadl.

00:20
    Na ledovou plochu míří zdravotníci a čeká se na příjezd sanitky.

00:20
    Hostující hráč byl na nosítkách odnesen do útrob stadionu, rozhodčí se momentálně na ledě ohledně celé situace radí.

00:20
    Sudí došli k závěru, že se o žádný faul nejednalo a hra bude pokračovat dále.

01:15
    Domácí se nepřesnými přihrávkami vystěhovali ze soupeřova pásma.

02:08
    Brněnští se na malou chvíli usadili v Mokrého blízkosti, ale vyloženou šanci si nevybudovali.

03:56
    Domácí ani hosté se ve třetinách svého soupeře nedokáží delší dobu udržet, k vidění je spíše předávání puku, než atraktivní hra.

04:58
    Z mezikruží to teď na Skoupého zkusil lehkou dělovkou Häring, který pouze lehce vyklepal betony hostujícího gólmana.

05:52
    Na druhé straně Čiliak se svou mírnou střelou u Mokrého taky nepochodil.

06:30
    O něco nebezpenější byla střela Klimeše, kterou si Mokrý podržel.

07:36
    Müller přihrával před bránu Bernovskému, ten ale nestřeženou skulinku v porubské kase nenašel.

08:11
    Od modré poslal Husák mírnou střelu, které se Skoupý vůbec nemusel bát, jelikož se k němu přes zástup hráčů ani nedostala.

09:48
    Do útočného pásma se probojoval Kotásek, kterého si brněnská obrana pohlídala a tak se ke střele vůbec nedostal.

10:27
    Hra momentálně nabídla několik nepřesností ve středním pásmu. V útoku jsou střídavě oba týmy, ale vždy jen velice krátce.

12:48
    Před porubskou kasou momentálně nebezpečně kroužil Snášel, který ale Mokrého žádnou nebepečnou střelou nezatěžoval.

13:58
    Stodůlka se o puk přetahoval s Chlubnou v předbrankovišti, ale domácího útočníka jeho soupeř zaměstnal natolik, že se k žádné střele ani nedostal.

14:59
    Po několika nepřesných přihrávkách míří puk opět k Mokrému, ale porubská obrana je zatím pozorná.

15:59
    Gajdoš se teď s pukem probojoval ze středního pásma do útoku, ale brněnská obrana mu ve svém pásmu nechtěla zadarmo nechat ani centimetr místa a perfektně ho stíhala.

16:28
    Po krátkém souboji u mantinelu si Mokrý může připsat další zásah, tentokrát proti dělovce Bartoše.

17:55
    Hra opět připomíná spíše tenis, než hokej. K vidění od začátku hry bylo jen několik málo střel.

19:23
    Závěr první třetiny je okořeněn alespoň vyloučením. Na lavici hanby jede na 2 minuty domácí František Gajdoš za podražení.

19:58
    Rozhodčí nachytali Porubu při hře v pěti, za Gajdošem putuje další hráč.

19:58
    Trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Filip Stebel.

20:00

Zápas nenabízí příliš pohledný hokej. Největší drama příšlo teprve dvacet sekund po začátku utkání, kdy se po lehkém střetu u střídačky skácel na zem hostující hráč, který se z ledu dlouho nezvedal. Po pozastavení hry a přivolání zdravotníků se ovšem zjistilo, že jej pouze bolí rameno a tak je opět střídačce.

Samotné utkání je poměrně nevýrazné, na obou stranách bylo k vidění jen několik málo střel, které působily alespoň trochu nebezpečně. Ke konci první periody poslal domácí kapitán svůj tym do čtyř, na což ale následně Porubští zapomněli a stále hráli v pěti a tak se na začátek druhé třetiny nabízí Warrioru přesilová hra pět na tři.

20:01

20:48
    Brněnští se usadili v pásmu domácích a kombinují. K ráně se odhodlal od modré Floriš, ale jeho střela Mokrého neohrozila.

21:34
    Häring dělovkou ze strany zkoušel vyzrát na Skoupého. Jeho ránu zastavila božní síť porubské kasy.

22:51
    Nebezpečně teď vypadala taky Gajdošova rána od útočné modré.

22:57
    Poruba právě vstřelila branku! Krátký tlak se domácím vyplatil. Husák nahodil puk před kasu hostů, kde si jej přebral MICHAL MORÁVEK. Ten oblafl Skoupého střelou z otočky, po které čekal brněnský gólman kotouč úplně někde jinde.
    Asistence: Tomáš Husák

23:52
    V mezikruží před porubskou kasou čekal nachystaný Sedlák, jehož střela letěla nad hodní tyč.

24:27
    Poruba je teď na ledě o něco aktivnějším týmem, ale v útoku jsou v krátkým časových odstupech oba týmy.

25:48
    Nebezpečnou ránu vyslal na Mokrého Krška. Jeho dělovka ale pouze vyprášila betony domácího gólmana.

26:49
    Anlauf se svou mírnou střelou na Skoupého nevyzrál.

28:41
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Domácí strážce svatyně si povyjel z brány, čímž dal větší prostor PATRIKU SEDLÁKOVI. Ten využil poodkryté kasy a poslal puk za Mokrého záda.
    Asistence: Martin Snášel

30:08
    Poruba právě vstřelila branku! FRANTIŠEK GAJDOŠ si počkal v mezikruží na Stodůlkovu přihrávku a střelil Skoupému puk nad vyrážečku, čímž jako správný kapitán vrátil svému týmu vedení.
    Asistence: Daniel Stodůlka, Daniel Häring

31:40
    Brněnští jsou po další inkasované brance na koni a bojují o prostor v pásmu soupeře.

32:45
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Branžovský – 2 min., vysoká hůl).

33:21
    Domácí se usadili v pásmu soupeře a kombinují, Skoupý zatím s jejich několika střelami nemá větší problémy. Šanci byl nejblíž Häring, jehož ránu opět zastavila boční síť brněnské kasy.

34:35
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Floriš – 2 min., sekání).

35:27
    Tato přesilovka se naopak domácím nedaří ani trochu. Hosté je zahnali do třetiny k Mokrému.

36:35

37:43
    Anlauf se teď prokličkoval s pukem až na kruh. Na bránu ale nevypálil, jelikož mu šikovně clonila brněnská obrana.

38:21
    Do samostatného úniku se dostal Stodůlka, ale i tentokrát se hostující obrana včas probudila a jeho šanci zlikvidovala.

39:30
    Také ke konci druhé třetiny signalizuje rozhodčí vyloučení. I tentokrát na trestné lavici bude odpočívat hráč domácích.

39:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kotásek – 2 min.).

39:57
    Několik sekund před koncem druhé periody se domácí celek osvobozuje. Na střídání už ale nedojde.

40:00

Zatímco v první třetině byl k vidění dvacetiminutový gólový půst, druhá perioda byla na branky štědrejší. Skóre otevřel ve 23. minutě Michal Morávek a poslal domácí do vedení. O šest minut později přišel vyrovnávací gól z hole Patrika Sedláka. Brněnští se ale neradovali dlouho, jelikož po dvou minutách vrátil svému týmu vedení porubský kapitán František Gajdoš. Hostujícímu celku se však opět nabízí na začátek další třetiny přesilovka a tak mohou gólové manko stáhnout snáz.

40:01

40:40
    Hosté setrvají ve třetině soupeře. Floriš se pokusil překonat Mokrého střelou od modré. Neúspěšně.

41:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (HL – 2 min., příliš mnoho hráčů).

41:36

42:53
    Z mezikruží nebezpečně pálil Sedlák, s jehož střelou si Mokrý poradil.

43:25
    Skoupý teď nechal odkrytou bránu, před kterou se ve snaze chytit puk natáhl. Kotouč se mu ale zachytit nepovedlo a přeskočil na hůl Stodůlkovi. Ten jej doklepnout za záda brněnskýmu strážci svatyně nedokázal.

44:32
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Daniel Häring, který po chvíli odjíždí za pomoci svých spoluhráčů na střídačku.

45:28
    Čím víc je na ledě hra vyostřenější, tím hlasitější jsou také fanoušci.

46:55
    Halou se ozvalo cinkutí. Sotva jeden z hostů vystřídal, z brusle mu odpadl nůž a tak se musel po kolenou za pomocí čárového rozhodčího dopravit zpět na střídačku.

47:52
    Bartošovu nebezpečnou střelu si domácí strážce svatyně pohlídal.

48:32
    Kudrna se pokoušel vyrovnat dělovkou z kruhu, pro kterou si Mokrý povyjel a chytil ji do lapačky.

49:16
    Hru už podruhé v krátkém časovém odstupu zastavuje zakázané uvolnění hostů.

50:00
    Hosté se usídlili v pásmu soupeře. Zatím však pouze za porubskou kasou bojují o puk u mantinelu.

52:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Stodůlka – 2 min., podražení).

53:22
    Hosté se usadili v pásmu soupeře a kombinují. Jsou si vědomi, že je tlačí čas a tak je nyní hra dravější.

54:20
    Gajdoš obral Warrior o puk a snažil se pláchnout hostující obraně. Nebyl ale dostatečně rychlý.

55:45
    Utkání je teď jako na houpačce. Chvíli jsou na koni domácí, ale po několika přihrávkách nebo střelách se obdobný scénář zopakuje na straně hostů.

57:22
    Momentálně jsou aktivnější hosté, kteří Mokrého bombardují. Porubská obrana má co dělat.

57:45
    Fanoušci hostů se zlobí. Jeden z brněnských útočníků zkoušel domácího gólmana překonat střelou ze strany, po které se Mokrému puk zasekl pod rukou, čehož si hosté nevšimli a v domnění, že jde o gól se začali radovat.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:41
    Hosté po krátké pauze stále zůstávají na ledě v pěti hráčích a gólmanem v bráně.

59:16
    Gajdoš to zkusil střelou z mezikruží, kterou mu hostující obrana zablokovala. Dokonat se vše snažil ještě Bořuta, ale ani on nebyl úspěšný.

59:49
    Po zakázaném uvolnění si domácí vyžádali oddechový čas. Sudí je pouze upozornil na nemožnost střídat.

59:59
    Těsně na hraně závěrečné sirény se hostům povedlo vstřelit gól, který sudí uznal. Stadionem zní kritika rozhodčích. Ti zatím řeší, zda byl gól skutečně regulérní.

59:59
    Po několika dorážkách se při závěrečné siréně povedlo skórovat PATRIKU KRŠKOVI.
    Bez asistence

60:00

60:01

60:08
    Poruba právě vstřelila branku! Tak tohle prodloužení nemělo dlouhého trvání. Po Anlaufově nahrávce si puk přebral do své režie TOMÁŠ HUSÁK, který Skoupému poslal puk mezi betony.
    Asistence: Jan Anlauf

Po hře plné kuriozit mají domácí na svém kontě první body. V závěru poslední třetiny však došlo na vyrovnání a tak se místo třech bodů mohou radovat pouze ze dvou.

Pro tuto chvíli je to od nás z RT TORAX Areny vše, přejeme příjemný zbytek sobotního odpoledne. (15:41:32)

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 23. Morávek (Husák), 31. Gajdoš (Stodůlka, Häring), 61. Husák (Anlauf) – 29. Sedlák (Snášel), 60. Krška

HCM Warriors Brno: Skoupý – Čiliak, Chlubna, Floriš (A), Branžovský, Bazala, Klimeš, Mrkvica, Bartoš – Hrstka, Müller (A), Koryčánek, Sedlák, Marčík, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský (C), Geidl, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: Smilek – Adamec, Novák