Chomutov – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:3 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
HC Sparta Praha
Neděle 02.10.2016, 17:15 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 9. kolo

Hráči zápasu

Marek Kvapil (KOM) – Lukáš Pech (SPA) (19:41:26)

Utkání je u konce! Kometa ve šlágru kola Spartu přehrála přesvědčivě 6:2 a zaslouženě získává další tři body do extraligové tabulky.

Rakeotvý start měli Brňané také do třetí třetiny, , kdy se po přihrávce Němce prosadil Martin Erat. Oba celky měly poté mnoho šancí, ale prosadil se až při oslabení pět minut před koncem Marek Kvapil, který prostřelil hostujícího brankáře při přečísení 2 na 1.

59:48
    Domácí zašlápli kotouč v útočném pásmu...

59:20
    Ještě jeden pokus z levé strany vyslal Marek Kvapil, puk po teči jednoho z hostů zamířil vysoko nad branku.

58:45
    Zaťovič přenechal na modré čáře puk Vojtěchu Němcovi, jeho rána z první ale byla zablokována.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17
    Utkání se víceméně jen dohrává, o delbě bodů je rozhodnuto.

56:48
    Posléze také akci hostů zastavuje hvizd čárového – ofsajd.

56:37
    Cingel se protáhl po pravé straně až před Vejmelku, ale ten udržel brusli opřenou o tyč a nenechal se z dorážek překonat.

55:56
    Káňa ušetřil cenné vteřinky za hostující brankou a oba celky střídají.

55:30
    Domácí i nadále pokračují ve své aktivitě, nyná ale jejich akci zastavil ofsajd.

54:59
    Do další střelecké pozice se dostal Filip Dvořák, jeho pokus z mezikruží byl ale sražen jen do ochranné sítě.
    54:20 Marek KVAPIL - 6:2
    Zdroj: Hokejka TV

54:20
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají šestou branku a o vítězi je rozhodnuto! MAREK KVAPIL získal kotouč na levé straně a v akci 2 na 1 celou dobu naznačoval přihrávku, až po ledě prudkým švihem k tyči překonal hostujícího brankáře – 6:2! Bez asistence.

54:00
    Nedomlel se dostal k nebezpepčné střele, jeho pokus ale mířill jen do betonu Vejmelky.

53:30
    Čermák s Dočekalem však dokázali vyvézt kotouč, oba celky střídají.

52:55
    Hosté se usadili v pásmu a svírají domácí celek.

52:26
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je Martin Erat na dvě minuty za nedovolené bránění.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Safin, Nedomlel), 34. Černoch

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, L. Vágner, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dvořák, Hruška, Dostálek.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Eminger, Mikuš, Hrbas, Gernát, Švrček, Barinka, Kalina – Ružička, Cingel, Forman – Černoch, J. Hlinka (C), Ihnačák – Kumstát, Pech, Safin – Komárek, Kudrna, O. Procházka.

Rozhodčí: Hribik, Čech – Flégl, Polonyi