Chabarovsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (kon.) | Riga – Jaroslavl 3:2 (3:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 06.10.2016, 16:00 • Arena Metallurg, Magnitogorsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:28:30)
    Uralské derby vyhrál Magnitogorsk 4:3

Československá stopa v utkání

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:25
    Jan Kovář (MET) 1+0, 5 střel, čas na ledě 21:07
    Michal Birner (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:18

Je za námi velice dramatické utkání, které dopadlo dobře pro domácího favorita. Metallurg ve 42. minutě otočil skóre po dorážce Jana Kováře a vypadalo to, že hosté na rozjetého soupeře nenajdou odpověď. Jenže Čeljabinsk zabojoval a v 56. minutě srovnal Kirill Kolcov. Už to vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení, to ale v poslední minutě odmítl domácí Chris Lee a bombou od modré zařídil pro Magnitogorsk výhru 4:3!

59:47
    Szczechurova rána se ke Košečkinovi nedostala, domácí vyhodili do středního pásma.

59:15
    Hosté jsou v šesti, začala power-play Čeljabinsku!
    59:08 Chris LEE - 4:3

59:08
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak tohle je pro hosty docela ledová sprcha. Prodloužení bylo blízko, ale od modré čáry napřáhl CHRIS LEE a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Metallurg vede 4:3! Asistence: Alexandr Sjomin.

58:35
    Košečkin má za sebou těžký zákrok, pravým betonem vykopl střelu přes obránce.

57:49
    Domácí se snaží o forčekink, hráči Traktoru jsou ale nyní o něco hbitější a rychlejší.

56:55
    Mirnov se hrnul do dalšího útoku Čeljabinsku, jeho rozlet byl zastaven ještě před modrou čárou.
    55:48 Kirill KOLCOV - 3:3

55:48
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tlak hostů přinesl své ovoce, je srovnáno. Po náporu přišla střela z pravé strany, puk se z brankoviště odrazil na hůl volného KIRILLA KOLCOVA a ten zblízka dorazil do odkryté branky! Asistence: Nikolaj Bělov.

55:28
    Jakuceňa cpal puk před domácí brankoviště, jeho spoluhráči se ale k puku nedostali.

54:30
    Traktor začíná stupňovat svůj tlak, trochu ale pootvírá vrátka v obraně. Toho by Magnitogorsk mohl využít.

53:41
    Po pravé straně si to k brance domácích namířil Zinovjev, střelu přes obránce pokryl pozorný Košečkin.

52:20
    Chabarov se již vrátil do hry, Čeljabinsk ale pokračuje v náporu. Kolcovův pokus srazil obránce mimo bránu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 28. Dm. Kazionov (Osala, S. Těreščenko), 30. Mozjakin (Lee, Zaripov), 42. Jan Kovář (A. Sjomin, Bereglazov), 60. Lee (A. Sjomin) – 18. A. Petrov (Šinin, Szczechura), 20. Szczechura, 56. Kolcov (N. Bělov)

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (21. Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Wolski, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Osala, Dm. Kazionov, De. Kazionov – Zaripov, Filippi, A. Sjomin – Potěchin, Kaletnik, Platonov – Švyrjov.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, N. Bělov, Děnisov, A. Petrov, Šinin (C), Borodkin, Klimontov, Mamajev – Birner, Pestunov, Jakuceňa – Mirnov, Szczechura, Gubarev – Černikov, J. Petrov, Pankov – Šolochov, Šarov, Zinovjev.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sojn – Zacharenkov, Sysujev