Chabarovsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (kon.) | Riga – Jaroslavl 3:2 (3:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 06.10.2016, 18:30 • Ice Palace • KHL
    Domácí radují z výhry.

Velmi dramatický zápas končí výhrou 2:0. V první třetině vstřelil branku Sergej Širokov. Druhá třetina gól nepřinesla. Ve třetí periodě se hosté pokoušeli vyrovnat, místo toho inkasovali branku. V poslední sekundě hry se prosadil do prázdné branky Sergej Plotnikov. (21:01:33)

59:59 Sergej PLOTNIKOV - 2:0

59:59
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí hokejisté vyhrávají tento zápas. Střelou do prázdné branky se prosazuje SERGEJ PLOTNIKOV. Asistence: Ilja Kovalčuk a Pavel Dacjuk.

59:35
    CSKA Moskva musela brankáře vrátit zpět do hry, neboť se vhazovalo ve středním pásmu.

59:18
    Nechybělo mnoho a Petrohrad dopravil kotouč do prázdné branky.

59:09
    Necelá minuta do konce třetí třetiny, drama vrcholí, hosté stále prohrávají, buly v jejich útočném pásmu.

58:32
    Roman Rukavišnikov velmi obětavě se položil do střely protihráče, kotouč dokázal zastavit. Hosté hrají v šesti, gólman je na střídačce.

58:00
    Dvě minuty hry do konce třetí třetiny a souboje o kotouč se odehrávají v obranném pásmu domácích.

57:47
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence velmi hlasitě, věří, že SKA vyhraje tento duel. Na hře Moskvy je vidět snaha o vyrovnání, ale jejich hru kazí mnoho nepřesností.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:43
    Hosté se snaží něco vymyslet, domácí ale výborně brání.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, domácí mají dění na ledové ploše pod kontrolou.

55:24
    Jegor Rykov se pokoušel vstřelit druhou branku domácího celku, jeho střelecký pokus byl ztečovaný.

54:45
    Na ledové ploše se nic neděje, zápas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek nechce udělat chybu. Sledujeme dramatickou koncovku.

53:46
    Valerij Ničuškin se pokoušel najít před brankou stojícího spoluhráče, přihrávka byla zblokovaná soupeři.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, hostující brankář znovu kryje kotouč. Petrohrad je podstatně aktivnější celek.

52:20
    Sledujeme pohledný hokej, Vjačeslav Vojnov se pokoušel dostat kotouč před branku, ale to se mu nepodařilo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Širokov (Koskiranta, Chafizullin), 60. S. Plotnikov (Kovalčuk, Dacjuk)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Chafizullin, Rukavišnikov, J. Jakovlev, A. Bělov, Rykov – Děrgačjov, Kovalčuk, Dacjuk – S. Plotnikov, Šipačjov, Moses – Dadonov, Barabanov, Širokov – Prochorkin, Ketov, Koskiranta – Tichonov.
    CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Děnisov, Pivcakin, Kiselevič, K. Alexejev, Kutuzov, Naumenkov – Tělegin, Scott, K. Petrov – Al. Popov, Ničuškin, Da Costa – Enlund, Mamin, Košelev – Kugryšev, Andronov, V. Žarkov – Kvartalnov.

Rozhodčí: Fraňo, Odins – PaleJ, Otmakhov