Francie – Bulharsko 4:1 (kon.) | Lucembursko – Švédsko 0:1 (kon.) | Nizozemsko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Maďarsko – Švýcarsko 2:3 (kon.) | Lotyšsko – Faerské ostrovy 0:2 (kon.) | Portugalsko – Andorra 6:0 (kon.)
Belgie – Bosna 4:0 (kon.) | Řecko – Kypr 2:0 (kon.) | Estonsko – Gibraltar 4:0 (kon.)
Estonsko
4:0 (0:0)
Gibraltar
Pátek 07.10.2016, 20:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn • Kvalifikace MS (Evropa)

Statistiky:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:9. (22:41:09)

Druhý poločas vyzněl zcela jasně po domácí Estonce. Ti v něm nasázeli fotbalovému trpaslíkovi čtyři góly a po výhře 4:0 tak získávají do tabulky kvalifikační skupiny první tři body. Naopak Gibraltar zůstává na nule. Domácí soupeře načali hned v úvodu druhého dějství. Ve 47. minutě se prosadil Mattias Käit a o pět minut později zvýšil krásným lobem ale Karel Poborský Konstantin Vassiljev. V 70. minutě se pak podruhé v zápase trefil Mattias Käit a v závěru dokonal demolici Gibraltaru střídající Sergei Mošnikov.

90+2

90+1
    Rozhodčí Jeskov nastaví dvě minuty.

89
    Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Joseph Chipolina, přichází Kyle Casciaro.
    89. Sergei MOŠNIKOV - 4:0

89
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Domácí vstřelili ještě čtvrtý gól! SERGEI MOŠNIKOV přebral přihrávku od Ojamaai zády k bráně. S míčem se ale dokázal otočit, obehrát obránce a přízemní střelou k tyči překonal Pereze.

88
    Anier nyní prostrkával míč na Henrika Ojamaau, který skončil po souboji s Josephem Chipolinou na zemi. Penalta se nepíská.

87
    Velmi dobře to sehráli domácí. Centr Tenisteho byl přetažený, ale balón ještě dokázal v těžké pozici vrátit před bránu Lutz. Henri Anier však z 8 metrů minul pravou tyč.

85
    Centr z levé strany hledal Leeho Casciara. Ten ale balón nezasáhl.

83
    Velká šance Estonska! Henri Anier běžel sám na brankáře Pereze, který však jeho střelu vyrazil levou nohou!

82
    Walker to zkusil přímo. Jeho rána prosvištěla kolem domácí brány.

81
    Baranov se postavil do cesty Bardonovi. Je z toho standardní situace pro hosty.

81
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mattias Käit, přichází Brent Lepistu.

80
    Tempo hry už hodně uvadlo i ze strany domácích. Zápas se už asi bude spíše dohrávat.

79
    Domácí nechali soupeře chvíli hrát. Snaha Gibraltaru ale skončila jen dlouhým balónem, který skončil u brankáře Aksalua.

77
    Joseph Chipolina byl zahnán až do autu. Vhazují tedy domácí.

76
    Hosté už jen brání. Estonci si vyměňují míč u jejich pokutového území.

Martin Augustin

Branky: 47. Käit (Vassiljev), 52. Vassiljev (Baranov), 70. Käit (Kruglov), 89. Mošnikov (Ojamaa)

Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:9.
    Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Klavan (C), Kruglov – Käit (81. Lepistu), Mets – Zenjov (65. Ojamaa), Vassiljev (62. Mošnikov), Luts – Anier.
    Náhradníci: Meerits, Londak – Pikk, Lepistu, Mošnikov, Ojamaa, Neemelo, Marin, Kallaste, Al. Dmitrijev, Purje, Kams.

Gibraltar: J. Perez – J.-C. Garcia, R. Casciaro, R. Chipolina (C), J. Chipolina (89. K. Casciaro) – Bardon, Bosio (58. Payas), Walker, Olivero – Priestley (66. Coombes), L. Casciaro.
    Náhradníci: Robba, Ibrahim – Guilling, Barnett, Coombes, Yome, Montovio, Payas, K. Casciaro, Jeremy Lopez, Rodriguez.

Rozhodčí: A. Jeskov – D. Mosjakin, A. Voroncov (RUS)