Francie – Bulharsko 4:1 (kon.) | Lucembursko – Švédsko 0:1 (kon.) | Nizozemsko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Maďarsko – Švýcarsko 2:3 (kon.) | Lotyšsko – Faerské ostrovy 0:2 (kon.) | Portugalsko – Andorra 6:0 (kon.)
Belgie – Bosna 4:0 (kon.) | Řecko – Kypr 2:0 (kon.) | Estonsko – Gibraltar 4:0 (kon.)
Belgie
4:0 (2:0)
Bosna a Hercegovina
Pátek 07.10.2016, 20:45 • Stade Roi Baudouin, Brusel • Kvalifikace MS (Evropa)

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:43:47)

Fauly: 4:8.

Domácí reprezentace Belgie si s přehledem dokráčela pro další vítězství v kvalifikační skupině. Vše Belgičané odstartovali již v prvním poločase, když vlastní branku vstřelil do své branky Emir Spahić. Následně přidal slepený gól také kapitán Belgie Eden Hazard. Ve druhém poločase hráli Bosňané aktivněji, ale opět inkasovali dvě branky. Nejdříve se prosadil po perfektně rozehraném rohovém kopu Toby Alderweireld, aby mohl uzavřít skóre fantastickou střelou Romelu Lukaku. Kaňkou na výkonu domácího týmu je brzké střídaní Jordana Lukaka, který musel opustit hřiště pro zranění.

90+3

90+3
    V poslední minutě nastavení si domácí hráči připravili ještě jednu průnikovou přihrávku do vápna. Před Christianem Bentekem k míči přispěchal dříve Emir Spahić a znemožnil mu zakončení.

90+2
    Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90+1
    Marouane Fellaini zbytečně dojel do protihráče s míčem a vidí také žlutou kartu od rozhodčího.

90
    V poslední minutě zápasu se dostal ještě do přečíslení Mertens s Bentekem, ale druhý jmenovaný zabrzdil postup k brance a hosté se stačili vrátit do obrany.

89
    Třetí rohový kop v krátkém čase jde opět na hlavu Edina Džeka. Nyní se kapitán Bosňanů trefil do míče o poznání lépe a Thibaut Courtois musel zasahovat. Ještě i před dotírajícím Lulićem musel míč překrýt na zemi.

88
    Rohový kop Bosny a Hercegoviny znovu s přehledem odvrátila stoperská dvojice z Tottenhamu. Následný pas do vápna musel za branku prodloužit před Džekem Meunier.

87
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Kevin Mirallas.

86
    Kapitán Belgie je k neutahání. Už opět přecházel do vápna, ale tam ho poslal na zem Kolašinac. Ani teď se nepíská pokutový kop.

85
    Edin Džeko si pral o míč ve vápna a vybojoval ho na Vertonghenovi, ale poté mu míč sjel z kopačky a opět se mu do cesty postavil Jan Vertonghen.

84
    Domácí hráči s luxusním náskokem v zádech kombinují na vlastní polovině hřiště a nedávají soupeři ani malou šanci odpovědět alespoň jednou brankou.

82
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Christian Benteke.

81
    Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Gojko Cimirot.
    80. Romelu LUKAKU - 4:0

80
    Belgie právě vstřelila branku!
    Fantastická střela ROMELA LUKAKA. Eden Hazard zavedl míč na polovinu hostů, poté našel útočníka Evertonu. Ten se otočil kolem obránce a exkluzivní střelou z hranice vápna odčinil zaváhání z před malé chvíle.

79
    Lukaku se nenechal odstavit od míče, ještě posunul balon v pádu na Mertense. Jeho kličku nečekal bránící hráč a rázem mohl Dries Mertens zakončovat. Střela zpoza vápna končí jen nad brankou.

Vít Schück

Branky: 27. Spahić (vla.), 28. E. Hazard (D. Mertens), 61. Alderweireld (D. Mertens), 80. R. Lukaku (E. Hazard)

Karty:   90+1. Fellaini (BEL) – 17. Kolašinac (BSN), 30. Jajalo (BSN), 77. Lulić (BSN)

Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:8.
    Belgie: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vertonghen, J. Lukaku (21. Ciman) – Fellaini, Witsel, E. Hazard (C) (87. Mirallas) – D. Mertens, R. Lukaku (82. Ch. Benteke), Ferreira-Carrasco.
    Náhradníci: Mignolet, Sels – Kabasele, Mirallas, Defour, Origi, Tielemans, Batshuayi, Ch. Benteke, Chadli, Ciman.

Bosna a Hercegovina: Begović – Bičakčić, Spahić, E. Zukanović, Kolašinac – Jajalo (74. Višća) – Lulić, Pjanić (81. Cimirot), Medunjanin – Ibišević (65. Đurić), Džeko (C).
    Náhradníci: Šehić, Burić – Cocalić, O. Vranješ, Cimirot, M. Sušić, T.-S. Sušić, T. Šunjić, Đurić, Višća, Hajrović, M. Vrančić.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Burt (vš. Anglie)