Opava – SHK Hodonín 5:2 (kon.) | Šumperk – Technika Brno 9:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:5 (kon.)
Kopřivnice – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Nymburk 0:0 (pře.) | Řisuty – Jablonec n/N 1:4 (kon.)
Žďár n/S – David Servis 5:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 4:3 (1:0 po s.n.) | Sokolov – Klatovy 3:4 (kon.)
Pelhřimov – Tábor 2:1 (kon.) | Jindř. Hradec – Kolín 1:2 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Bílina 2:4 (kon.)
Děčín – Vrchlabí 4:3 (po pr.)
po s.n. (1:0)
IHC Králové Písek
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 22.10.2016, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Střed (ČR) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Sezónním plánům se v Brodě přizpůsobili nejlépe jak mohli a tým vhodně doplnili. Barvy Havlíčkova Brodu od letošní sezóny nosí Písku dobře známý Michael Panec, který se v brankovišti pravidelně střídá s Čeňkem Novákem. Útočnou sílu navýšil příchod Luboše Voříška z Jindřichova Hradce. Tradičně největší zbraní mužstva je duo Endál – Třetina, které také letos dobře funguje jako stroj na body. Po osmi odehraných zápasech je Havlíčkův Brod prozatimně třetí s rozdílem dvou bodů na čelo tabulky. Překvapivá byla především venkovní ztráta bodů s trápícím se Žďárem (4:2) a tým v základní hrací době podlehl také v úvodu sezóny Kolínu.

Hosté z Havlíčkova Brodu míří podle slov svého trenéra do Písku rozhodně s pokorou. „Druhá liga je letos vyrovnaná. Na konci tabulky mají odstup David Servis s Vajgarem, ale jinak může každý porazit každého,“ uvědomuje si Totter, jak je třetí nejvyšší soutěž nevyzpytatelná.

Písečtí hokejisté rozjeli aktuální ročník slušně. V posledním zápase je však přibrzdil rival z Tábora, i když úplně špatný dojem hokejisté Písku u Jordánu nezanechali. Kouč Karel Slabý před zápasem z Havlíčkovým Brodem sčítá ztráty v sestavě, ale věří, že sobotní utkání nabídne pohledný hokej. „Bude to vyrovnaný hokej. Musíme si dát pozor na jejich první lajnu, která se prosazuje v každém zápase,“ ví šéf písecké střídačky.

IHC Písek: Kadlec – Procházka, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Pokorný, Koutenský – Slavík, Urbanec, Vlček, Sýbek, Koupal, Pašek, Šuhaj, Strnad, Duchoň, Rod

BK Havlíčkův Brod: Novák – Semrád M., Semrád T., Duben, Vala, Mendl, Lacina, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík

Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Horažďovský.

00:01

00:24
    Lukáš Endál prověřil pozornost brankáře Kadlece.

00:33
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    MIROSLAV TŘETINA pohotově zakončil po přihrávce Lukáše Endála a posílá Bruslaře do vedení.

00:59
    Písek právě vstřelil branku!
    Písek rychle odpovídá. VÁCLAV PAŠEK šikovně tečoval nahození Josefa Urbance a srovnává na 1:1.

03:33
    Lacina (HBR) – hákování.

04:15
    Hosté se dobře brání a vyhazují až ke Kadlecovi.
    Dnešek prostě patří 2. lize!

05:12
    Duben (HBR) podrazil Vlčka. Hosté budou hrát 21 vteřin ve třech.

08:43
    Sledujeme trochu neurovnanou pasáž hry bez větších šancí.

09:41
    Šuhaj to zkoušel bekhendem, ale na Nováka si nepřišel.

10:05
    Procházka (PIS) – napadení.

10:38
    Domácí vyhazují.

10:52
    Třetina zblízka trefil jen Kadlecův beton.

11:33
    Šuhaj (PIS) – podražení.

11:57
    Třetina našel před brankou volného PATRIKA PŘIDALA, který neměl problém zasunout puk do poloprázdné branky. Asistence. Miroslav Třetina, Lukáš Endál.

13:26
    Kadlec byl po akci Brodu zavalen v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:36

14:16
    Třetina s Přidalem teď nevyřešili dobře nadějné přečíslení dvou na jednoho.

16:02
    Písečtí v mírném tlaku, který však hosté zvládají.

16:23
    Zakázané uvolnění Brodu.

16:47
    Sýbkova střela zápěstím z kruhu byla sražena do ochranné sítě.

17:02
    Slavík (PIS) – 2 minuty za hákování.

17:17
    Kadlec lapačkou chytá Ludvíkovu střelu z mezikruží.

17:40
    Kotouč je až u branky hostů.

18:54
    Kapitán Procházka se svíjí na ledě po nebezpečné hře vysokou holí. Navrátil (HBR) – nebezpečná hra vysokou holí.

19:00
    Poslední minuta.

19:02

20:00

V první třetině byli šťastnější hosté z Vysočiny. Do vedení dostal Bruslaře po půlminutě hry Miroslav Třetina, na jehož trefu dokázali domácí rychle odpovědět. Vzápětí totiž pohotovou tečí srovnal Václav Pašek. Havlíčkobrodští hokejisté odskočili do těsného vedení opět ve 12. minutě, když Patrik Přidal využil dvojnásobnou početní výhodu. Šance byly v první třetině k vidění na obou stranách kluziště

Domácí budou hrát ve druhé třetině početní výhodu dlouhou 2:54.

20:01

20:20
    Dlouhé nahození končí až u Kadlece.

20:40
    Vlčkova střela byla sražena do ochranné sítě.

21:33
    Dlouhá kombinace Písku je u konce. Brod vyhazuje.

22:33
    Hřebíčkovo nahození končí v Novákově lapačce.

22:54

23:44
    Tlak Bruslařů žádnou šanci nepřinesl. Kadlec raději přikrývá puk pod lapačku a uklidňuje situaci.

23:58
    Červinský (PIS) – podražení.

24:22
    Písek se osvobozuje...

25:27
    JAN SÝBEK využil zmatky v rozehrávce Brodu, ujel do úniku a pověsil puk do levé šibenice.

25:44
    Kadlec chytá Přidalovu střelu z pravého kruhu.

25:58

28:35
    Oba týmy teď spíš bojují s přesnou rozehrávkou ve středním pásmu.

29:06
    Kadlec za pomoci obrany na brankové čáře zastavil puk po ataku Kozlíka.

29:31
    Pašek po brejku z levé strany orazítkoval horní tyč!

29:49
    Šance i na druhé straně. Skóre se však nemění.

30:48
    Kuchta zkoušel od střídačky nahodit na Kadlece, ale kotouč po teči domácí obrany zamířil jen od ochranné sítě.

33:03
    Po delší době přerušená hra. Novák chytá sraženou střelu Martina Koupala.

34:40
    Icing Písku.

34:46
    Kulhánkova střela od modré končí v Kadlecově lapačce.

35:14
    Slavík (PIS) vyfasoval 2 minuty za úder do hlavy. Navrch si za řeči vysloužil osobní trest deset minut.

36:22
    Písečtí se podruhé osvobozují dlouhým vyhozením.

37:14

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Neuvěřitelná. Písecká pětka byla snad tři minuty zavřená v pásmu.

39:54
    Písečtí diváci málem prodělali infarkt. Nejprve visel gól ve vzduchu po neuvěřitelném tlaku hostů, pak se Písek vymanil z defenzivy a udeřil. JAN SÝBEK z pravého kruhu v posledních vteřinách vyslal z otočky střelu na Nováka, který ji k překvapení všech propustil za svá záda. Asistence: Filip Vlček.

40:00

Druhá třetina patřila útočníkovi Písku Janu Sýbkovi. Písecký tahoun nejprve udeřil v oslabení, kdy využil zmatky hostů na útočné modré čáře a po samostatném úniku pověsil kotouč do levé šibenice. Stejný hráč úřadoval těsně před koncem druhého dějství. Domácí ustáli obrovský tlak Brodu a Sýbek šest vteřin před koncem z otočky vystřelil svému týmu vedení.

40:01

40:32
    Endál se tlačil před branku, ale nedostal se k pořádnému zakončení.

41:38
    Icing Brodu.

42:54
    Sýbek se marně natahoval po dlouhé přihrávce před Novákovu klec. Puk pak vyletěl na střídačku hostů.

43:14
    Produktivní LUKÁŠ ENDÁL si věděl rady s přihrávkou před branku a obratně dopravil puk za Kadlecova záda. Asistence: Miroslav Třetina.

43:32
    Kulhánek (HBR) – vysoká hůl.

44:58
    Hosté nabízejí Písku dvojnásobnou přesilovku. Chlubna (HBR) – vysoká hůl.