Lotte – Leverkusen 2:2 (4:3 po pen.) | Dynamo Drážďany – Bielefeld 0:1 (kon.) | Freiburg – Sandhausen 3:3 (3:4 po pen.)
Würzburger – Mnichov 1860 0:0 (3:4 po pen.) | St. Pauli – Hertha 0:2 (kon.) | Mönchengladbach – Stuttgart 2:0 (kon.)
Frankfurt – Ingolstadt 0:0 (4:1 po pen.) | Hallescher – Hamburg 0:4 (kon.)
po penal. (4:3)
SF Lotte
2:2 (0:1)
Bayer Leverkusen
Úterý 25.10.2016, 18:30 • FRIMO Stadion (Lotte) • Německý pohár • 2. kolo

To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:33:25)

SF Lotte pokračuje ve své jízdě Německým pohárem, po Brémách vyřadilo i Leverkusen. Zápas dospěl až do penalt a v šesté sérii rozhodl o postupu do osmifinále Luka Tankulic, který do zápasu zasáhl až v prodloužení. Na stadionu nyní panuje obrovská radost mezi domácími, hosté jsou samozřejmě zklamaní.

Luka TANKULIC

6. série
    4:3
    Luka Tankulic měl na kopačce rozhodnutí a střelou do horní části branky uspěl. Je rozhodnuto!
    BAUMGARTLINGER

6. série
    3:3
    Baumgartlinger nedal, Fernandez jeho ránu vykopl!

5. série
    3:3
    3:3, pokračujeme. Langlitz namířil nahoru a uspěl.

5. série
    2:3
    Wendell zvolil opačnou stranu, než skočil Fernandez a je to 2:3.

4. série
    2:2
    Dej bombou srovnal a opět jej chytly křeče.

4. série
    1:2
    Hilbert vystřelil po zemi a byl dostatečně prudký – 1:2.

3. série
    1:1
    Srovnáno, Steinhart byl naprosto suverénní.

3. série
    0:1
    Volland tlačil míč k tyči, Fernandez se ale natáhl a vyrazil!

2. série
    0:1
    Freiberger zkusil Panenkův dloubák, Özcan jej ale stihl chytit!

2. série
    0:1
    Havertz zamířil přesně k tyči. Fernandez se natahoval marně.

1. série
    0:0
    Naubera vychytal Özcan, stav je stále 0:0!

1. série
    0:0
    Jako první se rozběhl hostující Aránguiz, ale těsně minul!

Střílení penalt začíná.

Ani třicet nastavených minut neurčilo, kdo půjde do dalšího kola. Bayer se sice v 95. minutě dostal podruhé do vedení gólem Kevina Vollanda, ale v první nastavené minutě prvního prodloužení srovnal přesnou ranou Kevin Freiberger. Takže nás čeká penaltový rozstřel!

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

120+2
    Domácí jej zvládli ubránit, rozhodčí Stark se už dívá na hodinky.

120+2
    Ještě jeden rohový kop pro Leverkusen.

120
    Dej se rozhýbává, moc mu nepomáhá ani chladné počasí, které dnes panuje.

120
    Fernandez je rychlý i ve 120. minutě, byl u míče včas a schoval jej před dotírajícím soupeřem.

119
    Hosté se pokouší o jeden z posledních náporů. Je to ale bušení na dobře zavřená vrata.

117
    Křeče chytají už více hráčů, i Deje, který nyní rozehrál přímý kop. Snažil se z úhlu překvapit Özcana, jeho branku ale o kousek minul.

116
    Přímý kop pro Lotte, na pravé straně se nedovoleného zákroku dopustil Wendell a byl i potrestán žlutou kartou.

115
    Fernandez s rozehrávkou nepospíchá, rozhodčí jej už hvizdem popohání.

114
    Jak je tento zápas vyčerpávající, svědčí i to, že domácí Rahn sedí na trávníku a očividně jej trápí křeče.

113
    Leverkusen se teď spoléhá na centrované míče, jenže tomu schází potřebná délka.

111
    Poslední střídání domácích, Bernda Rosingera nahradil Luka Tankulic.

110
    Následoval rohový kop pro Bayer, Fernandez vysoký centr vyboxoval jednoruč.

110
    Tah neměl prostor na střelu a musel přihrávat doprava. Odtud už pokus na Fernandeze nepřilétl.

108
    Už zase hrajeme, Fernandez se protáhl a vypadá, že bude v pořádku.

107
    Moc nechybělo a bylo to 2:3, neboť do souboje s gólmanem Fernandezem šel Volland a moc nescházelo a skluzem umístil míč do branky. Takhle pouze trefil gólmana, který je v péči lékaře.

Lotte právě vstřelilo branku!
    Neskutečné drama pokračuje. Domácí podnikli útok po pravém křídle, na přihrávku si naběhl KEVIN FREIBERGER a zamířil přesně do horní části Özcanovy branky – 2:2.

103
    Sledujeme teď marnou snahu Lotte se vůbec vymanit z vlastní poloviny. Pokud se to podaří, akce končí daleko před Özcanem.

101
    Domácím už začínají docházet síly, Bayer se stále snadněji dostává do útočných výpadů.

101
    Poslední střídání Bayeru, Stefan Kießling má dnes splněno, zahraje si Kai Havertz.

99
    Na levé straně si do vápna vběhl Kießling, ale střelou levačkou trefil pouze boční síť.

98
    Hosté zakopli míč do zámezí, aby se mohl rozhodčí přesvědčit o Heyerově stavu, který se na trávníku drží za hlavu. Do té schytal úder ve vzdušném souboji.

96
    Žlutou kartu za faul dostal hostující Charles Aránguiz.
    95. Kevin VOLLAND - 1:2

95
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Hosté jdou opět do vedení. Kampl podržel na levé straně míč, následoval centr na nabíhajícího KEVINA VOLLANDA a ten si na zadní tyči věděl rady. Míč uklidil k tyči a Bayer vede 1:2.

94
    Ten mířil na Baumgartlingera, byl však dobře pokrytý.

93
    Teď se už píská a na hranici pokutového území domácích vznikly hloučky hráčů, čekajících na centr.

93
    Tohle vypadalo jako faul na Kießlinga,rozhodčí však byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.

91
    Prodloužení zahájili domácí.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Základní hrací doba k určení vítěze nestačila, stav je totiž 1:1. Domácí byli ve druhé půli výborní a hned ve 47. minutě se dočkali vyrovnání, když si vlastence dal hostující Roberto Hilbert. Oba týmy se pak snažily o definitivní rozhodnutí, jenže hlavičku hostujícího Kießling vyrazil Fernandez a Steinhartův volej na opačné straně skončil těsně nad. Takže si užijeme prodloužení.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Slaboučký centr končí v rukavicích gólmana Fernandeze.

90+2
    Kličkovaná domácího Deje skončila kousek před pokutovým územím, hosté rychle rozehrávají.

90+1
    Leverkusen střídá, Chicharito končí, novou tváří se stal Charles Aránguiz.

90
    Dlouhá příprava nic nepřinesla, Fernandez bude rozehrávat.

89
    Hosté si dají rohový kop, Kampl rozehrává důležitou akci.

88
    Hraje se teď převážně na půlce, je vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu, která by mohla znamenat vyřazení.

87
    Langlitz vybojoval na své polovině autové vhazování. Domácí s rozehrou moc nepospíchají.

86
    Fernandez vykopává od vlastní branky.

85
    Leverkusen stále nemůže najít cestu do vápna třetiligového soupeře, domácí hrají opravdu skvěle.

84
    Domácí vystřídali, dohrál Kevin Pires-Rodrigues, zahraje si Moritz Heyer.

83
    Žlutou kartu za skluz zezadu na Dragoviće dostal domácí Bernd Rosinger.
    82. Skvělý Steinhartův volej

82
    Tohle bylo povedené. Do centru od rohového praporku se položil Steinhart a jeho volej levačkou prolétl jen těsně nad břevnem!

82
    Je tu roh pro Lotte. Özcan si už koordinuje obranu.

81
    Po osobním souboji s Dragovićem zůstal chvíli na trávníku Rosinger a rozhodčí píská faul.

80
    Ten ale nebyl vůbec povedený...

79
    Následný centr z levé strany domácí obrana odvrátila. Leverkusen bude pokračovat rohovým kopem.

78
    Je tu problém pro domácí tým, neboť Tim Wendel zatáhl za dres Mehmediho a jelikož už jednu žlutou kartu měl, po té druhé si prohlédl i tu červenou.

76
    I nadále pokračuje nebezpečný tlak Lotte. Nyní se musel Özcan natahovat proti přízemnímu centru z pravé strany.

74
    Hosté vystřídali, dohrál Robbie Kruse, na trávník vyběhl Admir Mehmedi.
    73. Chicharito pálil nad

73
    Vedení na stranu hostů mohl strhnout nabíhající Chicharito, svou střelu z plného běhu ale poslal vysoko nad.

72
    Žlutou kartu za faul ve výskoku dostal hostující Kevin Volland.

71
    Z něj pro Özcana nebezpečí nevzniklo, domácí ale i nadále pokračují v útočení.

70
    Z velké dálky vystřelil domácí Freiberger a míč prolétl mezi nohami několika hráčů až k Özcanovi. Ten vytlačil střelu na roh.

68
    Neuspěl ani Neidhart se svým centrem z levé strany. Míč skončil za brankovou čárou.

67
    Rosinger se neohroženě probíjel levou stranou do pokutového území, těsně před zakončením však fauloval Taha a svou šancí tak promarnil.

64
    Lotte se čím dál víc osměluje a soupeře tlačí do nepříjemných pozic.

63
    Žlutou kartou byl potrestán domácí Tim Wendel.

62
    Z něj už nic nevzniklo, Lotte se ubránilo.
    61. Kießling byl blízko gólu

61
    Moc nescházelo a bylo to 1:2! Po centru od brankové čáry se do hlavičky položil Kießling a Fernandez musel zasahovat na brankové čáře. Míč vytlačil na roh!

60
    Özcan si hravě poradil s nepřesným centrem z pravé strany.

58
    Chicharito se dnes trápí. Nyní už dostával míč na hranici pokutového území a stačilo se pouze otočit a byl by před Fernandezem. Míč mu ale odskočil od kopačky.

57
    Wendel se snažil projít levou stranou přes Taha, byl v tom ovšem nedovolený zákrok, takže Özcan pošle dlouhý výkop na útočnou polovinu.

56
    Trochu se nám přiostřuje, nyní se nedovoleného zákroku dopustil Rahn, obětí byl Kießling.

54
    Na lavičce domácích se nachystalo střídání, dohrál Tin Gorschlüter, na trávníku se objevil Tim Wendel.

53
    Domácí Steinhart byl pomalejší než Tah z Leverkusenu, ten poté odkopl z blízkosti vápna svého celku.

52
    Následná rozehrávka hostů skončila nepovedeným centrem. Tohle bylo pro Lotte jednoduché na ubránění.

51
    Faul na Kießlinga, za dres jej stáhl Nauber.

50
    Bayer se samozřejmě nechce nechat zahanbit a odpovídá atakem středem.

49
    Lotte je povzbuzeno a byl tu další brejk po pravé straně. Nyní si na centr naskočil Dej a jeho nepříjemnou hlavičku musel na brankové čáře krotit gólman Özcan.
    47. Roberto HILBERT - 1:1

47
    No tak to je velice zajímavý start do druhé půle! Domácí se dostali do útoku po pravé straně, Langlitz odcentroval a v pokutovém území si míč do vlastní branky srazil ROBERTO HILBERT! Je tak srovnáno na 1:1!

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Je za námi první poločas a favorit utkání, Bayer Leverkusen vede 0:1. Vůbec to ale nemuselo takhle být, protože na branku Kevina Vollanda z 25. minuty domácí zareagovali gólovou hlavičkou v podání Rahna. Radost Lotte trvala pouze chviličku, poté byl gól neuznán pro střelcovo ofsajdové postavení. Domácí ale hrají opravdu obětavě a rozhodně nejsou ve druhé půli bez šancí na případné vyrovnání.

45+1

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45
    Ze všeho možného nebezpečí vznikla postupná akce, hráči Lotte kombinují před vápnem Bayeru.

45
    Před koncem poločasu ještě uvidíme přímý kop domácích, to vše po faulu Taha.

43
    Ve středovém kruhu leží Chicharito, rozhodčí zkoumá, zda bude potřeba ošetření.

42
    Kießling dělal co mohl, aby dosáhl na vysoký míč, scházelo mu však několik decimetrů. Míč prolétl vápnem a skončil za brankovou čárou.

40
    Vollandův centr na první tyč skončil u obrany Lotte. Takže stále stejná písnička.

40
    S centrovaným míčem si neporadil ani Kruse, jeho pas domácí srazili na další rohový kop.

38
    Ne, centry zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu, obrany si s nimi umí poradit.

37
    Mává se proti Lotte, míč vybojoval Kruse a bude tu přímý kop z pravé strany.

36
    Na centr si naskočil Tah, jeho hlavička skončila o notný kus mimo.

36
    Chicharito na pravé straně unikl ofsajdové pasti a snažil se přízemním centrem nabídnout gólovou přihrávku. Domácí odvrátili na roh.

34
    Střela z dálky skončila u Fernandeze, ten si připsal poměrně jednoduchý zákrok.

32
    Celou situaci nakonec sudí Stark vyřešil žlutou kartou jak pro Alexandera Langlitze, tak i pro Chicharita.

31
    U středového kruhu došlo k souboji mezi domácím Langlitzem a hostujícím Chicharitem. Okamžitě se tam objevili i zbývající hráči a rozhodčí je musel velice rychle klidnit.
    29. Gól na 1:1 nebyl uznán pro Rahnův ofsajd

29
    Míč skončil v síti Bayeru, ovšem radost domácích trvala pouze vteřinu. Pak si všichni všimli, že pomezní rozhodčí Rahnovi odmával velice těsný ofsajd!

28
    Nyní bude následovat přímý kop pro Lotte a hostující Aleksandar Dragović dostal žlutou kartu.

27
    Jak vidno, tak domácí ale nejsou gólem příliš otřeseni a jdou si za svým.
    25. Kevin VOLLAND - 0:1

25
    Hosté jdou do vedení. Po rychlé vedené akci přišlo prostrčení míče na KEVINA VOLLANDA a ten střelou k tyči prostřelil Fernandeze.

24
    Pas na Langlitze byl příliš prudký, míč je v zámezí, Leverkusen bude vhazovat.

23
    Domácí hráči nyní drží míč a trpělivě kombinují na vlastní polovině.

21
    Bayer se nemůže prosadit, nyní vysoký pas skončil pouze u brankáře Fernandeze.

20
    Özcan je opět v držení míče, chystá se k dlouhému výkopu až k vápnu soupeře.

18
    Lotte se zbavilo ostychu a je nyní Leverkusenu vyrovnaným soupeřem.

17
    Po prudké malé domů musel dávat Özcan velký pozor, těžký okamžik ale zvládl a rozehrál do volného prostoru.
    15. Freiberger na Özcana nevyzrál

15
    Na druhé straně si Freiberger zpracoval na prsa centr z pravé strany, pustil si míč na střed a mířil k tyči. Özcan musel proti tečovanému pokusu zasahovat.
    13. Kruseho zabrzdil svým zákrokem Rahn

13
    Po dlouhém Kamplově pasu se před branku cpal Kruse, ale Rahn společně s gólmanem Fernandezem jej do zakončení nepustili. Vše bylo čisté, pokračuje se ve hře.

12
    Chicharito neprostřelil bílou hráz, míč se odrazil pryč z pokutového území.

10
    U tyče se snažil Kruseho centr dorazit Kießling, přišel však do kontaktu s gólmanem a rozhodčí Stark mu odpískal útočný faul.

9
    Akce domácích po křídle nepřinesla úspěch, Lotte se vůbec nedostalo k vápnu.

8
    Kamplův centr z levé strany pouze prolétl vápnem domácího týmu a skončil v zámezí. Fernandez se už chystá k rozehrávce.

7
    Na střely je srovnáno, k tyči mířil Dej, Özcana ovšem nepřekvapil.

7
    Už ne, Lotte šlo do rychlého kontru, Freiberger hledalRosingera, dal mu však příliš prudký pas.

6
    Samotný centr od rohového praporku se hostům příliš nepovedl, míč je ale i nadále na kopačkách hráčů Leverkusenu.

5
    Je tu roh pro Leverkusen. Hosté se hned od začátku tlačí do branky.

4
    První střela na branku, ze střední vzdálenosti ji vyslal hostující Volland. Trefil přesně prostor, kde stál připravený Fernandez.

4
    Po centru přišly dva osobní souboje, po tom druhém se pískal faul Kruseho. Lotte může jít dopředu.

3
    Ostrý zákrok na Kießlinga, Bayer bude rozehrávat přímý kop z pravé strany.

2
    Domácí publikum se na zápas skvěle připravilo a od úvodního hvizdu neúnavně povzbuzuje. Hraje se ve skvělé atmosféře.

1
    Leverkusen se prakticky ihned zmocnil míče a přišla i střela z hranice vápna. Ta byla zblokována prvním stojícím hráčem.

1
    Výkop měli hráči Lotte.

1

SF Lotte: Fernandez – Langlitz, Rahn, Nauber, Neidhart – Pires-Rodrigues, Dej, Gorschlüter – Rosinger, Freiberger, Steinhart. Trenér: Ismail Atalan.
    Náhradníci: Zummack – Wendel, Tankulic, Heyer, Granatowski, Lindner, Kaffenberger.

Bayer Leverkusen: Özcan – Hilbert, Tah, Dragović, Wendell – Kruse, Baumgartlinger, Kampl, Volland – Chicharito, Kießling. Trenér: Roger Schmidt.
    Náhradníci: Lomb – Mehmedi, Jedvaj, Aránguiz, da Costa, Havertz, Boeder.

Rozhodčí: Wolfgang Stark – Rafael Foltyn, Martin Thomsen.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, pohárový zápas za pár okamžiků začne.

Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály v srpnu 2015, tehdy zvítězil Leverkusen hladce 3:0. O góly se postarali Kiessling, Callhanoglu a Bender.

Lotte v prvním kole zaskočilo favorizované Brémy. Porazilo je po brankách Rahna a Deje 2:1. Leverkusen vyhrál stejným výsledkem, ten vyřadil po brankách Chicharita a Bellarabiho Haustein.

Dobrý podvečer, vítám vás u online přenosu z Německého poháru. Na programu je zápas šestnáctifinále, ve kterém změří síly SF Lotte a Bayer Leverkusen. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:30, vás provede Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.