Buffalo – Minnesota 0:4 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:2 (kon.)
Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Montreal – Tampa 3:1 (kon.) | St. Louis – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Dallas 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Minnesota Wild
Pátek 28.10.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Krásné brzké sváteční ráno. Dnes budeme sledovat další zápas kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Minnesotou.

BUFFALO SABRES

Sabres se dnes po čtyřzápasovém venkovním tripu konečně vracejí do KeyBank Center. Úvod soutěže není pro Buffalo zatím příliš podařený. V sedmi utkáních se Šavle radovaly z vítězství pouze v jednom klání, když ve druhém kole porazily Edmonton na jeho hřišti vysoko 6:2. V ostatních čtyrech zápasech dotáhly klání jednou do prodloužení, ve kterém prohrály s Calgary (4:3pp) a s Philadelphií až k nájezdům, ve kterých ovšem rovněž padly (4:3sn).
    Hráči Buffala se zapojují do boje proti rakovině.

MINESSOTA WILD

Divoši jsou na tom zatím výrazně lépe než jejich dnešní soupeř, aktuálně se nacházejí na třetím místě tabulky Západní konference a dnešním zápasem, na rozdíl od Sabres, dokončují trip po východním pobřeží. V úvodních sedmi zápasech nasbírali devět bodů za čtyři výhry a jednu porážku s New Jersey v prodloužení (2:1pp). Nutno však poznamenat, že Minnesota má odehrané o dva zápasy více, takže bodový rozdíl obou celků není tolik směrodatný.
    Divoši v posledním kole zničili Boston 5:0!

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Týmy Buffala a Minnesoty se proti sobě postavily během přípravy na tuto sezónu. Zápas v KeyBank Center vyšel lépe Divochům, kteří otočili nepříznivé skóre a vyhráli 2:1 díky brance Jasona Zuckera pět vteřin před koncem zápasu.
    27. 09. 2016 Buffalo Sabres – Minnesota Wild 1:2 (17. Girgensons – 33. Gabriel, 60. Zucker)
    Jason Pominville odehrál 9 sezón v dresu Buffala.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, D. Kulikov, Franson, McCabe – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – Ennis, Reinhart, Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – Fasching, D. Grant, Deslauriers.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Prosser, Scandella – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Pominville, Eriksson Ek, Pulkkinen – Stewart, Dalpe, Zucker.

Rozhodčí: Leggo, Lewis – Brisebois, Kovachik.

Zatím stále čekáme na první záběry z KeyBank Center. Dá se tak očekávat klasické opoždění začátku zápasu a několik minut.
    Speciální dresy Buffala k boji proti rakovině.

Nyní je již konečně vše připraveno a my můžeme pomalu začít.

00:01

00:05
    A začínáme zvolna icingem Buffala.

00:21
    Granlund puk nevybojoval a vpřed vyrážejí domácí.

00:28
    Ale opět je pískané zakázané uvolnění Sabres.

01:05
    Hosté strávili půl minuty v pásmu Buffala, ale k zakončení se nepropracovali.

01:52
    Minnesota je zatím více na puku, ale domácí jsou v obranném pásmu velmi pozorní.

02:12
    Na druhé straně objel bránu Ennis, ale rovněž nezvládl zakončit.

02:47
    První střelu vysílá od modré Brodin, Nilsson byl pozorný.

03:09
    Kulikovův pokus od modré se k bráně přes houštinu těl nedostal.

03:41
    Od mantinelu vypálil Koivu, ale jeho lehké nahození nemohl Nilssona ohrozit. Ten tak chytá do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.

03:45
    Okamžitě po buly pálí Suter, ani tentokrát neměl Nilsson problémy.

03:59
    Sabres vyhazují puk do středního pásma.

04:19
    Okposo vypáli, ale clonící Scandella srazil jeho pokus daleko mimo bránu.

04:51
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre. Ve středním pásmu se puku chopil JOEL ERIKSSON EK, s trochou štěstí se protáhl až do levého kruhu útočné třetiny a fantastickou ranou do růžku brány střílí první branku zápasu. Asistence: Nate Prosser, Marco Scandella.
    04:51 Joel Eriksson Ek - 0:1

05:51
    Nilsson s problémy vyráží pokus Sutera.

06:44
    Odražená přihrávka Staala se odrazila na modrou čáru k Folinovi, který tvrdou střelou pořádně prověřil gólmana Nilssona.

06:55
    Střely: 1:6!

07:11
    Buffalo se zmocnilo puku v útočném pásmu, ale domácí zatím spíše nahánějí kotouč po celé třetině.

07:55
    Zucker zachytil rozehrávku Nilssona, ale následně rychle o puk opět přišel.

08:24
    Eriksson Ek jen nahazuje za bránu Sabres a hosté jsou střídat.

08:58
    Dubnyk poslal puk po mantinelu přímo na hůl Faschinga, který se protáhl až před bránu. Situace byla přímo na brankovišti hodně nepřehledná, ale střelu i následnou dorážku Dubnyk zlikvidoval.

10:06
    Okposo těžkou přihrávku na vrcholu kruhu nezpracoval.

11:00
    Ani jeden z týmů se nyní nedokáže dostat s pukem do pásma soupeře.

11:33
    Zucker nalil na modrou Dumbovi, ale Nilsson jeho střelu vyrazil a další pokus, který přišel o pár vteřin později se k bráně nedostal přes clonící obránce.

12:29
    Poté, co se do zakončení tlačil Ristolainen (BUF), vyletěla ke stropu pravice hlavního rozhodčího. Dvě minuty odsedí právě obránce Sabres za nedovolené bránění brankáři.

12:33
    Dumba pálí od modré mimo a Buffalo následně vyhazuje puk až za Dubnyka.

13:00
    Další střela Dumba tentokrát cíl našla, ale Nilsson zatím chytá všechny dalekonosné pokusy s velkou jistotou.

13:04
    Puk končí mezi diváky, ale předtím se svezl po mantinelu a vylučovat se tak nemusí.

13:14
    Tentokrát v akci beton Nilssona proti střele Dumby.

13:27
    V KeyBank Center zazněla konstrukce, ale byl to pouze zadní oblouk po střele Sutera.

13:32
    Sabres vyhazují přes všechny čáry.

13:48
    Hosté nezavezli puk do pásma a musí to zkusit znovu.

14:06
    Pominville dostal puk před bránu, ale ve střelu zabránil jeden z obránců Sabres.

14:30

14:46
    Zucker v útočném pásmu o puk přišel.

15:13
    JASON ZUCKER se nakonec branky dočkal. Jeho akce po objetí branky ještě gólem neskončila, ale když poté amerického forvarda vyslal do samostatného úniku Stewart, dokázal se již Zucker prosadit. Asistence: Chris Stewart, Ryan Suter.
    15:13 Jason ZUCKER - 0:2

16:17
    Domácí jsou opět uzamčeni ve svém obranném pásmu.

16:40
    Foligno jen vyhazuje do středního pásma.

16:53
    Dubnyk raději podržel nahození od půlící čáry a následuje komerční pauza.

16:55
    Okamžitě po buly pálil Bogosian a zahrál na břevno hostující brány.

17:34
    Útok druhé lajny Minnesoty končí neúspěchem.

18:12
    Brodin od modré Nilssonona neohrozil.

18:40
    Folin srazil střelu Reinharta do ochranné sítě. Následuje buly po levici Dubnyka.

18:51
    Koivu sice zavezl puk do útočné třetiny, ale již předtím přejel modrou jeho kolega Granlund – ofsajd.

19:17
    Suter pálil z těžkého úhlu a bránu minul.

19:31
    Parise již měl lepší mušku, ale přeci jen pár milimetrů chybělo a zazněla jen tyč za zády Nilssona.

Rozhodčí ještě prohlížejí záznam. Patrně se chtějí přesvědčit, jestli se puk nedostal za brankovou čáru, ale opakovaná záznamy jsou jasné, byla to pouze tyč.

Rozhodčí sdělil svůj verdikt publiku a může se pokračovat.

19:38
    Dubnyk vyráží nahození od modré mezi diváky.

19:42
    Střela z kruhu netrefuje Dubnykovu bránu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První perioda je minulostí. Hostující Divoši po ní vedou 2:0 a nutno říci, že zcela zaslouženě. Svého soupeře přehráli naprosto ve všem. Byli aktivnější, více stříleli a i před bránou soupeře byli nebezpečnější. Skóre otevřel svou druhou brankou v sezóně švédský mladíček Joel Eriksson Ek a na 2:0 zvyšoval Jason Zucker, který se během jednoho střídání dostal do tří zajímavých šancí. Druhá třetina začne přibližně v 02:10.

21:19
    Okposo se natlačil s pukem před bránu a Dubykovi chvíli trvalo, než si kotouč ve změti těl našel a ukryl v rukavici.

21:27
    Souboj Okposo vs. Dubnyk opět vyšel lépe pro brankáře Wilds.

21:35
    Dubnyk neudržel střelu O'Reillyho a k dorážce se dostal Bogsian, ale brankář hostů zůstává nepřekonán.

21:55
    Na druhé straně nebezpečně zahrozil Parise.

22:20
    Do střely se opřel Girgensons, ale těsně minul levou tyč Dubnykovy brány.

23:00
    Domácí jsou hodně aktivní a již nyní mají za druhou třetinu stejný počet střel jako za celou první periodu.

23:50
    Domácí jeli dva na jednoho. Zakončení nakonec obstaral Deslauriers, ale Dubnyk se bleskově přesunul a betonem zasáhl.

23:50
    Celé akci předcházelo hákovaní Pulkkinena (MNS), který tak odsedí dvě minuty na lavici hanby.

24:23
    Dubnyk si poradil se zatím oběma přesilovkovými pokusy.

24:32
    O'Reilly z dorážky bránu netrefil.

24:48
    Parise vyhazuje a oba celky míří střídat.

25:03
    Ennis vypálil, ale Dubnyk zasáhl ramenem.

25:23
    Sabres mačkají hosty v jejich pásmu a na Dubnyka létá jedna střela za druhou.

25:52
    Ennis ani na třikrát Dubnyka nepřekonal a Divoši jsou v plném počtu.

26:11
    V další šanci se ocitl Gionta, Dubnyk zůstává stoprocentní.

Střely v druhé třetině: 15:1!!!

26:59
    Tlak Buffala pokračuje a Dubnyk chytá pro změnu střelu Girgensonse. Následovat bude komerční přestávka a hosté tak mohou přeskupit své řady, protože zatím čelí obrovskému tlaku a jen díky Dubnykovi stále vedou 2:0.

27:33
    Foligno dojel puk jako první ,ale za bránou o něj následně přišel.

28:09
    Ke střele se protlačil Niederreiter, ale jeho pokus srazil clonící obránce do rohu kluziště.

28:38
    Na modré do puku praštil Brodin, ale tvrdé střele naopak scházela přesnost.

28:52
    Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

28:59
    Ze stejného prostoru to zkoušel také Dumba, proti jehož střele již musel Nilsson zasahovat.

29:10
    Ristolainen zablokoval další pokus Dumby.

29:30
    Na druhé straně neúspěšné založení útoku O'Rellym.

30:05
    Brodin od modré minul bránu.

30:30
    Nyní již Nilsson proti Brodinovi zakročil a jeho střelu poslal vyrážečkou do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

30:40
    Nepřesná rozehrávka Sabres končí ofsajdem.

30:49
    Kapitán domácího celku Gionta se dostal ke střele, kousek za modrou čárou však nemířil přesně.

31:20
    Zuckerova nabídka před bránu Dalpeho nenašla.
    Který kapitán dotáhne svůj tým až na vrchol?

31:56
    Střela Reinharta z úhlu končí v rukavici Dubnyka.

32:00
    Další pokus domácích proletěl těsně kolem brány Wilds.

32:49
    Jediný Parise napadá rozehrávku Buffala, ostatní Divoši míří střídat.

34:01
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale bez zakončení.

34:26
    Až nyní vypálil Stewart, avšak jen do připraveného Nilssona.

34:51
    Ennis z rohu kluziště nemohl Dubnyka ohrozit.

35:07
    Uvidíme další přesilovku Sabres. Menší trest za vysokou hůl dostává Brodin (MNS).

35:15
    Dubnyk vyráží střelu Ristolainena a puk následně odklízejí hostující obránci.

35:57
    Okposo přihrál hodně nepřesně a puk vyváží Staal.

36:15
    Další vyhození tentokrát obstaral Zucker.

36:37
    Buffalo zatím nehraje přesilovku vůbec dobře.

36:52
    A znovu kotouč letí přes všechny čáry.

37:09
    Hosté jsou v plném počtu a řeknu Vám, že horší přesilovku jsem již dlouho neviděl.

38:00
    Minnesota nadále pečlivě brání střední pásmo.

38:31
    Nyní však přichází zakázané uvolnění Divochů.

38:40
    Domácí sice získali kotouč, ale O'Reilly se ke střele nedostal.

39:10
    Okposův nástřel před bránu Minnesoty příliš škod nenadělal.

39:40
    Stejně tak na druhé straně nahození Koiva.

39:57
    Koivu se v levém kruhu ocitl v dobré příležitosti, ale prudkou přihrávku z první netrefil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí předvedli ve druhé třetině o sto procent lepší výkon než v první části. Hlavně jejich nástup do prostřední periody byl výborný a jen díky skvělému Dubnykovi stále svítí u počtu inkasovaných gólů Minnesoty nula. Třetí třetina začne přibližně v 03:05.

Střely v druhé třetině: 19:4
    Střely celkem: 27:17

40:01

40:11
    První je v akci Nilsson, který drží prudké nahození ze středního pásma.

40:19
    Další pokus Granlunda na bránu Sabres neprošel.

40:58
    Nilsson se za bránou dostal do přetlačované s jedním z útočníků hostů, ale nakonec se nepříjemnou situaci podařilo Buffalu vyřešit.

41:40
    Střela Erikssona končí až nad plexisklem.

41:46
    Stewart dostal puk mezi kruhy, ale nedokázal kotouč zasáhnout přímo.

42:41
    Hráči Sabres pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

42:58
    Tak že by bylo hotovo? Zach Parise dlouhou křižnou přihrávkou našel na modré čářě RYANA SUTERA. Ten si vyjel s pukem na vrchol kruhu a přesnou střelou do vinglu zvýšil již na rozdíl tří branek. Asistence: Zach Parise, Christian Folin.
    42:58 Ryan SUTER - 0:3

43:59
    Moulson se dostal k bekhendovému zakončení, ale bránu Minnesoty o kousek přestřelil.

44:56
    Dubnyk lehce zazmatkoval, když si chtěl přisunout kotouč pod lapačku, ale místo toho ho nabídl Deslauriersovi. Ten se okamžitě snažil brankáře Divochů překonat, ale Dubnyk svou chybu dokázal napravit.

45:56
    Minnesota se drží v pásmu Sabres, ale ke střele se zatím ne a ne dostat.

46:22
    Hosté uháněli dva na jednoho, ale střelu Staala zablokoval padající obránce.

47:10
    Eric Staal ujel všem hráčům Buffala a hnal se sám na Nilssonon, ale jeho pokus mezi nohy brankář domácích vychytal.

47:10
    Staala ale při zakončení zahákoval Bogosian (BUF). Hosté sice chtěli trestné střílení, ale rozhodčí nařizují dvouminutový trest.

48:08
    Buffalo se zatím naprosto v pohodě brání.

48:24
    Střílet naopak mohl Fasching, ale na poslední chvíli mu hokejku do rány vložil Suter.

49:10
    Tohle byla další mizerná přesilovka dnešního zápasu a Sabres jsou v plném počtu.

49:30
    Střela Stewarta byla sražena do rohu.

49:56
    Ennis obkroužil bránu a pokusil se zasunout puk za Dubnyka, který si však prostor u své levé tyčky ohlídal.

50:05
    Dubnyk udržel i střelu Bogosiana a nedovolil tak dojíždějícím forvardům Buffala dorážet.

50:32
    Okposo se valil vpřed jako tank, ale nakonec ho dokázal zastavit poslední obránce Divochů.

50:40
    Okposo pálí z kruhu mimo.

51:10
    Na kruhu dostal nalito Niederreiter, ale Nilsson si s jeho pokusem poradil.

51:53
    Dubnyk v pohodě vyráží dalekonosnou střelu Fransona.

52:20
    Další zákrok betonem předvedl Dubnyk proti ráně Larssona.

53:00
    Minnesota vyhazuje puk do středního pásma.

53:24
    Koivu poslal kotouč na hůl Granlunda, jenž ve slibné pozici netrefil bránu.

54:18
    Velmi rychle se nám blíží konec třetí třetiny a domácí již působí mírně odevzdaně.
    NHL se v rámci boje proti rakovině oblékla do netradičních barev.

V rámci boje proti rakovině se NHL oblékla do netradičních barev ???? #CCM #MadeOfHockey #HockeyFightsCancer

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

54:51
    Bekhendové nahození Deslaurierse znamená jen další jednoduchý zákrok pro Dubnyka.

55:34
    Moulsina našel před bránou Okposo, ale kanadský útočník byl již příliš blízko Dubnyka.

56:37
    Kulikov od modré trefil pouze clonícího obránce.

57:00
    Na ledě se toho v posledních minutách opravdu moc neděje a zápas se dohrává spíše z povinnosti.

57:32
    Po křídle unikl Parise, ale z těžkého úhlu pálil nepřesně.

57:54
    Eric Staal chycen v ofsajdu.

58:20
    Kotouč zavezl do pásma Bogosian, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

58:29
    Buffalo si bere oddechový čas a bude hrát bez brankáře.

58:51
    A je definitivně vymalováno. Staal ve středním pásmu vysunul vpřed MIKKA KOIVA, který už si s prázdnou bránou poradil. Asitence: Eric Staal, Christian Coyle.
    58:51 Mikko KOIVU - 0:4

59:44
    Sražený kotouč končí mezi diváky.

Je konec. Minnesota vítězí v KeyBank Center naprosto jednoznačně 4:0. Domácí byli lepší pouze v druhé části, kdy zásobovali Dubnyka slušnou řádkou střel, ale kanadský gólman si se všemi poradil a v součtu s minulým zápasem pochytal dohromady 64 střel a připsal si druhou nulu v řadě.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU
    1) Devan Dubnyk (MNS) 38 střel, 0 gólů
    2) Ryan Suter (MNS) 1+1
    3) Joel Eriksson Ek (MNS) 1+0

Ode mně je to pro dnešek již vše. Přeji Vám dobrou noc a příjemný sváteční pátek. (03:46:30)

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 5. Eriksson Ek (Prosser, Scandella), 16. Zucker (Stewart, Suter), 43. Suter (Parise, Folin), 59. M. Koivu (E. Staal, Coyle)

Buffalo Sabres: A. Nilsson – Ristolainen, Gorges, Bogosian, D. Kulikov, Franson, McCabe – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – Ennis, Reinhart, Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – Fasching, D. Grant, Deslauriers.
    Minnesota Wild: Dubnyk – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Prosser, Scandella – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Pominville, Eriksson Ek, Pulkkinen – Stewart, Dalpe, Zucker.

Rozhodčí: Leggo, Lewis – Brisebois, Kovachik