HC Plzeň – Kladno 4:5 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Písek 6:0 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 5:4 (kon.)
Zlín – Havířov 2:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 7:2 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 4:3 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:1 (kon.) | Pardubice – Kolín 7:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 0:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Plzeň 1929
4:5 (3:0, 0:3, 1:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 28.10.2016, 11:30 • Home Monitoring Aréna • Extraliga staršího dorostu • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Hezký den u sledování NOEN Extraligy staršího dorostu!

Společně se budeme věnovat duelu sedmnáctého kola, ve kterém indiáni vyzvou na souboj Rytíře.

V tabulce Západ jsou domácí třetí, hosté šestí. Přesto je mezi nimi sedmnáctibodová prohlubeň.

Západočeši zatím v letošních vzájemných střetnutích kralují. V rámci přípravy na Středočechy vyzráli 5:3 a 5:0, v extralize následně opět s čistým štítem 2:0 před svými fanoušky a 3:2 na Kladně.

Favorit duelu je tak poměrně zřejmý, my se ale nechme překvapit, jak zajímavý zápas dopadne na ledě!

HC Plzeň 1929: Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Staněk, Čada, Šilhán, Novák – Reitspies, Matiášek, Hajžman, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa (A), Kovařík (A).

Rytíři Kladno: Altrichter (Jiroušek) – Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller (A) – Karásek, Penc, Frimel, Březina, Svoboda, Stůj, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Kalaj.

Rozhodčí: Fiala – Svoboda, Müller.

Oba týmy se zdraví na modrých čarách. Pohodlně se v tento významný den usaďte, za chvilku začínáme...

00:01

00:21
    A hned z toho mohlo být vyloučení. Vyhození hostí ale nakonec mantinel lehce škrtlo.

00:52
    Kladnu nevyšla příhra z rohu na modrou, hra se tak přesunuje do středního pásma.

01:33
    Ale ani indiánům se nedaří usadit se v pásmu.

01:53
    Icing Plzně.

02:14
    Rána Zicha od modré zblokována.

02:49
    Roubal dostal příhru na brankoviště z pravého kruhu, ale nastavenou holí těsně míjí svatyni Kladna.

03:39
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak to byla milimetrová rána! VOJTĚCH KOVAŘÍK si vybruslil mezi kruhy a pumelicí otřenou o spojnici nedal Altrichterovi šanci zasáhnout. Asistence: Ondřej Váňa.

04:11
    Další rána letí na kladenskou branku z levé strany, brankář Rytířů jí schoval do lapačky.

04:34
    Indiáni po vstřelené brance značně ožili, nyní je však zastavil ofsajd.

04:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (M. Bláha – 2 min., hákování).

05:08
    Husarik ujel domácí obraně, nasadil Kolářovi kličku do bekhendu, ale míjí!

05:50
    Střela od modré sražena a indiáni ztrácejí pásmo.

06:19
    Eret si vybruslil až k levé tyči, na lepší zakončení byl však příliš blízko.

06:40
    Rytíři vyhazují přes všechny čáry.

06:58
    Středočeši hlásí plný stav.

07:48
    Kovařík dostal pěknou příhru na brankoviště, tísněn obráncem ale zakončil mimo.

08:25
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Reitspies – 2 min., podražení).

08:50
    Kalaj pálí od modré jen do bránícího hráče a vzápětí se domácí osvobozují.

09:36
    Ondřej Bláha si sjel z druhé vlny mezi kruhy, ovšem těsně míjí levou tyč.

10:02
    Haspeklo napřáhl pár kroků za modrou, také zamířil nepřesně.

10:25
    Indiáni jsou kompletní.

10:48
    A hned se vrhají do útoku! Reitspies naskočil do rychlého kontru, ale jeho střela byla zblokována. Ke smůle hostí však pouze k ONDŘEJI VÁŇOVI, který dělovkou mezi betony Altrichtera navýšil vedení. Asistence: Vít Reitspies.

11:34
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rendla – 2 min., faul kolenem).

11:58
    Matiáškova rána z levého kruhu končí v lapačce gólmana Rytířů.

12:19
    Domácí ztrácejí pásmo.

12:36
    Indiáni stále bez pásma..

12:44
    Ale vůbec jim to nevadí! Zpoza vlastní kelce rozjeli rychlý ťukec až prakticky do prázdné, který střelou pod víko zakončil PETR ERET. Asistence: Jan Matiášek, Josef Roubal.

V brance Kladna nahradil Altrichtera Petr Jiroušek.

13:38
    Indiáni propadli při rozehrávce, hosté touš přenesli na mezi kruhy osamoceného Kalaje, který z první míjí.

14:19
    Ofsajd Kladna.

15:14
    Domácí nyní lehce polevili, zároveň hosty drží daleko od své svatyně.

15:56
    Mezi kruhy si našel odražený kotouč Březina, Kolář svůj tým podržel!

17:23
    Západočeši dlouho předlouho mačkali svého soupeře kolem jeho branky, ale ke střele to nevedlo.

17:46
    Ofsajd a v něm Kladno.

18:09
    Eret hledal z levého kruhu polostřelou-polopřihrávkou před branku najíždějícího Roubala, vše vyřešil Jiroušek betonem.

18:33
    Matiášek si nabruslil na levý kruh a zkusil střelu přes obránce, gólman Kladna jej ukryl do lapačky.

18:42
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hasman – 2 min., podražení).

19:01
    Rytíři svírají svého soupeře..

19:18
    Šmatlákův krásný příklep z levého kruhu končí na břevně Koláře.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut a domácí si do kabin odnášejí pohodlné vedení. Pro hosty je výsledek možná trochu přísný, šancí měli také hodně, ale indiáni zatím dávají svému soupeři lekce z produktivity.

Nechme se ale překvapit, jakou zápletku nám oba celky nachystají dále.

Prostřední třetina začíná přibližně ve 12:15.

20:01

20:16
    Indiáni s kotoučem na svých čepelích šetří čas...

20:33
    Až nyní ho posílají za branku Kladna.

20:42
    Západočeši jsou kompletní.

21:19
    Pokus Ondřeje Bláhy z pravého kruhu zablokovaný.

21:49
    Domácí byli nyní pod tlakem, tak jen nahodili za Jirouška a odcházejí střídat.

22:46
    A nyní to byli zase Plzeňané, kdo dlouho svíral svého soupeře před jeho branou. V největší šanci po ráně z mezikruží Jiroušek zasáhl betonem. Výsledkem všeho je icing Rytířů.

23:24
    Matiášek dostal o dva metry prudší pas, domácí mohli jít do situace dva na jednoho.

23:47
    Houdkův pokus sražen na ochrannou síť.

25:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Svoboda – 2 min., podražení).

25:27
    Kladno vyhazuje.

25:51
    Domácí stále bez pásma.

26:12
    Indiáni si vůbec nerozuměli na modré a opět jsou ve středním pásmu.

26:38
    Rytíři posílají černý nesmysl za Koláře.

26:45
    Středočeši jsou již kompletní.

27:31
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Touš se po střele Müllera z mezikruží odrazil zpět od zadního mantinelu před branku, kde ještě Kolář zasáhl proti dorážce Bláhy, na druhou VOJTĚCHA SVOBODY již nárok neměl. Asistence: Ondřej Bláha, Jakub Müller.

28:40
    Domácí obdržený gól probudil, ale chybí šance.

29:13
    Tak pozor! Kladno se vymanilo zpod tlaku, tísněný PAVEL HUSARIK vypálil z levé strany a trefil přesně do vzdálenějšího růžku. Asistence: Adam Kalaj, Jiří Kryll.

29:48
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kovařík – 2 min., podražení).

30:11
    Plzeň vyhazuje přes všechny čáry.

30:43
    A znovu, Kladno se přes modrou neprodralo.

31:03
    Rytíři s pukem stále za vlastní klecí.

31:24
    Haspeklova rána od modré zblokována mimo.

32:53
    Roubal dorážel na brankovišti, Jiroušek sklapl betony včas.

33:16
    Indiáni nyní překombinovali akci tři na dva.

33:48
    Tak to jsem myslel, že je výsada z fotbalu.

Není pochyb, že Michal Houdek (PLZ) zasáhl Pence nešťastně do mřížky, ovšem hráč Kladna předvedl v křečích divadlo, po kterém v pokračují výhodě rychle vyskočil na brusle a jal bojovat před branku.

34:12
    Domácí vyvezli kotouč až Jirouškovi, který raději podržel kotouč.

34:39
    Husarik to zkusil na Koláře z levé strany u tyče bekhendem, ten byl pozorný.

35:01
    Rytíři bez pásma.

35:29
    A stále, indiáni se po dvou inkasovaných brankách rychle probudili.

35:48
    Západočeši hlásí plný stav.

36:31
    Filip Staněk (PLZ) vyloučen za hru vysokou holí, ve stejném čase ale i Martin Bláha (KLA) za sekání.

36:49
    Kolář vůbec nic neviděl přes dvojici hráčů před sebou, od které se touš odrazil do horní poloviny branky. Autorem branky je zapsán ADAM KALAJ. Asistence: Václav Haspeklo, Pavel Husarik.

37:13
    Hra ve čtyřech je vyrovnaná, oba týmy bojují o útočnou modrou.

38:31
    Oba celky hlásí plný stav.

38:48
    Svoboda to zkusil přes hráče z pravého kruhu, Kolář chytá.

39:05
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Domácím nevyšla příhra na brankoviště.

39:55
    Po velkém závaru mezi kruhy Kladna nakonec hosté vyhazují.

40:00

Dvě třetiny jsou minulostí a pro oba týmy byla každá jako den a noc. Obě části si byly se velice podobné, hromadu šancí na obou stranách vždy využil třemi zásahy jeden celek. Jak tedy rozhodne poslední dějství?

Třetí dvacetiminutovka začíná přibližně ve 13:01.

40:01

40:39
    Penc ranou přes obránce z levého kruhu míjí zařízení.

41:46
    Poslední část je zatím velmi opatrná, oba celky myslí hlavně na zadní vrátka.

42:26
    Nyní bylo Kladno dlouho nastěhováno v útočné třetině, ke střele to ale nevedlo.

43:02
    Eretův pokus z pravé strany nepřesný.

43:27
    A opět plzeňského dvaadvacítka, z pravého kruhu nyní opět těsně míjí.

44:15
    Domácí akci nyní zastavil případný ofsajd.

44:41
    Martin Bláha mířil přes obránce jen slabým bekhendem do betonu Koláře.

45:29
    A opět Eret z pravého kruhu, těsně míjí bližší šibenici.

45:54
    Přihrávka rukou domácí vyhání z útočného pásma.

46:17
    Houdkova rána od modré těsně míjí vzdálenější tyč.

46:58
    Nepřesně domácí založení útoku, u touše hosté.

47:26
    Martin Bláha svou příhrou zpoza brány spustil před ní valnou hromadu, ke střele se ale nikdo z Kladenských nedostal.

47:48
    Eret se protáhl až před branku, nakonec byl příliš blízko proti Jirouškovi.

48:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Müller – 2 min., sekání).

48:29

48:58
    Indiáni stále daleko od branky soupeře.

49:26
    Až nyní se Plzeň nastěhovala do třetiny.