Vítkovice – Zlín 0:2 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 5:0 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Vsetín 3:0 (kon.)
Slavia – Letňany 5:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Kolín 7:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
IHC Králové Písek
Pátek 04.11.2016, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Z promrzlé boleslavské malé haly je to pro dnešek vše. Na počtenou odsud se u dalšího extraligového utkání staršího dorostu těším znovu zítra, tentokrát v 15:30. Do té doby přeji pěkný víkend a teď dobrý večer. (18:59:13)

Domácí se radují z přesvědčivé výhry 5:0. Písečtí měli několik šancí na to, aby se také gólově prosadili, ale chyběla jim větší efektivita v zakončení. Na Mladé Boleslavi bylo naopak znát, že nehrála úplně na plný plyn, dost možná na to může mít vliv i skutečnost, že zítra čeká domácí těžký souboj s Pardubicemi, které jsou na čele tabulky.

59:38
    Bruslaři jsou před píseckou brankou.

59:20
    Poslední minuta utkání, které se víceméně už několik desítek minut jen dohrává.

58:48
    Písek ještě uzamkl Mladou Boleslav v pásmu a snaží se alespoň o jeden zásah do černého.

58:29
    Jan Dvořák to zkusil od modré čáry, bylo to však z velké dálky.

57:50

57:12
    I z velkého úhlu Lukáš Kučera vypálil, puk však nemířil mezi tři tyče.

56:43
    Domácí se zatím bez problémů brání, hosté se nemohou usadit v útočné třetině.

56:22
    Písku zbývá ještě téměř minuta a půl z přesilové hry. Kdo ví, třeba dokáží Jihočeši vstřelit alespoň jeden gól.

56:18

55:50
    Jan Dvořák (MBL) byl vykázán na dvě minuty za zásah do nohou.

55:50
    Na ledě zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a je u něj zdravotní sestra. Nakonec však Sean Norris odjíždí za pomoci spoluhráčů.

55:44
    Domácí jsou opět nepřesní, navíc budou vyloučeni.

55:08
    Střela Martina Nepokoje od modré byla sražena mimo.

54:48
    Písek vyhodil puk až k brance Radka Haase.

54:30
    Velký závar před píseckou brankou, ale hromada zelenobílých těl puk za brankovou čáru nedostala.

54:18
    Netrvala však dlouho. Na trestnou lavici odjel za podražení Václav Pechlát (PIS). Odpyká si zde dvouminutový trest.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 7. Foerster (Flynn, Kučera), 9. Čermák (Jindra, Dlabola), 32. Dvořák (Hrachovec), 41. Flynn (Kučera, Dlabola), 50. Nepokoj (Kučera, Flynn)

BK Mladá Boleslav: Haas (V. Marek) – Beneš, P. Novák, Dlabola (A), Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera
    IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang (A), Hromada – Waller, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, A. Novák (C), Přibyl, Stauber, Měchura, Pechlát

Rozhodčí: Velčovský – T. Svoboda, Maštalíř