Montreal – Detroit 5:0 (kon.) | Tampa – San Jose 1:3 (kon.) | New Jersey – Buffalo 4:2 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Toronto 4:1 (kon.) | Columbus – St. Louis 8:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 5:0 (kon.)
Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 3:2 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 5:4 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 1:2 (po pr.)
Florida Panthers
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
New York Islanders
Neděle 13.11.2016, 01:05 • BB&T Center, Sunrise • NHL

S konstatováním, že utkání navštívilo 15828 diváků, se s Vámi loučím a přeji Vám nerušený zbytek noci! (04:27:15)
    Kyle Rau dnes zaznamenal svůj první gól kariéry v NHL.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 43:20 (14:9, 14:7, 11:4 – 4:0)
    Zblokované střely – 11:27
    Vyhraná vhazování – 36:25
    Trestné minuty – 14:12
    Hity – 23:31

Skončilo krásné utkání, v němž Panteři prokázali obrovskou vůli! Přestože byli lepším týmem, tak po dvou třetinách prohrávali 0:2 a navíc jim nebyl uznán gól Aarona Ekblada. Domácí se však nenechali nepřízní osudu zlomit, ve třetí části svůj tlak ještě vystupňovali a za neutuchající snahu nakonec sklidili sladké plody. Ve 49. minutě zlomil kouzlo skvěle chytajícího Jaroslava Haláka svým prvním gólem v NHL Jonathan Rau a pouhých 14 sekund před koncem srovnal při power-play Jonathan Marchessault, po jehož střele se puk zastavil těsně za brankovou čarou. V prodloužení sice Florida nevyužila přesilovku, ovšem v čase 64:14 nakonec rozhodl Denis Malgin.

64:14 Denis MALGIN - 3:2

64:14
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí do soupeře bušili a bušili a Islanders nakonec obrovskému náporu neodolali! Tečované nahození Vincenta Trochecka si před brankou našel mladíček DENIS MALGIN, který bekhendem zametl puk za záda bezmocného Haláka. Asistence: Vincent Trocheck a Michael Matheson.

64:01
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:10
    Nádherně to udělal Aleksander Barkov, který si počkal na najetého Jaromíra Jágra. Ten s kotoučem zajel za branku, ale už ho nedokázal vrátit svému spoluhráči.

62:37
    Islanders v plném počtu!

62:05
    Barkov připravil parádní pozici pro Keitha Yandleho, ten ale vypálil do přesouvajícího se Haláka!

61:30
    Střelu Ekblada zblokoval Cizikas, který následně i vyhodil!

60:58
    Aaron Ekblad pálil z levého kruhu a Halák puk lapačkou vytěsnil na tyčku!

60:36
    A Panthers mají velkou šanci rozhodnout. John Tavares zahákoval Trochecka a daroval domácím přesilovou hru 4 na 3.

60:20
    Domácí fanoušci ožili a ženou svůj tým za vítězným gólem.

60:01

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 49. Rau (Matheson, MacKenzie), 60. Marchessault (Barkov, Yandle), 65. Malgin (Trocheck, Matheson) – 20. B. Nelson (de Haan, Chimera), 30. B. Nelson (Leddy, Tavares)

Florida Panthers: Luongo (60. Reimer) – Ekblad, Pysyk, Petrovic, Matheson, Demers, Yandle – Jágr, Barkov, J. Jokinen – R. Smith, Trocheck, Marchessault – McCann, Malgin, Sceviour – Rau, MacKenzie (C), McKegg.
    New York Islanders: Halák – Pelech, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Clutterbuck, Tavares (C), Jo. Bailey – Chimera, B. Nelson, Lee – Beauvillier, R. Strome, Prince – N. Kuljomin, Cizikas, Ladd.

Rozhodčí: O'Rourke, Romaško – Gibbs, Shewchyk

Diváci: 15828