Montreal – Detroit 5:0 (kon.) | Tampa – San Jose 1:3 (kon.) | New Jersey – Buffalo 4:2 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Toronto 4:1 (kon.) | Columbus – St. Louis 8:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 5:0 (kon.)
Arizona – Boston 1:2 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 3:2 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 5:4 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 1:2 (po pr.)
Carolina Hurricanes
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Washington Capitals
Neděle 13.11.2016, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Pro dnešek je to z přenosu NHL opravdu všechno. Doufám, že jste se dobře bavili a u dalších textových přenosů se opět budu těšit! Dobrou noc! (03:44:12)

Hvězdy utkání:
    1. Sebastian Aho (CAR) 2+1
    2. Jordan Staal (CAR) 1+3
    3. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+3

Washington dnes nepodal vůbec dobrý výkon a zcela po zásluze prohrál na ledě Caroliny 1:5. Hostům se nepovedlo takřka vůbec nic vyjma povedené střely Kuzněcova ze třinácté minuty. Ukázalo se, že první trefa Aha v NHL byla pro vývoj zápasu velice důležitá. Capitals dnes nešlo vůbec nic, Ovečkin byl víceméně nulový, nedostal se vůbec k ničemu. Domácí jej výborně pokryli.

Ward dnes neudělal snad jedinou chybu. Je z toho třetí vítězství Hurricanes v této sezoně. A může za to především výborný výkon Teräväinena, Staala a Aha.

Takhle lajna dnes hrála výborně a kdykoliv byla na ledě, tak bylo o zábavu postaráno. Hlavně Staal předvedl, proč třeba v roce 2009 získal Stanley Cup s Pittsburghem a o rok dříve hrál s Tučňáky finále NHL.

59:45
    Carolina tohle utkání dohraje v okolí branky Cama Warda.

59:05
    Ward vypomohl domácím hokejistům v rozehrávce. Ale Carolina se nedostala ke střele na branku Grubauera.

58:48
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., podražení).

58:21
    Ovečkin neprošel přes jednoho z domácích hokejistů. Zdá se, že stejně jako v zápase proti Chicagu, tak ani dnes ruský hokejista neskóruje.

57:51
    Ovečkin zlomil hůl a i to přispělo k tomu, že domácí hokejisté se osvobodili. Co vymyslí Grubauer?

57:10
    Utkání už se pouze dohrává, Washington si je vědom toho, že tohle utkání nedovede ani do prodloužení.

56:28
    Tohle do hokeje nepatří. Za rozhodnutého stavu nastavil na útočné modré čáře Klas Dahlbeck (CAR) koleno Connolymu. Dvě minuty pro obránce Caroliny!
    56:10 Sebastian AHO - 5:1

56:10
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je to jasné! Carolina tenhle zápas nepustí! Jordan Staal našel Teuva Teräväinena, jenže to zkusil na odkrytou branku Capitals, puk usměrnil tyči do svatyně hostů SEBASTIAN AHO! Je to druhá branka pro hráče s číslem dvacet v dresu Hurricanes! 5:1! Asistence: Teuvo Teräväinen, Jordan Staal.

55:53
    Washington to zkouší v šesti, jenže Aho nedal branku!

55:18
    Ani jeden z celků se nemůže dostat do útočného pásma, pokusí se o to hostující Ovečkin.

54:30
    Na druhé straně se střelou z pravého křídla prezentoval švédský útočník Viktor Stalberg, Phillip Grubauer nezasahoval. Je tady komerční přestávka.

54:00
    Conolly nezpracoval puk podle svých představ, jinak by šel asi sám na Warda, ale Slavin k němu dokázal včas přistoupit a znemožnil mu jakoukoliv střelu.

53:19
    Lindholm si chtěl obhodit Niskanena, vtom se do toho pustil Grubauer a nebyl zrovna dvakrát jistý v době, kdy opustil své brankoviště.

52:38
    Ward si zahrál po špatné rozehrávce Orlova, ale Skinner snad držel puk dvě vteřiny, než o něj přišel.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 13. Aho (J. Staal, Teräväinen), 18. Teräväinen (Aho, J. Staal), 26. J. Staal (Teräväinen, Pesce), 31. V. Rask (Dahlbeck, Stempniak), 57. Aho (Teräväinen, J. Staal) – 13. Kuzněcov (Orlov, Niskanen)

Carolina Hurricanes: C. Ward – Slavin, Pesce, Hanifin, Hainsey, Dahlbeck, Tennyson – Skinner, V. Rask, Stempniak – Teräväinen, J. Staal, Aho – B. McGinn, D. Ryan, E. Lindholm – Nordström, McClement, Stålberg.
    Washington Capitals: Grubauer – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Williams – Sanford, Beagle, Connolly.

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Alphonso, Nowak