Slavia – Prostějov 5:4 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 4:0 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 2:3 (po pr.) | Most – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Jihlava – Přerov 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 19.11.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 26. kolo

S konstatováním, že HC ZUBR Přerov poráží Duklu i podruhé v sezoně 2:1, tentokrát na jejím ledě, a veze si z Horáckého zimního stadionu tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:21:25)

Ve třetí třetině se Dukle podařilo prolomit střeleckou nemohoucnost, když se z předbrankového prostoru prosadil ve 48. minutě po dorážce David Březina. Jihlava poté rázem ožila a tlačila se za vyrovnáním, ovšem Přerovští s vypětím všech sil vítězství uhájili a vezou si domů tři body.

59:40
    Ani další dvě dorážky domácích z předbranového prostoru nekončí v síti a hned poté se Přerov osvobozuje.

59:15
    Domácím vzápětí utíká puk přes modrou.

58:58
    Kajínek svým nápřahem zvedl puk až příliš a míří nad horní tyčku.

58:43
    Jakub Ferenc se provinil proti Michalu Důrasovi vysokou holí. Na ledě jsou nyní tři hráči Přerova proti pěti Duklákům, hrajícím bez gólmana.

Na vyloučení: 5-7.

58:43
    Proti dorážkám Čachotského a Důrase udržel Horčička kotouč mezi betony. Bezprostředně po svém pokusu byl druhý jihlavský hráč faulován a Přerov půjde do tří.

58:28
    Vhazovat se bude po pravici Horčičky a Jihlava to zkusí se šesti hráči v poli bez gólmana.

58:28
    Domácí si berou oddechový čas.

58:28
    Jenže hosté se o přesilovou hru zcela zbytečně připravují. Za brankou totiž hákoval protihráče Jakub Ižacký a jde také na trestnou lavici.

Na vyloučení: 5-6.

58:14
    Jihlavští dnes podruhé špatně střídali a pykají za to vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě. Přerovští mají jasnou šanci na udržení vítězství. Trest si jde odpykat Aleš Jergl.

Na vyloučení: 5:5.

58:08
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Přerovští se s přehledem ubránili akci domácího celku a znovu vybojovali buly před Svobodou.

57:31
    Buly před Svobodou je vítaným odpočinkem pro Přerovské.

57:14
    Seman našel hezkou přihrávkou před brankou Důrase. Jihlavský navrátilec do sestavy zamíchal s kotoučem, aby jej vzápětí poslal k pravé tyči, kterou o pár centimetrů minul.

56:49
    Jihlava sevřela soupeře před Horčičkou, a to zásluhou Čachotského, který dokázal udržet kotouč a zavézt jej do ohně. Poté vystřelil. Horčíčka puk vyrazil, Semanova dorážka byla zblokována a stejně tak jako střela Říhy z mezikruží.

55:57
    Zásluhou Filipa Stoklasy vybojovala Dukla další buly před gólmanem hostí.

55:50
    Protasenja svojí dlouhou holí vybojoval puk za brankou, ovšem Březinovi a poté Kalábovi přeskočil kus černé gumy hokejky.

55:17
    Zakázané uvolnění hostí vrací puk před Horčičku, buly bude po jeho pravici.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 48. Březina (Stoklasa, Protasenja) – 33. Goiš (Kovařík), 36. Sikora (Chmelíř, T. Sýkora)

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda – Bilčík, Říha, Szathmáry, Kajínek, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný (C) – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, F. Seman, Čachotský – Protasenja, Jícha, Danišovský – Stoklasa, Březina.
    HC ZUBR Přerov: Horčička – Šnajnar, Chmelíř, Ferenc, M. Novotný, Malina, Zbořil, L. Vágner, Pala – Ižacký, Sikora, T. Sýkora (C) – Kovařík, Tadeáš Král, Goiš – M. Kratochvíl, Dvořák, Plášek – Š. Kratochvíl, Václavek.

Rozhodčí: Koziol, Trombík – Barteček, Rožánek