Rostov – Bayern 3:2 (kon.) | Besiktas – Benfica 3:3 (kon.) | Arsenal – PSG 2:2 (kon.)
Ludogorec – Basilej 0:0 (kon.) | Neapol – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.) | Celtic – Barcelona 0:2 (kon.)
Mönchengladbach – Manchester City 1:1 (kon.) | Atlético – Eindhoven 2:0 (kon.)
Besiktas Istanbul
3:3 (0:3)
Benfica Lisabon
Středa 23.11.2016, 18:45 • Besiktas Arena, Istanbul (TUR) • Liga mistrů • Skupina B

Neopakovatelný a nezapomenutelný večer končí! Benfica vedla v Istanbulu po prvním poločase zásluhou Gonçala Guedese, Nélsona Semeda a Ljubomira Fejsy 3:0, jenže Besiktas po přestávce předvedl úžasný comeback. Cenk Tosun úžasnými nůžkami upravil skóre na 3:1 a sedm minut před koncem z penalty snížil na rozdíl jedné branky po ruce Victora Lindelöfa z penalty Ricardo Quaresma. Domácí vycítili šanci a za obrovské podpory svých fanoušků minutu před koncem vyrovnal Vincent Aboubakar. Benfica Lisabon odmítla možnost zajistit si postup. Konečný výsledek. Besiktas Istanbul 3 Benfica Lisabon 3. (20:41:42)
    Fotbalisté Besiktase děkují fanouškům za obrovskou podporu.

90+5

90+4
    Adriano obstaral na levém křídle autové vhazování a dlouhým obloukem poslal míč do šestnáctky, kde byl jeden z jeho spoluhráčů na první pohled stažen k zemi, penalta se ale nepískala.

90+3
    Pizzi zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale zamířila daleko vedle vzdálenější levé tyče.

90+2
    Jedna z pěti minut nastavení už je minulostí, oba týmy ale ještě mají dost času na to strhnout vítězství na svou stranu.

90+1
    Nad rámec utkání bylo nastaveno 5 minut!
    90. Vincent Aboubakar oslavující bez dresu gól na 3:3!

90
    Vincent Aboubakar dostal za svlečení dresu po vstřelení branky žlutou kartu, což ho teď určitě vůbec nezajímá!
    89. Vincent ABOUBAKAR - 3:3

89
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    VINCENT ABOUBAKAR se po krásném centru Ricarda Quaresmy z levé strany šestnáctky tzv. Rabonou dostal před bránou k odraženému míči a z blízkosti zamířil k levé tyči. V Istanbulu byl dovršen úžasný comeback, a to ještě není konec! Asistence: Ricardo Quaresma.

88
    Vincent Aboubakar se ocitl po krásném centru z levého křídla uprostřed šestnáctky v obrovské šanci a hlavou skvěle mířil k levé tyči, Ederson ale vytáhl fantastický reflexivní zákrok a jeho pokus vyrazil!

87
    Ricardo Quaresma se málem řítil sám na bránu, jeho postup vpřed ale podruhé v rychlém sledu zastavil ofsajd.

86
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglu, přichází Raúl Jiménez.

85
    Ricardo Quaresma se ocitl ofsajdu na pravé straně hřiště a útočná snaha Besiktase ztroskotala.

84
    Besiktas prohrává těsně před koncem po dvou brankách v řadě pouze o gól a Benfica připravuje další střídání.
    83. Ricardo QUARESMA - 2:3

83
    RICARDO QUARESMA se rozeběhl a ze značky pokutového kopu krásnou střelou o pravou tyč poslal míč do brány. Besiktas snižuje na 2:3!

82
    Adriano krásně odcentroval z levého křídla a rozhodčí po ruce jednoho z hráčů Benficy nařídil pokutový kop! Victor Lindelöf v blízkosti hranice šestnáctky při snaze odkopnout míč nešťastně zahrál rukou.

Tomáš Reiner

Branky: 58. Tosun (Beck), 83. Quaresma (pen.), 89. Aboubakar (Quaresma) – 10. Guedes (Salvio), 25. Semedo (Salvio), 31. Fejsa

Karty:   29. Arslan (BES), 90. Aboubakar (BES) – 34. Pizzi (BNF), 76. Luisão (BNF)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:10. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 9:2. Fauly: 11:13.
    Besiktas Istanbul: Fabri – Gönül (46. Tosun), Marcelo, D. Tošić (60. Nukan), Beck – Quaresma, Arslan (46. Inler), Özyakup (C), Hutchinson, Adriano – Aboubakar.
    Náhradníci: Zengin – Şahan, Uysal, Frei, Tosun, Nukan, Inler.

Benfica Lisabon: Ederson – Semedo, Luisão (C), Lindelöf, Eliseu – Salvio, Pizzi, Guedes (75. Samaris), Fejsa, Cervi (64. R. Silva) – Mitroglu (86. Jiménez).
    Náhradníci: César – Lisandro López, Samaris, Jiménez, Carrillo, R. Silva, A. Almeida.

Rozhodčí: Damir Skomina. Asistenti: Jure Praprotnik, Robert Vukan. Čtvrtý rozhodčí: Bojan Ul. Brankoví rozhodčí: Matej Jug, Slavko Vinčić (všichni SVN)