6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Ne
Úterý 29.11.2016, 18:10 • SC Dubina Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:01.

Dobrý podvečer u florbalu. Dnes se společně podíváme na utkání nejvyšší soutěže žen, ve kterém se střetnou 1. SC TEMPISH Vítkovice a Herbadent FK Jižní Město.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Š. Vávrová (Velčovská) – Klapitová, Theimerová, Mandátová, Halfarová, Hložánková, Niemcová, Černá – Ratajová, M. Šponiarová, Enenkelová – Paloncyová, Šupáková, Husková – K. Kociánová, Pantělejevová, Z. Šponiarová – Ferenčíková (C), Martináková.

Herbadent FK Jižní Město: Červová (Christiánová) – Hermanová, Boľová, Billá, Skořepová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Procházková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková (C), Zabavská – Polívková.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

00:01

00:25
    Enenkelová se snažila dostat míček zpoza branky do lepší pozice, hostující hráčky se ubránily.

01:22
    Hostující Steinbachová rozehrála z pravé strany, florbalistky Vítkovic ale celu situaci ustály a už jdou do protiútoku.

02:07
    Halfarová s Enenkelovou šly do rychlého protiútoku, druhá jmenovaná ale nedokázala vystřelit.

02:36
    Ratajová minula, domácí jsou i nadále v útoku.

03:25
    Šponiarová se hrnula z pravé strany do útoku, vystřelila a gólmanka Červová míček pouze ztlumila. Ten už mířil do branky, ale jedna z bránících hráček jej odpálila do bezpečí.

04:20
    Vysoká přihrávka Enenkelové mířila na Halfarovou, ta však nedokázala neposedný míček zpracovat.

04:41
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí hráčky jdou do vedení. Po akci po levé straně poskakoval míček u brankoviště, jako první se k němu dostala MICHAELA ŠPONIAROVÁ a zblízka jej dorazila do sítě. Asistence: Katarína Klapitová.
    04:41 Michaela ŠPONIAROVÁ - 1:0

05:40
    Vedoucí gól nalil domácím další síly a už se zase tlačí před Červovou.

06:14
    Ratajová dokázala vzít Herbadentu míček, domácí mají zatím docela velkou převahu.

06:35
    Opět Ratajová, nyní po levé straně. Její křížná střela minula zadní tyčku.

07:55
    Martináková bojuje o míček u pravého mantinelu, hostující obrana ji zuby nehty brání v přechodu dopředu.

08:31
    Červová zkrotila neposedný míček u svého brankoviště a přerušila tak nápor Vítkovic.

08:58
    Střela hostující Pilíkové skončila mimo hrací plochu. Byla v tom ale teč, takže Herbadent pokračuje v útoku.

09:19
    Paloncyová svou střelou trefila boční síťku branky Červové, stav je tedy i nadále 1:0.

10:36
    Hráčky hostujícího týmu mají zatím docela problém se plynule dostat do útoku, obrana v modrém pracuje výborně.

11:39
    Ratajová čeká, až se ji nabídnou spoluhráčky, zatím s míčkem krouží na vlastní polovině.

12:10
    M. Šponiarová se snažila prostrčit míček za hostující obranu, Herbadent alespoň pro tuto chvíli odolal.

12:39
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Bobotová poslala vzduchem přihrávku přes celé hřiště, DOMINIKA KUBIŠOVÁ si jej zpracovala a z otočky jej napálila za brankářku Vítkovic. Asistence: Viktória Bobotová.
    12:39 Dominika KUBIŠOVÁ - 1:1

13:43
    Hostující plejerky jsou opět před Vávrovou, o střelu se pokoušela Surá.

14:12
    Natálie Martináková unikala po pravém křídle, Červová zvládla její pokus vyrazit.

15:30
    Pilíková se protáhla mezi chumlem vítkovických hráček, následná přihrávka na spoluhráčky už ale tak zajímavá nebyla.

16:04
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za sekání dostala hostující Barbora Sádková.

16:26
    Po rychlé kombinaci střílela Enenkelová, míček ale netrefila podle představ.

16:50
    Blízko gólu byla Klapitová, která od soupeřek dostala spoustu prostoru. Zblízka ale branku Červové minula.

17:38
    Pokus Šponiarové byl zblokován, hostující hráčky vyhodily k půlce.

18:04
    Herbadent je již v plném počtu, přesilovka Vítkovic zůstala bez využití.

19:01
    Střela Kociánové z dálky skončila u Červové, ta míček vyrazila.

19:39
    A je tu gól do šatny. Od mantinelu přihrála Košturiáková a ELIŠKA MACHKOVÁ poté táhlou střelou překonala Vávrovou – 1:2.
    19:39 Eliška MACHKOVÁ - 1:2

20:00

Je za námi první třetina, po které musí být spokojenější hráčky Herbadentu. Vítkovice sice vedly od páté minuty, kdy se zblízka trefila Michaela Šponiarová, ale pražské hráčky srovnaly ve 13. minuty z hole Dominiky Kubišové. Herbadent pak přečkal oslabení a v poslední minutě udeřil gólem do šatny. Úspěšnou střelkyní byla Eliška Machková.

20:18
    Ferenčíková přihrávala před branku na Halfarovou, ta letící míček minula.

21:24
    Tvrdá rána Košturiakové se zastavila o bránící hráčku, Vítkovice už jdou vpřed.

22:30
    Červová dobře vykryla prostor u své pravé tyčky, Ratajová navíc promáchla.

22:42
    A je srovnáno na 2:2! Z rozehrávky standardní situace z pravé strany nabila Šupáková KATARÍNĚ KLAPITOVÉ a ta ranou z první překonala Červovou. Skvělá oslava dvaadvacátých narozenin střelkyně! Asistence: Ivana Šupáková.
    22:42 Katarina KLAPITOVÁ - 2:2

23:00
    A domácí už vedou. Martináková vybojovala v útočném pásmu míček, přihrála do druhé vlny a ANNA NIEMCOVÁ pálila do odkryté branky. Asistence: Natálie Martináková.
    23:00 Anna NIEMCOVÁ - 3:2

24:00
    Dva slepené góly nakoply vítkovické hráčky, ty jsou opět natlačené před Červovou.

25:01
    Hostující hráčky teď neví, co hrát, pouze se brání.

25:22
    Domácí Niemcová chtěla rozehrát po mantinelu, míček ale vyskočil ven z hrací plochy.

26:13
    Už je to o dvě branky, nápor domácích skončil nahozením ze střední vzdálenosti a míček nakonec skončil u tyčky gólmanky Červové. Gól je připsán KLÁŘE KOCIÁNOVÉ, která právě nahazovala. Asistence: Veronika Enenkelová.
    26:13 Klára KOCIÁNOVÁ - 4:2

27:00
    Na hrací ploše je teď pouze jeden tým a to Vítkovice. Převaha je opravdu obrovská.

28:36
    Kubišová převzala dlouhou přihrávku, s míčkem je nyní za brankou Vítkovic.

29:39
    Faul na Šupákovou, Vítkovice pokračují v tlaku.

30:45
    Ferenčíková protlačila míček za branku, o pokračování akce se snaží Halfarová.

31:50
    Vítkovické napadání dělá i nadále hostujícím hráčkám velké problémy, hraje se tak skoro stále před Červovou.

32:50
    Až teď se Herbadent dostal alespoň k půlce.

33:31
    Faul Kubišové na Ferenčíkovou, dlouho tedy hostujícím florbalistkám útok nevydržel.

34:40
    Pilíkové se střela moc nepovedla, byl to takový oblouček, přesto měla Vávrová docela problémy.

35:12
    Adéla Pantělejevová se natáhla po míčku a ihned vystřelila. Její pokus byl sražen a skončil za mantinelem.

36:33
    Máme zase sníženo. Na levé straně měla hodně volného prostoru DENISA BILLÁ, potáhla míček a křížnou ranou propálila Vávrovou. Asistence: Eliška Machková.
    36:33 Denisa BILLÁ - 4:3

37:55
    Vávrová teď měla co dělat, aby ztlumila nepříjemnou ránu z dálky. Uspěla a ihned se snažila rozehrát.

38:12
    Na druhé straně vyslala táhnou střelu Ferenčíková, míček Červovou nepřekvapil.

39:24
    Střela Mandátové skončila vysoko nad, Herbadent může jít ještě před pauzou do útoku.

39:49
    Utkání sleduje 169 diváků.

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut hry a výsledkově sledujeme napínavý zápas. Na hrací ploše to ale po poměrně velkou část třetiny vypadalo na utkání na jednu branku, vítkovické hráčky zatlačily soupeřky před branku a třemi góly otočily skóre. Postupně se trefily Katarína Klapitová, Anna Niemcová a Klára Kociánová. Herbadent se ale postupem času z tlaku dokázal vymanit a ve 37. minutě přišel kontaktní gól z hole Denisy Billé. Jak vidno, třetí třetina bude mít náboj, nic není rozhodnuto.

Statistiky

Střely na branku: 15:10
    Zásahy brankářek: 7:11

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

41:00
    Hostující hráčky se snaží přejít do útoku, zatím trpělivě budují kombinaci.

41:15
    Teď už ale Ferenčíková a její střela. Rychlý pokus zvládla Červová pokrýt.

41:49
    Vítkovické hráčky opět unikají na dvoubrankový rozdíl. Zpoza branky přihrávala Šponiarová, na míček si naběhla KAMILA PALONCYOVÁ a pohotově trefila odkrytou část branky. Asistence: Zuzana Šponiarová.
    41:49 Kamila PALONCYOVÁ - 5:3

42:54
    Sestry Šponiarovy krouží u branky Herbadentu, hosté jsou tak opět pod tlakem.

43:55
    Stále sledujeme stejný obrázek hry.

44:21
    Enenkelová vystřelila z levé strany, Červová si připsala další úspěšný zákrok.

45:25
    Úspěšný zákrok si připsala i na druhé straně Vávrová a ihned poslala míček do hry.

45:30
    Halfarová dostala kolmý pas do útoku a nebyla daleko od gólu. Na tyhle akce si musí dávat hostující hráčky velký pozor, jinak to pro ně může skončit hodně špatně.

46:40
    Hraje se teď spíše ve středu hřiště, obrany si dávají velký pozor.

47:04
    Na hrací ploše nyní leží hostující Eliška Machková a po střetu se MIchaelou Šponiarovou se drží za koleno. Už je ale v péči lékařky hostujícího týmu.

47:50
    Zuzana Šponiarová se pokusila o akci po levé straně, neprošla přes dvojitý blok hostujících hráček.

48:59
    Domácí hráčky jsou zase po nějaké době natlačené před Červovou, ta si dnes na nedostatek práce nemůže stěžovat.

49:07
    Niemcové se svezl míček z čepele hole, z nebezpečné střely tak nebylo nic.

49:40
    Kubišová teď dvakrát v krátkém časovém úseku ohrozila Vávrovou, ta odolává a drží dvoubrankový náskok.

50:47
    Rychlý protiútok Vítkovic byl pražským týmem zastaven ještě velký kus od branky.

51:35
    Rychlé přihrávky domácích hráček nutí ty hostující běhat bez míčku a otevírat tak svou obranu.

52:05
    Ale přesto tu byla šance Herbadentu. Billá nahazovala před branku a Procházková nebyla daleko od úspěšné teče.

52:40
    Dagmar Surá schytala bolestivý úder loktem do krku, od Němcové to ale faul nebyl, spíše se jednalo o nešťastnou náhodu, kdy došlo ke srážce.

53:00
    Je tu trestné střílení pro Herbadent, a to po faulu na Kubišovou!

53:00
    Míček si vzala Lucie Pilíková, jenže se dopustila přestupku, neboť se s míčkem vrátila zpátky. Trestné střílení tak bylo okamžitě ukončeno.
    53:00 Neúspěšné trestné střílení v podání Pilíkové

53:00
    Herbadent si ale zahraje přesilovku, dvouminutový trest za sekání dostala Denisa Ferenčíková.

54:02
    Zprava pálila Billa, trefila Vávrovou do masky.

54:19
    Další střela hostů, nyní šel míček nad branku Vávrové.

55:00
    Ferenčíková se vrací z trestné lavice, Vítkovice hrají v pěti.

55:08
    Domácí vedou o tři branky! ZUZANA HALFAROVÁ předvedla svůj důraz, obrala soupeřku o míček a jednoruč jej poté poslala pod gólmankou Červovou do sítě. Bez asistence.
    55:08 Zuzana HALFAROVÁ - 6:3

56:03
    Herbadent vysunul své napadání, nemá to ale zatím valný úspěch. Domácí hráčky dokáží míček držet na svých holích.

57:18
    Paloncyová dobře drží míček a hledá spoluhráčky.

57:58
    Střela Ferenčíkové z osy hřiště byla sražena, Červová zasahovat nemusela.

58:26
    Denisa Ratajová dobře napadá, Herbadent se nemůže dostat z rohu hřiště.

59:10
    Publikum už oslavuje vítězství vítkovických florbalistek, zisk bodů a upevnění první příčky v tabulce.

59:20
    Hostující tým si bere oddechový čas.

59:20
    A je tu power-play Herbadentu, hostující hráčky to zkouší v šesti.

Utkání je u konce a body po zásluze zůstávají v Ostravě. Vítkovické hráčky v poslední třetině předvedly vynikající výkon, soupeřky držely na distanc a samy přidaly ještě dva góly. Na konečných 6:3 upravily Kamila Paloncyová a Zuzana Halfarová. Vítkovice se touto výhrou osamostatnily v čele tabulky, Herbadent je druhý.

Nejlepšími hráčkami byly vyhlášeny Zuzana Halfarová (Vítkovice) a Eliška Machková (Herbadent).

Statistiky

Střely na branku: 29:17
    Zásahy brankářek: 14:23
    Trestné minuty: 2:2

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:09:27)

Aleš Pur

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 5. M. Šponiarová (Klapitová), 23. Klapitová (Šupáková), 23. Niemcová (Martináková), 27. K. Kociánová (Enenkelová), 42. Paloncyová (Z. Šponiarová), 56. Halfarová – 13. Kubišová (Bobotová), 20. Machková (Košturiáková), 37. Billá (Machková)

Ne: Červová (Christiánová) – Hermanová, Boľová, Billá, Skořepová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Procházková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková (C), Zabavská – Polívková.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč