Carolina – Tampa 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 1:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 8:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 1:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 05.12.2016, 03:35 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Děkuji za pozornost a přeji Vám úspěšné vykročení do pracovního týdne! (06:31:56)
    Connor McDavid byl překvapen, když musel během druhé třetiny zamířit do útrob arény, aby podstoupil vyšetření po uderu do hlavy. Uznává ale, že toto pravidlo má své opodstatnění.

Československá stopa

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:57

1. Devan Dubnyk (MNS) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    2. Jonas Gustavsson (EDM) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    3. Mikko Koivu (MNS) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:33 (13:12, 10:11, 4:9 – 2:1)
    Zblokované střely – 13:18
    Vyhraná vhazování – 25:37
    Trestné minuty – 11:13
    Hity – 17:13

V zajímavém prodloužení byli šťastnější hokejisté Minnesoty. Zach Parise sice ještě neproměnil samostatný únik, ale krátce na to už rozhodl Mikko Koivu. Wild tak přerušili sérii tří zápasů bez vítězství a připisují si do tabulky důležité dva body.

63:11 Mikko KOIVU - 1:2

63:11
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté přesto vítězí! Hned z další akce Wild udeřili, když Charlie Coyle uvolnil MIKKA KOIVUA, který překonal Gustavssona rychlou bekhendovou kličkou. Asistence: Charlie Coyle a Matt Dumba.

62:54
    Zach Parise jel sám na Gustavssona. Už šel do bekhendové kličky, ale domácí gólman mu nádherně vypíchl kotouč!

62:14
    Puk skončil v brance až po přerušení hry! Pokračujeme.

62:14
    Rozhodčí se jedou poradit s videem! Chtějí se přesvědčit, zda hosté nedotlačili puk za brankovou čáru dříve, než po pádu Staala na Gustavssona přerušili hru.

62:14
    Do akce musel také Gustavsson. Ten přikryl puk před Ericem Staalem, jenž na něj vzápětí spadl.

61:55
    Connor McDavid se natlačil před Dubnyka, který si připsal dobrý zákrok.

61:44
    Domácí byli vytlačeni z útočného pásma, zůstali ale u puku.

60:59
    Střelu McDavida z vrcholu pravého kruhu vyrazil Dubnyk.

60:17
    Granlund přebruslil Eberleho a hledal Koivua. Přihrávka ale neprošla.

60:01

60 minut hry rozhodnutí nepřineslo. Za stavu 1:1 se tedy bude prodlužovat. Včera proti Anaheimu to Edmontonu vyšlo. Uvidíme, kdo se bude radovat dnes.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Tvrdá střela Spurgeona branku minula. Zřejmě uvidíme prodloužení 3 na 3.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Velký závar před domácí brankou. Gustavsson snaze Koivua a jeho spoluhráčů odolal!

58:13
    Zblokovanou střelu si připsal také Brodin. Ten zastavil pokus Nugenta-Hopkinse.

57:33
    Z otočky střílel Nino Niederreiter. Také teď dobře zapracoval Larsson, jenž jeho střelu zblokoval.

56:57
    Coyle se snažil objet domácí branku a u druhé tyčky zasunout puk. V tom mu zabránil Adam Larsson.

56:44
    Do velké příležitosti se dostal Connor McDavid! Domácí kapitán ujel po pravém křídle a mířil pod vyrážečku Dubnyka. Ten ale udržel puk na svém těle! Reklamní přestávka.

56:20
    Už se hraje poměrně opatrně. Nikdo nechce přijít o jistotu bodu.

55:22
    Pomalu se blížíme ke konci třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů rozhodne ještě před prodloužením.

54:29
    Domácí dobrým forčekingem udrželi hru v útočném pásmu. Na levém kruhu se dostal ke kotouči McDavid, který svou ránu poslal mimo.

53:53

53:30
    Od levého mantinelu pálil Jason Zucker. Puk jen prolétl kolem domácí branky.

52:38
    McDavid s Kassianem najížděli na obránce Spurgeona. Ten zapracoval skvěle, když vystihl McDavidovu nahrávku!

52:23
    McDavid vyhrál vhazování a domácí mohli vyhodit.

52:05
    Domácí na úvod oslabení vyvezli puk do útočného pásma.

51:52
    Bude se ale vylučovat. Za podražení Graovace je potrestán Mark Letestu.

51:52
    Pominville našel odrazem o mantinel Tylera Graovace, který ze samostatného úniku nepřekonal Gustavssona! Následně ještě dorážel dojíždějící Zach Parise, který netrefil branku! To byla obrovská šance Minnesoty.

51:15
    Když už se domácí do pásma dostali, tak Klefbomovi na modré přeskočil puk hůl.

50:17
    Hosté výborně bránili svou modrou čáru a McDavidova lajna se přes tuto hradbu nedokázala dostat.

49:28
    Hosté poslali puk za branku soupeře. Domácí rozjíždějí další útočnou akci.

49:09
    Eberlemu odskočil puk do rohu. Domácí útočník tak nemohl střílet.

48:42
    Střela Erika Hauly byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v obranné třetině Oilers.

47:59
    Charlie Coyle projel po levém křídle až před branku soupeře. Jeho bekhendový pokus vytěsnil Gustavsson.

47:49
    Puk se zezadu dotkl brankové sítě za Dubnykem. Následuje reklamní přestávka.
    Zajímavá otázka...

47:34
    Hra je nyní trochu rozháraná. Ani jednomu týmu se nedaří rozehrávka.

46:47
    Od modré vypálil Benning. Branku netrefil.

46:10
    Adam Larsson vypálil jen do Pariseho. Hosté si vedou, co se týče blokování střel, velmi dobře.

45:38
    Hosté si teď vytvořili tlak v útočném pásmu. Oilers se osvobodili vyhozením.

44:45
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

44:35
    Důležitý obranný zákrok Ryana Sutera! Ten vložil hůl do střely Sekery, který pálil z mezikruží.

43:52
    Spurgeon nastřelil puk za domácí branku. Tam si pro něj dojel Gustavsson, který následně rozehrál.

43:27
    Kotouč se ocitl mimo hru. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

42:48
    Dubnykovu pozornost vyzkoušel Kassian. Gólman Minnesoty kotouč vyráží.

41:37
    Právě McDavid se dostal ke střele. Domácí kapitán ale nemířil přesně.

41:10
    Jason Zucker bleskově objel domácí branku a u druhé tyčky chtěl zasunout kotouč za brankovou čáru. V tom mu ale zabránil levý beton Jonase Gustavssona, který se natáhl jako gymnasta!

40:24
    Connor McDavid si prošel povinným lékařským vyšetřením po úderu do hlavy a ve třetí třetině je opět připraven pomoci svému týmu.

Hity – 10:12

Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Hosté byli v její první polovině aktivnějším celkem, ale nerozhodný stav zlomit nedokázali. To se poté nepovedlo v přesilových hrách ani Edmontonu. Závěr zase patřil Divočákům, Parise však trefil tyčku a Graovac v pádu nedokázal dorazit puk do odkryté klece.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Dorážející Graovac nedokázal v pádu nahrnout puk za ležícího Gustavssona! Wild se opět snaží udeřit na konci třetiny!

39:02
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Jason Pominville našel pasem napříč pásmem Zacha Pariseho. Ten zamířil z pravého kruhu do tyčky domácí klece!

38:07
    Z pravého kruhu pálil Mark Letestu. Dubnyk si připsal důležitý zákrok a neumožnil dojíždějícímu Kassianovi dorážet.

37:12
    Od modré pálil Benning, domácí bek trefil pouze Granlunda.

36:53
    Icing hostujícího týmu.

36:45
    S ranou Tylera Pitlicka neměl Dubnyk žádné problémy. Poslední reklamní pauza ve druhé třetině.

36:28
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se stěhuje zpět před Dubnyka.

35:38
    A hosté jsou v plném počtu.

35:28
    Nyní vypálil Milan Lucic. Netrefil ale branku.

35:19
    Domácím schází v přesilovce střelba. Kombinace v útočném pásmu zatím nic nepřináší.

34:20
    Hráči Minnesoty dostali puk do středního pásma.

33:47
    Hosté jsou ve čtyřech.

33:37
    Nate Prosser vyhodil puk do hlediště a domácí čeká krátká přesilovka 5 na 3!

33:32
    Connor McDavid je vykázán do do útrob arény, kde bude muset podstoupit lékařskou prohlídku. Při zákroku Spurgeona se totiž udeřil obličejem o led a protokol NHL je v tomhle neúprosný.

33:32
    Jeden z hlavních rozhodčích ještě něco řeší u boxu časoměřičů.

33:32
    Klefbomovu střelu srazil do ochranné sítě Zach Parise.

32:58
    Od brankové čáry se vytočil před branku Milan Lucic. Betony Devana Dubnyka nepřetlačil.

32:12
    McDavid uvolnil Leona Draisaitla, který pálil z pravého kruhu mimo.

31:46
    Connor McDavid si svým pohybem vynutil faul. Za podražení je vyloučen Jared Spurgeon.

31:09
    Ve druhé třetině se Divočáci hodně zlepšili. O tom svědčí i poměr střel na branku v této dvacetiminutovce – 3:10.

30:55
    Další reklamní přestávka.

30:26
    Jonas Gustavsson byl bez hole, ale hosté ho nedokázali ohrozit. Nyní už svému gólmanovi podal nářadí Kris Russell.

29:26
    Zucker s Granlundem se pokoušeli překvapit Gustavssona u jeho přední tyčky. Švédský gólman si tento prostor pohlídal.

28:56
    Další puk na hostující branku vyslal Drake Caggiula. Dubnyk zakročil lapačkou a přerušil hru. Reklamní přestávka.

28:34
    Pitlick se od zadního mantinelu natlačil až před brankoviště. Dubnyk zakročil úspěšně.

27:34
    Až po skončení přesilovky zahrozil Nino Niederreiter. Jedovatou střelu švýcarského útočníka vyrazil Gustavsson.

27:27
    Edmonton je v plném počtu.

27:00
    Domácí vyhazují a vypadá to, že se ubrání.

26:40
    Hostům se přesilovka nedaří, z útočného pásma je vytlačil Sekera.

26:18
    V oslabení se vydal dopředu Ryan Nugent-Hopkins. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Spurgeon.

25:57
    Domácím se podařilo vyhodit.

25:26
    Svého kapitána se jal pomstít Milan Lucic, který Prossera sekl. Minnesota si zahraje přesilovku!

25:16
    Connor McDavid byl tvrdě dohrán obráncem Prosserem. U kotouče hosté.

25:05
    Puk je opět v hledišti. Následuje tedy další přerušení hry.

24:32
    Russell trefil jen napadajícího Pominvilla a domácí jsou tedy vytlačeni z útočného pásma.

24:04
    Puk nyní opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Gustavssonem.

22:59
    Zach Parise jel sám na Gustavssona, který jej vychytal! Hosté začali druhou třetinu velmi dobře.

22:10
    Další ránu na Gustavssona vyslal Spurgeon. Brankář Edmontonu byl opět pozorný.

21:52
    Z dálky prověřil pozornost Gustavssona Zach Parise. Domácí gólman vyráží kotouč.

21:05
    Rána Benoita Pouliota z osy hřiště končí na masce Devana Dubnyka. Gólman i jeho ochrana hlavy zůstali v pořádku.

20:33
    Hostujícího brankáře prověřil Anton Slepyšev. Dubnyk vyráží.

20:01
    Ani 1000 mil cesty nezabránilo několika fanouškům Minnesoty přijet podpořit svůj tým.

Hity – 2:8

Skončila první třetina, ve které byli herně o něco lepší domácí Olejáři, ale skóre je nerozhodné 1:1. Domácí poslal dovedení už ve 3. minutě pohotovou dorážkou Patrick Maroon. Wild odpověděli 55 sekund před přestávkou, kdy získali za brankou puk díky dobrému forčekingu a Charlie Coyle vyrovnal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:05 Charlie COYLE - 1:1

19:05
    Je vyrovnáno! Divočáci získali důrazným forčekingem za brankou kotouč a Eric Staal jej předal Ninovi Niederreiterovi. Ten ještě po vyjetí zpoza branky Gustavssona nepřekonal, ale CHARLIE COYLE už z dorážky uklidil puk za záda domácího brankáře – 1:1. Asistence: Nino Niederreiter a Eric Staal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:52
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

18:24
    Oba kohouti dostali pětiminutové tresty za bitku. Zack Kassian na body vyhrál a sklízí aplaus publika.

18:24
    A máme tu bitku! Zack Kassian se pustil do Kurtise Gabriela!

18:24
    Po delší době si sáhl na puk Jonas Gustavsson. Ten vyrazil střelu Hauly a Pouliot kotouč následně nahrnul pod svého gólmana.

18:15
    Hosté zblokovali také ránu obránce Benninga.

17:43
    Z pravého kruhu vypálil Anton Slepyšev. Ruský útočník domácích trefil jen protihráče.

16:58
    Hosté pouze nahazují puk za branku soupeře a odcházejí střídat.

16:13
    Devana Dubnyka prověřil Letestu. Někdejší gólman Edmontonu má puk v lapačce.

15:57
    Patrick Maroon byl před brankou dobře pokrytý. Puku se tak ujímají hráči Wild.

15:26
    Hosté by potřebovali zlepšit pohyb. Zatím nemají soupeře čím překvapit.

14:53
    Domácím je pískáno postavení mimo hru.

14:47
    Na střelu Marka Fayneho měl Dubnyk dobrý výhled. Puk končí v jeho klíně.

14:34
    Milan Lucic vyrážel dopředu společně s McDavidem. Nedokázal ale obehrát Scandellu.

14:01
    Za hostující obranu si najížděl Connor McDavid. Byl ale až příliš rychlý a tak je pískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.

13:37
    Kris Russell schoval svou střelu za klubko těl tak šikovně, že Dubnyk vůbec nereagoval a zachránila jej tyčka! Velké štěstí pro hosty.

13:20
    Slepyšev posílal od zadního mantinelu puk před branku. Dubnyk ho dokázal přikrýt.

12:36
    Hosté jsou v plném počtu.

12:15
    Rychlá kombinace domácích hráčů. Nugent-Hopkins si před brankou narazil puk s Maroonem a po jeho střele musel rychle do rozkleku Dubnyk.

11:46
    Teď už se Divočáci osvobodili.

11:23
    Andrej Sekera dvakrát skvěle udržel útočné pásmo. Hosté tak nemohou vystřídat.

10:45
    Hosté vyhodili. Už se hraje klasická přesilovka 5 na 4.

10:35
    Domácí si zahrají přesilovku! Za hákování je vyloučen Jason Pominville.

10:26
    Eric Staal srazil do ochranné sítě střelu Russella. Je tu reklamní přestávka.

09:52
    Navrátilec do sestavy Minnesoty, Zach Parise, zavezl puk do útočné třetiny a vyzkoušel své štěstí střelou přes obránce. Gustavsson zakročil vyrážečkou.

09:24
    Draisaitl netrefil hostující branku. Dopředu vyráží Minnesota.

08:44
    Zack Kassian a Chris Stewart se před buly vzájemně osekávali. Rozhodčí pro to neměli pochopení a oba hokejisty vyloučili na dvě minuty. Hrát se bude 4 na 4.

08:44
    Na druhé straně přikryl Gustavsson puk před dotírajícím Gabrielem.

08:23
    Nahození Leona Draisaitla zůstalo pod lapačkou Dubnyka. To bylo důležité, protože McDavid číhal na odražený kotouč.

07:26
    Tahle střela Dumby už na branku prošla. Jonas Gustavsson byl ale na místě.

07:17
    Nahození Matta Dumby bylo sraženo za domácí branku.

06:46
    Puk byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Minnesoty.

06:21
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Edmonton působí živějším dojmem, přestože měl mnohem méně času na odpočinek, než Wild.

06:12
    Do velké šance se dostal Zack Kassian! Ten přebruslil hostující obránce a s jeho bekhendovým zakončením si poradil Dubnyk. Kassian ovšem vyražený puk dojel a po objetí branky se jej snažil zasunout za brankovou čáru. Dubnyk byl ale pozorný a rychle se přesunul. Reklamní přestávka.

05:18
    K ohrožení hostující branky se dostal Connor McDavid. Mladičký kapitán Oilers nepřekonal Dubnyka.

03:51
    Domácí začali zápas velmi dobře. Opět se usazují v útočné třetině.
    02:56 Patrick MAROON - 1:0

02:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Po Fayneově nahození získal puk u zadního hrazení Maroon, jenž ho posunul na Zacka Kassiana. Ten ho vrátil na modrou čáru Markovi Fayneovi a po jeho střele dorážel kotouč do odkryté klece PATRICK MAROON. Asistence: Mark Fayne a Zack Kassian.

02:49
    Mark Fayne pálil od modré čáry, hostující klec ale netrefil.

01:46
    Od modré vypálil Scandella, Gustavsson má puk ve výstroji.

01:29
    Střelu Mikaela Granlunda pokryl Gustavsson, který nastoupil mezi tyčemi Oilers teprve popáté v sezóně.

00:09
    Úvodní nahození Benninga chytá Dubnyk do lapačky a hned rozehrává.

00:01

Dozněla kanadská národní hymna. Nyní už je vše připraveno k úvodnímu buly.

V Rogers Place probíhá předzápasová show. Začne se za pár minut.

Edmonton Oilers: Gustavsson (Talbot) – A. Larsson, Russell, Benning, Sekera, Fayne, Klefbom – Draisaitl, McDavid (C), Lucic (A) – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Pouliot – Slepyšev, Caggiula, Pitlick – Kassian, Letestu, Maroon.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Gabriel, Graovac, Stewart.

Rozhodčí: Luxmore, Hebert – Knorr, Murchison.
    V brance Edmontonu dnes nastoupí Jonas Gustavsson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
    Andrej Sekera (EDM) – 26 zápasů, 10 bodů (3+7)

Edmonton Oilers:
    Kanadský celek sice v posledních letech nadraftoval řadu talentovaných mladíků, ale stále se nemohl odlepit ze dna tabulky. To se podařilo až letos a velkou zásluhu na tom má Connor McDavid. Loňská jednička draftu totiž vede kanadské bodování soutěže a celý tým táhne do play off. Olejáři tak dosud uhráli 30 bodů a v tabulce Západní konference se usadili na páté příčce. Poslední dva zápasy se Edmontonu podařily, když nejprve v kanadském souboji zvítězil 6:3 ve Winnipegu a v noci ze soboty na neděli doma přehrál 3:2 po prodloužení Anaheim.