PSG – Ludogorec 2:2 (kon.) | Basilej – Arsenal 1:4 (kon.) | Dynamo Kyjev – Besiktas 6:0 (kon.)
Benfica – Neapol 1:2 (kon.) | Barcelona – Mönchengladbach 4:0 (kon.) | Manchester City – Celtic 1:1 (kon.)
Bayern – Atlético 1:0 (kon.) | Eindhoven – Rostov 0:0 (kon.)
Benfica Lisabon
1:2 (0:0)
SSC Neapol
Úterý 06.12.2016, 20:45 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica • Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Vítejte u závěrečného utkání základní skupiny B fotbalové Ligy mistrů, v němž se porugalská BENFICA LISABON utká v souboji o první místo s vedoucí italskou SSC NEAPOLÍ.

BENFICA LISABON
    Portugalský tým musel o víkendu přetrpět první ligovou porážku v sezóně, když nestačil na domácí Marítimu, jemuž podlehl 1:2. A to i poté, co předtím, přesněji osm dní před tímto duelem, stejného soupeře doma Benfica rozstřílela v utkání 4. kola ligového poháru výsledkem 6:0! V závěrečném duelu skupiny bude chtít Benfica vytěžit maximum z domácího prostředí a italského soupeře porazit, čímž by si Benfica zajistila vítězství ve skupině.

SSC NEAPOL
    Napol cestuje do Portugalska s jasným cílem – udržet si aktuální první místo a postoupit do dalších bojů z pozice vítěze skupiny. Neapol má formu, o čemž svědčí víkendové ligové vítězství 3:0 nad Interem Milán! V rámci Ligy mistrů mohla být o něco klidnější, kdyby v minulém kole neztratila dva body za domácí bezbrankovou remízu s Dynamem Kyjev, nebude nakonec toto zaváhání stát Neapol konečné první místo?

Benfica Lisabon: Ederson – Semedo, Luisão, Lindelöf, A. Almeida – Pizzi, Fejsa – Salvio, Cervi – Jiménez, Guedes.
    Náhradníci: César – Samaris, Mitroglu, Carrillo, R. Silva, Celis, Jardel.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Diawara, Hamšík – Callejón, Gabbiadini, L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral – Jorginho, Ch. Maggio, D. Mertens, Maksimović, Piotr Zieliński, Rog.

Rozhodčí: Lahoz – del Palomar, Devís (vš. ESP).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

Také před tímto utkáním je na programu minuta ticha za oběti letecké tragédie brazilského letadla nad Kolumbií.

1

1
    Hned v první minutě utkání mají hosté volný kop na polovině soupeře.

2
    Obrana Benfiky odvrací míč do autu, hosté vhazují z pravé strany.

2
    Akci Neapole přerušil odpískaný ofsajd.

3
    Neapol je opět na útočné polovině, ale ve hře obou mužstev zatím poměrně dost nepřesností.

4
    Další akce hostů končí špatným pasem na Gabbiadiniho.

5
    A Neapol zůstane na polovině Benfiky, hosté mají výhodu dalšího volného kopu.

6
    Faouzi Ghoulam rozehrál, z dálky to zkusil přímo na branku, kterou ale vysoko přestřelil.

8
    Benfika se také odvažuje s míčem na polovinu Neapole, domácí však vlastní chybou přichází o míč.

9
    Raúl Jiménez vybojoval autové vhazování na polovině soupeře, z levé strany, v blízkosti rohového praporku.

10
    Domácí zaznamenali alespoň dílčí úspěch – budou zahrávat roh z levé strany.

11
    Pizzi posílá míč z levé strany před branku, kde si ho ze vzduchu stahuje Pepe Reina.

12
    Raúl Jiménez hlavičkuje uvnitř vápna Neapole, ale pouze vedle branky Pepe Reiny.

14
    Rychlý přechod domácích do útoku, hosté s vypětím všech sil zastavili rodící se brejk Benfiky.

15
    Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol) za faul na Guedese, kterého zastavil u půlící čáry, při zastavování nebezpečné útočné akce domácích.

16
    Od Edersona začíná další akce domácích, která ale končí ztrátou míče, zahraje si Reina.

17
    Vypadalo to, že střela Jiméneze, zpoza vápna Neapole, byla zblokována na roh, ale sudí je jiného názoru, odkop od branky hostů.

18
    Míč končí v autu, domácí rychle vhazují na své polovině, z pravé strany.

19
    Míč směřuje k Edersonovi, ten se tak zapojuje do rozehrávky v pozici falešného libera.

20
    Ani jednomu týmu se zatím nedaří dostat do šance, je to urputná bitva ve středu hřiště.

21
    Střelu Hamšíka Ederson s vypětím všech sil vyrazil pouze před sebe, kde hlavičkoval do branky jeden z jeho spoluhráčů, ale gól neplatí pro ofsajd.
    21. Ederson měl se střelou Hamšíka problémy

23
    Neapol s míčem u půlící čáry, Marek Hamšík si netroufl na průnik a vrací míč zpět.

24
    Jenže hosté chybují a do zakončení se dostal, po parádním sprintu po pravé straně, Raúl Jiménez, jehož pokus reflexivním zákrokem vyrazil Reina na roh.
    24. Gólová šance domácích, Jiméneze ale Reina vychytal.

26
    Neapolští nyní drží míč na své polovině, jako by chtěli trochu zklidnit hru.

27
    Parádní zákrok obránce domácího týmu, který nyní nenechal zakončit Lorenza Insigneho.

29
    Marek Hamšík nyní pokazil zpětnou přihrávku do vápna Benfiky, míč získává obránce.

30
    Rohový kop pro Benfiku, domácí budou rozehrávat z levé strany.

31
    Celá akce Benfiky končí střelou Guedese zpoza vápna, která míří několik metrů vedle branky.

32
    Domácí rozehrávali další rohový kop, tentokrát z pravé strany, ale ani tentokrát nemusel Pepe Reina řešit ošemetnou situaci ve svém brankovišti.

34
    José María Callejón z první pálí zpoza vápna soupeře, ale Ederson byl na svém místě a chytá.

35
    Statistika držení míče – 49% : 51%.

37
    V závěru poločasu jako by se oba týmy nadechovaly k náporu, nyní Hamšík centruje z levé strany, Ederson vyráží.

38
    Benfika vybojoval roh, který rozehraje z pravé strany.

39
    Jeden z útočících hráčů fauloval před brankou Neapole, míč tak získávají hosté.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu, nyní se nehraje, po hlavičkovém souboji u půlící čáry, po němž domácí Luisão zůstává otřesen.

41
    Již se hraje, hosté mají míč, José María Callejón musel být také, po předchozím hlavičkovém souboji, ošetřován.

42
    Hosté s míčem na polovině soupeře, Kalidou Koulibaly vrací míč zpět do obrany, následuje nákop na pravou stranu, který bránící André Almeida odhlavičkovává do autu.

45
    Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, hosté se nyní brání na vlastní polovině.

45

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Rozhodčí Lahoz dokonce ukončil poločas ještě před vypršením pětačtyřiceti minut, nicméně jisté je, že gólu jsme se v prvním poločase nedočkali, byť k němu neměly oba týmy vůbec daleko, naopak. Na obou stranách jsme šance zaznamenali, ale ani jednu využít týmy nedokázaly, skóre je tak bezbrankové.
    Po prvním poločase je to zatím nerozhodně 0:0

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

46

47
    Manolo Gabbiadini se dostal ke střele na hranici vápna Benfiky, ale jeho střela byla zblokována, trochu se štěstím, z pohledu domácího týmu.

48
    José María Callejón se zkoušel probojovat do vápna soupeře, ale proti přesile bránících hráčů neměl šanci uspět.

49
    Ale vzápětí je tentýž hráč v gólové šanci, kdy zakončuje na pravé straně, po parádním a přesném pasu Insigneho, ale branku netrefuje.
    49. Callejón se ocitl v gólové šanci, ale branku Benfiky netrefuje.

50
    Benfika se nyní snaží dostat na dostřel branky Neapole, to se ale zatím nedaří, byť se domácí drží na polovině hostů.

51
    Až ke středovému kruhu směřuje nyní míč od pokutového území Neapole, domácí se i nadále drží na útočné polovině.

52
    Autové vhazování domácích, z levé strany, ale nakonec se sami připravují o míč.

53

54
    V posledních minutách je Benfika aktivnější, ale Neapol dobře brání prostor před vlastní šestnáctkou.

56
    Ke slovu se nyní dostávají i hosté, míč se ale vrací až ke Koulibalymu, čímž se útočná akce Neapole přerušila.

57
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Rafa Silva.

57
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Dries Mertens.

58
    Nélson Semedo postupuje s míčem po pravé straně, míč jde poté před vápno Neapole, kde nedokázal vystřelil Franco Emanuel Cervi.

60
    Neapol právě vstřelila branku!
    Tento pas Mertense za obranu Benfiky se povedl! Akce na jeden dotek a JOSÉ MARÍA CALLEJÓN se ocitá za obranou soupeře, vyběhnuvšího Edersona překonal efektním lobem.
    60. José María Callejón - 0:1

61
    Pískot diváků, domácí ale drží míč, nicméně nyní si neví rady.

62
    Hrají hosté, Koulibaly vrací z dálky až k Reinovi, ten poté rozehrává na levé křídlo.

64
    Eduardo Salvio posílá dlouhý aut do vápna soupeře, ale míč získávají hosté.

65
    José María Callejón inkasoval úder do zátylku a musí být ošetřován.

66
    Střelec jediného gólu utkání odchází s ledovým obkladem za postranní čáru, mezitím hra pokračuje.

67
    José María Callejón je zpět na hřišti a hned se nabízí na pravé straně, kde ani ve skluzu nedokázal zasáhnout míč, po centru z levé strany.

68
    José María Callejón rozehrál z pravé strany, míč se dostal k Insignemu, jehož lob Ederson chytá do svých rukavic.

68
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází André Carrillo.

69
    Lorenzo Insigne si nabíhá do vápna na pas, který ale nebyl přesný, míč končí v autu.

71
    Probíhá poslední dvacetiminutovka dnešního utkání, Neapol má vítězství v zápase, ale i v základní skupině, na dosah.

72
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.

73
    Luisão fauluje na své polovině, míč získává Neapol, hosté ale nepřesně rozehrávají a hrát tak mohou zase domácí.

74
    Benfika se ale až příliš spoléhá na nakopávané míče, chybí tam centry ze stran nebo individuální průniky středem.

75
    Nélson Semedo místo centru z pravé strany vrací míč na střed, domácím chybí odvaha.

76
    Neapol se nyní bude muset bránit, při volném kopu soupeře, Pizzi bude rozehrávat z nějakých sedmadvaceti metrů od branky Pepe Reiny.

77
    A nakonec to nebylo vůbec špatné, Pizzi to zkusil přímo na branku, kterou ale o zhruba metr netrefuje.

78
    Rohový kop pro Neapol, z levé strany rozehraje José María Callejón.

79
    Kuželky nyní udělal z bránících hráčů DRIES MERTENS, který přelstil trojici bránících hráčů a střelou k tyči zvyšuje vedení Neapole.
    79. Dries MERTENS - 0:2

80
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Eduardo Salvio, přichází Konstantinos Mitroglu.

80
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Marko Rog.

81
    Neapol udělal možná rozhodující krok k vítězství a k triumfu v základní skupině, Benfice se vůbec nedaří.

82
    Chaotická hra domácích nevede k úspěchu, byť zůstanou u míče, po faulu Roga.

82
    Rafa Silva se žene do vápna, ale míč mu uskakuje, nicméně je z toho roh.

83
    Pizzi rozehrál z pravé strany, míč končí znovu vedle branky Neapole, další roh pro Benfiku.

84
    Tentokrát rozehrál z levé strany André Carrillo, ale znovu se hosté v pohodě ubránili.

85
    Za pískotu diváků se hosté dostávají do útoku, Piotr Zieliński se z levé strany dostává do šance, ale Ederson nyní podržel svůj tým.

86
    Přímý kop domácích, ze střední vzdálenosti, bude rozehrávat Pizzi, který posílá míč do vápna, tam je ale odpískán útočný faul na bránícího Koulibalyho.

87
    Benfica právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelnou chybu, na této úrovni, vyrobil obránce Albiol, který míč doslova namazal RAÚLU JIMÉNEZOVI, ten mu pláchl a prostřelil i gólmana Reinu, domácí snižují na 1:2 ze svého pohledu.
    87. Raúl JIMÉNEZ - 1:2

89
    Žlutou kartu dostává Pizzi (Benfica Lisabon).

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, hosté zkušeně hlídají náskok.
    Marek Hamšík opustil v 72. minutě hřiště, nahradil ho polský internacionál Piotr Zieliński (č.20).

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty, Neapol stále zkušeně na polovině soupeře.

90+3
    Poslední minuta nastaveného času, domácí se již musí smířit s tím, že skupinu nevyhrají.

90+3
    Zákroky brankáře Benfiky Lisabon – Edersona: 5.

90+3
    Zákroky brankáře Neapole Reiny: 2.

90+3

Je dobojováno, hosté slaví výhru na trávníku Benfiky v závěrečném utkání skupiny Ligy mistrů, kterou také díky této výhře vyhrávají. Neapol byla dnes jasně lepší, svého soupeře převyšovala téměř ve všech herních činnostech, fotbalisté Benfiky působili místy hodně bezradně a výsledek je nakonec ještě pro ně milosrdný.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:39:12)