Zlín – Žďár n/S 11:2 (kon.) | Jihlava – Třinec 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 7:6 (kon.)
Liberec – Tábor 6:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 4:0 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Letňany – Mountfield HK 1:6 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 1:4 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 3:4 (po pr.)
K. Vary – Kobra 4:3 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 2:3 (po pr.)
HC Letci Letňany
1:6 (0:4, 0:1, 1:1)
Mountfield HK
Neděle 11.12.2016, 13:40ELIOD extraliga mladšího dorostu

Konec zápasu. (15:41:04)

59:52
    Dohrává se už jen poklidně za bránou Zoluděva.

59:00
    Poslední minuta zápasu a hraje se v obranném pásmu Hradce.

57:56
    Pětník dostal přihrávku před poloprázdnou branku, ale Tichý se okamžitě přesunul a puk má v náručí.

55:51
    Letňany právě vstřelily branku!
    Tak nula to nebude. První gól domácích vsítil střelec KAREL KLIKORKA a zlepšuje esteticky výsledek alespoň na 1:6. Asistence: Adam Klatt.

55:07
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Daniel Vlček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Martin Soukup – 2 min., hrubost).

54:14
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece jen to ještě není konečný výsledek. Od modré čáry propadlo nahození SZYMONA BIENIEKA až za záda Zoluděva. Asistence: Matěj Morong a Marek Pelda.

53:10
    Blíží se konec utkání a Letňany drží puk na holích.

51:33
    Tak sice prohrávají 0:5, ale dvojnásobné oslabení ubránili. Pražané v pěti.

49:33
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Petros Tzovairis – 2 min., podražení).

49:21
    Hosté v pěti.

49:00
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Richard Pětník – 2 min., sekání).

48:15
    Když už Pražanům nezbylo nic jiného posunuli puk k betonům Tichého, který si situaci pohlídal.

47:45
    Letci uzavřeli Hradec v obranném pásmu, ale střely žádné zatím nelítají.

47:21
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Vojtěch Záliš – 2 min., nedovolené bránění).

46:28
    Nikdo se už za ničím nežene. Troufám si říct, že o vítězi je jasno.

45:24
    Janda měl nyní šestý gól na hokejce. Ani Zoluděv by s touto střelou nic nenadělal. Puk však trefil pouze tyč branky Letců.

43:39
    Střela Pětníka Tichého nepřekvapila a pouze narazila na jeho betony.

42:45
    Domácí se stále snaží bojovat a nevzdávají ani souboje u mantinelů.

41:35
    Klikorka poslal svižnou střelu po ledě, proti které stihl Tichý sklapnout betony včas.

41:00
    Hostím začátek třetiny v oslabení problém neudělal. Hrají opět v pěti.

40:01

Ke střídání gólmanů, i když asi z jiného důvodu, dochází i na druhé straně. Do Hradecké brány se postaví na posledních 20 minut Jakub Tichý.

40:00

39:52
    Ani početní nevýhoda nezastavuje nátlak hostí.

39:13
    Hradečtí se ujímají puku a vyhazují za Zoluděva.

39:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Martin Soukup – 2 min., podražení).

37:54
    Hra je nyní o něco klidnější. Hradečtí nechtějí riskovat, protože vedení 5:0 jim zatím bohatě stačí.

37:06
    Fakt, že led opravdu klouže, dnes potvrzuje i hlavní rozhodčí, který dnes padá skoro stejně často jako góly.

35:42
    Zoluděv měl nyní několik zákroků, u kterých si ani on sám nemohl být jistý, co se děje. Mountfield je opravdu prozatím jasně lepším týmem.

35:08
    Ofsajd Letňan.

34:25
    Pětník se dostal k odraženému puku na mezikruží, ale neměl moc prostoru na střelu a bránu minul.

32:23
    Poté co se člověk chvíli kouká na hru, má pocit, že Hradeckých hráčů je na ledě minimálně dvakrát tolik. Jakákoliv přihrávka nebo posunutí puku Letců zachytí někdo z hostí a okamžitě se hrnou do útoku.

30:31

30:20
    Proti pokusu Zedka se podařilo Vackovi vyjet a puk pokrýt lapačkou.

29:57
    Ale na dlouho se jim to nedaří. Hradečtí hrají důrazně a puky jim vždy po chvíli přebírají.

29:35
    Domácí se usazují v útočném pásmu.

28:31
    Po individuální akci Vlčka, zakončené do betonů Vacka, dochází k vyloučení v týmu Mountfield HK (Jan Jušta – 2 min., sekání).

27:48
    Hradec už je bez dvou hráčů na střídačce. Po odepsaném Petru Poppelovi s potížemi s kolenem odchází do kabiny i Vojtěch Síla.

27:27
    Útok Letňan zastavuje ofsajd.

26:09
    Klatt se obětavě položil do trajektorie puku, který mířil k bráně domácích a kotouč stihl ještě odehrát pár metrů do bezpečí.

24:04
    I když si domácí vypracovali šance, proměnit se jim nepovedlo. To se však již popáté povedlo Hradeckým. MARTIN JANDA byl posledním kdo se ve skrumáži před bránou Letců dotkl puku na hranici brankové čáry a puk posunu až za ni. Asistence: Matěj Morong a Jan Jušta.

22:45
    Neuběhly ani tři minuty a na domácích je znát, že se o přestávce něco změnilo. Možná impuls v podobě výměny brankáře. Ale doteď jsou více u puku než za celou první třetinu.

22:00
    Zrcek nyní ochotně skočil po puku, ovšem při rozehrávce z obranného pásma Hradeckých.

21:39
    Icing Letců.

21:08
    Vrba se dostal sám k Vackovi, kterému nedělalo problém očekávanou střelu zlikvidovat.

20:47
    Síla byl prvním kdo prověřil Zoluděva, ten měl betony na správném místě.

20:01

Na straně domácích dochází ke změně gólmanů. Mezi tři tyče se od druhé třetiny postaví Timofey Zoluděv.

První část je minulostí a nejen podle skóre je jasné, kdo po celých dvacet minut dominoval. Prvním střelcem utkání byl hned v druhé minutě Jušta. Síla ho v jedenácté minutě následoval a dorážkou vybojoval vedení 2:0. Morongův gól už všichni počítali jako poslední ve třetině, ale o minutu později se trefil do brány Letců ještě Müller. Výsledek 0:4 po dvaceti minutách je jednoznačný, ale uvidíme, jestli Letci ještě nevzlétnou a nezvrátí tento výsledek.

20:00

18:08
    V úvodních dvaceti minutách čtyři góly a to pouze na jedné straně, nejsou obvyklým výsledkem. Hradečtí prozatím soupeře jednoznačně drtí. Čtvrtým střelcem se stává TOMÁŠ MÜLLER. Asistence: Vojtěch Síla.

17:44
    Třetí gól hostujícího celku a skóre 0:3 nevypadá pro domácí vůbec dobře. Dalším, kdo dokázal prostřelit Zeithamla, byl MATĚJ MORONG. Asistence: Martin Soukup a Vojtěch Záliš.

16:50
    Karel Klikorka nyní předvedl několik kliček, díky kterým se probojoval až na levý kruh útočného pásma domácích. Ke střele ho už ale několik hráčů Hradce nepustilo.

16:00
    Hradečtí zatím vůbec nevypadají, že by měli problém s tak dlouhým nátlakem který vyvíjejí na domácí celek.

14:35
    Další neuvěřitelná akce Hradce. Po několika přihrávkách u levé tyče brány Zeithamla se kterými domácí obránci nic dělat nemohli, trefují hosté pravou horní brankovou spojnici!

13:40
    Vždy když už to vypadá na uvolnění tlaku Hradce, přijdou Letci o puk a je to opět na novo.

12:40
    Hradec ani po druhém gólu nepolevil a domácí se snaží bránit ze všech sil, kterých zrovna pětka co je na ledě už moc nemá.

10:56
    Hosté nevyužili přesilové hry, ale několik momentu poté skórují a zvyšují vedení na 2:0. Vojtěch Záliš vystřelil z bezprostřední blízkosti pouze do betonů Zeithamla, ale odraženého puku se první ujal VOJTĚCH SÍLA, jenž puk zasunul okolo pravé tyčky, kde pro něj našel skulinku. Asistence: Vojtěch Záliš, Matěj Morong.

09:48
    I přes to, že je již pražský klub v plném počtu, nedokázal se zatím vymanit z obranného pásma.

08:50
    Letci ubránili první oslabení a hrají v plném počtu.

08:45
    Domácí se brání zuby nehty a opravdu to nemají jednoduché. Hradečtí je honí ze strany na stranu.

08:00
    Po střetu u brány Letců zůstal na ledě ležet s bolestí nohy Petr Poppel. S pomocí spoluhráčů míří na střídačku.

07:33
    Nyní několik obrovských možností před bránou domácího brankáře. Hradečtí si chytře přihrávali tak, aby měli prázdnou bránu, ale ani jednou se k puku nedostali tak šikovně, aby puk zasunuli za brankovou čáru.

07:14
    Ve vlastním oslabení se daří domácím nastřelovat Vacka a šetří čas v početní nevýhodě.

06:50
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Petros Tzovairis – 2 min., vražení na hrazení).

06:40
    Sice domácí zatlačili Hradec do jejich obranného pásma, ale k puku se nedostali.

06:01
    Poppel poslal dělovku od modré, která nemířila přesně na bránu.

05:30
    Hradec točí domácí tým v obranném pásmu a dává jim pořádně zabrat.

05:01
    Jušta zkoušel další střelu z levého kruhu, ale strefuje pouze bránícího hráče Letňan.

04:10
    Pohotový Vacek likviduje střelu z pravého kruhu.

02:59
    Letci neskládají zbraně a bojují v útočném pásmu.

01:54
    Napodruhé to vyšlo a hosté po necelých svou minutách otevírají skóre. JAN JUŠTA jako první dokázal překonat Zeithamla. Asistence: Martin Janda a Martin Nedomlel.

01:32
    Jušta dostal křížnou přihrávku před Zeithamlem, ale nestrefil puk.

01:12
    Zakázané uvolnění Hradce.

01:04
    Domácí zatím drží puk na svých holích.

00:18
    Do jízdy dostal přihrávku ve středním pásmu Krchňák. Vacek si tak připisuje první zákrok betonem.

00:01

Oba týmy už skončily s rozbruslením, přítomna je i trojice rozhodčích. Za chvíli se začne.

HC Letci Letňany: Zeithaml (Zoluděv) – Klikorka, Krutil, Klatt, Zedek, Pinkas, Krchňák, Benda – Adamec, Zrcek, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček (C), Vrba.

Mountfield HK: Vacek (Tichý) – Pelda, Heligr, Řehák (C), Perička, Myška, Bieniek – Soukup, Nedomlel, Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel.

Rozhodčí: Battěk – Buček, Huryta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:40.

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 56. Klikorka (Klatt) – 2. Jušta (Janda, Nedomlel), 11. Síla (Záliš, Morong), 18. Morong (Soukup, Záliš), 19. Müller (Síla), 25. Janda (Morong, Jušta), 55. Bieniek (Morong, Pelda)

HC Letci Letňany: Zeithaml (21. Zoluděv) – Klikorka, Krutil, Klatt, Zedek, Pinkas, Krchňák, Benda – Adamec, Zrcek, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček (C), Vrba.
    Mountfield HK: Vacek (41. Tichý) – Pelda, Heligr, Řehák (C), Perička, Myška, Bieniek – Soukup, Nedomlel, Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel.

Rozhodčí: Battěk – Buček, Huryta