Nitra – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.) | Poprad – Martin 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 4:0 (kon.)
Zvolen – Trenčín 6:2 (kon.) | Žilina – Nové Zámky 7:2 (kon.)
HK Poprad
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
HK VITAR Martin
sk Neděle 11.12.2016, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

Tretia tretina bola absolútne v réžii Martina. V 55. minúte vyrovnal Saliju, Varga dokonal obrat v 57. minúte a gólom do prázdnej bránky upravil na konečných 1:3 Markovič.

Ďakujeme za pozornosť. (19:24:10)

59:58 MARKOVIČ - 1:3

59:58
    Martin dal gól!
    Popradčanom záver absolútne nevyšiel! Vyhodený puk z obranného pásma sa odrazil od mantinelu, dokorčuľoval ho JAROSLAV MARKOVIČ a doklepol puk do bránky.
    Asistencia: Tomáš Brňák.

59:39
    Štrauchovu strelu z ľavého kruhu sa snažil doraziť do bránky Lapšanský, no Dzubina si dokázal pokryť. Potom bola posunutá bránka a hra prerušená.

59:11
    Popradčania si nepresne prihrali. Puk ide von z útočného pásma.

58:52
    Hostia vyhodili puk cez celé klzisko a je z toho icing.

58:32
    Lapšanskému nevyšla strela. Trafil ňou Bačika, ktorý sa potom pokúšal vyhodiť puk, no Lapšanský mu v tom zabránil. Vhadzuje sa v strednom pásme a Šúrek ide späť do brány.

58:21
    Šúrek ostáva na striedačke, domáci to skúsia v šestici. Buly pred Dzubinom.

58:21
    Domáci získali útočné pásmo a následne si tréneri vzali oddychový čas!

58:03
    Vargovu strelu z ľavého kruhu tentokrát Šúrek betónmi vyrazil do rohu klziska.

57:04
    Pulliho strelu od modrej tečoval spred bránky Heizer a puk smeroval na pravú žŕdku.

56:29
    Teraz budú určite chcieť udrieť domáci. Martinčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a uvidíme buly pred Dzubinom.
    56:08 VARGA - 1:2

56:08
    Hostia predvádzajú skvelý obrat! RÓBERT VARGA vykorčuľoval s pukom po osi ihriska a z medzikružia prudkou strelou prekonal Šúreka!
    Asistencia: Jaroslav Markovič.

55:51
    Koyš vnikol do útočného pásma a spomedzi kruhov sa pokúšal strieľať. Jeho strela bola mierne spomalená a Šúrek ju bezpečn vyrazil.
    54:41 SALIJA - 1:1

54:41
    Hostia bleskurýchle využívajú presilovú hru! Varga krížnou prihrávkou na ľavý kruh našiel ARTURSA SALIJU, ktorý presne mierenou strelou pod Šúrekovu vyrážačku vyrovnal na 1:1!
    Asistencie: Róbert Varga, Tomáš Brňák.

54:24
    Martin bude mať dobrú možnosť. Matúš Paločko odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

53:24
    Popradčania odišli v plnom počte striedať, a tak Martinčania ihneď rozohrali akciu. Na ľavom krídle sa dostal k strele Brňák. Jeho príklep smeroval priamo na Šúrekovu hruď.

52:53
    Hendersonova strela spoza pravého kruhu bola zblokovaná a letela na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Dzubinom.

52:08
    Leško čaká s pukom za bránkou. Oba tímy v tejto chvíli striedajú. Kamzíci sa teraz už pár minút držia len v obrane a nesnažia sa veľmi útočiť.

Dnešné stretnutie sleduje 957 divákov.

51:02
    Po Bačikovej strele z pravého kruhu nastal pred Šúrekom menší závar. Puk však napokon skončil bezpečne na bočnej sieti a hra bola prerušená.

49:53
    Lapšanský so Zagrapanom si mierne nerozumeli v obrannom pásme. Puk získal Rapáč a strieľal. Mieril ale vedľa.

48:31
    Baginova prihrávka bola skôr ako taký center pre Bondru, ktorý ho nemal šancu spracovať. Takto sa Popradčania pripravili o možnosť zaútočiť a je z toho aj zakázané uvoľnenie.

47:56
    Galamboš poľahky prenikol do pásma, potom posunul Rusinovi, no ten sa už následne k strele nedostal.

46:52
    Koyš čakal a čakal za bránkou. Nakoniec sa pred bránkoviskom uvoľnil Rapáč. Jeho strela sa najprv stratila, no potom puk prechádzal tesne popri pravej žrdi.

46:00
    Kamzíci sa dostali do útočného pásma. Puk si prihrali na malom priestore, ale posledná Hendersonova prihrávka, ktorá mala ísť na modrú na Lapšanského bola nepresná a domáci sa vyhodili.

45:09
    Lichanec šiel s Paločkom do hernej situácie dvoch proti dvom. Prenechal mu pri modrej čiare, Paločko chcel páliť, no stratil rovnováhu a už medzitým zasiahol aj Pokrivčák.

43:31
    Matúš Paločko skúšal sám vyzvŕtať obranu Martina. Dostal sa s pukom do útočného pásma, no k strele už nie.

42:57
    Mráz spoločne s Galambošom smerovali do útočného pásma. Avšak, nevyšlo im to, hra bola prerušená kvôli zjavnému postaveniu mimo hry.

42:14
    Bondra sa zo stredného pásma už veľmi nehrnul dopredu. Puk nahodil iba do útočného pásma a odišiel striedať.

41:19
    Markovičovu strelu od modrej sa snažil tečovať pravdepodobne Galamboš, no puk nakoniec vôbec nezasiahol.

40:42
    Suchého ľahké nahodenie švihom po ľade veľmi k bráne neprešlo. Martinčania ho stečovali na zadný mantinel.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sa podarilo dostať do vedenia domácim. Skóre zápasu otvoril v 32. minúte Paločko.
    Tretia tretina sa začína približne o 18:44.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:37
    Lapšanský sa skúšal individuálne predrať cez medzikružie. Tam to však bolo prehustené až tromi hráčmi, ktorí ho ďalej nepustili.

38:41
    Bagin šikovnou krížnou prihrávkou našiel takmer na úrovni bránkovej čiary Lichanca, ktorý to skúšal z prvej, no bránu prestrelil.

37:58
    Po prerušení hry Marek Pacalaj jedným úderom zasiahol Bondru, ktorý sa vôbec biť nebil. Rozhodca mu dal dve minúty za hrubosť.
    37:56

37:56
    Paločko šikovne vnikol do útočného pásma. Prenechal medzi kruhmi Bondrovi, ktorý sa ocitol v ideálnej šanci, no mieril iba do Dzubinu.

37:06
    Postnikovovi nevyšla prihrávka o zadný mantinel. Zachytil ju Galamboš a snažil sa ihneď prekvapiť Šúreka. Mieril vedľa.

36:37
    Hostia si presilovú hru dlho neužili. Michal Dvořák dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

36:14
    Martinčania sa rozmiestnili v pásme. Ich akcia však bola pre Šúreka veľmi čitateľná. Bačik posunul na pravý kruh Markovičovi, ktorý s prípravou strieľal. Jeho pokus švihom skončil v Šúrekovej lapačke.

35:32
    Obranca Emil Bagin teraz svojmu mužstvu veľmi nepomohol. Dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

34:11
    Fabian so Štrauchom bojovali pri zadnom mantineli o puk, no napokon ho nezískali. Martinčania však iba vyhodili a domáci začínajú spoza Šúreka.

33:12
    Bondra sa dopracoval k strele z pravého kruhu, no nebolo to vôbec presné. Dzubina iba pohľadom skontroloval smer puku.

32:14
    Pulli vkorčuľoval do pásma po pravom krídle. Šúreka sa snažil mierne prekvapiť strelou z ostrého uhla. Domáci brankár však bol pozorný.

31:42
    Lapšanský to pred modrou čiarou mierne riskoval bekhendovou žabkou, ktorú nakoniec aj Galamboš vystihol. Do úniku sa však už nedostal.
    31:13 PALOČKO - 1:0

31:13
    Poprad dal gól!
    Sme svedkami prvého gólu v zápase! Domáci vyhrali buly v pásme. Bagin od modrej vypálil príklepom a MATÚŠ PALOČKO jeho strelu ideálne tečoval, čím využil aj presilovku svojho tímu.
    Asistencie: Emil Bagin, Andreas Štrauch.

30:46
    S vylúčeniami sa roztrhlo vrece. Martin Leško dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

30:28
    Pacalaj vypálil spoza pravého kruhu. Projektil letel na Šúrekovu vyrážačku a odtiaľ na ochrannú sieť. Hra teda bola prerušená.

29:49
    Presilovka Martina však dlho netrvala. Po vhadzovaní ihneď fauloval Michal Dvořák a dostáva za nedovolenú hru vysokou hokejkou 2+2 minúty.

29:46
    Martinčania budú hrať dlhú presilovku. Vylúčený je Peter Lichanec, ktorý inkasuje 2+2 minúty za nedovolené bránenie a sekanie.

29:41
    Pokrivčákovi sa vpredu ukazoval Rzavský so Surovkom, no prihrávka napokon bola úplne nepresná.

28:29
    Galamboš nabíjal Salijovi na modrú čiaru. Jeho následná delovka však skončila iba na korčuli Suchého. O pár sekúnd sa už presilovka Martina končí.

27:28
    Rapáč prihrávkou od zadného mantinelu šikovne našiel Saliju v medzikruží. Jeho strelu však Šúrek dokázal vyraziť.

26:33
    Domáci budú hrať znovu v oslabení. Samuel Mlynarovič inkasuje trest za napadnutie.

25:40
    Martinčania vyhrali buly v pásme. K strele z kruhu sa dostal Tomáš Pokrivčák, ale Šúreka veľmi neprekvapil.

25:21
    Markovič sa snažil uvoľniť na pravom kruhu, ale veľmi sa mu to nepodarilo. Puk mu unikol a Šúrek ho potom bezpečne prikryl.

24:48
    Postnikov skúšal dať puk von bekhendovou zabkou. Na modrej ho však zachytil Salija, a tak sa mu to veľmi nepodarilo.

23:45
    Koyš krížnou prihrávkou na ľavý kruh našiel Branislava Rapáča, ktorý pálil z prvej. Šúrek sa stihol presunúť, ale strela šla aj tak vedľa.

23:30
    Domáci sa budú musieť brániť vo štvorici. Aleš Ježek je poslaný na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

23:06
    Lapšanský sa dokázal dostať k strele od modrej. Jeho nahodenie však nebolo presné a ani Zagrapan ho nedokázal včas zachytiť.

22:06
    Pacalaj nahadzoval prudko puk pred bránku, kde korčuľoval Andrej Jurášek. Strelu sa mu podarilo tečovať, no len vedľa bránky.

21:16
    Andreas Štrauch sa ocitol s pukom pred bránkou. Bol však ešte obliehaný protihráčmi, a tak jeho strela ani nebola presná.

20:57
    Varga prenechal na modrej čiare Rusinovi, ktorý vypálil na bránku. Gólman Šúrek sebaisto zasiahol, puk zachytil do lapačky.

20:16
    Heizer sa dostal s pukom na pravý kruh a z otočky vystrelil. Jeho prízemný pokus Šúrek vyrazil betónmi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina bola vcelku vyrovnaná. Gól sme v nej nevideli.
    Druhá časť hry sa začína približne o 17:51.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:25
    Obom tímom teraz veľmi nevychádzajú rozohrávky útočných akcií. Stále sa musia vracať za brankárov. Vydýchnuť si teda môžu aspoň brankári.

16:45
    Martinčania teraz do výraznej miery prečítali rozohrávku Popradu. Puk zachytili ešte pred červenou čiarou a snažili sa dostať do pásma. To im už nevyšlo.

15:19
    Martinčania boli na chvíľu nepríjemní. Bačikovo nahodenie nemal Šúrek pod kontrolou. Potom prihrávkou pred bránkovisko hľadal niekoho Jurášek, no presný nebol.

14:24
    Kroták sa v útočnom pásme šikovne zbavil protihráča a potom prihrávku ponúkol Mlynarovičovi pred bránku. Jemu sa však puk zaplietol medzi korčuľami.

13:01
    Strelou na Šúreka to vyskúšal aj Patrik Koyš. Jeho pokus švihom z pravého kruhu však nebol veľmi nebezpečný. Popradský brankár ho bez problémov zachytil.

12:12
    Rapáč vykorčuľoval z ľavého kruhu na os ihriska a švihom poslal puk na bránku. Šúrek nedovolil nikomu dorážať, jednoznačne schoval strelu v lapačke.

11:49
    HK Poprad bude hrať po druhýkrát v oslabení. Aleš Ježek dostáva dve minúty za hákovanie.

11:16
    Popradčanom sa ešte v závere presilovky podarilo roztočiť kolotoč. Od modrej nakoniec akciu zakončil delovkou Suchý, no Dzubina si ho lapačkou pekne vychutnal.

10:24
    Koyš bezpečne zachytil puk v obrannom pásme a poslal ho po mantineli až k Šúrekovi.

09:34
    Lapšanský šikovne našiel Fabiana, ktorého strelu z prvej však vychytal Dzubina. Pred ním ešte pálil Ježek, no martinský brankár bol taktiež úspešný.

09:03
    Kamzíci budú hrať takmer celú jednu minútu v početnej prevahe o dvoch hráčov. Peter Galamboš dostáva trest za podrazenie.

08:14
    Brankár Dzubina sa rýchlo presunul zo strany na stranu až došlo k posunutiu bránky. Hra musela byť prerušená.

08:01
    Presilovku si zahrajú aj domáci. Jere Pulli odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

06:50
    Zagrapan sa zastavil s pukom v útočnom pásme. Prihrával krížom pred bránku, kde mu korčuľoval Henderson, no Pacalaj úspešne bránil hokejkou.

05:56
    Galambošovu strelu Šúrek iba vyrazil pred seba. Z dorážky sa snažil profitovať Jaroslav Markovič, ale popradský brankár ho tiež vychytal.

05:32
    Brňák vymyslel skvelú krížnu prihrávku pred bránku. Nakorčuľoval si k žrdi Varga, no puk už nezasiahol.

04:58
    Ježekovi sa podarilo získať puk pri mantineli a následne ho vyhodiť až k Dzubinovi.

04:28
    Martinčania získavajú presilovku. Andreas Štrauch dostáva dve minúty za podrazenie.

04:14
    Z pobytu domácich v útočnom pásme sme videli dve zaujímavejšie situácie. Postnikovova strela od modrej skončila na Dzubinovej vyrážačke a následný Murčekov pokus už bol zblokovaný na ochrannú sieť.
    Pohšad na úvodné buly

03:39
    Suchého vzdušnú krížnu prihrávku sklepol v strednom pásme Varga, ktorý následne vykorčuľoval dopredu po ľavom krídle, no jeho strela bola vyrazená na ochrannú sieť.

02:48
    Rapáč dobre napádal a podarilo sa mu vypichnúť puk z Ježekovej hokejky. Z rohu hracej plochy však nejak nebol schopný vytvoriť akciu.

02:06
    Paločko so Štrauchom si posúvali puk len v rohu klziska. Nakoniec Martinčania zabránili strele a vyhodili puk cez celé ihrisko na icing.

01:27
    Postnikov vykorčuľoval s pukom až k červenej čiare, odkiaľ nahodil. Následne to však bolo postavenie mimo hry a vhadzuje sa v strednom pásme.
    01:01

01:01
    Hokejisti Martina sa dostali do nebezpečného prečíslenia dvoch proti jednému. Galambošova prihrávka z pravého kruhu neprešla. Potom kapitán hostí vystrelil, ale Šúrek puk zachytil.

00:45
    Mlynarovič vyviezol puk von z obranného pásma popri pravom mantineli. Ďaleko sa však nedostal.

00:14
    Domáci vyhrali buly a Lapšanský zatiahol puk do útočného pásma. V rohu klziska sa ho však podarilo vypichnúť Rapáčovi.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na plochu už nastupujú oba tímy. Popradčania budú hrať v modrých dresoch, Martinčania v bielych.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Ježek, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Bagin, Postnikov, Pokovič, Abramov – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták (C), Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Murček – Paločko, Lichanec, Štrauch

MHC Martin: Dzubina (Pavlas) – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Bačik – B. Rapáč, Heizer (A), Koyš – Markovič, Galamboš (C), R. Varga – Korostin, Pokrivčák (A), R. Mráz – Rzavský, Jurášek, Surovka

Rozhodca: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba.

Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 29. kola Tipsport ligy, v ktorom uvidíme aj súboj HK Poprad – MHC Martin. Stretnutie sa začína o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Pod Tatrami dnes uvidíme súboj tímov, ktorí majú rovnaký počet bodov – 38. Popradčanom patrí vďaka lepšiemu skóre 81:88 7. pozícia. Martin sa nachádza na 9. priečke so skóre 75:82. Medzi týmito dvoma tímami sa nachádza ešte Trenčín, ktorý bude hrať vo Zvolene.

Poprad z 30 zápasov dokázal vyhrať 12 stretnutí (z toho 9 v riadnom hracom čase) a prehrať 18-krát (13 ráz v riadnej hracej dobe). Kamzíci naposledy podľahli Žiline 2:1 po nájazdoch, následne zdolali doma Nitru 4:2 a v poslednom zápase dokázali proti Košiciam vybojovať cenný bod, keďže prehrali po predĺžení 2:3.

Martinčania prichádzajú do Popradu s bilanciou 12 víťazných stretnutí (11 v riadnom hracom čase) a 14 prehratých zápasov (11 v riadnej dobe). Naposledy podľahli doma Novým Zámkom 3:4, vonku Košiciam vysoko 7:2, ale v poslednom zápase Tipsport ligy zdolali Trenčanov 5:3.

V tejto sezóne sa zatiaľ Popradčanom nepodarilo nájsť správny recept na hokejistov z Turca. V úvodnom vzájomnom zápase v tejto sezóne Martin vyhral 4:1, následne Poprad doma prehral 3:5 a v poslednom stretnutí Martin porazil Poprad 5:4 po predĺžení.

Sledujte s nami, či sa Martinu podarí udržať neporaziteľnosť proti Popradu alebo ju kamzíci prerušia. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 32. Paločko (Bagin, Štrauch) – 55. Salija (Varga, Brňák), 57. Varga (Markovič), 60. Markovič (Brňák)

HK VITAR Martin: Dzubina (Pavlas) – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Bačik – B. Rapáč, Heizer (A), Koyš – Markovič, Galamboš (C), R. Varga – Korostin, Pokrivčák (A), R. Mráz – Rzavský, Jurášek, Surovka

Rozhodčí: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba