Anaheim – Ottawa 5:1 (kon.) | Detroit – Philadelphia 0:1 (po pr.) | Washington – Vancouver 3:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 3:1 (kon.) | Toronto – Colorado 1:3 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 5:0 (kon.)
Chicago – Dallas 3:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:2 (kon.)
New York Rangers
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
New Jersey Devils
Pondělí 12.12.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

57:33
    Nick Lappin (NJD) a Kevin Klein (NYR) dostávají pětiminutové tresty za bitku, hostující útočník je ale potrestán navíc i dvouminutovým trestem za hrubost, který odsedí Beau Bennett. Rangers tak budou hrát přesilovku.

53:52
    Dvě minuty za hákování dostává Ben Lovejoy (NJD), šanci přidat pátou branku mají domácí hokejisté v přesilové hře.

47:09
    A podařilo se mu získat i přesilovou hru, Vernon Fiddler (NJD) usedá na trestnou lavici za sekání.

45:09
    Tohle je pro Devils nepříjemná zpráva. Jejich tlak zpočátku třetí třetiny nebyl vůbec špatný, ale nyní bude následovat přesilovka soupeře. Jesper Fast byl hákován Damonem Seversonem (NJD), který dostává dvě minuty.

40:49
    Devils si zahrají čtvrtou přesilovou hru v řadě. Michael Grabner (NYR) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Početní výhody ale dosud New Jersey vůbec nevycházely.

35:56
    Jenomže ten byl ukončen a Nick Lappin se snažil založit přečíslení. Brady Skjei (NYR) ho podrazil a usedá na trestnou lavici, Rangers potřetí za sebou budou pykat za stejný prohřešek! Po komerční pauze začne další přesilová hra Ďáblů.

32:58
    A další početní výhoda pro New Jersey. Marc Staal (NYR) jasně podrazil pěkně kličkujícího Palmieriho a bude pykat dvě minuty.

28:19
    Hostující tým si zahraje přesilovou hru. Jimmy Vesey (NYR) podrazil Sergeje Kalinina, přichází tak šance na vyrovnání.

21:25
    Ben Lovejoy (NJD) poslal kotouč mimo ledovou plochu. K teči nedošlo, a tak hostující zadák dostává dvě trestné minuty.

04:39
    Počet sil na ledě se vyrovná! Chris Kreider (NYR) zajel do brankáře Coryho Schneidera a dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

03:43
    Taylor Hall (NJD) zasáhl hokejkou do obličeje Ryana McDonagha a inkasuje dvě trestné minuty. Rangers čeká přesilová hra.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 17. Kreider (Zuccarello, Klein), 37. J. T. Miller (K. Hayes), 40. Skjei (Stepan, Lindberg), 47. Pirri (Kreider, McDonagh), 59. Vesey (Pirri, Holden)

New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, K. Hayes, J. T. Miller – Kreider, Stepan (A), Zuccarello – Hrivík, Lindberg, Fast – Vesey, Pirri, Jensen.
    New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Hall, Henrique (A), Parenteau – Cammalleri, Zajac (A), Palmieri – B. Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Pochmara, Rank – Nowak, Berg.

Diváci: 18 006