Buffalo – Los Angeles 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 8:6 (kon.)
NY Rangers – Chicago 1:2 (kon.) | Toronto – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.) | Detroit – Arizona 1:4 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 6:2 (kon.)

Česká stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) 0+2, 2 střely, čas na ledě 9:34 (03:52:07)

Tři hvězdy utkání

1. Matt Niskanen (WSH) 2+0
    2. Jakub Vrána (WSH) 0+2
    3. Casey Cizikas (NYI) 0+1

Český útočník Jakub Vrána druhou a první asistencí v přesilové hře pomohl Washingtonu ve druhé třetině otočit vývoj utkání. Nikolaj Kuljomin sice v polovině utkání odpověděl skvělou tečí, v závěrečné části se ale na ledě v Barclays Center dvakrát trefil Matt Niskanen a strhl vítězství na stranu Capitals. Konečný výsledek. New York Islanders 2 Washington Capitals 4.

59:44
    Islanders mohli dramatizovat zbytek utkání, jejich střela z pravého kruhu pro vhazování ale skončila na tyči!

59:10
    Tom Wilson dostal menší trest za podražení a Islanders to zkusí bez brankáře v přesilové hře 6 na 4!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:42
    Islanders odvolali Jaroslava Haláka a vzali si oddechový čas, po kterém slovenský brankář určitě zůstane na střídačce!
    58:02 Matt NISKANEN - 2:4

58:02
    Washington právě vstřelil branku!
    MATT NISKANEN napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která prošla hradbou těl a nad levým betonem Jaroslava Haláka zamířila k pravé tyči. Skvěle clonil před bránou Justin Williams. Washington v závěru utkání využil přesilovou hru a vede 4:2!

56:47
    Travis Hamonic v nejméně vhodnou dobu dostal dvě minuty za podražení a Islanders už to nyní budou mít hodně těžké.

54:08
    Jaroslav Halák bez problému ukryl střelu Capitals ve své lapačce a po zákroku slovenského brankáře přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

52:12
    Jaroslav Halák na opačné straně ledové plochy rychle vyjel ze své brány, aby před jedním z hráčů Washingtonu odpálil puk do bezpečí.

51:44
    Cal Clutterbuck se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, po diagonální přihrávce Caseyho Cizikase ale propálit Bradena Holtbyho mezi betony nedokázal.

50:35
    Hickeyho střela byla zablokována a z blízkosti se mohl prosadit John Tavares, střela mu ale nevyšla podle vlastních představ a Braden Holtby po skvělém zákroku stáhl puk do lapačky!

50:13
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých deset minut a ve třetí třetině se na rozdíl od předchozích dvou zatím nevylučovalo. Capitals vedou nad Islanders těsně 3:2.

46:58
    Dmitrij Orlov napřáhl k nebezpečné střele, jeho následný pokus ale zamířil mimo a Jaroslav Halák zasahovat nemusel.

45:55
    Marcus Johansson se ocitl před bránou v obrovské šanci, z dorážky ale skvělého Jaroslava Haláka nepřekonal!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. B. Nelson (Clutterbuck), 31. N. Kuljomin (Leddy, Cizikas) – 23. Connolly (Eller, J. Vrána), 28. Williams (J. Vrána, Kuzněcov), 42. Niskanen (Orlov, Ma. Johansson), 59. Niskanen

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – B. Nelson, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Prince, R. Strome – Lee, Cizikas, Clutterbuck (A) – N. Kuljomin, Beauvillier, Chimera.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik (A), Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Williams – Ma. Johansson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Winnik, Beagle, T. Wilson.

Rozhodčí: Brad Watson, Ghislain Hebert. Čároví: Brian Mach, John Grandt

Diváci: 12730